Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρόνια πολλά με υγεία σε όλους.
Πριν μια εβδομάδα πήρε ο γαμπρός μου το 4g μοντέλο με τον snapdragon.
Του έχει βγάλει ένα περίεργο θέμα με το wifi. Μετά από deep sleep σέρνεται το internet. Αν κλείσει και ξανά ανοίξει το wifi συνέρχεται. Στο ίδιο δίκτυο η αδερφή μου με a52s κι εγώ με s21 δεν έχουμε θέμα. Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

On 26/12/2022 at 12:29 ΜΜ, noisex said:

Χρόνια πολλά με υγεία σε όλους.
Πριν μια εβδομάδα πήρε ο γαμπρός μου το 4g μοντέλο με τον snapdragon.
Του έχει βγάλει ένα περίεργο θέμα με το wifi. Μετά από deep sleep σέρνεται το internet. Αν κλείσει και ξανά ανοίξει το wifi συνέρχεται. Στο ίδιο δίκτυο η αδερφή μου με a52s κι εγώ με s21 δεν έχουμε θέμα. Καμία ιδέα;

Του το κάνει και σε άλλους wifi routers; Αν γίνεται μόνο στον δικό του, μάλλον υπάρχει κάποια ασυμβατότητα με το κινητό. Δεν ξέρω αν γίνεται να πειραματιστεί με τις ρυθμίσεις του router. Αν του το κάνει παντού, αν δεν διορθωθεί με reset, είναι δύσκολο να γίνει κάτι άλλο...

Edited by jlian
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.

Εδώ και κάποιες μέρες αρκετά συχνά δε μπορεί να ολοκληρώσει τις αναβαθμίσεις των εφαρμογών στο playstore (παγώνει στο 99%).

Clear cache του playstore, επανεκκίνηση δε λύνει το πρόβλημα.

S20 FE 4G One Ui 5.0, Android 13

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fplag said:

Καλησπέρα.

Εδώ και κάποιες μέρες αρκετά συχνά δε μπορεί να ολοκληρώσει τις αναβαθμίσεις των εφαρμογών στο playstore (παγώνει στο 99%).

Clear cache του playstore, επανεκκίνηση δε λύνει το πρόβλημα.

S20 FE 4G One Ui 5.0, Android 13

Δυστυχώς δεν είσαι ο μοναδικός που του συμβαίνει. Ούτε κι ενώ μπόρεσα να βγάλω ακρη ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα με το clear cache του playstore δούλεψε....

Παρόλα αυτά το παρατήρησα και στο Α32 5g (και μάλιστα δεν το κάνει σε όλες τις εφαρμογές...)

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα στην παρέα!

Έχω ένα θέμα με το s20FE (4G-snapdragon) με τα δεδομένα κινητής. Ενώ δουλεύουν κανονικά, αν συνδεθώ σε κάποιο wifi δίκτυο και μετά αποσυνδεθώ από αυτό τότε δεν ξανασυνδέεται ποτέ στο mobile. Μου δείχνει ότι έχει σήμα κανονικά (4G+) αλλά δεν ανοίγει ούτε την αρχική της Google! Ο μόνος τρόπος να επανασυνδεθεί στο mobile είναι να το κάνω restart ή να ενεργοποιήσω και μετά να απενεργοποιήσω το airoplane mode. Αυτό λύνει το πρόβλημα αλλά μόλις επανασυνδεθώ σε wifi κάνει ξανά τα ίδια. Έχω κάνει επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου, μέχρι και επαναφορά του τηλεφώνου αλλά το κάνει πάλι. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό; Ξέρει κανένας καμιά λύση;

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, tomnitso said:

Καλησπέρα στην παρέα!

Έχω ένα θέμα με το s20FE (4G-snapdragon) με τα δεδομένα κινητής. Ενώ δουλεύουν κανονικά, αν συνδεθώ σε κάποιο wifi δίκτυο και μετά αποσυνδεθώ από αυτό τότε δεν ξανασυνδέεται ποτέ στο mobile. Μου δείχνει ότι έχει σήμα κανονικά (4G+) αλλά δεν ανοίγει ούτε την αρχική της Google! Ο μόνος τρόπος να επανασυνδεθεί στο mobile είναι να το κάνω restart ή να ενεργοποιήσω και μετά να απενεργοποιήσω το airoplane mode. Αυτό λύνει το πρόβλημα αλλά μόλις επανασυνδεθώ σε wifi κάνει ξανά τα ίδια. Έχω κάνει επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου, μέχρι και επαναφορά του τηλεφώνου αλλά το κάνει πάλι. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό; Ξέρει κανένας καμιά λύση;

Δεν έχω ακούσει κάτι ανάλογο ή σχετικό. Θα έχω το νου μου... (Ελπίζω τουλάχιστον στο επόμενο update να λυθεί το θέμα...)

Edited by thabull

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βγήκε το one UI 5.1 και τα περισσότερα site https://techmaniacs.gr/ayta-einai-ta-samsung-smartphones-poy-tha-paroyn-sigoyra-to-one-ui-5-1/ λένε ότι θα το πάρουμε κι εμείς 🙂

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μολις εφτασε λοιπον και εχει αρκετα μεγαλο size (1.3GB) και changelog 😊

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dbal said:

Μολις εφτασε λοιπον και εχει αρκετα μεγαλο size (1.3GB) και changelog 😊

Το κατεβάζω τώρα.... Για να δούμε....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σπουδαίο για μένα είναι που λύνεται το μπέρδεμα με την αποθήκευση των screenshots όταν χρησιμοποιείς το Google photos χρόνια τώρα...!

Στα advanced settings υπάρχει δυνατότητα για επιλογή από τον χρήστη μιας άλλης θέσης έξω από τον default DCIM φάκελο που δημιουργούσε το πρόβλημα 😊

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σπουδαίο για μένα είναι που λύνεται το μπέρδεμα με την αποθήκευση των screenshots όταν χρησιμοποιείς το Google photos χρόνια τώρα...!
Στα advanced settings υπάρχει δυνατότητα για επιλογή από τον χρήστη της θέσης έξω από τον DCIM φάκελο που δημιουργούσε το πρόβλημα
στο advanced settings που;
Link to comment
Share on other sites

Μετά την 5.1, έχει σταματήσει να δουλεύει το camera assistant στις ρυθμίσεις της κάμερας.

Έχει κανείς κάποια ιδέα τι γίνεται;

Edited by thabull

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα, αν υπάρχει κάποιο παιδί που θέλει να δώσει την συσκευή του, μόνο για Snapdragon επεξεργαστή ενδιαφέρομαι, ας μου στείλει ένα προσωπικό μήνυμα, ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εδω και κατι μερες το κινητο με προειδοποιεί οτι η εφαρμογή lidl plus καταναλωνει πολυ μπαταρία.  Και να τη θεσω σε πληρη αδράνεια.  

Αν την βαλω σε αδρανεια θα μπορω να την χρησιμοποιησω οταν πηγαινω στο κατάστημα? 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εδω και κατι μερες το κινητο με προειδοποιεί οτι η εφαρμογή lidl plus καταναλωνει πολυ μπαταρία.  Και να τη θεσω σε πληρη αδράνεια.  
Αν την βαλω σε αδρανεια θα μπορω να την χρησιμοποιησω οταν πηγαινω στο κατάστημα? 
Μπορείς να την χρησιμοποιήσεις κανονικά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα.  Ειχα το revanced για να βλεπω βιντεακια. Ομως εδω και μια εβδομαδα δεν λειτουργει. Με παραπέμπει στο youtube. Τι μπορει να αλλαξε? 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι.

Τωρα το βραδυ πηγα να βαλω το κινητο να φορτισει. Αλλα μου εβγαλε ενα μυνημα οτι εντοπιστηκε υγρασια ή ειναι φραγμενη η δίοδος και αρχισε να κανει εναν θπρυβο το τηλεφωνο.

Απο κεινη την στιγμη αν και εφυγε η σταγονα δεν φορτιζει ενσύρματα. Το καλωδιο οταν το βαζω σαν να καίει,  δοκιμασα ενα αλλο, αλλα δεν κανει τιποτα. Με το δικο του αναβει η οθονη αλλα μέχρι εκει. 

Εχω και 22% μονο. 

Edited by liverpool89
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το ίδιο θέμα είχαν 2 φίλοι με διαφορετικά τηλέφωνα και οι 2, ενώ σε άλλον έπαιζε....

Έχεις το Revanced ή το Vanced?

 

ΥΓ: Από ότι καταλαβαίνω, η σημερινή δεν είναι μια καλή μέρα....

Τα καλώδιά σου και οι φορτιστές σου είναι οι original? Μήπως έχει πιάσει κάποιο σκουπιδάκι στο port του type-c? (δοκίμασε να το καθαρίσεις με φύσημα ή οδοντόβουρτσα....)

Edited by thabull

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Μπα δεν φορτιζει ενσύρματα.  Δεν ξερω ασυρματα. Δεν εχω φορτιστη και μυριζει η υποδοχη απο το κινητο.

Δοκιμασα και με αλλους φορτιστες το ιδιο. Τα πρωτα είναι γνησια. 

Edited by liverpool89
Link to comment
Share on other sites

Ναι ηρθε τις προαλλες - εντυπωση κανει οτι περα απο το κλασικο μηνιαιο security update, εχει "Gallery & Camera improvements" που το εκτινασσουν στο 1GB και που δυστυχως δεν εχω βρει τι περιλαμβανουν

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Alexander_T said:

Απ ότι διάβασα έχει το image clipper

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 

Επιβεβαιώνω ότι έχει το image clipper.....

Αν και περιμένω πως και πως το Expert Raw ή το Nightography (αλλά δεν το νομίζω....)

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 19/4/2023 at 6:32 ΠΜ, liverpool89 said:

Καλημερα. Μπα δεν φορτιζει ενσύρματα.  Δεν ξερω ασυρματα. Δεν εχω φορτιστη και μυριζει η υποδοχη απο το κινητο.

Δοκιμασα και με αλλους φορτιστες το ιδιο. Τα πρωτα είναι γνησια. 

Καλημερα. Το κινητο φτιαχτηκε. Η θυρα φορτισης αλλακτηκε. Και ολη η διαδικασια εγινε πολυ γρηγορα.

Τριτη το παραλαβανε, πεμπτη το ειχα στα χερια μου. 

Τωρα τελευταια βλεπω οτι η μπαταρια καταναλωνεται πολυ πιο γρηγορα. Τι μπορει να φταιει? 

Καποια εφαρμογη που τρεχει στο παρασκηνιο? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...