Jump to content

[Επίσημο] Nokia N90


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ίδιο πρόβλημα έχει και το Ν70 με τό τελευταίο firmware. Σε κάποιους λειτουργούν οι φωνητικές κλήσεις και σε κάποιους οχι. Μήπως τελικά παίζει κάτι τέτοιο; :ninja: :X

 

αν περάσεις τις επαφές μόνο με τηλέφωνα και χωρίς διάφορες σημειώσεις (email, διευθύνσεις κλπ) τότε θα έχεις φωνητικές κλησεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 813
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ίδιο πρόβλημα έχει και το Ν70 με τό τελευταίο firmware. Σε κάποιους λειτουργούν οι φωνητικές κλήσεις και σε κάποιους οχι. Μήπως τελικά παίζει κάτι τέτοιο; :ninja: :X

Παράξενα πράγματα !!!

Το δοκίμασα κι εγώ σε μια επαφή που έχω και e-mail και διεύθυνση

και στην φωνητική κλήση, κάλεσε κανονικά τον προεπιλεγμένο αριθμό.

Θα τρελαθούμε εντελώς ???

Και για του λόγου το αληθές, δείτε τα screenshots.

(Καλή ανάσταση σε όλους).:)

Link to comment
Share on other sites

Τι αναλυση βιντεο τραβαει??

Απο παιχνιδια υποστηριζονται τα java ή ελαχιστα??

Ο μηχανισμος που εχει ανοιξε κλεισε με τον καιρο αντεχει ,ειναι στιβαρο ποιοτικο ή χαλαρωνει με την χρηση??

Μπαταρια ποσο κραταει περιπου??

Ραδιο εχει??

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει ραδιοφωνο, δεν εχει δονηση, δεν εχει multimedia key, εχει παλαιοτερο λογισμικο απο το N70, αναλυση βιντεο στα 352 x 288 pixels μαζι με το N70, η οθονη εχει διπλασια αναλυση οποτε και εδω οπως και στο N80 τα java θα φαινονται στην μιση οθονη.. για αυτονομια και μηχανισμο δεν ξερω, ας σου πουν αυτοι που το εχουν.

 

αληθεια υπαρχει java που να υποστηριζει αυτη την αναλυση;

Link to comment
Share on other sites

Τι αναλυση βιντεο τραβαει??

Απο παιχνιδια υποστηριζονται τα java ή ελαχιστα??

Ο μηχανισμος που εχει ανοιξε κλεισε με τον καιρο αντεχει ,ειναι στιβαρο ποιοτικο ή χαλαρωνει με την χρηση??

Μπαταρια ποσο κραταει περιπου??

Ραδιο εχει??

1. Μέχρι 352x288

2. Από java ελάχιστα, λόγω ανάλυσης οθόνης. Αλλά τι να τα κάνεις, όταν υπάρχουν τα ανώτερα sis;

3. Σε λίγο πλησιάζω χρόνο και ναι, θα έλεγα ότι κρατάει γερά.

4. Η μπαταρία είναι για κλάμματα..

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Αλλά τι να τα κάνεις, όταν υπάρχουν τα ανώτερα sis;
τα sis υποστηριζουν οποιαδηποτε αναλυση; γιατι και εγω οτι sis εχω βαλει, παντα το δειχνει μια χαρα..
Link to comment
Share on other sites

Πολλα δεν ακουω και εδω!!!Να υποθεσω οτι δεν εχει ουτε και ir!!!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θέλω τα φώτα καποιου κατόχου του ν90. Μετά την σημερινή ανακοίνωση του Ν93 σκεφτομαι πολυ σοβαρά να το αγοράσω αλλα ομολογώ οτι με προβληματίζει παρα πολυ το μέγεθος του!!!Επειδη το Ν90 εχει αντιστοιχο μέγεθος θέλω να μου πειτε αν ειναι τοσο ενοχλητικο το μεγεθος του.

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θέλω τα φώτα καποιου κατόχου του ν90. Μετά την σημερινή ανακοίνωση του Ν93 σκεφτομαι πολυ σοβαρά να το αγοράσω αλλα ομολογώ οτι με προβληματίζει παρα πολυ το μέγεθος του!!!Επειδη το Ν90 εχει αντιστοιχο μέγεθος θέλω να μου πειτε αν ειναι τοσο ενοχλητικο το μεγεθος του.

Το μέγεθός του, όχι. Προσωπικά δεν με ενοχλεί.

Το βάρος του είναι "πολύ". Και το Ν93 απ' ότι είδα θα ζυγίζει 180 gr (λίγο πιο βαρύ δηλ.).

Παρόλα αυτά ,πράξε σύμφωνα με τις απαιτήσεις και τις επιθυμίες σου.;)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι αλλο,το led που εχει για φλας το Ν90 λεει τιποτα,βοηθαει καθολου τις νυχτερινες ληψεις???μεχρι ποση αποσταση φωτιζει??

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι αλλο,το led που εχει για φλας το Ν90 λεει τιποτα,βοηθαει καθολου τις νυχτερινες ληψεις???μεχρι ποση αποσταση φωτιζει??

Καλα δεν υπαρχει κανενας εδω μεσα που να μπορει να μου απαντησει??????

 

Αμα γνωριζει και ειναι διαθεσιμος ,θα σου απαντησει:confused:

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Simfona me tin nokia mexri to 1.5m alla ousiastika einai anamesa apo 1.25 kai 1,5. to LED voitha para poli se sinthikess midenikou i katholou fotismou
Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

Simfona me tin nokia mexri to 1.5m alla ousiastika einai anamesa apo 1.25 kai 1,5. to LED voitha para poli se sinthikess midenikou i katholou fotismou

thanks!!

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό από εχθές αποφάσισε να αλλάξει τα δεδομένα λίγο, και να με αντιμετωπίσει....φωνητικώς διαφορετικά :p

 

Πλέον:

 

a) Πηγαίνοντας Tools -> Voice Com.

πετάει error pop-up "Voice Comms.: System Error (-1)"

 

b) Κρατώντας πατημένο το "cam/shoot" button πατημένο σε κατάσταση αναμονής, παίρνουμε το ανάλογο error pop-up "Telephone: System error (-1)"

 

Αύριο παίζει δηλαδή να μου βγάζει άλλο error έτσι, για να γουστάρει :D

 

Ελπίζω στο επόμενο firmware να ξαναγίνουμε φίλοι με το κινητό μου :)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό από εχθές αποφάσισε να αλλάξει τα δεδομένα λίγο, και να με αντιμετωπίσει....φωνητικώς διαφορετικά :p

 

Πλέον:

 

a) Πηγαίνοντας Tools -> Voice Com.

πετάει error pop-up "Voice Comms.: System Error (-1)"

 

b) Κρατώντας πατημένο το "cam/shoot" button πατημένο σε κατάσταση αναμονής, παίρνουμε το ανάλογο error pop-up "Telephone: System error (-1)"

 

Αύριο παίζει δηλαδή να μου βγάζει άλλο error έτσι, για να γουστάρει :D

 

Ελπίζω στο επόμενο firmware να ξαναγίνουμε φίλοι με το κινητό μου :)

Στην θέση σου, δεν θα περίμενα το επόμενο firmware.

Θα έπαιρνα ένα αντίγραφο της μνήμης τηλεφώνου στην κάρτα.

Θα αφαιρούσα την κάρτα μνήμης.

Τέλος θα του "πατούσα" ένα full format (*#7370#) για να έρθει στα συγκαλά του.

Κατόπιν χωρίς να βάλω την κάρτα, θα δοκίμαζα αν λειτουργούν οι φωνητικές εντολές.

Link to comment
Share on other sites

Στην θέση σου, δεν θα περίμενα το επόμενο firmware.

Θα έπαιρνα ένα αντίγραφο της μνήμης τηλεφώνου στην κάρτα.

Θα αφαιρούσα την κάρτα μνήμης.

Τέλος θα του "πατούσα" ένα full format (*#7370#) για να έρθει στα συγκαλά του.

Κατόπιν χωρίς να βάλω την κάρτα, θα δοκίμαζα αν λειτουργούν οι φωνητικές εντολές.

 

Να 'σαι καλά φίλε μου!

Ούτε που μου πέρασε από το μυαλό να δοκιμάσω ένα hard format μήπως και έστρωνε.

Μετά από hard format, όλα πάνε καλά ( με και χωρίς την MMC ).

 

Αν κάνω restore τα data μου, επαναφέρεται όπως το είχα....παρέα με το πρόβλημα των voice comms.

 

Οπότε απλά θα κάτσω να περάσω manually τα contacts μου, και θα είμαστε ok ( I hope so :) )

 

Thanks man :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιποοοοοον.....

Το εχω εδω κ κανενα μηνα τωρα κ ειμαι ικανοποιημενος,ΑΛΛΑ εβγαλε ενα σημαντικο κουσουρι....

Χωρις να πεσει ποτε κατω ή να χτυπηθει εστω στο ελαχιστο,εδω κ 2 βδομαδες περιπου κλεινει απο μονο του αν κλεισω πχ το πορτακι κανονικα κ οχι με τον "μαλακο" τροπο ή οποτε βγαζω το USB...

Κ κλεινει με τροπο περιεργο,σα να αργοσβηνουν ολα απ τις οθονες...

 

Καμια ιδεα?Ειμαι Αγγλια πλεον κ το αγορασα απο Ελλαδα οποτε...on my own...

Link to comment
Share on other sites

Λοιποοοοοον.....

Το εχω εδω κ κανενα μηνα τωρα κ ειμαι ικανοποιημενος,ΑΛΛΑ εβγαλε ενα σημαντικο κουσουρι....

Χωρις να πεσει ποτε κατω ή να χτυπηθει εστω στο ελαχιστο,εδω κ 2 βδομαδες περιπου κλεινει απο μονο του αν κλεισω πχ το πορτακι κανονικα κ οχι με τον "μαλακο" τροπο ή οποτε βγαζω το USB...

Κ κλεινει με τροπο περιεργο,σα να αργοσβηνουν ολα απ τις οθονες...

 

Καμια ιδεα?Ειμαι Αγγλια πλεον κ το αγορασα απο Ελλαδα οποτε...on my own...

 

Χμ... πήγαινέ το σε οποιοδήποτε Club Nokia για έλεγχο/επισκευή.

Η εγγύησή σου ισχύει παντού, και δικαιούσαι των υπηρεσιών των Club Nokia και στην Αγγλία.

Link to comment
Share on other sites

Έγω έχω το τηλέφωνο λίγο καιρό τώρα και είμαι υπέρ ικανοποιημένος απο τις δυνατότητες του.

Έχω όμως το εξής πρόβλημα:

Όταν πήρα το τηλέφωνο είχα κάρτα Vodafone.Όταν λοιπόν έβρισκε σήμα 3G τότε περνούσε αυτόματα σε 3G λειτουργία.(Ρυθμίσεις-Δικτυό-Λειτουργία δικτύου-διπλή λειτουργία είναι επιλεγμένη)

Πριν μερικές μέρες πέρασα σε TIM(3g SIM) και συμβαίνει το εξής:

Σε αυτόματη λειτουργία, το τηλέφωνο δεν πιάνει ποτέ σήμα 3G.

Όταν βαζω επιλογή δικτυόυ UMTS τότε το τηλέφωνο μπαίνει 3G με 5 γραμμές σήμα μάλιστα(Περιοχή ΒΙ.ΠΕ. Ηρακλείου).

Αφου λοιπόν το τηλέφωνο "δει" το 3G σημα αλλάζω την ρυθμισή σε Διπλή λειτουργία πάλι με το 3G να δουλεύει κανονικά όπως πρίν. Το πρόβλημα αρχίζει εδώ. Στην διαδρομή λοιπόν απο δουλειά-σπίτι χάνεται το σημα 3G.

Όταν λοιπόν επιστρέφω στην δουλειά και το τηλεφωνο να είναι σε αυτόματη λειτουργία, δέν ανακτά τη συνδεσή 3G. Πρέπει πάλι να βάλω μόνος μου την επιλογή UMTS, να κάνει το τηλέφωνο restart να βρει το 3G σήμα....για να το χάσει μιά και καλή μόλις γυρίσω σπίτι :(

 

Bug μου μυρίζεται....καμμια ιδέα ? :(

Link to comment
Share on other sites

Χμ... πήγαινέ το σε οποιοδήποτε Club Nokia για έλεγχο/επισκευή.

Η εγγύησή σου ισχύει παντού, και δικαιούσαι των υπηρεσιών των Club Nokia και στην Αγγλία.

 

Το σκεφτηκα Μπιλ,αλλα δε ζηταν χαρτια στα νοκια κλαμπ?Δεν εχω παρει τπτ μαζι μου.

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτηκα Μπιλ,αλλα δε ζηταν χαρτια στα νοκια κλαμπ?Δεν εχω παρει τπτ μαζι μου.

 

Ουφ ναι, θα σου ζητήσουν κάτι ( συνήθως απόδειξη αγοράς ) :(

 

Αλλά και πάλι..μπορείς να βάλεις το κατάστημα που το πήρες να σου faxάρει ένα copy της απόδειξης :)

 

Στην θέση σου, δεν θα περίμενα το επόμενο firmware.

Θα έπαιρνα ένα αντίγραφο της μνήμης τηλεφώνου στην κάρτα.

Θα αφαιρούσα την κάρτα μνήμης.

Τέλος θα του "πατούσα" ένα full format (*#7370#) για να έρθει στα συγκαλά του.

Κατόπιν χωρίς να βάλω την κάρτα, θα δοκίμαζα αν λειτουργούν οι φωνητικές εντολές.

 

Όσοι έχουν πολλά contacts, μπορούν να επιβεβαιώσουν αυτό που μόλις έπαθα ?

Έβαζα τα contacts στον κατάλογο, και ενώ όλα δούλευαν κυριλέ, μετά το contact #116 δεν έχουμε voice commands για τα υπόλοιπα contacts.

 

Limit του κινητού ή κανά bug πάλι ? { ε την τύχη μου επιτέλους ! }

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν πολλά contacts, μπορούν να επιβεβαιώσουν αυτό που μόλις έπαθα ?

Έβαζα τα contacts στον κατάλογο, και ενώ όλα δούλευαν κυριλέ, μετά το contact #116 δεν έχουμε voice commands για τα υπόλοιπα contacts.

 

Limit του κινητού ή κανά bug πάλι ? { ε την τύχη μου επιτέλους ! }

Μου αρέσει που απευθύνεις την ερώτηση σ' εμένα, θαρρείς και είμαι ο master των voice commands. !!!!:lol: :lol:

Any way, όπως βλέπεις το δοκίμασα στην 142 επαφή μου (που είναι κι η τελευταία μου), και δούλεψε κανονικά.

Κάτι άλλο κάνεις και κρασάρουν οι εντολές. Δεν εξηγείται αλλιώς. Μήπως εγκαθιστάς κανένα μυστήριο πρόγραμμα.Δεν ξέρω ....λέμε τώρα...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που απευθύνεις την ερώτηση σ' εμένα, θαρρείς και είμαι ο master των voice commands. !!!!:lol: :lol:

Any way, όπως βλέπεις το δοκίμασα στην 142 επαφή μου (που είναι κι η τελευταία μου), και δούλεψε κανονικά.

Κάτι άλλο κάνεις και κρασάρουν οι εντολές. Δεν εξηγείται αλλιώς. Μήπως εγκαθιστάς κανένα μυστήριο πρόγραμμα.Δεν ξέρω ....λέμε τώρα...:worry:

 

Δεν απευθυνόμουν ειδικά σε εσένα, απλά χρησιμοποιήσα το quote μου για να φαίνεται το όλο θέμα για το οποίο μιλάμε :)

 

Μπα, όταν έβαζα τον κατάλογο το κινητό ήταν μόλις φρέσκο από hard-format, και δεν είχε ούτε καν MMC επάνω.

 

Κανένα πρόγραμμα, τίποτα.

 

Παράξενα πράγματα

 

Τώρα θα απευθυνώ σε εσένα porfyra μου :D

Είπες ότι έχεις το ίδιο firmware με εμένα έτσι ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...