Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@konakis σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Μέχρι στιγμής πάρα πολύ καλη η συσκευη

Ψαχνω λεπτή θήκη και γυαλί τώρα.

Για την εβε του 5g γνωρίζεις κάτι?

 

My S20 FE 5G Is Awesome

 

Εγώ έβαλα τζαμάκι spigen και έκατσε πολύ καλά.

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα τζαμάκι spigen και έκατσε πολύ καλά.
Έχει τρύπα για την σελφοκαμερα αυτό φίλε μου; είναι full glue;

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Έχει τρύπα και εξεπλάγην πόσο καλά το κατάφερα! Full cover ειναι

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα τζαμάκι spigen και έκατσε πολύ καλά.

Αυτό αγόρασα και εγώ. Θήκη πήρα τελικά αυτή: https://www.skroutz.gr/s/27127235/Dux-Ducis-Skin-X-Book-Δερματίνης-Μπλε-Galaxy-S20-FE.html να υπάρχει, και βλέπουμε (στην επίσημη δεν μ'αρεσε που δεν κλείνει μαγνητικά. Αυτή λένε κλείνει ;) ) Επίσης μια ερώτηση για το Power Bank της Samsung αν το έχει κανείς, που φορτίζει ασύρματα. Μου ήρθε τελείως άδειο, και για να γεμίσει έκανε περίπου 1.5 μέρα. Τόσο πολύ κάνει γενικώς ή απλά επειδή ήταν πρώτη φορά; Με απογόητευσε :(

Edited by lanc3lot

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Ποιοοο power bank πήρες?

 

Το επίσημο για το κινητό: https://www.skroutz.gr/s/22989701/Samsung-25W-Wireless-Battery-Pack-10000mAh-Dark-Gray.html

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα τζαμάκι spigen και έκατσε πολύ καλά.
Καλημέρα φίλε μου.

Μπορείς να μας στείλεις μια φωτογραφία να δούμε πως κάθεται?

Κρύβει καθόλου από οθόνη?

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει τρύπα και εξεπλάγην πόσο καλά το κατάφερα! Full cover ειναι

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν εννοώ full cover φίλε μου αλλά αν είναι με κόλλα ολόκληρο ή μόνο στα μαύρα πλαίσια τριγύρω

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ full cover φίλε μου αλλά αν είναι με κόλλα ολόκληρο ή μόνο στα μαύρα πλαίσια τριγύρω

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει κολλα παντου.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κολλα παντου.
Ωραία. Πολύ καλή και η εργοστασιακή ζελατίνα ποιοτική αλλά σε κόντρα ήλιο χάνει αρκετά σε ευκρίνεια

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Πολύ καλή και η εργοστασιακή ζελατίνα ποιοτική αλλά σε κόντρα ήλιο χάνει αρκετά σε ευκρίνεια

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για να καταλάβω, την εργοστασιακή την έχετε αφαιρέσει;

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω, την εργοστασιακή την έχετε αφαιρέσει;
Όχι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος, δεν έχει πάθει το παραμικρό 3 μήνες σχεδόν που το έχω. Αλλά σε έντονη ηλιοφάνεια χάνει πολύ η οθόνη σε απόδοση γι αυτό σκέφτομαι για glass

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι

https://www.skroutz.gr/s/25767612/Spigen-Full-Face-Tempered-Glass-Black-Galaxy-S20-FE.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by eklipsi
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Θήκη πήρα τελικά αυτή: https://www.skroutz.gr/s/27127235/Dux-Ducis-Skin-X-Book-Δερματίνης-Μπλε-Galaxy-S20-FE.html να υπάρχει, και βλέπουμε (στην επίσημη δεν μ'αρεσε που δεν κλείνει μαγνητικά. Αυτή λένε κλείνει ;) )

Πήρα πριν λίγες μέρες το κινητό και ψάχνω για θήκη. Αυτή που πήρες είναι από αυτές που μ' ενδιαφέρουν.

  1. Προστατεύει καλά;
  2. Κάνει πολύ ογκώδες το κινητό;
  3. Δουλεύει το μαγνητικό κλείσιμο;
  4. Καμιά ιδέα τι διαφορά έχει με αυτή;

...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά

 

Εγώ πήρα αυτή την θήκη χθες στα 3.90 και μόλις έκανα παραγγελία και το γυαλί της spigen.

Η θήκη είναι φοβερή παιδιά! 37fa9d2df0b482d8c6b185a6f49bc2e4.jpg337d44ed2ccebebee8a11dd3011a1bc7.jpg

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πριν λίγες μέρες το κινητό και ψάχνω για θήκη. Αυτή που πήρες είναι από αυτές που μ' ενδιαφέρουν.

  1. Προστατεύει καλά;
  2. Κάνει πολύ ογκώδες το κινητό;
  3. Δουλεύει το μαγνητικό κλείσιμο;
  4. Καμιά ιδέα τι διαφορά έχει με αυτή;

 

Θα σου πω όταν έρθει η θήκη...και το κινητό. Παράγγειλα από το You εδώ και 10 μέρες, αλλά η acs φιλοτιμήθηκε να το φέρει σήμερα, θα πάω να το πάρω από την κούριερ το απόγευμα μετά την δουλειά ;-) Η διαφορά είναι στο μαγνητικό κλείσιμο, η άλλη που δείχνεις αν δεις, δεν έχει φωτογραφία για μαγνήτη. Εγώ την θήκη την είχα βρει στο Amazon Αγγλίας, αν της ψάξεις έχει αρκετές καλές κριτικές και κάποιες μέτριες. Απλά αφού υπάρχει εδώ, πιο γρήγορα ;-)

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά

 

Εγώ πήρα αυτή την θήκη χθες στα 3.90 και μόλις έκανα παραγγελία και το γυαλί της spigen.

Η θήκη είναι φοβερή παιδιά!

My S20 FE 5G Is Awesome

 

Φαίνεται ωραία. Έχει bumper στο άνοιγμα της κάμερας για να μην βρίσκει το γυαλί όταν ακουμπάς το τηλέφωνο κάτω;

(είχα πάρει και εγώ μια διάφανη, αλλά άφηνε το εξόγκωμα της κάμερας εκτεθειμένο....)

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ωραία. Έχει bumper στο άνοιγμα της κάμερας για να μην βρίσκει το γυαλί όταν ακουμπάς το τηλέφωνο κάτω;

(είχα πάρει και εγώ μια διάφανη, αλλά άφηνε το εξόγκωμα της κάμερας εκτεθειμένο....)

Όπως βλέπεις στις φωτός σκεπαζει όλο το γυαλί της κάμερας και έχει τρύπες για τους φακούς και το φλας!

Παρα πολύ καλή και ποιοτική θήκη.

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μου κάνει εντύπωση ότι με τα κουμπιά το κινητό πετάει, ενώ με χειρονομίες κοπιάζει... Ιδίως στο animation της επιστροφής στην αρχική οθόνη.

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Θυμάσαι που στο έγραψα? ;)

Αν το λειτουργείς συνέχεια και δεν είναι κλειστό στην αναμονή συμπεριφέρεται μια χαρά. Όμως μερικές φορές έχει αυτά τα κομπιάσματα με το κεντρικό όπως ανέφερες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δουλεύω ταυτόχρονα επειδή έχω και τις δύο συσκευές ( Fe 5g & Mi 10 T) και το Xiaomi είναι πολύ πιο σμουθ fluid τελείως σε όλα του (πάντα 144hz και λιγότερο σπάνια το δουλεύω 90hz) και έχει και επιλογή για τις καρτέλες πρόσφατων σε στήλες οριζοντίως και σε κάθετη ροή...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω όταν έρθει η θήκη...και το κινητό. Παράγγειλα από το You εδώ και 10 μέρες, αλλά η acs φιλοτιμήθηκε να το φέρει σήμερα, θα πάω να το πάρω από την κούριερ το απόγευμα μετά την δουλειά ;-) Η διαφορά είναι στο μαγνητικό κλείσιμο, η άλλη που δείχνεις αν δεις, δεν έχει φωτογραφία για μαγνήτη. Εγώ την θήκη την είχα βρει στο Amazon Αγγλίας, αν της ψάξεις έχει αρκετές καλές κριτικές και κάποιες μέτριες. Απλά αφού υπάρχει εδώ, πιο γρήγορα ;-)

Με το καλό να παραλάβεις.:)

Τις είχα δει και στο AE, αλλά δεν κατάλαβα τι διαφορά έχουν. Γράφουν ότι είναι μαγνητικές και οι 2 (Skin Pro και Skin X).

Anyway, έβαλα παραγγελία για μια τύπου Armor (πρέπει να παρέχει καλή προστασία και θέλω το μαγνήτη για τη βάση αυτοκινήτου) και βλέπουμε...

...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20 FE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...