Jump to content

[Επίσημο] Nokia N90


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά,το πρόβλημα επιμένει.Κατάβασα file manager και βλέπω τα αρχεία _PAlbTN αλλα γίνεται ενας μικρός χαμός.Υπάρχουν εικόνες για ορισμένες φωτό,για άλλες πάλι όχι.Η έκθεση συνέχιζει να κλείνει μόνη της.Εν τω μεταξύ δεν θα έπρεπε να βλέπω μικρογραφίες δίπλα σε κάθε αρχείο στη λίστα?Να έσβησα κάτι κατα λάθος τις πρώτες ώρες ψαξίματος του τηλεφώνου?Αν και δεν νομίζω........ Κάθε πρόταση για βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 813
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά,το πρόβλημα επιμένει.Κατάβασα file manager και βλέπω τα αρχεία _PAlbTN αλλα γίνεται ενας μικρός χαμός.Υπάρχουν εικόνες για ορισμένες φωτό,για άλλες πάλι όχι.Η έκθεση συνέχιζει να κλείνει μόνη της.Εν τω μεταξύ δεν θα έπρεπε να βλέπω μικρογραφίες δίπλα σε κάθε αρχείο στη λίστα?Να έσβησα κάτι κατα λάθος τις πρώτες ώρες ψαξίματος του τηλεφώνου?Αν και δεν νομίζω........ Κάθε πρόταση για βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη!!!

 

Αφού λες ότι στην αρχή διέγραφες τους φακέλους _PAlbTN προφανώς οι συντομεύσεις που υπήρχαν σβήστικαν. Οπότε πως περιμένεις να δεις συντομεύσεις; Μάλλον υπάρχουν μόνο αυτές που τράβηξες μετά την τελευταία φορά που διέγραψες τον φάκελο.

Ίσως η δυσλειτουργία της έκθεσης να οφείλεται εκεί. Πριν αρχίσεις να σβήνεις στο έκανε;

Σαν λύση δεν μπορώ να πω με σιγουριά, αλλά ίσως θα ήταν καλό να κάνεις ένα format (κινητό και κάρτα). Περίμενε όμως να σου πει κάποιος πιο έμπειρος μπας και το γλυτώσεις.

Αλήθεια έχεις δοκιμάσει να σβήσεις τις φωτο που δεν έχουν συντόμευση; Ίσως αυτό βοηθήσει.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Format???Ούτε συζήτηση!!!Ούτως η άλλως την έκθεση δεν την πολυχρησιμοποιώ.Πάντως η αλήθεια είναι οτι πρίν δεν το έκανε.Και απο οτι βλέπω ούτε συντομεύσεις καινούριων εικόνων υπαρχούν κ γενικά δεν υπάρχουν μικρογραφίες.Ευχαριστώ πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Format???Ούτε συζήτηση!!!Ούτως η άλλως την έκθεση δεν την πολυχρησιμοποιώ.Πάντως η αλήθεια είναι οτι πρίν δεν το έκανε.Και απο οτι βλέπω ούτε συντομεύσεις καινούριων εικόνων υπαρχούν κ γενικά δεν υπάρχουν μικρογραφίες.Ευχαριστώ πάντως.
Τον φάκελο _PAlbTN αν τον σβήσεις δημιουργείται πάλι...το πρόβλημα οφείλεται κάπου αλλου. Αν δε θες να κάνεις format και θες να βρείς την ησυχία σου χρησιμοποίησε τον resco viewer. Αν δεν τον έχεις PM me your mail να στον στείλω ;)
Link to comment
Share on other sites

Και η δική μου πρόταση είναι ένα format. Καλός ο Resco viewer, αλλά όπως και να το κάνουμε δεν απεικονίζει τις φωτογραφίες με την ποιότητα της έκθεσης, τουλάχιστον στο Ν90.

Με το να κάνεις format, το τηλέφωνο θα επανέλθει στην κατάσταση που ήταν όταν το αγόρασες.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το route66 το υποστηριζει το ν90?αληθεια εχουν βγει αρκετες εφαρμογες και παιχνιδια που να ειναι full screen σε αυτη την οθονη?
Link to comment
Share on other sites

παιδια το route66 το υποστηριζει το ν90?αληθεια εχουν βγει αρκετες εφαρμογες και παιχνιδια που να ειναι full screen σε αυτη την οθονη?

Απ' όσο γνωρίζω δεν το υποστηρίζει.

Ναι υπάρχει πλήθος εφαρμογών που είναι συμβατές με το Ν90.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω μια μνημη RS MMC για το Ν90 και εχω βρει μεχρι 512ΜΒ υπαρχει μηπως με 1GB
Οχι ακόμα, αναμένουμε... :O
Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω μια μνημη RS MMC για το Ν90 και εχω βρει μεχρι 512ΜΒ υπαρχει μηπως με 1GB
Οχι φιλε μου δεν υπαρχει ακομα 1GB,προς το παρον η μεγαλυτερη ειναι αυτη των 512mb! :O

theka με προλαβες...!

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο γνωρίζω δεν το υποστηρίζει.

Ναι υπάρχει πλήθος εφαρμογών που είναι συμβατές με το Ν90.

και που τα βρησκω?εχω να ασχολειθω καιρο με symbian phones :O

Link to comment
Share on other sites

και που τα βρησκω?εχω να ασχολειθω καιρο με symbian phones :O

 

Διαβαζεις τα θεματα :Links σε δικτυακούς τόπους με εφαρμογές για κινητά Series 60 και Εφαρμογές Series 60 στο IRC τα οποια βρισκεις απο τον Πινακα Περιεχομενων . :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο γνωρίζω δεν το υποστηρίζει.

Ναι υπάρχει πλήθος εφαρμογών που είναι συμβατές με το Ν90.

 

Συμβατές εφαρμογές υπάρχουν, αλλά δεν υποστηρίζουν την ανάλυση της οθόνης του Ν90. Απλά τις αναπροσαρμόζει για να μπούνε σε όλη την οθόνη αλλά αυτό αφήνει μια αίσθηση θολούρας :blink:

Link to comment
Share on other sites

Απ' το τίποτα, κάτι είναι κι αυτό. Στο κάτω κάτω το Ν90 είναι μια καινούργια συσκευή και λογικό είναι να μην έχουν βγει προγράμματα που να υποστηρίζουν πλήρως την ανάλυσή του.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως είναι η ιδέα μου;;

Μετά και την αναβάθμηση που έκανα τα προβλήματα που είχα πολλά λύθηκαν και τα υπόλοιπα σιγά σιγά σταμάτησαν να υπάρχουν. Το μόνο που έχει μείνει είναι ότι μια φορά κάθε 2 μέρες πρέπει να του κάνω 1 restart κάτι που δεν το βρίσκω τόσο ενοχλητικό.

 

Αν κρίνω και από την κίνηση στο topic που είναι πεσμένη είτε αυτοί που το πήρανε σταμάτησαν να έχουν προβλήματα είτε το πούλησαν όσο ήταν ακόμη καιρός :p

 

Πάντως αν κάποιος ξέρει τίποτα για καινούρια αναβάθμηση θα ήταν καλό να ενημερώσει μπας και λυθεί και το τελευταίο bug με το restart.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω καμία διάθεση να το πουλήσω κι ας μην του έχω κάνει την αναβάθμιση ακόμα κι αν αλλάζω τα κινητά σαν πουκάμισα :)
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να σου πω την αλήθεια στην αρχή το σκεφτόμουνα (είχα συναντήσει πολλά προβλήματα).

Τώρα δεν το συζητώ. Το θεωρώ ότι καλύτερο κυκλοφορεί.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να πω την αλήθεια, είχα κολλήσει με την Ερμιόνη (Sony Ericsson P1000).

Αλλά επειδή μέχρι τώρα τουλάχιστον είναι κάτι μεταξύ φήμης και πραγματικότητας, προτίμησα να στραφώ στο Ν90 το οποίο ήταν το αμέσως επόμενο τηλέφωνο που ήταν κοντά στις απαιτήσεις μου και πραγματικά δεν μπορώ να πω ότι το μετάνιωσα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως είναι η ιδέα μου;;

Μετά και την αναβάθμηση που έκανα τα προβλήματα που είχα πολλά λύθηκαν και τα υπόλοιπα σιγά σιγά σταμάτησαν να υπάρχουν. Το μόνο που έχει μείνει είναι ότι μια φορά κάθε 2 μέρες πρέπει να του κάνω 1 restart κάτι που δεν το βρίσκω τόσο ενοχλητικό.

 

Αν κρίνω και από την κίνηση στο topic που είναι πεσμένη είτε αυτοί που το πήρανε σταμάτησαν να έχουν προβλήματα είτε το πούλησαν όσο ήταν ακόμη καιρός :p

 

Πάντως αν κάποιος ξέρει τίποτα για καινούρια αναβάθμηση θα ήταν καλό να ενημερώσει μπας και λυθεί και το τελευταίο bug με το restart.

 

Ποσο σου κρατησε η αναβάθμιση?Απο χθες ειμαι κιεγω ενας ευτυχισμενος κατοχος!!Το κινητο υπερεχει παντου!!!Μοναχα που δεν εχει δονηση με χαλαει καπως αλλα τι να κανουμε.Ακουσα για την δονηση οτι ευθυνεται η Carl zeiss.Ισχυει κατι τετοιο?Αληθεια η μπαταρια ποσο σας κραταει?

Link to comment
Share on other sites

Ακουσα για την δονηση οτι ευθυνεται η Carl zeiss.Ισχυει κατι τετοιο?Αληθεια η μπαταρια ποσο σας κραταει?
Για τη δόνηση έτσι ισχυρίζεται η nokia. Η μπαταρία είναι ενα ακόμα μελανό σημείο...εμένα σπάνια μου κρατάει απο το πρωι μέχρι το βράδυ :(
Link to comment
Share on other sites

Για τη δόνηση έτσι ισχυρίζεται η nokia. Η μπαταρία είναι ενα ακόμα μελανό σημείο...εμένα σπάνια μου κρατάει απο το πρωι μέχρι το βράδυ :(

με τι χρηση;

@Boss82, νομιζω απλως δεν εχει πουλησει τοοοσο πολυ και δε νομιζω οτι το πουλανε ευκολα γιατι απ'οτι καταλαβαινω οσοι το πηρανε ξερουν γιατι το πηραν και οχι επειδη το ειδαν σε μια διαφημιση κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως είναι η ιδέα μου;;

Μετά και την αναβάθμηση που έκανα τα προβλήματα που είχα πολλά λύθηκαν και τα υπόλοιπα σιγά σιγά σταμάτησαν να υπάρχουν. Το μόνο που έχει μείνει είναι ότι μια φορά κάθε 2 μέρες πρέπει να του κάνω 1 restart κάτι που δεν το βρίσκω τόσο ενοχλητικό.

 

Αν κρίνω και από την κίνηση στο topic που είναι πεσμένη είτε αυτοί που το πήρανε σταμάτησαν να έχουν προβλήματα είτε το πούλησαν όσο ήταν ακόμη καιρός :p

 

Πάντως αν κάποιος ξέρει τίποτα για καινούρια αναβάθμηση θα ήταν καλό να ενημερώσει μπας και λυθεί και το τελευταίο bug με το restart.

 

 

 

 

Σε ποιο καταστημα την εκανες ;)

Link to comment
Share on other sites

με τι χρηση;
Με αρκετή χρήση: τηλέφωνα, internet, κάμερα, εφαρμογές κλπ. Το 3230 με την ίδια χρήση και ίδια μπαταρία τη βγάζει τη μέρα άνετα
Link to comment
Share on other sites

Με αρκετή χρήση: τηλέφωνα, internet, κάμερα, εφαρμογές κλπ. Το 3230 με την ίδια χρήση και ίδια μπαταρία τη βγάζει τη μέρα άνετα

δηλαδη πολυ χρηση, ενταξει τοτε. μονο την οθονη να βαλεις, ειναι λογικο. μ'αυτη τη χρηση νομιζω δεν αντεχουν ευκολα τα σ60 και πολυ. εμενα το 6600 αντεχει μονο και μονο επειδη δε μιλαω στο τηλ. αλλα το λιωνω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...