Jump to content

Ποιά εταιρία κινητής θεωρείτε πιo αφερέγγυα;


 Κοινοποίηση

ποια εταιρια θεωρειται ποιο αφερεγγυα  

109 members have voted

  1. 1. ποια εταιρια θεωρειται ποιο αφερεγγυα

    • TIM
      62
    • VODAFONE
      33
    • COSMOTE
      5
    • Q
      9


Recommended Posts

το θεμα αυτο το ανοιγω για να πει ο καθενας απο εμας τι στραβα,προβληματα και κυριως δολοπλοκιες-απατες του εχουν τυχει απο τους 4 παροχους κινητης τηλεφωνιας :!: :worry:πιστευω οτι θα ειναι αρκετα χρησιμο και θα σωσει πολλους απο το να παθουν τα ιδια ;) η καταθεση των ασχημων καταστασεων που εχουν βιωσει καποιοι απο εμας απο τις εταιριες :( πειτε λοιπον ασχημες εμπειριες σας :cool:http://pics.homere.jmsp.net/t_15/64x64/HAgfw003h44.jpg

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 50
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ψήφισα ΤΙΜ λόγω της κατάργησης (στην ουσία) του non stop μετά από μόλις 3 μήνες...
Link to comment
Share on other sites

Θελω να συστησω ιδιαιτερη προσοχη :worry: στους πελατες της vodafone στην διαδικασια διακοπης συμβολαιου και την εκτελεση στην πραξη του κλεισιματος γραμμης :!: :worry: [ ειδικα αν οι λογαριασμοι τους πληρωνονταν μεσω πιστωτικης ;) :worry: ]δεν μπαινω σε λεπτομερειες γιατι θα κοπουν :cry: Οσο για την tim ειναι σχεδον αψογη αλλα θελει καλο και προσεκτικο τσεκαρισμα στην αναλυση λογαριασμου και να φτιαξει κι ενα site του 2005 :lol: :worry: που να ενημερωνει σωστα και εγκαιρα τους πελατες ;) [βλεπε προηγουμενο post] Η δε cosmote πατροναρει επιθετικα τις συσκευες που θελει να διωξει:mad:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

τι πρόβλημα έχει η vodafone με την διαδικασία διακοπής συμβολαίου?
Link to comment
Share on other sites

τι πρόβλημα έχει η vodafone με την διαδικασία διακοπής συμβολαίου?

Δεν βγαινει θα κοπει 99% θα στο στειλω pm :!: ;)

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαινει θα κοπει 99% θα στο στειλω pm :!: ;)

 

Στείλε το και μια από εδώ να δω τι παίζει ;)

Link to comment
Share on other sites

Στείλε το και μια από εδώ να δω τι παίζει ;)

μετα το pm ελπιζω να το ειδες το <<εργο>> :!: ;) :cool: :worry:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω ΤΙΜ επειδή ξεγέλασε όλους όσους εμπιστεύτηκαν τα λεγόμενά της περί νον στοπ ως μόνιμη υπηρεσία και αναγκάστηκαν να ακουμπήσουν 20 ευρώ για να αγοράσουν πακέτο σύνδεσης!

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Η χειρότερη συμπεριφορά που έχω συναντήσει μέχρι στιγμής από δίκτυο κινητής τηλεφωνίας τόσα χρόνια , ανήκει στην σημερινή ΤΙΜ .

 

O λόγος ; Μα φυσικά η απάτη που έγινε με το ΝΟΝ-ΣΤΟΠ.

 

Παραθέτω το ολόσωστό πόστ του kostas@sl45i

 

Μα ακόμα κι αν έκανε έτσι θα είχε και πάλι πολύ σημαντικά κέρδη αφού ακόμα και για τους 3 - 4 μήνες άξιζε για πολύ κόσμο να επωφεληθεί της προσφοράς (κι όχι υπηρεσίας όπως την πλάσαρε τελικά για να την καταργήσει 3 μήνες μετά ) και να βάλει F2G.

 

Επίσης γνωρίζοντας εκ των προτέρων οι συνδρομητές ότι πρόκειται για προσφορά η οποία έχει ημερομηνία λήξης θα δέχονταν με χαρά την ανακοίνωση για τη νέα προσφορά που δίνει 500 λεπτά το μήνα και πολλοί (οι περισσότεροι πιστεύω) θα κρατούσαν την κάρτα τους και δε θα έφευγαν.

 

Όμως τελικά επέλεξαν να μεγιστοποιήσουν τα κέρδη τους εξαπατώντας και δουλεύοντας τον κόσμο που τους εμπιστεύθηκε. Και μερικοί υπάλληλοι της ΤΙΜ είναι τόσο προκλητικοί που λένε και μπράβο στην εταιρία για την καθαρά απατεωνίστικη στάση της. Κρίμα...

--------------------

 

 

 

kostas@sl45i

Προσθέτω και κάποια δικά μου επιχειρήματα.

 

1)Στο site της ΤΙΜ , η τροποποίηση στην αλλαγή της προσφοράς του ΝΟΝ-ΣΤΟΠ από απεριόριστο χρόνο ομιλίας κάθε μήνα , σε 500 λεπτά κάθε μήνα, έχει ανακοινωθεί στα νέα της Εταιρίας και όχι Στις πληροφορίες του νέου F2G.Αντίθετα όταν ο ενδιαφερόμενος ανήξει την συγκεκριμένη σελίδα , βλέπει ότι το η προσφορά ΝΟΝ ΣΤΟΠ δεν έχει τροποποιηθεί!

 

2)Στα καταστήματα της ΤΙΜ , οι υπάλληλοι ή παίζουν ή είναι ανενημέρωτοι για την αλλαγή της υπηρεσίας. Με αποτέλεσμα ο υποψήφιος αγοραστής να ενημερώνεται λανθασμένα και ψευδώς , ότι το F2G διαθέτει την υπηρεσία ΝΟΝ ΣΤΟΠ με την οποία θα μπορεί να μιλάει απεριόριστα με ένα νούμερο ΤΙΜ κάθε μήνα, για πολύ καιρό ακόμα, ενώ η αλήθεια είναι ότι στις 1 / 9 η προσφορά λήγει.

Κατά τη γνώμη μου είναι σκόπιμη ΑΠΑΤΗ(Μ).

 

3)Στην εξυπηρέτηση πελατών το παίζουν δεν ξέρω, δεν απαντώ , τηλεφωνήστε αύριο για περεταίρω πληροφορίες, μόλις έχουμε νεότερα επί του θέματος θα σας ενημερώσουμε.

Σκόπιμη απάτη ; ή απλά ανοργανοσιά ; 100% Σκόπιμη απάτη φυσικά.

 

 

Δεν αξίζουμε ώς καταναλωτές και ώς άνθρωποι τέτοια συμπεριφορά από καμία εταιρία.

 

Στείλαμε επιστολές στο ΙΝΚΑ αλλά κανείς μας δεν πήρε καμία απάντηση.

Αν επιβραβεύβονται οι προκλητικά απατεωνίστικες πολιτικές της κάθε εταιρίας, ειδικά από τους αρμόδιου φορείς , τότε τι να πώ..ποιος μας προστατεύει ;

Βλέπω διαφημίσεις για την Γενική γραμματεία καταναλωτή..

Αυτοί βλέπουν καθόλου myphone ;

Δεν έχουμε σημασία τόσα μέλη , η μεγαλύτερη ηλεκτρονική κοινότητα ;

Στην ελλάδα της ΑΡΠΑΧΤΗΣ από μεγαλοΕταιρίες και της ΑΡΑΧΤΗΣ από τους αρμόδιους που δεν κουνάνε το μικρό τους δαχτυλάκι .

Σε όλα αυτά , ελπίζω εμείς οι ίδιοι οι καταναλωτές , να σταματήσουμε να επιβραβεύουμε την συγκεκριμένη εταιρία.

Αφού δεν προστατευόμαστε νομικώς από κανέναν αρμόδιο, ας προστατεύσουμε μόνοι μας τα συμφέροντα μας και την αξιοπρέπεια μας και ας μη δεχτούμε να γίνουμε Πρόβατα κανενός.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Η χειρότερη συμπεριφορά που έχω συναντήσει μέχρι στιγμής από δίκτυο κινητής τηλεφωνίας τόσα χρόνια , ανήκει στην σημερινή ΤΙΜ .

 

O λόγος ; Μα φυσικά η απάτη που έγινε με το ΝΟΝ-ΣΤΟΠ.

 

Παραθέτω το ολόσωστό πόστ του kostas@sl45i

 

 

Προσθέτω και κάποια δικά μου επιχειρήματα.

 

1)Στο site της ΤΙΜ , η τροποποίηση στην αλλαγή της προσφοράς του ΝΟΝ-ΣΤΟΠ από απεριόριστο χρόνο ομιλίας κάθε μήνα , σε 500 λεπτά κάθε μήνα, έχει ανακοινωθεί στα νέα της Εταιρίας και όχι Στις πληροφορίες του νέου F2G.Αντίθετα όταν ο ενδιαφερόμενος ανήξει την συγκεκριμένη σελίδα , βλέπει ότι το η προσφορά ΝΟΝ ΣΤΟΠ δεν έχει τροποποιηθεί!

 

2)Στα καταστήματα της ΤΙΜ , οι υπάλληλοι ή παίζουν ή είναι ανενημέρωτοι για την αλλαγή της υπηρεσίας. Με αποτέλεσμα ο υποψήφιος αγοραστής να ενημερώνεται λανθασμένα και ψευδώς , ότι το F2G διαθέτει την υπηρεσία ΝΟΝ ΣΤΟΠ με την οποία θα μπορεί να μιλάει απεριόριστα με ένα νούμερο ΤΙΜ κάθε μήνα, για πολύ καιρό ακόμα, ενώ η αλήθεια είναι ότι στις 1 / 9 η προσφορά λήγει.

Κατά τη γνώμη μου είναι σκόπιμη ΑΠΑΤΗ(Μ).

 

3)Στην εξυπηρέτηση πελατών το παίζουν δεν ξέρω, δεν απαντώ , τηλεφωνήστε αύριο για περεταίρω πληροφορίες, μόλις έχουμε νεότερα επί του θέματος θα σας ενημερώσουμε.

Σκόπιμη απάτη ; ή απλά ανοργανοσιά ; 100% Σκόπιμη απάτη φυσικά.

 

 

Δεν αξίζουμε ώς καταναλωτές και ώς άνθρωποι τέτοια συμπεριφορά από καμία εταιρία.

 

Στείλαμε επιστολές στο ΙΝΚΑ αλλά κανείς μας δεν πήρε καμία απάντηση.

Αν επιβραβεύβονται οι προκλητικά απατεωνίστικες πολιτικές της κάθε εταιρίας, ειδικά από τους αρμόδιου φορείς , τότε τι να πώ..ποιος μας προστατεύει ;

Βλέπω διαφημίσεις για την Γενική γραμματεία καταναλωτή..

Αυτοί βλέπουν καθόλου myphone ;

Δεν έχουμε σημασία τόσα μέλη , η μεγαλύτερη ηλεκτρονική κοινότητα ;

Στην ελλάδα της ΑΡΠΑΧΤΗΣ από μεγαλοΕταιρίες και της ΑΡΑΧΤΗΣ από τους αρμόδιους που δεν κουνάνε το μικρό τους δαχτυλάκι .

Σε όλα αυτά , ελπίζω εμείς οι ίδιοι οι καταναλωτές , να σταματήσουμε να επιβραβεύουμε την συγκεκριμένη εταιρία.

Αφού δεν προστατευόμαστε νομικώς από κανέναν αρμόδιο, ας προστατεύσουμε μόνοι μας τα συμφέροντα μας και την αξιοπρέπεια μας και ας μη δεχτούμε να γίνουμε Πρόβατα κανενός.

επειδη ο μεσος Ελληνας ειναι φυτουλας :!: :worry:θυμησου σε ποσο χρονο θα θαφτει-ξεχαστει το ολο θεμα :!: :X :mad:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

μετα το pm ελπιζω να το ειδες το <<εργο>> :!: ;) :cool: :worry:

 

Το κατάλαβα... :) :cool:

Καλό θα ήταν να τους κυνηγήσεις νομικά, αλλά θα έτρωγες περισσότερα στους δικηγόρους από αυτά που σου χρωστάνε ;)

Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβα... :) :cool:

Καλό θα ήταν να τους κυνηγήσεις νομικά, αλλά θα έτρωγες περισσότερα στους δικηγόρους από αυτά που σου χρωστάνε ;)

επειδη εχω καλους δικηγορους θα πληρωναν απο δικαστικα εξοδα μεχρι προστιμο :lol: αλλα οπως λεει κι ο ALR τι να ασχοληθεις με αυτους που κανει η μυξα τους φουσκες :!: :cool: :lol:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

eLeKtriK EyE επειδη πειραχτηκε ο τιτλος μου :confused: θα μπορουσε να τροποποιηθει σε κατι λιγοτερο ενοχλητικο-εριστικο απο τον προηγουμενο ;) :worry:π.χ. [οι εταιριες κινητης κι εμεις-κουτι παραπονων] η [τι προβληματα-παραπονα εχετε απο την εταιρια σας?] :!: :cool:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

eLeKtriK EyE επειδη πειραχτηκε ο τιτλος μου :confused: θα μπορουσε να τροποποιηθει σε κατι λιγοτερο ενοχλητικο-εριστικο απο τον προηγουμενο ;) :worry:π.χ. [οι εταιριες κινητης κι εμεις-κουτι παραπονων] η [τι προβληματα-παραπονα εχετε απο την εταιρια σας?] :!: :cool:

Δεν είμαι mod εδώ, ο TN97 είναι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι mod εδώ, ο TN97 είναι.

OK ;) :cool:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

invictus1 επειδή ο τίτλος του thread ήταν λίγο άσχετος με το περιεχόμενο, εγώ είπα να αλλαχτεί σε αυτόν που είχες δώσει στο poll. Εσύ τον έβαλες στο poll και τώρα τον θεωρείς εριστικό; :worry:
Link to comment
Share on other sites

invictus1 επειδή ο τίτλος του thread ήταν λίγο άσχετος με το περιεχόμενο, εγώ είπα να αλλαχτεί σε αυτόν που είχες δώσει στο poll. Εσύ τον έβαλες στο poll και τώρα τον θεωρείς εριστικό; :worry:

εννοω τον προηγουμενο που διαγραφηκε ως εριστικο τον <<S.O.S>> :!: ;) :worry: :cool:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Ε, όπως βλέπεις ο προηγούμενος ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΘΗΚΕ. Που είναι το πρόβλημά σου;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μπραβο στην cosmote δεν περιμενα να εχει τοσους ευχαριστημενους πελατες :!: :confused:κρινωντας τα μεχρι τωρα αποτελεσματα της δημοσκοπησης :worry:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

μπραβο στην cosmote δεν περιμενα να εχει τοσους ευχαριστημενους πελατες :!: :confused:κρινωντας τα μεχρι τωρα αποτελεσματα της δημοσκοπησης :worry:

 

Γιατι να μην εχει? Βεβαια το δειγμα ειναι μικρο, αλλα και εγω τη θεωρω πολυ σωστη, και φυσικα την ΤΙΜ το αντιθετο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...