Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως και εφαρμογή μηνυμάτων της Google.....

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα στο βίντεο όταν τραβάω με 1080 60fps κάνει αρκετά συχνά εστίαση όταν τραβάω.... Και με Gcam το κάνει... Ξέρει κανείς αν έχει το ίδιο πρόβλημα; Και αν ναι υπάρχει λύση;

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση στην έκδοση miui global 12.5.2.0 RJGEUXM έχω πρόβλημα στις κλήσεις. Συγκεκριμένα, όταν μου γίνεται κλήση, με το τηλέφωνο σε αδράνεια, αντί να φωτίζεται η οθόνη και να εμφανίζει τα στοιχεία της κλήσης με δυνατότητα απάντησης ή απόρριψης, παραμένει σκοτεινή και ακούγεται μόνο ο ήχος κλήσης. Για να δω ποιος με καλεί πρέπει να κάνω διπλό ξεκλείδωμα, ένα για τη συσκευή κι άλλο ένα για την εφαρμογή τηλεφώνου μιας και την έχω στις προστατευμενες. Τι λέτε να φταίει; 

Edited by Tomas Edison
Link to comment
Share on other sites

Αντίστοιχο πρόβλημα αντιμετωπίζω κι εγώ, όταν έχω το κινητό στο χέρι και το έχω ανοικτό κάνοντας κάτι άλλο π.χ. σερφάρισμα, μέιλ κ.λ.π. και δέχομαι κλήση, ακούω τον ήχο αλλά δεν βλέπω ποιος με καλεί και δεν μπορώ να απαντήσω στην κλήση με κανένα τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακων ρυθμισεων ειναι μια πιθανή λυση στο προβλημα σας....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikaki71 said:

Επαναφορά εργοστασιακων ρυθμισεων ειναι  λυση στο προβλημα σας....

Με την επαναφορά τι θα χάσω; Οι εγκατεστημένες εφαρμογές, η διάταξη των εικονιδίων, τα κατεβασμένα δεδομένα, και τόσα άλλα θα χαθούν; 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
53 minutes ago, Tomas Edison said:

Με την επαναφορά τι θα χάσω; Οι εγκατεστημένες εφαρμογές, η διάταξη των εικονιδίων, τα κατεβασμένα δεδομένα, και τόσα άλλα θα χαθούν; 

Με την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, η συσκευή σου θα επιστρέψει στην κατάσταση όπως όταν την ανοίγεις πρώτη φορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athanaso77 said:

Με την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, η συσκευή σου θα επιστρέψει στην κατάσταση όπως όταν την ανοίγεις πρώτη φορά.

Μήπως υπάρχει κάποια άλλη πιθανή λύση στο πρόβλημά μου; Δεν θα ήθελα να στήσω από την αρχή το κινητό. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Tomas Edison said:

Μήπως υπάρχει κάποια άλλη πιθανή λύση στο πρόβλημά μου; Δεν θα ήθελα να στήσω από την αρχή το κινητό. 

Κάνε μια εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή του τηλεφώνου, λογικά θα στρώσει. Ρυθμίσεις/εφαρμογές/τηλέφωνο/εκκαθάριση δεδομένων και μια επανεκκίνηση μετά, βεβαίως

 

Edited by dimitrisioak

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, dimitrisioak said:

Κάνε μια εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή του τηλεφώνου, λογικά θα στρώσει. Ρυθμίσεις/εφαρμογές/τηλέφωνο/εκκαθάριση δεδομένων και μια επανεκκίνηση μετά, βεβαίως

 

Κάτι στις άδειες τίς εφαρμογής του dialer, έχεις απενεργοποίηση καταλάθος μάλλον. Μπες ρυθμίσεις και ξαναδώσε όλες τις άδειες,αν δεν στρώσει με εκκαθάριση μνήμης.

 

Screenshot_2021-09-20-13-35-44-477_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2021-09-20-13-36-10-465_com.miui.securitycenter.jpg

Edited by tzeskos
Link to comment
Share on other sites

τον τελευταιο καιρό, οπως θα δειτε στο βιντεο, φλασαρει η οθονη.

Κολλαει, ανοίγουν διασπαρτες εφαρμογες, αν εκεινη την ωρα ειναι ανοικτο το messenger, παιρνει βιντεοκληση απο μονο του και ολα αυτα σταματανε ΜΟΝΟ αν πατησω το κουμπι off και κλεισει η οθόνη.

Σε σελιδα στο fb διαβασα οτι το κανει και σε αλλα μοντελα της xiaomi ακομη και με γνησια οθόνη, τη δικια μου την εχω αλλαξει, άρα δεν ειναι της οθονης. Το ίδιο μου είπαν και στο μαγαζι που την αλλαξα, οτι δεν φταιει η οθονη.

Τα φωτα σας παρακαλω, αν ξερει καποιος

https://www.youtube.com/watch?v=S-R16iTtYlY

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην beta team της Xiaomi προώθησα το βίντεο σου και μου είπαν να έρθω σε επαφή μαζί σου για τον αν θες να βοηθήσεις και να δώσεις κάποια logs. Αν θες στείλε μου ένα προσωπικό μήνυμα αν έχεις telegram να σε φέρω σε επαφή. Η συνομιλία με την εταιρεία είναι στα αγγλικά

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τον τελευταιο καιρό, οπως θα δειτε στο βιντεο, φλασαρει η οθονη.
Κολλαει, ανοίγουν διασπαρτες εφαρμογες, αν εκεινη την ωρα ειναι ανοικτο το messenger, παιρνει βιντεοκληση απο μονο του και ολα αυτα σταματανε ΜΟΝΟ αν πατησω το κουμπι off και κλεισει η οθόνη.
Σε σελιδα στο fb διαβασα οτι το κανει και σε αλλα μοντελα της xiaomi ακομη και με γνησια οθόνη, τη δικια μου την εχω αλλαξει, άρα δεν ειναι της οθονης. Το ίδιο μου είπαν και στο μαγαζι που την αλλαξα, οτι δεν φταιει η οθονη.
Τα φωτα σας παρακαλω, αν ξερει καποιος

Καλησπέρα παίδες. Και σε εμένα το έχει αυτό κάνα δυο φορές και φρικαρα. Αν έχεις νέα σε παρακαλώ πολύ πες μας να ξέρουμε τι γίνεται!!

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, timkos40 said:

Καλησπέρα παίδες. Και σε εμένα το έχει αυτό κάνα δυο φορές και φρικαρα. Αν έχεις νέα σε παρακαλώ πολύ πες μας να ξέρουμε τι γίνεται!!

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είμαι στο ψάξιμο. Θα ενημερώσω μόλις έχω κατι

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, alexis76 said:

τον τελευταιο καιρό, οπως θα δειτε στο βιντεο, φλασαρει η οθονη.

Κολλαει, ανοίγουν διασπαρτες εφαρμογες, αν εκεινη την ωρα ειναι ανοικτο το messenger, παιρνει βιντεοκληση απο μονο του και ολα αυτα σταματανε ΜΟΝΟ αν πατησω το κουμπι off και κλεισει η οθόνη.

Σε σελιδα στο fb διαβασα οτι το κανει και σε αλλα μοντελα της xiaomi ακομη και με γνησια οθόνη, τη δικια μου την εχω αλλαξει, άρα δεν ειναι της οθονης. Το ίδιο μου είπαν και στο μαγαζι που την αλλαξα, οτι δεν φταιει η οθονη.

Τα φωτα σας παρακαλω, αν ξερει καποιος

https://www.youtube.com/watch?v=S-R16iTtYlY

Επιβεβαιώνω 3 φορές στο άσχετο μου το έχει κάνει

Επανέρχεται με επανεκκίνηση.

Δεν θυμάμαι αν η πρώτη φορά ήταν μετά την τελευταία αναβάθμιση ή και οι 3 μετά την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε πρόβλημα με το ghost issue,
Δοκιμάστε 2-3 πράγματα
.
Στις πρόσθετες ρυθμίσεις, συντομεύσεις κουμπιών, βάλτε τα όλα στο τίποτα.

Δοκιμάστε αν έχετε dark mode, να το αλλάξετε στο κανονικό.

Επίσης βάλτε 60Hz.

Καθαρίστε καλά την οθόνη.
(Αυτά από αναφορές στο ίντερνετ).


Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε πρόβλημα με το ghost issue,
Δοκιμάστε 2-3 πράγματα
.
Στις πρόσθετες ρυθμίσεις, συντομεύσεις κουμπιών, βάλτε τα όλα στο τίποτα.

Δοκιμάστε αν έχετε dark mode, να το αλλάξετε στο κανονικό.

Επίσης βάλτε 60Hz.

Καθαρίστε καλά την οθόνη.
(Αυτά από αναφορές στο ίντερνετ).


Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δεν ξέρω αν ισχύει το παρακάτω. Μια δοκιμή θα σας πείσει. Δεν έχω τη συσκευή πλέον να το δοκιμάσω.

hey i just found the solution to my touch problems. download "SetEdit" from playstore. got down to "user_interface_rate" and change it to "90" as shown at the photo. be careful not to change something else. no need to root. don't change the Refresh rate again at 60Hz or at 120Hz at the settings. leave it at 90 Hz as i showed you. it still works after reboot. problem finally solved!!! i am convinced it is a software issue

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


1de7ec37dc7b4f6d0f8a58770f0372d9.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε Poco X3 Pro αυτή η γραμμή δεν υπάρχει.

(Προφανώς έχω το ίδιο πρόβλημα)

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Σε Poco X3 Pro αυτή η γραμμή δεν υπάρχει.
(Προφανώς έχω το ίδιο πρόβλημα)
Μπήκες στο tab "system table"?
Κάπου εκεί είναι.

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν υπάρχει στο Pro.

Μπορώ να το δημιουργήσω αλλά το φοβάμαι.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, conan1 said:

Εσείς που έχετε πρόβλημα με το ghost issue,
Δοκιμάστε 2-3 πράγματα
.
Στις πρόσθετες ρυθμίσεις, συντομεύσεις κουμπιών, βάλτε τα όλα στο τίποτα.

Δοκιμάστε αν έχετε dark mode, να το αλλάξετε στο κανονικό.

Επίσης βάλτε 60Hz.

Καθαρίστε καλά την οθόνη.
(Αυτά από αναφορές στο ίντερνετ).


Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ghost issue ειναι το δικο μου προβλημα με την οθονη?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alexis76 said:

ghost issue ειναι το δικο μου προβλημα με την οθονη?

Ναι. Δεν χάνετε κάτι να κάνετε δοκιμές. 

Διάβασα πως το κάνει σε συσκευές με οθόνες Tianma. 

4 συσκευές POCO X3 NFC στο περιβάλλον μου που ρώτησα δεν έχουν κάποιο θέμα μέχρι τώρα. 2 EU kai 2 Global.

Το κοινό είναι πως όλες είναι αγορασμένες Οκτώβρη και Νοέμβρη του 2020.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, conan1 said:

Ναι. Δεν χάνετε κάτι να κάνετε δοκιμές. 

Διάβασα πως το κάνει σε συσκευές με οθόνες Tianma. 

4 συσκευές POCO X3 NFC στο περιβάλλον μου που ρώτησα δεν έχουν κάποιο θέμα μέχρι τώρα. 2 EU kai 2 Global.

Το κοινό είναι πως όλες είναι αγορασμένες Οκτώβρη και Νοέμβρη του 2020.

ευχαριστω πολυ.

θα δοκιμασω. εγω το πηρα αρχες 21

Προς το παρον απο χθες βραδυ εχω κατεβασει avast antivirus και το εχω φορτωσει και δεν μου το εχει ξανακανει. Θα δω και θα επανέλθω.

υγ. Οθονη εσπασε και την αλλαξα. Μου έβαλαν huaxing

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ποιος ο λόγος να βάλεις antivirus στη συσκευή σου; Το μόνο που καταφέρνουν αυτά τα προγράμματα είναι να βαραίνουν το κινητό και να μειώνουν την αυτονομία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athanaso77 said:

Ποιος ο λόγος να βάλεις antivirus στη συσκευή σου; Το μόνο που καταφέρνουν αυτά τα προγράμματα είναι να βαραίνουν το κινητό και να μειώνουν την αυτονομία.

μηπως ηταν κανενας ιος. δεν ηταν. το ξανακανε πριν απο λιγο. το εβγαλα το antivirus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...