Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Το ευχαριστο παραξενο σημερα 5 Σεπτεμβριου ειναι οτι εφτασε για το....γερικο κινητο μας αναβαθμιση 1,3 GB σε μεγεθος που ΔΕΝ περιεχει καν το μηνιαιο security patch του Σεπτεμβρη οπως φανταζομουν 😲

Well done Samsung 🙏, οποιος ανακαλυψει νεα features ή αλλαγες στο UI ας το γραψει κι εδω...!

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, dbal said:

Το ευχαριστο παραξενο σημερα 5 Σεπτεμβριου ειναι οτι εφτασε για το....γερικο κινητο μας αναβαθμιση 1,3 GB σε μεγεθος που ΔΕΝ περιεχει καν το μηνιαιο security patch του Σεπτεμβρη οπως φανταζομουν 😲

Well done Samsung 🙏, οποιος ανακαλυψει νεα features ή αλλαγες στο UI ας το γραψει κι εδω...!

Ποιος να το έλεγε.... 

(επιβεβαιώνω ότι ήρθε και σε εμένα. θα το παρακολουθήσω να δω αν έχει κάποια εμφανή διαφορά/βελτίωση)

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Παντως ακομα και στην επισημη ιστοσελιδα με τα changelogs https://doc.samsungmobile.com/SM-G781B/EUR/doc.html η Samsung ειναι πολυ φειδωλη...Για την ωρα δεν εχω δει κι εγω καμια εμφανη αλλαγη 🙄

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά βοήθεια 

Ξαφνικά έκλεισε η οθόνη του τηλεφώνου. Λέω θα κατέβηκε η φωτεινότητα. Το βάζω στο σκοτάδι και η οθόνη νεκρή. Καταφέρνω το κλείνω βάζω μέσα sim χωρίς pin και το ανοίγω. Του κάνω κλήση χτυπάει το τηλέφωνο αλλά η οθόνη νεκρή. 

Τι να έγινε ρε παιδιά ; το τηλέφωνο είναι αγορασμένο 21-07-21 και για 3 μήνες είναι εκτός εγγύησης 

Είναι δυνατόν έτσι στα ξαφνικά να καθάρισε η οθόνη; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, patrik said:

Παιδιά βοήθεια 

Ξαφνικά έκλεισε η οθόνη του τηλεφώνου. Λέω θα κατέβηκε η φωτεινότητα. Το βάζω στο σκοτάδι και η οθόνη νεκρή. Καταφέρνω το κλείνω βάζω μέσα sim χωρίς pin και το ανοίγω. Του κάνω κλήση χτυπάει το τηλέφωνο αλλά η οθόνη νεκρή. 

Τι να έγινε ρε παιδιά ; το τηλέφωνο είναι αγορασμένο 21-07-21 και για 3 μήνες είναι εκτός εγγύησης 

Είναι δυνατόν έτσι στα ξαφνικά να καθάρισε η οθόνη; 

Δεν είναι γενικώς καλά νέα αυτά. Από υγρασίες είχες κανένα θέμα;

Θα έλεγα όσο το δυνατό συντομότερα επίσκεψη σε εξουσιοδοτημένο service, αν και όπως όλοι, είναι πολύ τυπικοί (ιδίως αν πρόκειται να αποφύγουν επισκευές....)

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, thabull said:

Δεν είναι γενικώς καλά νέα αυτά. Από υγρασίες είχες κανένα θέμα;

Θα έλεγα όσο το δυνατό συντομότερα επίσκεψη σε εξουσιοδοτημένο service, αν και όπως όλοι, είναι πολύ τυπικοί (ιδίως αν πρόκειται να αποφύγουν επισκευές....)

Κοίτα το τηλέφωνο το έχει η γυναίκα μου εδώ και 1 χρόνο. Υγρασία όχι πότε. 

Μου κάνει εντύπωση και εμένα που έτσι ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί η οθόνη. 

Αν και είναι εκτός εγγύησης μπορω να το πάω στη samsung;

εγώ σκέφτομουν να το πάω σε κάνα μαγαζί αυτά που είναι εκεί στην ομόνοια γύρω γύρω και να δούμε 

Εντωμεταξύ είμαι και επαρχία και να δούμε πότε θα πάω Αθήνα τώρα 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, patrik said:

Κοίτα το τηλέφωνο το έχει η γυναίκα μου εδώ και 1 χρόνο. Υγρασία όχι πότε. 

Μου κάνει εντύπωση και εμένα που έτσι ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί η οθόνη. 

Αν και είναι εκτός εγγύησης μπορω να το πάω στη samsung;

εγώ σκέφτομουν να το πάω σε κάνα μαγαζί αυτά που είναι εκεί στην ομόνοια γύρω γύρω και να δούμε 

Εντωμεταξύ είμαι και επαρχία και να δούμε πότε θα πάω Αθήνα τώρα 

μπορεις να το στειλεις με acs με δωρεαν τα εξοδα μεταφορας απο και προς στη smartec.φυσικα και το αναλαβμανουν εκτος εγγυησης απλα πληρωνεις οτι εχει παθει πλεον ακομα και αν δεν προκληθηκε απο εσενα,εφοσον περασαν τα 2 ετη

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, MeteorX said:

μπορεις να το στειλεις με acs με δωρεαν τα εξοδα μεταφορας απο και προς στη smartec.φυσικα και το αναλαβμανουν εκτος εγγυησης απλα πληρωνεις οτι εχει παθει πλεον ακομα και αν δεν προκληθηκε απο εσενα,εφοσον περασαν τα 2 ετη

Θα πάρω τηλέφωνο αύριο στη smartec

Είναι καλό τηλέφωνο αξίζει μια ευκαιρία. Αρκεί βέβαια να έχει ένα λογικό κόστος επισκευής 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, patrik said:

Θα πάρω τηλέφωνο αύριο στη smartec

Είναι καλό τηλέφωνο αξίζει μια ευκαιρία. Αρκεί βέβαια να έχει ένα λογικό κόστος επισκευής 

κοιταξε σε μια λογικη τιμη αν πραγματικα δεν εχει θεμα αλλαγης οθονης ναι να το κανεις.αν χρειαζεται αλλαγη οθονης οχι μη την αλλαξεις μη δωσεις 250 ευρω.αποψη μου παντα.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 80 - 100 ευρώ τα δίνω 

Πιο πάνω ούτε μονόλεπτο

Σήμερα έφυγε το τηλέφωνο με acs για smartec για να δούμε τι θα πούνε 

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Μαζι με οθονη αλλαζει κ η μπαταρια οποτε θεωρω οτι αξιζει τον κοπο. 

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και μου είπε το κόστος για τη μπαταρία είναι έξτρα 20 ευρώ 

Και 6 μήνες εγγύηση για την οθόνη 

Σύνολό 150 δηλαδή 

Link to comment
Share on other sites

Σμαρτεκ? Γιατι στη Σμαρτεκ μεχρι προσφατα η μπαταρια στην αλλαγη οθονης δεν χρεωνοταν.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, GMF80 said:

Σμαρτεκ? Γιατι στη Σμαρτεκ μεχρι προσφατα η μπαταρια στην αλλαγη οθονης δεν χρεωνοταν.

Τι να σου πω;

Ναι στη smartec το έστειλα

154.80 βγαίνει το σύνολικο ποσο

Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω... 

Απ την άλλη για να πάρεις ανάλογο τηλέφωνο πρέπει να δώσεις πάνω 400 ευρώ... 

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σκοπευεις να αλλαξεις συσκευη αμεσα πιστευω οτι αξιζει να τα δωσεις. 

Εγω ανετα θα μπορουσα να ημουν με το S20+ ακομα... Απλα περσι βρηκα καινουργιο 800 ευρω το S22 Ultra οποτε με την πωληση του S20+ μου βγηκε στο 500αρικο. Θα μπορουσα να ειμαι με το S20+ τουλαχιστον αλλα 2-3 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η μπαταρία πάρα τα 2 χρόνια του τηλεφώνου ήταν πολύ καλή σκέφτομαι να μην την αλλάξω. Έτσι αν κάτι δεν πάει καλά με την οθόνη να έχω γλιτώσει τα 25 ευρώ της μπαταρίας. 

Link to comment
Share on other sites

Τι να μην παει καλα με την οθονη? Η Σμαρτεκ δεν κανει τσαπατσοδουλειες... Στη θεση σου αν πχ ειχα σκοπο να το κρατησω αλλη μια 2 ετια θα αλλαζα μπαταρια μαζι... Αλλα ειναι δικη σου επιλογη   

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, GMF80 said:

Σμαρτεκ? Γιατι στη Σμαρτεκ μεχρι προσφατα η μπαταρια στην αλλαγη οθονης δεν χρεωνοταν.

Αλήθεια είναι αυτό, μου έχει συμβεί και εμένα. Η συσκευή όμως ήταν στην εγγύηση, μήπως παίζει ρόλο;

2 ώρες πριν, patrik said:

Επειδή η μπαταρία πάρα τα 2 χρόνια του τηλεφώνου ήταν πολύ καλή σκέφτομαι να μην την αλλάξω. Έτσι αν κάτι δεν πάει καλά με την οθόνη να έχω γλιτώσει τα 25 ευρώ της μπαταρίας. 

Η καινούρια οθόνη θα έχει 1 χρόνο εγγύηση, οπότε είσαι καλυμένος! Αν δεν την αλλάξεις τώτα τη μπαταρία, μετά θα θέλεις 40-45 ευρώ...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, patrik said:

Τελικά έκανα κατάθεση τα χρήματα για αλλαγή οθόνη και μπαταρία 

Για μένα έκανες την καλύτερη επιλογή. Όχι τόσο γιατί αν χρειαζόταν να αλλάξεις μπαταρία αργότερα αντί για 20 θα πλήρωνες 40, αλλά γιατί θα έπρεπε να "αποχωριστείς" το τηλεφωνάκι για κάποιες ώρες (ή μέρες).

Και πάλι λέω για εμένα...

Να το χαίρεσαι και να το απολαμβάνεις !!!!!!!!!!!

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Λετε να μας κανει η Samsung δωρο με αναβαθμιση σε 14? 😮

Το αρθρο εδω https://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-s20-note-20-one-ui-6-3380708/ παντως λεει οτι θα δοθει σε S20 & Note 20 σειρες 🙂 κατι που δεν ειναι και απιθανο με βαση την διευρυμενη πολιτικη της πλεον στον τομεα των αναβαμισεων

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Λετε να μας κανει η Samsung δωρο με αναβαθμιση σε 14? 
Το αρθρο εδω https://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-s20-note-20-one-ui-6-3380708/ παντως λεει οτι θα δοθει σε S20 & Note 20 σειρες  κατι που δεν ειναι και απιθανο με βαση την διευρυμενη πολιτικη της πλεον στον τομεα των αναβαμισεων
Θα κράταγα μικρό καλάθι μιας και το τηλέφωνό μας δεν είναι σειρά S20.
Η σειρά είναι τα S20, S20+ και αν υπήρχε το S20Ultra.

Sent from my S23 ULTRA using Tapatalk

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...