Jump to content

Sony Xperia 5 II


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια έχω ένα δεν ξέρω αν το λες θέμα αλλά με ενοχλεί πολύ. Είμαι έξω ας πούμε με φουλ φωτεινότητα . Ανοίγω την κάμερα όλα οκ πάλι. Μόλις αλλάξω στην pro πέφτει η φωτεινότητα αρκετά . Όχι η μπάρα φωτεινότητας αυτή είναι στο φουλ ... Στην οθόνη βλέπω πιο σκοτεινά

 

Xperia 5ii

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδια έχω ένα δεν ξέρω αν το λες θέμα αλλά με ενοχλεί πολύ. Είμαι έξω ας πούμε με φουλ φωτεινότητα . Ανοίγω την κάμερα όλα οκ πάλι. Μόλις αλλάξω στην pro πέφτει η φωτεινότητα αρκετά . Όχι η μπάρα φωτεινότητας αυτή είναι στο φουλ ... Στην οθόνη βλέπω πιο σκοτεινά

 

Xperia 5ii

η φωτογραφία όμως βγαίνει όπως πρέπει?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Με το 5g έχουμε κάποιο νεότερο;

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

λειτουργεί πιλοτικά σε κάποιες συσκευές και σιγά σιγά θα ενεργοποιηθούν όλες!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω ένα δεν ξέρω αν το λες θέμα αλλά με ενοχλεί πολύ. Είμαι έξω ας πούμε με φουλ φωτεινότητα . Ανοίγω την κάμερα όλα οκ πάλι. Μόλις αλλάξω στην pro πέφτει η φωτεινότητα αρκετά . Όχι η μπάρα φωτεινότητας αυτή είναι στο φουλ ... Στην οθόνη βλέπω πιο σκοτεινά

 

Xperia 5ii

 

Ισχυει δυστυχως. Μη πρακτικο. Θα πρεπε να χει μια επιλογη να παιζει φουλ φωτεινοτητα εφαρμογης κατα τη χρηση χωρις φυσικα να επιρεαζει τη ληψη

Link to comment
Share on other sites

Γιατί επηρεάζει την λήψη?

Εννοώ βγαίνει η φωτό σκοτεινή ή απλά έχει να κάνει με την φωτεινότητα της οθόνης!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Με το 5g έχουμε κάποιο νεότερο;

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πιστευω καποια στιγμη θα γινει καποιο update και θα παιξει αυτοματα ή εστω με ενεργοποιηαη απο παροχος χωρις πιστοποιημενες συσκευες. Θα δοκιμασω να καλεσω και να τους πω οτι παρολο που το sms γραφει μη συμβατξ συσκευη,αν κανετε καποια ρυθμιση εσεις τηλεφωνικα,καντε την και θα δουμε απο εκει και περα. Στο oneplus 7 pro, μετα απο ενα update,στο κομματι του wifi calling,τους ειχα παρει τηλ στην cosmote απλα να ενεργοποιησουν την υπηρεσια στον αριθμο μου γιατι το sms ελεγε μη συμβατη συσκευη. Το εκαναν και επαιζε μια χαρα.

 

Στην Q ηθελε να τους παρεις τηλ να σου ενεργοποιησουν το 4G καποτε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί επηρεάζει την λήψη?

Εννοώ βγαίνει η φωτό σκοτεινή ή απλά έχει να κάνει με την φωτεινότητα της οθόνης!

 

Μονο φωτεινοτητα οθονης,δεν επιρεαζει κατι αλλο. Απλα δεν μπορεις να δει σωστα τι ληψη κανεις

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει δυστυχως. Μη πρακτικο. Θα πρεπε να χει μια επιλογη να παιζει φουλ φωτεινοτητα εφαρμογης κατα τη χρηση χωρις φυσικα να επιρεαζει τη ληψη
Γιατί επηρεάζει την λήψη?

Εννοώ βγαίνει η φωτό σκοτεινή ή απλά έχει να κάνει με την φωτεινότητα της οθόνης!

Πιστευω καποια στιγμη θα γινει καποιο update και θα παιξει αυτοματα ή εστω με ενεργοποιηαη απο παροχος χωρις πιστοποιημενες συσκευες. Θα δοκιμασω να καλεσω και να τους πω οτι παρολο που το sms γραφει μη συμβατξ συσκευη,αν κανετε καποια ρυθμιση εσεις τηλεφωνικα,καντε την και θα δουμε απο εκει και περα. Στο oneplus 7 pro, μετα απο ενα update,στο κομματι του wifi calling,τους ειχα παρει τηλ στην cosmote απλα να ενεργοποιησουν την υπηρεσια στον αριθμο μου γιατι το sms ελεγε μη συμβατη συσκευη. Το εκαναν και επαιζε μια χαρα.

 

Στην Q ηθελε να τους παρεις τηλ να σου ενεργοποιησουν το 4G καποτε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μονο φωτεινοτητα οθονης,δεν επιρεαζει κατι αλλο. Απλα δεν μπορεις να δει σωστα τι ληψη κανεις

Ακριβώς δεν επηρεάζεται η λήψη απλά προσωπικά δεν βλέπω καλά τις ρυθμίσεις και το καδράρισμα σε φωτεινές εξωτερικές συνθήκες

 

Xperia 5ii

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και σε μένα, μου κάνει εντύπωση που στέλνουν Update πριν το Android 11 που έρχεται. Πολλή υποστήριξη σε software. :superman:
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και σε μένα, μου κάνει εντύπωση που στέλνουν Update πριν το Android 11 που έρχεται. Πολλή υποστήριξη σε software. :superman:
Μπορεί να έπρεπε να βγει ώστε πάνω σε αυτό να έρθει το 11 ...τέλος πάντων λογικά μέσα στις επόμενες μέρες θα σκάσει και η 11

 

Xperia 5ii

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις ημέρες θα έρθει και στο 5αρι παιδιά.

Απο την στιγμή που παραλάβαμε στο 1ii θα έρθει σύντομα και στο 5ii

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς αυτόματη αυξομείωση της έντασης μουσικής; Τις τελευταίες 2-3 μέρες όταν ακούω από Tidal και συγχρόνως χρησιμοποιώ το κινητό πχ για Internet αυξομειώνεται συχνά η ένταση. Τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς αυτόματη αυξομείωση της έντασης μουσικής; Τις τελευταίες 2-3 μέρες όταν ακούω από Tidal και συγχρόνως χρησιμοποιώ το κινητό πχ για Internet αυξομειώνεται συχνά η ένταση. Τι μπορεί να φταίει;
Αυτό πάντα γινότανε όταν έρχονται ειδοποιήσεις τουλάχιστον σε μενα

 

Xperia 5ii

Link to comment
Share on other sites

Στο κανει μονο το Tidal ή και απλως αν ακους την μουσικη σου στον player;

Ειτε στον player, ειτε v-radio ειτε στο vanced youtube,ολα backround και ταυτοχρονο σερφαρισμα στo ντερνετ, δεν εχω πρατηρησει καμια αυξομειωση. Αν δεν ειναι θεμα ειδοποιησεων αλλων εφαρμογων τοτε κανε μια εκκαθαριση cache στην συγκεκριμενη εφαρμογη

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία μόνο στο Tidal ακούω. Δεν έρχεται καμία ειδοποίηση. Θα καθαρίσω cache. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι η ένταση δυναμώνει όταν ακούω από Tidal και ανοίξω στον Chrome το Facebook. Μόλις το κλείσω επανέρχεται σε πιο χαμηλά επίπεδα.

Έσβησα cache από Tidal αλλά δεν υπάρχει διαφορά.

Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι στο tidal ακούω ποιο χαμηλά την ένταση σε σχέση με player, YouTube κλπ
Καί εγώ το ίδιο στο 1ii με το Spotify

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι η ένταση δυναμώνει όταν ακούω από Tidal και ανοίξω στον Chrome το Facebook. Μόλις το κλείσω επανέρχεται σε πιο χαμηλά επίπεδα.

Έσβησα cache από Tidal αλλά δεν υπάρχει διαφορά.

Καμία ιδέα;

 

Τώρα βλέπω ότι το κάνει με όλα τα προγράμματα μουσικής που δοκίμασα, μόνο με Chrome και Facebook.

Και με το Netflix υπάρχει πρόβλημα στον ήχο. Με Tidal έχω αυξομείωση ήχου όταν κάνω scroll στο Facebook, στο πρόγραμμα μουσικής και στο Netflix ακούγονται ήχοι σαν στιγμιαίο παράσιτο, όταν κάνω scroll.

 

Με Firefox δεν υπάρχει πρόβλημα.

Edited by hariskar
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι ο ήχος των ειδοποιήσεων ...βαιμπερ ,μεσεντζερ κλπ είναι πολύ χαμηλός ..κάνα κόλπο υπάρχει να δυναμώσει λιγάκι ?

ΥΓ επίσης tips για νυχτερινές φώτο ? Έβγαλα 3 σήμερα και ήταν απλά χάλια μαύρα

Xperia 5ii

Edited by bujinkan
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=476403&page=65

 

βαλε καμια εδω να δουμε γιατι βγηκαν τοσο κακες και αν μπορουμε να βοηθησουμε , ειδικα οσοι εχουν την συσκευη να σε καθοδηγήσουν .

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι ο ήχος των ειδοποιήσεων ...βαιμπερ ,μεσεντζερ κλπ είναι πολύ χαμηλός ..κάνα κόλπο υπάρχει να δυναμώσει λιγάκι ?

ΥΓ επίσης tips για νυχτερινές φώτο ? Έβγαλα 3 σήμερα και ήταν απλά χάλια μαύρα

Xperia 5ii

Απλά κάτσε λίγο με σταθερό χέρι μέχρι να την βγάλει.

Όλοι εδώ έχουμε πολύ καλές φωτογραφίες νυχτερινές με 1ii &5ii.

Κάτι κάνεις λάθος, βάλε φωτό εδώ όπως λέει ο Γιώργος να δούμε.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 5 II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...