Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 17/4/2023 at 9:50 ΠΜ, sat_rrstm said:

Το δικό μου είναι στην έκδοση 13.0.4.0(SJGEUXM) κι η τελευταία ενημέρωση ασφαλείας αυτή της 01/10/2022.

Είναι κι άλλοι με αυτή την έκδοση σε αυτό το security patch (01/10/2022)? 

Δηλ. 2 χρόνια security patch και τέλος?

Kι εγω το ιδιο με αυτην την εκδοση λογισμικου και αυτο το Security patch....

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει πως γίνεται όταν συνδέω το κινητό στο PC να βλέπω την οθόνη του στην οθόνη του υπολογιστή;

Δηλ όχι απλά να βλέπω τα αρχεία μέσα στην Εξερεύνηση, αλλά να βλέπω ό,τι δείχνει το κινητό εκείνη τη στιγμή στον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου υπάρχει η επιλογή "κατοπτρισμος οθόνης"

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kατεβασα το αρχειο της ενημερωσης μεσω Pc γιατι βαρεθηκα να περιμενω, και το περασα στη ριζα της εσωτερικης μνημης.Τι επιλεγω τωρα στις 3 τελιτσες πανω δεξιά για εγκατασταση?Εχει επιλογες Ληψη τελευταιου πακετου,ενημερωση ρυθμισεων,τι νεο υπαρχει και Περισσοτερα....

 

EDIT:Το βρηκα,επρεπε να πατησω το εικονιδιο MIUI να βγαλει το "περισσοτερες επιλογες ενημερωσης"....

Edited by Nick_minos
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
5 ώρες πριν, camp3on said:

Η τελευταία έκδοση είναι η 14.0.4;

Δεν νομιζω να παρουμε και άλλη.....Σε κανενα 6μηνο κανενα Security patch ,και αν.....

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Χρησιμοποιώ 2 κάρτες sim, cosmote και Q και από χτες αντιμετωπίζω το εξής. Οι κάρτες φαίνεται να έχουν σήμα, τα δεδομένα τους λειτουργούν κανονικά αλλά δεν μπορώ να δεχτώ ή να πραγματοποιήσω κλήσεις. Μετά από επανεκκινήσεις ή ενεργοποίησης-απενεργοποίησης λειτουργίας  flight mode, μου δίνει την δυνατότητα μιας κλήσης το πολύ και μετά τίποτα. Με ψάξιμο στο ίντερνετ φαίνεται ότι είναι πρόβλημα της συσκευής αλλά με τον τρόπο που το αντιμετωπίζουν, δεν είχα αποτέλεσμα. Δεν θέλω ακόμα να κάνω επαναφορά του τηλεφώνου. Οι κάρτες μεμονωμένα  σε άλλα κινητά λειτουργούν κανονικά, στο Poco επίσης. Μόλις βάλω πάλι και τις 2, εμφανίζεται το πρόβλημα. Θα το λειτουργήσω σαν μονόκαρτο για λίγο και κάποια στιγμή θα το επαναφέρω. Έχει αντιμετωπίσει κανείς τέτοιου είδους πρόβλημα; Η έκδοση που φοράει είναι η 14.0.4.0.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα

Έχω ένα poco x3 nfc και δεν μπορώ να το συνδέσω στο αυτοκίνητο μου (android auto).Δεν αναγνωρίζει το usb για την σύνδεση ενώ φορτίζει κανονικά. Παλιότερα δούλευε κανονικά με λίγα κολλήματα.Δοκίμασα καλώδια εμπορίου αλλά και γνήσια xiaomi χωρίς αποτέλεσμα.Σύνδεσα Samsung αλλά και iphone και τα αναγνωρίζει κανονικά. Το Samsung με καλώδιο mi. Έκανα reset (εργοστασιακές ρυθμίσεις) και το τηλέφωνο και το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου χωρίς αποτέλεσμα πάλι.

Ευχαριστώ

Καραμαλέγκος Γιώργος 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, vaggy40 said:

Καλησπερα μπορειι να μου πει καποιος πως αλλαζω χωρα στο κινητο?

Ρυθμισεις-προσθετες ρυθμισεις-περιοχη

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μόλις πήρε την έκδοση Miui 14.0.2 Global. Έκδοση Android 12 SKQ1.211019.001

Δεν είχα προσέξει αν το έκανε και λίγο πριν. Κάνει αργή φόρτιση. Η μπαταρία δείχνει καλή με το Battery Guru.

Έχει και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα. Τί προτείνετε? Φορτιστής και καλώδιο φορτίζουν γρήγορα το Poco F3.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα λύθηκε με πολύ περίεργο τρόπο - συνδιασμό.

Αν και οι 2 φορτιστές xiaomi (poco X3 & poco F3) είναι οι ίδιοι 33W και τα 2 καλώδια επίσης ίδια με κόκκινα εσωτερικά στους ακροδέκτες,  μόνο με ένα συνδιασμό -- καλώδιο και φορτιστή .. φόρτισε με super quick miui charge.

Οπότε λύθηκε το θέμα μου.

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ειχα MIUI 14.0.4.0 και μόλις μου ήρθε η MIUI 14.0.5.0.SJGEUXM με security patch Ιουνίου 2023.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Δυστυχώς χθες παρατήρησα ότι το ξανάκανε..αργή φόρτιση μέχρι 3 - 5W με τον φορτιστή που είχα καταφέρει γρήγορη φόρτιση. Στο F3 μπαμ Poco Fast Charge.
Θερμοκρασία 35 max.
Περίεργα πράγματα.....

Link to comment
Share on other sites

Restore Factory από μέσα .... μετά κάνει restart και μετά κάνει το ίδιο. Αργή Φόρτιση.Όταν προσπάθησα να το κάνω από το Fastboot, παρατήρησα ότι το τηλέφωνο που είναι συνδεδεμένο στον υπολογιστή απλά φορτίζει και δεν αναγνωρίζεται. Δεν εμφανίζει κανένα μήνυμα στο κινητό για χρήση usb για... μεταφορά κ.λ.π.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να έχει ζημιά η πλακέτα φόρτισης.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά κάτι κάνω λάθος και κάθε φορά που με παίρνουν τηλέφωνο πέφτει το ίντερνετ ( δεδομένα). Τι πρέπει να ενεργοποιήσω; 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, camp3on said:

Παιδιά κάτι κάνω λάθος και κάθε φορά που με παίρνουν τηλέφωνο πέφτει το ίντερνετ ( δεδομένα). Τι πρέπει να ενεργοποιήσω; 

Πρέπει να ενεργοποιήσεις το VoLTE. 

Σε ποια εταιρεία είσαι; 

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, p_k said:

Πρέπει να ενεργοποιήσεις το VoLTE. 

Σε ποια εταιρεία είσαι; 

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Κοσμοτε είμαι 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, camp3on said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Κοσμοτε είμαι 

Δες αν έχει διακόπτη το κινητό σου για να ενεργοποιήσεις το VoLTE. 

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...