Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω μια δυνατη αισθηση οτι θα ξαναβγει παρομοια προσφορα συντομα γιατι πολυ απλα στην τιμη που ειναι τωρα πρακτικα δε παιζει να πουλησει τιποτα. Μπαινει στα χωραφια του plus (skroutz) και ο περισσοτερος κοσμος δεν ασχολειται με exynos vs snapdragon ουτε μετραει με το ρολοι στο χερι την μπαταρια.. so..

Επισης θα παιξει ενα ρολο και το νεο iphone 12 mini που θα ειναι επισης σε αυτη τη τιμη και δυσκολευει την κατασταση. Καποιοι και να μας χαριζανε το iphone δε θα το κρατουσαμε προφανως (κυριως οσοι το εχουν δουλεψει και εχουν δει το "εκπληκτικο" ios) αλλα και παλι σημασια εχει η πλειοψηφια που προανεφερα..

Edit: ακυρο το σχολιο για iphone 12 mini. Μολις ειδα οτι καταφεραν να το ξεκινησουν απο 869 ευρω !! didn't see this coming..

Edited by manos_rc

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως τόσο μεγάλες οι διαφορές μεταξύ Exynos 990 και Snapdragon 865 στις επιδόσεις και στην παραγόμενη θερμότητα;

Προσωπικά δε με αφορά το θέμα 4G vs 5G αυτή τη δεδομένη στιγμή. Ακόμα και να έρθει μέσα στο 2021 στο 5G από την Cosmote στην οποία είμαι συνδρομητής, μέχρι να δούμε στην επαρχία αξιοπρεπή κάλυψη, θα περάσει πολύς καιρός.

Γιατί όσον αφορά στη μπαταρία, νομίζω ότι προσωπικά όποιο κινητό και να πάρω, με την ενταντική χρήση που κάνω γενικά, δε νομίζω να μη φορτίσω μέσα στη μέρα.

 

Εχω μια δυνατη αισθηση οτι θα ξαναβγει παρομοια προσφορα συντομα γιατι πολυ απλα στην τιμη που ειναι τωρα πρακτικα δε παιζει να πουλησει τιποτα. Μπαινει στα χωραφια του plus (skroutz) και ο περισσοτερος κοσμος δεν ασχολειται με exynos vs snapdragon ουτε μετραει με το ρολοι στο χερι την μπαταρια.. so..

Επισης θα παιξει ενα ρολο και το νεο iphone 12 mini που θα ειναι επισης σε αυτη τη τιμη και δυσκολευει την κατασταση. Καποιοι και να μας χαριζανε το iphone δε θα το κρατουσαμε προφανως (κυριως οσοι το εχουν δουλεψει και εχουν δει το "εκπληκτικο" ios) αλλα και παλι σημασια εχει η πλειοψηφια που προανεφερα..

 

Αν παίξει μια καλή προσφορά στη Black Friday, θα πουλήσει συμπαθητικά θεωρώ, ιδίως το 4G μοντέλο που είναι έτσι κι αλλιώς πάνω από 100€ φθηνότερο από το 5G μοντέλο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει έκδοση 8 128 5g !(ότι θέλουν γράφουν!! )

Κάποια στιγμή θα βγει 8 256 !

 

Κοίτα εδώ λέει ότι παίζει και 8GB 128 5G:

 

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s20_fe_5g-10377.php

 

Αλλά δεν είναι και πάντα αξιόπιστο, οπότε περιμένουμε να δούμε.

 

Εδώ ας πούμε:

 

https://shop.samsung.com/gr/samsung-galaxy-s20-fe-5g-6-5-6gb-128gb-navy-g781

 

Τα 128GB το συνδυάζει μόνο με 6GB RAM.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα την παραγγελισ απο κωτσοβολο κσι περιμενω ποτρ θα εινσι διαθεσιμο.Ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις αν εχει περασμενο screen protector οπως τα αλλα s20.Λιγο που εψαξα λενε οτι δεν εχει

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα την παραγγελισ απο κωτσοβολο κσι περιμενω ποτρ θα εινσι διαθεσιμο.Ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις αν εχει περασμενο screen protector οπως τα αλλα s20.Λιγο που εψαξα λενε οτι δεν εχει

Εχει ...

... μετά το 1 λεπτό .
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια προσφορά έχει σε όλες τις αλυσίδες πάντως, Πλαίσιο, Public, mediamarkt κλπ, στο Πλαίσιο έχει μόνο το λευκό 5G. Edited by amyroukai
Link to comment
Share on other sites

DEX υποτηρίζει το τηλέφωνο; ξέρει κανείς;:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

DEX υποτηρίζει το τηλέφωνο; ξέρει κανείς;:)

 

Wireless DEX έχει.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα την παραγγελισ απο κωτσοβολο κσι περιμενω ποτρ θα εινσι διαθεσιμο.Ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις αν εχει περασμενο screen protector οπως τα αλλα s20.Λιγο που εψαξα λενε οτι δεν εχει

 

Πολύ καλή προσφορά για το 5G μόλις χτυπησα και εγω ένα απο τον κωτσόβολος λίγο πριν το σφυριξει ο διαιτητής!

Χαμός έγινε πάντως το site ποιο νωρίς είχε κρεμάσει μέχρι που ματσαραν την προσφορα το Media Markt και μετά το πλαίσιο.

 

Ούτε Black Friday τέτοιος χαμός...τα ισοπέδωσε όλα ο Κωτσόβολος!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το προλαβα δυσυχως..λεετε να ξαναβγει η προσφορα στο black friday/?

 

To Media Markt το έχει ακόμα σε προσφορά μάλλον μέχρι τα μεσάνυχτα!Προλαβαίνεις...

Link to comment
Share on other sites

θα βγει ξανά στάνταρ στη Black Friday. (Και πιθανολογώ και το Xperia 5 ii).

Τουλάχιστο ο Κωτσόβολος θα το βάλει.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

θα βγει ξανά στάνταρ στη Black Friday. (Και πιθανολογώ και το Xperia 5 ii).

Τουλάχιστο ο Κωτσόβολος θα το βάλει.

 

To Media Markt έχει και σήμερα την προσφορα!(τουλάχιστον μέχρι στιγμής)

https://www.mediamarkt.gr/product/smartphones-smartliving/smartphones/samsung-galaxy-s20-fe-128gb-blue-5g/1565344?_%C2%A7ja=tsid:48889&rbtc=lws%7Ccon%7CCD16639%7C%7Cp%7Clws_product_feed%7C&lkws_10719=5f87e228-15c0-3f20-4e41-da0f2e15ded8

Link to comment
Share on other sites

 

Τώρα το είδα και εγώ...Για.ολες τις συσκευές έχει ακόμα την προσφορά...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Έχει βρει κάποιος την έκδοση 5g/8GB RAM σε ελληνικό/EU κατάστημα?

 

Μερικά που είδα έχουν κάνει απλώς λάθος listing. Έχουν βάλει πχ στον τίτλο 8GB και πας στα Χαρακτηριστικά/Features και είναι με 6GB.

 

Μήπως ξέρουμε το SKU-τύπου για να τα ξεχωρίζουμε στην αναζήτηση? από την άλλη, οι περισσότεροι πωλητές δεν το συμπεριλαμβάνουν... (μάλλον αυτό είναι : SM-G7810)

Edited by organus
edit
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πιστεύεται ότι η 4g έκδοση αξίζει;;

 

Ο λόγος που αγορασα το FE και οχι το S20+ είνια ο exynos που εχει πολυ μεγάλο Battery drain.

Για μένα ε'ιναι ΟΧΙ :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πιστεύεται ότι η 4g έκδοση αξίζει;;

 

Αν είναι να πάρεις το FE αξίζει μόνο η έκδοση με τον 865....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Έχει βρει κάποιος την έκδοση 5g/8GB RAM σε ελληνικό/EU κατάστημα?

 

Μερικά που είδα έχουν κάνει απλώς λάθος listing. Έχουν βάλει πχ στον τίτλο 8GB και πας στα Χαρακτηριστικά/Features και είναι με 6GB.

 

Μήπως ξέρουμε το SKU-τύπου για να τα ξεχωρίζουμε στην αναζήτηση? από την άλλη, οι περισσότεροι πωλητές δεν το συμπεριλαμβάνουν... (μάλλον αυτό είναι : SM-G7810)

 

Χωρίς να είμαι σίγουρος το SM-G7810 είναι η ασιάτικη έκδοση και υπάρχει εδω (όχι Ελληνικό κατάστημα):

https://www.wondamobile.com/samsung-galaxy-s20-fe-5g-dual-128-gb-g7810-lte-mobile-phone-sim-free-and-unlocked.html

 

Απλά να ξέρεις οτι δεν έχει όλες τις ευρωπαικές συχνότητες για το 5G

 

Χωρίς να είμαι σίγουρος η ελληνικη αντιπροσωπεία μάλλον δεν θα το φέρει. (προς το παρόν)

https://shop.samsung.com/gr/samsung-galaxy-s20-fe-5g-6-5-6gb-128gb-navy-g781

 

Μάλλον είναι πολιτικη της Samsung στην ευρώπη για να μην πέσουν (κανιβαλήσουν) οι πωλήσεις των S20+ , S20 που έχουν τον Exynos (γνώστο και ως σαπάκι) στην Ευρώπη.

 

Ανάλογα με την χρήση που κάνεις ενδέχετε να μην δείς διαφορά. Πχ εγώ έχω στο τωρινό κινητό 4GB και με την χρήση που κάνω δεν έχω πρόβλημα , οπότε αγόρασα απροβλημάτιστα το FE 5G me 6GB...

Edited by mmathiou
Link to comment
Share on other sites

Στο Public που το είδα το απόγευμα, το είχε σε 6/128 στη 4G έκδοση (Exynos) και 8/128 στη 5G έκδοση (Snapdragon).

Πανέμορφο είναι πάντως, και η υφή πίσω δε θυμίζει φτηνό πλαστικό.

Πολύ ωραία συσκευή.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος η ελληνικη αντιπροσωπεία μάλλον δεν θα το φέρει. (προς το παρόν)

https://shop.samsung.com/gr/samsung-galaxy-s20-fe-5g-6-5-6gb-128gb-navy-g781

 

Μάλλον είναι πολιτικη της Samsung στην ευρώπη για να μην πέσουν (κανιβαλήσουν) οι πωλήσεις των S20+ , S20 που έχουν τον Exynos (γνώστο και ως σαπάκι) στην Ευρώπη.

 

Ανάλογα με την χρήση που κάνεις ενδέχετε να μην δείς διαφορά. Πχ εγώ έχω στο τωρινό κινητό 4GB και με την χρήση που κάνω δεν έχω πρόβλημα , οπότε αγόρασα απροβλημάτιστα το FE 5G me 6GB...

 

Κάποιο ευρωπαϊκό Amazon να το φέρει αρκεί...

 

@panosz75 Είσαι σίγουρος ότι είδες 8/128 5G;

Link to comment
Share on other sites

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

@panosz75 Είσαι σίγουρος ότι είδες 8/128 5G;

 

Και στο site του Public αυτή την έκδοση αναφέρει, και ο πωλητής που ρώτησα αυτό μου είπε.

Για πιο σίγουρα, αν ξαναπεράσω κάποια στιγμή, θα ανοίξω τις ρυθμίσεις της συσκευής να δω σίγουρα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτή τη στιγμή στο site του public βλέπω για την 5G έκδοση, ότι είναι με 6gb ram στα χαρακτηριστικά. Ίσως ήταν τυπογραφικό λάθος, κι εγώ πιστεύω ότι με τα 6γιγα είναι.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20 FE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...