Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που το έχει αυτό; όχι ότι έχω κάρτα μνήμης γιατί έχω 2 sim αλλά να ξέρουμε. 

Link to comment
Share on other sites

Που το έχει αυτό; όχι ότι έχω κάρτα μνήμης γιατί έχω 2 sim αλλά να ξέρουμε. 
Additional settings-->memory extension2865d6aff487c5e1cadfca5998d496d4.jpg

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

Το memory extension δουλεύει και με την εσωτερική χωρητικότητα δεν είναι απαραίτητη η microsd

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, vkostas said:

Additional settings-->memory extension

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 

Το memory extension δουλεύει και με την εσωτερική χωρητικότητα δεν είναι απαραίτητη η microsd

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 

εχεις καταλαβει διαφορα στη χρηση με το extension;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, nikoskat said:

εχεις καταλαβει διαφορα στη χρηση με το extension;

Γενικά μετά την αναβάθμιση το κινητό παει ελαφρώς εως αισθητά πιο καλά.Fluid που λέμε,δε σκαλώνει καθόλου δε καθυστερεί πουθενά. Η επιλογή memory extension όταν την ανακάλυψα μετά την αναφορά του φίλου πιο πάνω ήταν εξ ορισμού ενεργή. Η αλλαγή της είτε προς απενεργοποίηση είτε το ανάποδο απαιτεί reboot.Και στις δυο περιπτώσεις η συσκευή συνεχίζει να αναφέρει συνολική RAM 6GB άρα η χρήση της όταν συμβαίνει συμβαίνει στο background χωρίς να μας προσφέρει έξτρα ένδειξη ελεύθερης μνήμης. Μετά από καθαρό reboot και στις δυο περιπτωσεις έχω 3,1-3,2GB Ram διαθέσιμα. Μιαμιση μέρα χρήσης δεν εντόπισα bug ή lag οποιασδηποτε μορφής.Επίσης κατα το boot η ένδειξη MIUI (πριν ζητήσει PIN για sim) έγινε και πάλι σιωπηλή ,χωρίς τον ήχο που είχαν προσθέσει στην αναβάθμιση σε MIUI 12.5

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

εχεις καταλαβει διαφορα στη χρηση με το extension;
Κι εγώ δεν έχω καταλάβει κάποια διαφορά. Ίσως να ενεργοποιείται όταν τρέχεις κάποια βαριά εφαρμογή-παιχνιδι.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω σοβαρό πρόβλημα με την οθόνη.
Στα ξαφνικά εκει που κοιτάς πχ ένα video κάνει τα τρελά της σαν να πατας την οθονη αφής σε διάφορα σημεία.
Έκανα hard reset και εγκατάσταση από την αρχή αλλα δεν λύθηκε το πρόβλημα.
Δεν το κάνει πάντα αλλα το κάνει μία δυο φορές την ημέρα και για 3 ~ 5 δευτερόλεπτα κάνει ότι θέλει μόνη της
τι μπορεί να φταίει ?
Τι να κάνω?

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

VoLTE k VoWiFI παιζει στην 12.5.4.0? Διοτι καποιοι φιλοι ειχαν αναφερει προβλημα στην προηγουμενη εκδοση.

το θεμα το ghosting εχει φτιαξει?

Link to comment
Share on other sites

VoLTE σε F2G είχα σε όλες τις εκδόσεις και συνεχίζω να έχω. Στην κάρτα Q που έχω στο 2ο slot δεν υποστηρίζει το δίκτυο έτσι κι αλλιώς. Όπως και VoWiFi (απ όσο γνωρίζω). 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, geo600 said:

Έχω την εντύπωση πως έφτιαξε μετά την τελευταία αναβάθμιση, κάνα δυο μέρες δεν έκανε τίποτα από ghosting

Αλλαξα οθονη και απο το Σαββατο το μεσημερι δεν το εχει ξανακανει. Ιδωμεν,

Νομιζα οτι δεν ειναι θεμα οθονης

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το αγόρασα Οκτώβρη του 20. Δεν έχει κάνει το παραμικρό ζήτημα σχετικά με την οθόνη. Έχω περάσει από όλες τις εκδόσεις λογισμικού (γύρω στα 10 updates) από τότε που βγήκε. Οπότε σίγουρα δεν είναι software bug, όπως ήταν ας πούμε τα random reboots που είχαμε πρακτικά όλοι με μια συγκεκριμένη έκδοση που νομίζαμε ότι έφτιαχνε γιατί άλλες φορές ήταν καθημερινό κι άλλες περνούσαν εβδομάδες,και λύθηκε σε όλους με το update 

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το λες κοίταξα και στη λίστα κλήσεων έχει την ένδειξη HD σε μια από τις εισερχόμενες.

Link to comment
Share on other sites

On 23/11/2021 at 1:01 ΜΜ, Don_VitoCorleone said:

Το κινητό το αγόρασα Οκτώβρη του 20. Δεν έχει κάνει το παραμικρό ζήτημα σχετικά με την οθόνη. Έχω περάσει από όλες τις εκδόσεις λογισμικού (γύρω στα 10 updates) από τότε που βγήκε. Οπότε σίγουρα δεν είναι software bug, όπως ήταν ας πούμε τα random reboots που είχαμε πρακτικά όλοι με μια συγκεκριμένη έκδοση που νομίζαμε ότι έφτιαχνε γιατί άλλες φορές ήταν καθημερινό κι άλλες περνούσαν εβδομάδες,και λύθηκε σε όλους με το update 

Το ξανακάνε σήμερα δύο φορές κ με τη νέα οθόνη. Είναι θέμα software λοιπόν κ αποτι διάβασα κάπου υπάρχει κ νέα ενημέρωση για να λυθεί το πρόβλημα. Την αναμενω

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε εκεί που λέει την έκδοση( σχετικα με το τηλέφωνο) κ πάτα  την έκδοση πάνω δεξιά, θα κάνει αναζήτηση κ θα βγάλει τη τελευταία

Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε γαμώτο κάθε update και νέο πρόβλημα. Μετά την τελευταία αναβάθμιση δεν λειτουργεί η αυτόματη συμπλήρωση. Εμφανίζεται το μενου των προτεινόμενων λέξεων η κωδικών αλλά δεν μπορείς να επιλέξεις τίποτα. Ήδη είδα ότι και από εξωτερικό εμφανίζεται το ίδιο πρόβλημα. Από εδώ το έχει άλλος και βρήκε μια λύση; 

Έχω ενεργοποιημένη την υπηρεσία Google το απενεργοποιησα και ενεργοποίησα ξανά αλλά τίποτα...

Μέχρι στιγμής πάντως εμένα κάθε update μου δημιουργεί θέμα χωρίς να μου λύνει... Δυστυχώς στο software η xiaomi πάσχει και πασχει σοβαρά. Άμα είναι με κάθε update να κάνουμε factory reset χ@σ@ μεσα. Που και αυτό μπορεί να μην διορθώσει τίποτα. Βέβαια μπροστά στο ghosting της οθόνης που έχουν άλλοι, πρέπει να κάνω και τον σταυρό μου. Screenshot_2021-11-29-23-37-12-670_com.android.settings.thumb.jpg.cb8ffdd780833023e12c5b780f7c5c31.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι φταίει η συσκευή για το πρόβλημα με την αυτόματη συμπλήρωση γιατί απ' ότι διαβάζω στα σχόλια του chrome στο play store έχουν κι άλλοι τέτοιο θέμα .Παίζει να είναι από ενημέρωση του chrome.Και εγώ το ίδιο θέμα έχω.Ενω μου βγάζει επιλογές για αυτόματη συμπλήρωση στον chrome δεν πατιεται αυτό που θέλω.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

My Devices (Απ' όσες θυμάμαι δηλαδή) Philips DIGA/Ericsson 768/Ericsson 788/Ericsson T28/Nokia 3200/Siemens SL55/Nokia 6210/Nokia 6510/Ericsson W600/Nokia E52/Nokia E65/Sony Ericsson Neo V/Moto G/Xiaomi Redmi Note 3/Xiaomi Redmi Note 5
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Alex-T said:

Είσαι σίγουρος ότι φταίει η συσκευή για το πρόβλημα με την αυτόματη συμπλήρωση γιατί απ' ότι διαβάζω στα σχόλια του chrome στο play store έχουν κι άλλοι τέτοιο θέμα .Παίζει να είναι από ενημέρωση του chrome.Και εγώ το ίδιο θέμα έχω.Ενω μου βγάζει επιλογές για αυτόματη συμπλήρωση στον chrome δεν πατιεται αυτό που θέλω.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 

Δεν ξέρω... Σε μένα συνεβει όταν έγινε η αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση του miui. Τώρα αν συνέπεσε με αναβάθμιση του Chrome χωρίς να το πάρω χαμπάρι θα δείξει... Άλλωστε ο Chrome δεν θα αργήσει να κάνει αναβάθμιση οπότε θα φανεί ποιός είναι ο υπαίτιος! 

Edited by ohristou
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το ghosting ήταν καθαρά θέμα software.Και σου λέγανε στα service για αλλαγή οθόνης.

Αυτό με το chrome το έχω και εγώ,νομίζω είναι bug του chrome

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Alex-T said:

Είσαι σίγουρος ότι φταίει η συσκευή για το πρόβλημα με την αυτόματη συμπλήρωση γιατί απ' ότι διαβάζω στα σχόλια του chrome στο play store έχουν κι άλλοι τέτοιο θέμα .Παίζει να είναι από ενημέρωση του chrome.Και εγώ το ίδιο θέμα έχω.Ενω μου βγάζει επιλογές για αυτόματη συμπλήρωση στον chrome δεν πατιεται αυτό που θέλω.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 

 

2 ώρες πριν, XronisRR said:

Αυτό με το ghosting ήταν καθαρά θέμα software.Και σου λέγανε στα service για αλλαγή οθόνης.

Αυτό με το chrome το έχω και εγώ,νομίζω είναι bug του chrome

 

 

Μου το κάνει και στην εφαρμογή whatsup στην συμπλήρωση στοιχείων πιστωτικής κάρτας οπότε δεν είναι θέμα Chrome. 

Link to comment
Share on other sites

On 24/11/2021 at 11:39 ΠΜ, geoliol said:

μετα την αναβαθμιση σας εμφανιζει και σας το hd διπλα απο καποιες κλησεις;

Ναι οι περισσότερες είναι HD

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

On 29/11/2021 at 9:29 ΜΜ, geo600 said:

Πήγαινε εκεί που λέει την έκδοση( σχετικα με το τηλέφωνο) κ πάτα  την έκδοση πάνω δεξιά, θα κάνει αναζήτηση κ θα βγάλει τη τελευταία

θα βαλω χειροκινητα μεσω υπολογιστη την 12.5.4

Μου έχουν πει ατομα που την εχουν βαλει οτι τους σταματησε το gost toust. Εγώ έχω την 12.5.3

Link to comment
Share on other sites

Ναι βάλτη το συντομότερο, εγώ ήμουν έτοιμος να αλλάξω κινητό, δεν υποφέρεται το ghost touching!

Οι κλήσεις hd που γράφουν παραπάνω ξέρει κανείς τι είναι από άποψη ποιότητας και πως ενεργοποιούνται; Επίσης η αυτόματη συμπλήρωση σταμάτησε να δουλεύει και σε μένα, μήπως έχει βρει κανείς λύση;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...