Jump to content

[Επίσημο] Nokia N90


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως εγκαθιστούμε το Quick Office? Έχω κατεβάσει δύο αρχεία (δεν υπάρχει .SIS) και δεν ξέρω τι να κάνω. Κάποια ιδέα?

 

Τι καταληξη εχουν τα αρχεια που εχεις κατεβασει;Μηπως ειναι συμπιεσμενα (*.zip,*.rar);

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 813
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να κάνω με την σειρά μου μια ερώτηση προς τους κατόχους του Ν90;

Ως γνωστόν η συσκευή έχει προεγκατεστημένα στην κάρτα μνήμης μερικά προγράμματα, όπως τον Opera και τον Adobe Reader. Από βλακεία μου έκανα format στην κάρτα όταν πρωτοπήρα το τηλέφωνο. Γνωρίζετε αν υπάρχουν στην κάρτα τα αρχεία sis αυτών των προγραμμάτων;

 

Έβαλα την κάρτα και το μόνο που έχω βρει είναι στη διαδρομή Ε:\System\Install το αρχείο AdbeRdr_nokiaS60v26_8_emea.sis

Αλλά δεν ξέρω αν είναι αυτό που ψάχνεις γιατί είναι μόνο 7kb :O

Στη διαδρομή Ε:\System\Apps υπάρχει ο φάκελος της εφαρμογής χωρίς κανένα αρχείο sis μέσα και στη διαχείρηση εφαρμογών υπάρχει ένα αρχείο για εγκατάσταση 2620kb το οποίο μου γράφει ότι είναι κατεστραμένο. :X :X

Αν νομίζεις ότι κάτι από αυτά μπορεί να σε βοηθήσει πες μου.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την κάρτα και το μόνο που έχω βρει είναι στη διαδρομή Ε:\System\Install το αρχείο AdbeRdr_nokiaS60v26_8_emea.sis

Αλλά δεν ξέρω αν είναι αυτό που ψάχνεις γιατί είναι μόνο 7kb :O

Στη διαδρομή Ε:\System\Apps υπάρχει ο φάκελος της εφαρμογής χωρίς κανένα αρχείο sis μέσα και στη διαχείρηση εφαρμογών υπάρχει ένα αρχείο για εγκατάσταση 2620kb το οποίο μου γράφει ότι είναι κατεστραμένο. :X :X

Αν νομίζεις ότι κάτι από αυτά μπορεί να σε βοηθήσει πες μου.

Προφανώς δεν υπάρχει και το πρόγραμμα εγκατάστασης. Ευχαριστώ πάντως που έκανες τον κόπο να το κοιτάξεις

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Πως εγκαθιστούμε το Quick Office? Έχω κατεβάσει δύο αρχεία (δεν υπάρχει .SIS) και δεν ξέρω τι να κάνω. Κάποια ιδέα?

Κατά πάσα πιθανότητα τα 2 αρχεία που έχεις κατεβάσει είναι zip ή rar, όπως σου είπε κι ο Ασυμβίβαστος. Είναι δηλαδή συμπιεσμένα αρχεία και για να τα ανοίξεις χρειάζεται να έχεις εγκατεστημένο στον υπολογιστή σου το Winrar έτσι ώστε να τα αποσυμπιέσεις και να τα δεις στην κανονική τους μορφή.

Το ένα από αυτά τα αρχεία που κατέβασες, είναι το Quick Office και το άλλο περιέχει ένα patch.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω ενα μηνα περιπου το κινητο και νομιζω οτι πρεπει να πω τα σχολια μου....

Αν και οοολα τα κινητα που ειχα στο παρελθον ηταν της ΝΟΚΙΑ (παντα μου αρεσαν περισσοτερο αλλα και ειχαν απειρες δυνατοτητες)στο συγκεκριμενο μοντελο εχω πολαααα παραπονα... :(

Αγορασα μια καρτα μνημης 512ΜΒ της Trancend και εχω χρησιμοποιησει ως τωρα τα 135ΜΒ...

εχουμε και λεμε...

 

1)καμια φορα οταν με καλουν και χτυπαει (εχω βαλει για μελωδια ενα ΜΡ3 τραγουδι) ο ηχος παραμορφωνει μετα απο 2-3 δευτερα σαν να εχει χαλασει το ηχειο...

 

2)το κινητο οταν κλεινει μετα δεν ανοιγει για να μου ζητησει τον ΡΙΝ κωδικο,παρα μονο αν του βγαλω την μπαταρια ΚΑΙ την καρτα μνημης...διαφορετικα παραμενει στην οθονη,το σημα της ΝΟΚΙΑ...

 

3)Οταν ανοιγω την καμερα,τραβαει κανονικα φωτογραφιες αλλα οταν το γυρναω στην ληψη βιντεο...δεν ανοιγει η ληψη και δεν βλεπω τιποτα...Πρεπει να ξαναβαλω την ληψη φωτογραφιων 2-3 φορες για να επανελθει η εικονα στο βιντεο αλλα και παλι ΔΕΝ κανει εγγραφη... :(

 

4)Επισης πολλες φορες ειναι πολυ αργο και εχει μεγαλη καθυστερηση οταν ανοιγεις καποιον φακελο ή καποια εφαρμογη!Στην "εκθεση" συγκεκριμενα μου κανει αρκετη ως πολυ ωρα για να μου εμφανισει σε μικρογραφιες τις φωτογραφιες... :(

 

Το λογισμικο του ειναι το 2.0530.3.5!

Μονο σε μενα εχουν συμβει αυτα??

Ειμαι τοσο γκαντεμης??

Μηπως χρειαζομαι καποια αναβαθμιση?

 

Εδωσα τοσα λεφτα για να το παρω και τωρα να μου κανει,οσα δεν μου εκαναν ολα τα προηγουμενα μαζι???

(χωρια που δεν εχει δονηση... :wacko: )

 

Χρειαζομαι τα φωτα σας παιδια... :cry:

Ευχαριστω προκαταβολικα και συγνωμη για το μεγαλο ποστ αλλα με πνιγει το αδικο... :rolleyes:

JIMNYCLUB.GR

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν τα εχετε πετυχει πουθενα ,5 video-διαφημισεις που αφορουν την

ποιοτητα βιντεο του Ν90 ,πλακα εχουν :D

 

http://media.koreus.com/banner-ads-XBDEF/200510/pub-nokia-n90-bar.wmv
http://media.koreus.com/banner-ads-XBDEF/200510/pub-nokia-n90-musee.wmv
http://media.koreus.com/banner-ads-XBDEF/200510/pub-nokia-n90-ski-nautique.wmv
http://media.koreus.com/banner-ads-XBDEF/200510/pub-nokia-n90-restaurant.wmv
http://media.koreus.com/banner-ads-XBDEF/200510/pub-nokia-n90-mariage.wmv

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

1)καμια φορα οταν με καλουν και χτυπαει (εχω βαλει για μελωδια ενα ΜΡ3 τραγουδι) ο ηχος παραμορφωνει μετα απο 2-3 δευτερα σαν να εχει χαλασει το ηχειο...

 

2)το κινητο οταν κλεινει μετα δεν ανοιγει για να μου ζητησει τον ΡΙΝ κωδικο,παρα μονο αν του βγαλω την μπαταρια ΚΑΙ την καρτα μνημης...διαφορετικα παραμενει στην οθονη,το σημα της ΝΟΚΙΑ...

 

3)Οταν ανοιγω την καμερα,τραβαει κανονικα φωτογραφιες αλλα οταν το γυρναω στην ληψη βιντεο...δεν ανοιγει η ληψη και δεν βλεπω τιποτα...Πρεπει να ξαναβαλω την ληψη φωτογραφιων 2-3 φορες για να επανελθει η εικονα στο βιντεο αλλα και παλι ΔΕΝ κανει εγγραφη... :(

 

4)Επισης πολλες φορες ειναι πολυ αργο και εχει μεγαλη καθυστερηση οταν ανοιγεις καποιον φακελο ή καποια εφαρμογη!Στην "εκθεση" συγκεκριμενα μου κανει αρκετη ως πολυ ωρα για να μου εμφανισει σε μικρογραφιες τις φωτογραφιες... :(

 

Το λογισμικο του ειναι το 2.0530.3.5!

Μονο σε μενα εχουν συμβει αυτα??

Ειμαι τοσο γκαντεμης??

Μηπως χρειαζομαι καποια αναβαθμιση?

1) Δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατι δεν εχω βάλει mp3 ως ηχο κλήσης μέχρι στιγμής. Ας απαντήσει κάποιος αλλος που το εχει δοκιμάσει...

 

2) Μήπως εχεις εγκαταστήσει καμία "περίεργη" εφαρμογή;

 

3) Δεν εχω τέτοιο πρόβλημα

 

4) Στην έκθεση είναι όντως πολυ αργό ειδικά αν έχεις πολλές φωτογραφίες. Εναλλακτικά μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον Resco Viewer που είναι 1000 φορές πιο γρήγορος. Για την πλοήγηση στο μενού, καλό είναι να κάνεις καμία επανεκίνηση που και που για να "γεμίζει" η μνήμη RAM

 

Αναβάθμιση απ'οσο ξέρω δεν εχει βγεί πιο καινούρια απο αυτήν που έχεις (και εγω την ίδια εχω)

 

Η γνώμη μου είναι να κάνεις format σε κάρτα+τηλέφωνο με την οποία πιθανώς να διορθωθούν τα 2,3

Link to comment
Share on other sites

Τα 3 πρώτα εμένα δεν μου συμβαίνουν. Όσο για το τέταρτο πιστεύω ότι είναι κατι φυσιολογικό.

Αναβάθμιση νομίζω ότι υπάρχει και νεότερη.Έχω την εντύπωση ότι το έχω διαβάσει στις προηγούμενες σελίδες.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω ενα μηνα περιπου το κινητο και νομιζω οτι πρεπει να πω τα σχολια μου....

Αν και οοολα τα κινητα που ειχα στο παρελθον ηταν της ΝΟΚΙΑ (παντα μου αρεσαν περισσοτερο αλλα και ειχαν απειρες δυνατοτητες)στο συγκεκριμενο μοντελο εχω πολαααα παραπονα... :(

Αγορασα μια καρτα μνημης 512ΜΒ της Trancend και εχω χρησιμοποιησει ως τωρα τα 135ΜΒ...

εχουμε και λεμε...

 

1)καμια φορα οταν με καλουν και χτυπαει (εχω βαλει για μελωδια ενα ΜΡ3 τραγουδι) ο ηχος παραμορφωνει μετα απο 2-3 δευτερα σαν να εχει χαλασει το ηχειο...

 

2)το κινητο οταν κλεινει μετα δεν ανοιγει για να μου ζητησει τον ΡΙΝ κωδικο,παρα μονο αν του βγαλω την μπαταρια ΚΑΙ την καρτα μνημης...διαφορετικα παραμενει στην οθονη,το σημα της ΝΟΚΙΑ...

 

3)Οταν ανοιγω την καμερα,τραβαει κανονικα φωτογραφιες αλλα οταν το γυρναω στην ληψη βιντεο...δεν ανοιγει η ληψη και δεν βλεπω τιποτα...Πρεπει να ξαναβαλω την ληψη φωτογραφιων 2-3 φορες για να επανελθει η εικονα στο βιντεο αλλα και παλι ΔΕΝ κανει εγγραφη... :(

 

4)Επισης πολλες φορες ειναι πολυ αργο και εχει μεγαλη καθυστερηση οταν ανοιγεις καποιον φακελο ή καποια εφαρμογη!Στην "εκθεση" συγκεκριμενα μου κανει αρκετη ως πολυ ωρα για να μου εμφανισει σε μικρογραφιες τις φωτογραφιες... :(

 

Το λογισμικο του ειναι το 2.0530.3.5!

Μονο σε μενα εχουν συμβει αυτα??

Ειμαι τοσο γκαντεμης??

Μηπως χρειαζομαι καποια αναβαθμιση?

 

Εδωσα τοσα λεφτα για να το παρω και τωρα να μου κανει,οσα δεν μου εκαναν ολα τα προηγουμενα μαζι???

(χωρια που δεν εχει δονηση... :wacko: )

 

Χρειαζομαι τα φωτα σας παιδια... :cry:

Ευχαριστω προκαταβολικα και συγνωμη για το μεγαλο ποστ αλλα με πνιγει το αδικο... :rolleyes:

 

 

Αναβάθμηση έχει βγεί εδώ και καιρό.

Είναι η V3.0535.4.3

 

Στα προβλήματα που αναφέρεις, Τα τρία πρώτα εμένα δεν μου συμβαίνουν (και για ήχο κλήσεις και μηνυμάτων έχω mp3).

Όσον αφορά το 4ο μου καθυστερεί πολύ μόνο την πρώτη φορά που θα ανοίξω κάποια φωτογραφία μέχρι να δημιουργήσει την μικρογραφία. Τις επόμενες φορές ανοίγουν πιο γρήγορα.

 

 

edit--> Ρε παιδιά να κάνω και εγώ μια ερώτηση.

Το nokia sensor λέτε ότι λειτουργεί στο Ν90. Όμως όταν πηγαίνω να το κατεβάσω από τη σελίδα της nokia δεν μου βγάζει ως επιλογή το N90 ως συμβατό τηλέφωνο. Ποιό τηλέφωνο να διαλέξω για να κατεβάσω την εφαρμογή;

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω και εγώ μια ερώτηση.

Το nokia sensor λέτε ότι λειτουργεί στο Ν90. Όμως όταν πηγαίνω να το κατεβάσω από τη σελίδα της nokia δεν μου βγάζει ως επιλογή το N90 ως συμβατό τηλέφωνο. Ποιό τηλέφωνο να διαλέξω για να κατεβάσω την εφαρμογή;

Το 6680. Γενικά όταν απουσιάζει η επιλογή για το Ν90, να το προτιμάς.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Σωστός!

Το δοκίμασα και δουλεύει μια χαρα!

Τώρα δεν έχω παρα να βρω κάποιον που να το έχει στο κινητό του:p

τρεχα γυρευε δηλαδη:D. αλλα καλο ειναι;)

Link to comment
Share on other sites

thelw na kanw kapies paratiriseis kai diorthwste me an ime lathos, pite oti thelete na parete mia fwto grigora, den ine ligo spasimo ade na peristrepseis tin kamera,tin othoni

egw kai mono pou vlepw tis peristrofes tis kameras kai tis othonis exw blextei, sas ine praktiko genika to kinito? diladi sas volevei i kanate kairo na sinithisete ena tetio design ?

mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

thelw na kanw kapies paratiriseis kai diorthwste me an ime lathos, pite oti thelete na parete mia fwto grigora, den ine ligo spasimo ade na peristrepseis tin kamera,tin othoni

egw kai mono pou vlepw tis peristrofes tis kameras kai tis othonis exw blextei, sas ine praktiko genika to kinito? diladi sas volevei i kanate kairo na sinithisete ena tetio design ?

εγω απο μια ελαχιστη χρηση δε μου φανηκε καθολου ενοχλητικο, γυρναει πανευκολα και σταθερα και η καμερα ειναι ετοιμη για φωτογραφιση. ισως οι χρηστες εχουν αλλη αποψη:)

Link to comment
Share on other sites

thelw na kanw kapies paratiriseis kai diorthwste me an ime lathos, pite oti thelete na parete mia fwto grigora, den ine ligo spasimo ade na peristrepseis tin kamera,tin othoni

egw kai mono pou vlepw tis peristrofes tis kameras kai tis othonis exw blextei, sas ine praktiko genika to kinito? diladi sas volevei i kanate kairo na sinithisete ena tetio design ?

Το μόνο πρόβλημα είναι οτι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις άνετα τα προγράμματα λήψης φωτογραφίας-βίντεο. Αν γυρίσεις την οθόνη στις 90 μοίρες για να έρθει σε πιο βολικό σημείο τότε ενεργοποιείται το default πρόγραμμα του τηλεφώνου
Link to comment
Share on other sites

Με κλειστό το καπάκι, είναι πρακτικότατο. Τώρα αν ανοίξεις την οθόνη, είναι όντως πρόβλημα, το ότι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις κανένα άλλο πρόγραμμα, εκτός της συσκευής.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

thelw na kanw kapies paratiriseis kai diorthwste me an ime lathos, pite oti thelete na parete mia fwto grigora, den ine ligo spasimo ade na peristrepseis tin kamera,tin othoni

egw kai mono pou vlepw tis peristrofes tis kameras kai tis othonis exw blextei, sas ine praktiko genika to kinito? diladi sas volevei i kanate kairo na sinithisete ena tetio design ?

 

Μάλλον φίλε μου έχεις μια λανθασμένη εντύπωση στο μυαλό σου. Όταν θέλεις να βγάλεις φωτό δεν χρειάζεται να περιστρέψεις και την κάμερα και την οθόνη του κινητού. Όπως λέει και ο φίλος Aisopos (με κλειστό το καπάκι) το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να περιστρέψεις την κάμερα (ακόμη και με κλειδωμένο το τηλέφωνο) και να σημαδέψεις αυτό που θες να απαθανατήσεις;)

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Ολα ok μέχρι στιγμής με το κινήτο,σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος,κατεβάζω τώρα και το office premier να χαρώ περισσότερο!Αλλά... κατι έχει πάθει η έκθεση και κλείνει μερικά secs αφού την ανοίξω.Καμία γνώμη?Αν και βασικά χρησιμοποίω τη διαχείριση αρχείων.Ακομά τι είναι αυτοί οι άδειοι φάκελοι _PAlbTN πού όλο σβήνω και όλο εμφανίζονται??? THANX!!
Link to comment
Share on other sites

.Ακομά τι είναι αυτοί οι άδειοι φάκελοι _PAlbTN πού όλο σβήνω και όλο εμφανίζονται??? THANX!!

 

Κανονικα δεν ειναι αδειοι , εχουν τις μικρογραφιες των εικονων που ανοιγεις

(οι μικρογραφιες εικονων στην εκθεση!) :O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Aυτοί οι φάκελοι δημιουργούνται όπου υπάρχουν εικόνες και βίντεο. Φυσικά δεν τους διαγράφεις.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

?!?!?!?!?Δηλαδή????Όταν τούς ανοίγω δεν πρέπει να φαίνονται άδειοι?Σχετίζεται με το πρόβλημα πού προανέφερα με την έκθεση?Sorry αλλα είμαι νέος στα smartphones!!
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ναι. Θα σου πρότεινα να χρησiμοποιήσεις κάποιον file manager όπως τον ProfiExplorer, έτσι ώστε να μπορείς να ξεχωρίζεις τα κρυφά αρχεία.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

ΤΗΑΝΧ και πάλι!!Θα το δοκιμάσω!Πάντως απο Δευτέρα στο ΚΕΤΘ Αυλώνα ξέρω με τι θα σκοτώνω τον ελεύθερο χρόνο μου!!!!!!!!(Αν εχω ελεύθερο χρόνο.............)
Link to comment
Share on other sites

Tο Ν90 λογο ογκου-μεγεθους, συνδεσεων και τιμης δεν ειναι καταλληλο για στρατο και λουφα και παραλλαγη.

Επισης προσεχε μην το "χασεις ή στο χασουν".

Καλη θητεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...