Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελει να εχεις συνδεδεμενα η τα ακουστικα η το καλωδιο σε θυρα usb υπολογιστη για να μπει στο recovery. Με φορτιστη δεν το ξερα οτι γινεται...

Link to comment
Share on other sites

Just now, GMF80 said:

Θελει να εχεις συνδεδεμενα η τα ακουστικα η το καλωδιο σε θυρα usb υπολογιστη για να μπει στο recovery. Με φορτιστη δεν το ξερα οτι γινεται...

Με το USB στον υπολογιστή που δοκίμασα, δε μου δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Οκ ναι σε σύνδεση με υπολογιστή έγινε η δουλειά ....πάντως είναι πιο βούτυρο η κατάσταση με το νέο firmware. Δεν το περίμενα. Μπραβο στην Samsung

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καθαριζει "σκουπιδια" στην ουσια. Δεν χανεις αρχεια η ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, η μπαταρία πέφτει αισθητά πιο γρήγορα, ακόμα και τα διαστήματα που το κινητό δε χρησιμοποιείται, ειδικότερα με ανοιχτά δεδομένα.

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία δεν πρόσεξα κάτι αλλά θα το παρακολουθήσω. Πάντως και σε μένα αρκετές εφαρμογές κρεμάνε και κλείνουν στο πρώτο άνοιγμα ή δεν ανοίγουν καν. αλλά αν τις κλήσεις και τις ξανανοίξεις δουλεύουν σωστά. Αυτό γίνεται τυχαία και δεν μπόρεσα να το αναπαράγω. Πάντως πριν το update δεν είχε τέτοια θέματα.

Sent from my SM-G781B using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου μετά το update σε 13 η μπαταρία φεύγει πιο γρήγορα σε σχέση με πριν.

Sent from my SM-G780F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοια αίσθηση είχα και εγώ τις πρώτες μέρες για τη μπαταρία. Δεν είχα δώσει λό0μως σημασία στην ενδιάμεση χρήση (κανένα ψιλοπαιχνιδάκι να περάσει ή ώρα που δεν είναι η καθημερινότητα....)

Ψιλοστρώνει, αλλά συνεχίζω να το παρακολουθώ...

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μου έχουν κάνει εντύπωση κάποια σχόλια εδώ μέσα, εγώ πέραν της μπαταρίας παρατηρώ επίσης stutter σε κάποιες εφαρμογές στο άνοιγμα και ποιό αργό fingerprint, βέβαια το εγκατέστησα προχθές οπότε ίσως θέλει τον χρόνο του για να στρώσει!

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειμαι και καινουργιος κατοχος του κινητου, εχω μεινει εκπληκτος απο την ταχυτητα και το ποσο smooth ειναι στην χρηση του και ακομα περισσοτερο θα ελεγα μετα την 13 - αλλωστε στο changelog ανεφερε και αυτο στις βελτιωσεις της. Απο εφαρμογες  ολα δουλευουν ρολοι εκτος απο το Flipboard που αρνειται πεισματικα να κανει log in αλλα αυτο υπηρχε και με την 12...

Γενικα νομιζω οτι το κινητο ειναι εξαιρετικη επιλογη ακομα και σημερα 2 χρονια μετα την κυκλοφορια του και δεν εχω μετανιωσει ουτε λεπτο την μεταβαση απο το Pixel5 🙂 

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι εξαιρετικό,το κράτησα ένα χρόνο περίπου μέχρι αρχές Απριλίου. Αν ο αντικαταστάτης του, δηλαδή το s21 fe δεν είχε πολύ πιο ζωντανή και φωτεινή εικόνα κάτω από τον ήλιο δεν θα το άλλαζα. Και ο 865 παραμένει μια χαρά επεξεργαστής μαζί με τον 870 σφαιράτοι με νορμάλ θερμοκρασίες, βέβαια το s21 fe είναι πιο γρήγορο όμως θυσιάζεται η μπαταρία σε συνδυασμό με την κατά πολύ φωτεινότερη οθόνη του...

Το καλοκαίρι αν δεν είχε έντονο throttling στην φωτεινότητα (έκοβε απ'τους 37 βαθμούς και κάτι) για τα θέλω μου θα το κρατούσα ακόμη και σήμερα το s20 fe.

Να το χαρείς!!

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

On 17/12/2022 at 9:32 ΠΜ, dbal said:

Εγω που ειμαι και καινουργιος κατοχος του κινητου, εχω μεινει εκπληκτος απο την ταχυτητα και το ποσο smooth ειναι στην χρηση του και ακομα περισσοτερο θα ελεγα μετα την 13 - αλλωστε στο changelog ανεφερε και αυτο στις βελτιωσεις της. Απο εφαρμογες  ολα δουλευουν ρολοι εκτος απο το Flipboard που αρνειται πεισματικα να κανει log in αλλα αυτο υπηρχε και με την 12...

Γενικα νομιζω οτι το κινητο ειναι εξαιρετικη επιλογη ακομα και σημερα 2 χρονια μετα την κυκλοφορια του και δεν εχω μετανιωσει ουτε λεπτο την μεταβαση απο το Pixel5 🙂 

Συγγνώμη αλλά δεν γίνεται όταν έχει pixel 5 να μένεις έκπληκτος ούτε από την ταχύτητα ούτε από το smoothness αλλά ναι το 13 νιώθω ότι έχει κάποια βελτίωση. Εγώ δεν έχω κανένα θέμα. Η αυτονομία έχει μειωθεί αυτά 

 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!! Ήρθε νεα ενημέρωση 1 Δεκεμβρίου, για κοιτάξτε!!

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, longus said:

καλημέρα!! Ήρθε νεα ενημέρωση 1 Δεκεμβρίου, για κοιτάξτε!!

Επιβεβαιώνω.... (212ΜΒ...)

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο και εγώ. Έχει γίνει όντως πιο σμουθ. Η μετάβαση, ευτυχώς για μένα στο 13, ήταν πολύ σμουθ και αυτή. Παρατηρώ τεράστια βελτίωση ειδικά σε ένα συγκεκριμένο σημείο. Όταν έκανα εναλλαγή εφαρμογών και πήγαινα να ανοίξω φάκελο έτρωγε φρίκη τώρα δεν υπάρχει καθόλου delay. Δυστυχώς το μόνο κακό είναι η μπαταρία. Κάποια άλλη τρανταχτή διαφορά δεν είδα. 

Link to comment
Share on other sites

Οφείλω να ομολογήσω ότι μέχρι σήμερα δεν έχω δει κάποια δραματική αλλαγή στη συμπεριφορά της μπαταρίας....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

On 22/12/2022 at 8:38 ΜΜ, thabull said:

Οφείλω να ομολογήσω ότι μέχρι σήμερα δεν έχω δει κάποια δραματική αλλαγή στη συμπεριφορά της μπαταρίας....

Είμαι μεταξύ a52s και s20f πιο μού προτείνετε? Με ενδιαφέρει η φωτογραφία και να έχει μια καλή αυτονομία 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, lad said:

Είμαι μεταξύ a52s και s20f πιο μού προτείνετε? Με ενδιαφέρει η φωτογραφία και να έχει μια καλή αυτονομία 

Δεν μπορώ να σου πω ποιο από τα 2 να διαλέξεις (δεν έχω δει τις "επιδόσεις του Α52s). Αυτό που ξέρω είναι ότι η κάμερα του S20fe είναι top (καλύτερη ή τουλάχιστον ίδια με του Α52) και ότι η μπαταρία του για εμένα και τη χρήση που κάνω, βγάζει άνετα μέρα....

Βέβαια εγώ έχω το 5g μοντέλο με τον snapdragon που έχει μια λίγο καλύτερη συμπεριφορά από τον exynos.....

Παίζει όμως ρόλο και η διαφορά τιμής, πόσο καινούριο τηλ είναι το Α52 και πολλά άλλα.....

 

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Μετά την αναβάθμιση σε 13 το πληκτρολόγιο της samsung δεν μου κάνει αυτόματη διόρθωση με τόνο, όταν το πρωτο γράμμα είναι κεφαλαίο. Το έχει παρατηρήσει κανείς ??? Ευχαριστώ..!!!

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, johmic said:

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Μετά την αναβάθμιση σε 13 το πληκτρολόγιο της samsung δεν μου κάνει αυτόματη διόρθωση με τόνο, όταν το πρωτο γράμμα είναι κεφαλαίο. Το έχει παρατηρήσει κανείς ??? Ευχαριστώ..!!!

Επίσης δεν κανει κεφαλαίο το πρώτο γράμμα αν είναι του ελληνικού πληκτρολόγιου περα από τα κοινά γράμματα με το λατινικό αλφάβητο. Μέχρι να βγάλουν διορθωση-αναβάθμιση, Gboard.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, johmic said:

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Μετά την αναβάθμιση σε 13 το πληκτρολόγιο της samsung δεν μου κάνει αυτόματη διόρθωση με τόνο, όταν το πρωτο γράμμα είναι κεφαλαίο. Το έχει παρατηρήσει κανείς ??? Ευχαριστώ..!!!

Ναι τα καταφεραν και παλι. Gboard κι εγω μεχρι να διορθωθει.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

On 24/12/2022 at 5:32 ΜΜ, thabull said:

Δεν μπορώ να σου πω ποιο από τα 2 να διαλέξεις (δεν έχω δει τις "επιδόσεις του Α52s). Αυτό που ξέρω είναι ότι η κάμερα του S20fe είναι top (καλύτερη ή τουλάχιστον ίδια με του Α52) και ότι η μπαταρία του για εμένα και τη χρήση που κάνω, βγάζει άνετα μέρα....

Βέβαια εγώ έχω το 5g μοντέλο με τον snapdragon που έχει μια λίγο καλύτερη συμπεριφορά από τον exynos.....

Παίζει όμως ρόλο και η διαφορά τιμής, πόσο καινούριο τηλ είναι το Α52 και πολλά άλλα.....

 

Αν έχει καλύτερη κάμερα θα δώσω τα επιπλέον χρήματα, και εγώ άν πάρω με τον snapdragon θα πάρω, επίσης με ενδιαφέρει η αυτονομία γιατί λόγω χόμπι κάποιες φορές είμαι όλη μέρα μακριά από πρίζες. Ευχαριστώ πολύ πάντως 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...