Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνάδελφοι ΝOTάκηδες 20 ULTRA

 

Οι παρακάτω ερώτησεις αναφέρονται μόνο σε όσους έιναι ευχαριστημένοι από την απόδοση της μπαταρίας.

 

Α) Βάσει της mama battery app πόσος είναι ο χρόνος της εναπομείνουσας διάρκειας που σας βγάζει με 100% φόρτιση;

Β) Αν έχετε εγκατεστημένο το Accubattery, ποιές είναι οι τιμές που σας δίνει σαν Design Capacity και Estimated Capacity;

Γ) Ποιο τρόπο χρησιμοποιείτε για φόρτιση; Normal Charging; Fast Charging; Superfast Charging;

Δ) Προφανώς φορτίζεται 1 φορά τη μέρα. Σωστά;

Ε) Πόσες ώρες το αφήνετε στον φορτιστή; Όλη τη νύχτα, μέχρι να φορτίσει;

ΣΤ) Τι SOT έχετε;

 

Ευχαριστώ

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδελφοι ΝOTάκηδες 20 ULTRA

 

Οι παρακάτω ερώτησεις αναφέρονται μόνο σε όσους έιναι ευχαριστημένοι από την απόδοση της μπαταρίας.

 

Α) Βάσει της mama battery app πόσος είναι ο χρόνος της εναπομείνουσας διάρκειας που σας βγάζει με 100% φόρτιση;

Β) Αν έχετε εγκατεστημένο το Accubattery, ποιές είναι οι τιμές που σας δίνει σαν Design Capacity και Estimated Capacity;

Γ) Ποιο τρόπο χρησιμοποιείτε για φόρτιση; Normal Charging; Fast Charging; Superfast Charging;

Δ) Προφανώς φορτίζεται 1 φορά τη μέρα. Σωστά;

Ε) Πόσες ώρες το αφήνετε στον φορτιστή; Όλη τη νύχτα, μέχρι να φορτίσει;

ΣΤ) Τι SOT έχετε;

 

Ευχαριστώ

 

Γ) Normal charging ολονυχτια

Δ) συνθως μια φορα τη μερα (το βραδυ) εκτος απο καποιες φορες που θα χρειαστει να κανω ενα μικρο charge στις 6-7μμ γιατι αλλιως δε με φτανει

Ε) ολη νυχτα στο φορτιστη

ΣΤ) αποφορτιση μεχρι το 20%, συνηθως βγαζω 3,5ωρες SOT

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

φόρτιση μέχρι το 100% και αμέσως μετά το βγάζω από την πρίζα.δεν το αφήνω ολονύχτια.

 

όταν φτάνει 20 πολύ 25% φορτιζω.

μεσος όρος ανοιχτής οθόνης εύκολα ένα 4,5 ωρο ,όπου έχω τότε μεταξύ 29 και 39%

Edited by NasosMazdaspeed6

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η carbon aramid, ειναι ποιοτικα εφάμιλλη της pitaka αλλα με πιο ομορφο σχεδιο και προστασια στις κάμερες. Εχει κ το ιδιο σχεδον grip (επιστρωση).

Ειναι και λιγο πιο ελαφρια κ λεπτη απο τη magcase αφου δεν εχει μεσα την μαγνητικη πλάκα. Ειναι ουσιαστικα σαν την aircase σε παχος-βαρος.

 

f7dc27bb4809f8b325ee7c2a01e57867.jpg80c96f8e2914c4bdeefca18e94a13993.jpgf61ca655aa1a530fed34e85fe20b9481.jpg

 

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 20 Ultra

 

 

Φιλαράκι μεγια!! Εγώ σήμερα πήρα την pitaka!! Από που την πήρες;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως θα πάει κατά την πάροδο του χρόνου μιας και το σχεδόν όλη μέρα ήμουν συνδεδεμένος σε WiFi. Αντε να είχα μια ώρα 4G τηλέφωνα, social, δεδομένα wifi ανοιχτά, και κάμποσες φώτο μια και είναι πρώτες μέρες. 51eca689f0f297f3c744edc22e537fc1.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως θα πάει κατά την πάροδο του χρόνου μιας και το σχεδόν όλη μέρα ήμουν συνδεδεμένος σε WiFi. Αντε να είχα μια ώρα 4G τηλέφωνα, social, δεδομένα wifi ανοιχτά, και κάμποσες φώτο μια και είναι πρώτες μέρες. 51eca689f0f297f3c744edc22e537fc1.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μέτρια πράγματα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μέτρια πράγματα.

 

Έχει φτάσει 12 το βραδυ μετά από 19 ώρες λειτουργίας με 3% μπαταρία (με μια μικρή ενδιάμεση φόρτιση) και με μπόλικο social και μισή ώρα παιχνίδι και με 6.5 ώρες SOT.

 

Αν εννοείς "μέτρια" για smartphones γενικά συμφωνώ

Αν έννοείς για ΝΟΤΕ 20 ULTRA το θεωρώ πολύ καλό

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Έχει φτάσει 12 το βραδυ μετά από 19 ώρες λειτουργίας με 3% μπαταρία (με μια μικρή ενδιάμεση φόρτιση) και με μπόλικο social και μισή ώρα παιχνίδι και με 6.5 ώρες SOT.

 

Αν εννοείς "μέτρια" για smartphones γενικά συμφωνώ

Αν έννοείς για ΝΟΤΕ 20 ULTRA το θεωρώ πολύ καλό

 

Η φορτιστή που φαίνεται το συνέδεσα στον υπολογιστή 5 λεπτά να περάσω τραγούδια 1GB.

εννοείτε 120hz οθόνη. και τα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Η φορτιστή που φαίνεται το συνέδεσα στον υπολογιστή 5 λεπτά να περάσω τραγούδια 1GB.

εννοείτε 120hz οθόνη. και τα παραπάνω.

 

Να διορθώσω ότι ήταν 13% η εναπομείνουσα μπαταρία. Όχι 3%.

 

Για μένα είναι πολύ καλή απόδοση για το ΝΟΤΕ 20ULTRA με τα τωρινά δεδομένα του. Εννοώ με τη γκρίνια που υπάρχει και πρίν από το πολυαναμενόμενο update

που θα βελτιώσει τη μπαταρία όπως ακούγεται.

 

Μακάρι να απέδιδε το δικό μου έτσι.

 

Δε φορτώνεις ένα accubattery να μας πείς μερικά στοιχεία ακόμα όπώς designed & estimated capacity και battery health ; Αμα δείς ότι στη ρίχνει βγάλτο.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Να διορθώσω ότι ήταν 13% η εναπομείνουσα μπαταρία. Όχι 3%.

 

Για μένα είναι πολύ καλή απόδοση για το ΝΟΤΕ 20ULTRA με τα τωρινά δεδομένα του. Εννοώ με τη γκρίνια που υπάρχει και πρίν από το πολυαναμενόμενο update

που θα βελτιώσει τη μπαταρία όπως ακούγεται.

 

Μακάρι να απέδιδε το δικό μου έτσι.

 

Δε φορτώνεις ένα accubattery να μας πείς μερικά στοιχεία ακόμα όπώς designed & estimated capacity και battery health ; Αμα δείς ότι στη ρίχνει βγάλτο.

 

 

φυσικά κι είναι μια χαρά απόδοση!

εγώ το ευχαριστιέμαι κάθε μέρα ,είτε με 1 ώρα sot ειτε με 6 !

να πω ότι ήμαστε στο 2001 όπου ένα κινητό ήθελε 4 ώρες να φορτίσει,να καταλάβω τα παράπονα!ακόμη όμως και να μην σε βγάλει το κινητό με σκληρή χρήση και να χρειαστεί να φορτίσεις(μέχρι στιγμής δεν μου έχει χρειαστεί κάτι τέτοιο)στην διάρκεια της μέρας ,δεν ήρθε το τέλος του κόσμου!

 

θα ξαναπώ κι ελπίζω όλοι να το κατανοουμε!μακαρι σ την ζωή μας τελικά τα μεγάλα προβλήματα μας να είναι τέτοιου είδους!

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα και εγώ .αν περασω τα αρχεία μου ολα με το smart switsh θα εχω προβλημα; για να μην το στήνω απο την αρχή;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα την θήκη οπότε το έβγαλα σε κυκλοφορία..... :lol:

Αντε να δούμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει φτάσει 12 το βραδυ μετά από 19 ώρες λειτουργίας με 3% μπαταρία (με μια μικρή ενδιάμεση φόρτιση) και με μπόλικο social και μισή ώρα παιχνίδι και με 6.5 ώρες SOT.

 

Αν εννοείς "μέτρια" για smartphones γενικά συμφωνώ

Αν έννοείς για ΝΟΤΕ 20 ULTRA το θεωρώ πολύ καλό

 

Πόση ήταν αυτή η μικρή φόρτιση. Πόσο % ανέβασε την μπαταρία?? Επίσης δεν είναι καλό να το αφήνεις στο 3%. Δημιουργεί φθορά στην μπαταρία.

Πάντως με αυτά τα δεδομένα θέλεις οποιαδήποτε ενδιάμεση φόρτιση. Εκτός κι αν το 6,5 ώρες ήταν κάτι ακραίο για σένα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φυσικά κι είναι μια χαρά απόδοση!

εγώ το ευχαριστιέμαι κάθε μέρα ,είτε με 1 ώρα sot ειτε με 6 !

να πω ότι ήμαστε στο 2001 όπου ένα κινητό ήθελε 4 ώρες να φορτίσει,να καταλάβω τα παράπονα!ακόμη όμως και να μην σε βγάλει το κινητό με σκληρή χρήση και να χρειαστεί να φορτίσεις(μέχρι στιγμής δεν μου έχει χρειαστεί κάτι τέτοιο)στην διάρκεια της μέρας ,δεν ήρθε το τέλος του κόσμου!

 

θα ξαναπώ κι ελπίζω όλοι να το κατανοουμε!μακαρι σ την ζωή μας τελικά τα μεγάλα προβλήματα μας να είναι τέτοιου είδους!

 

Όταν είσαι δίπλα στη πρίζα τότε οκ. Όταν όμως δεν είσαι τότε περιπλέκεται το πράγμα. Επίσης οι ενδιάμεσες φορτίσεις δεν είναι λύση, είναι κατάντια για μια συσκευή (γνώμη μου). Γι αυτό κράζανε το Note8 κι ας υπήρχε η λύση που αναφέρεις. Η λύση ήταν στα χέρια της (Samsung) αλλά δεν μας την έδωσε. Ελπίζω το πολυπόθητο update να δώσει λύσεις.

Στο τελευταίο που λες συμφωνώ απόλυτα. Απλά είμαστε σε ένα τεχνολογικό φόρουμ οπότε αναφέρουμε αυτά τα μικρής σημασίας προβλήματα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οι ενδιάμεσες φορτίσεις σε συσκευή 1000+ ευρώ είναι κατάντια, δεν είναι λύση.

Όταν η τιμή είναι υψηλή, αντίστοιχα και οι απαιτήσεις είναι αρκετές.

Και προσωπικά μιλώντας, δεν είναι ότι έχω όλα τα προβλήματά μου λυμένα και με απασχολεί η κακή αυτονομια του βασιλια, αλλά όπως και να έχει, είναι σημαντικό πρόβλημα να έχεις σκάσει 1000αρικο και να αγχώνεσαι μεσα στην ημέρα για την μπαταρία.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Οι ενδιάμεσες φορτίσεις σε συσκευή 1000+ ευρώ είναι κατάντια, δεν είναι λύση.

Όταν η τιμή είναι υψηλή, αντίστοιχα και οι απαιτήσεις είναι αρκετές.

Και προσωπικά μιλώντας, δεν είναι ότι έχω όλα τα προβλήματά μου λυμένα και με απασχολεί η κακή αυτονομια του βασιλια, αλλά όπως και να έχει, είναι σημαντικό πρόβλημα να έχεις σκάσει 1000αρικο και να αγχώνεσαι μεσα στην ημέρα για την μπαταρία.

 

Εμ δεν βαζουν στο myphone ένα κουμπί για "like"..... :)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια γιατί θα με τρελάνει.

Ενώ έβαλα κανονικά δαχτυλικο και πρόσωπο κι ενώ μέχρι χθες δούλευε κανονικαω(έτσι νομίζω τουλάχιστον) τώρα που άρχισα να το δουλεύω κανονικά, δεν μου επιτρέπει το ξεκλείδωμα με βιομετρικά πάρα μόνο με μοτίβο. Τσέκαρα και οι σχετικές επιλογές είναι σωστές. Έκανα και επανεκκίνηση αλλά τίποτα. Μου βγάζει το παρακάτω :

 

Screenshot-20201020-183253-Nova-Launcher.jpg

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο αυτο ρε συ...

Device password δε σου ζητησε;;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια γιατί θα με τρελάνει.

 

Ενώ έβαλα κανονικά δαχτυλικο και πρόσωπο κι ενώ μέχρι χθες δούλευε κανονικαω(έτσι νομίζω τουλάχιστον) τώρα που άρχισα να το δουλεύω κανονικά, δεν μου επιτρέπει το ξεκλείδωμα με βιομετρικά πάρα μόνο με μοτίβο. Τσέκαρα και οι σχετικές επιλογές είναι σωστές. Έκανα και επανεκκίνηση αλλά τίποτα. Μου βγάζει το παρακάτω :

 

 

 

Screenshot-20201020-183253-Nova-Launcher.jpg

Καποι εφαρμογή την κάνει. Μήπως έχει βάλει nova launcher με διπλό ταπ να κλειδώνει. Εάν ναι υπάρχουν δυο επιλογές, μάλλον διάλεξες την λάθος
Link to comment
Share on other sites

Περιεργο αυτο ρε συ...

Device password δε σου ζητησε;;

 

Έχω ορίσει μοτίβο, πρόσωπο και δαχτυλικό.

Ενώ δούλευε (στο λίγο που το έπιασα) σήμερα που του έβαλα την sim και το δουλεύω κανονικά μου κάνει το παραπάνω. Στις εφαρμογές τράπεζας μου εμφανίζει κανονικά το δαχτυλικό και δουλεύει άψογα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα διαπίστωσα πως όταν το κλειδώνω με το πλήκτρο (power button) μετά η συσκευή ξεκλειδώνει κανονικά. Όταν κλειδώνω με double tap τότε μου κάνει το παραπάνω....

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καποι εφαρμογή την κάνει. Μήπως έχει βάλει nova launcher με διπλό ταπ να κλειδώνει. Εάν ναι υπάρχουν δυο επιλογές, μάλλον διάλεξες την λάθος

 

Εκεί πήγε το μυαλό μου. Έκανα επαναφορά τον nova και έστρωσε. Πάντα επιλέγω την πρώτη επιλογή για να δουλεύει το ξεκλείδωμα. Τι να πω?

Τώρα είμαι οκ.

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αααα δεν ήξερα ότι είχες custom launcher...

Πάλι καλά βρήκες άκρη!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα την θήκη οπότε το έβγαλα σε κυκλοφορία..... :lol:

Αντε να δούμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πόση ήταν αυτή η μικρή φόρτιση. Πόσο % ανέβασε την μπαταρία?? Επίσης δεν είναι καλό να το αφήνεις στο 3%. Δημιουργεί φθορά στην μπαταρία.

Πάντως με αυτά τα δεδομένα θέλεις οποιαδήποτε ενδιάμεση φόρτιση. Εκτός κι αν το 6,5 ώρες ήταν κάτι ακραίο για σένα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όταν είσαι δίπλα στη πρίζα τότε οκ. Όταν όμως δεν είσαι τότε περιπλέκεται το πράγμα. Επίσης οι ενδιάμεσες φορτίσεις δεν είναι λύση, είναι κατάντια για μια συσκευή (γνώμη μου). Γι αυτό κράζανε το Note8 κι ας υπήρχε η λύση που αναφέρεις. Η λύση ήταν στα χέρια της (Samsung) αλλά δεν μας την έδωσε. Ελπίζω το πολυπόθητο update να δώσει λύσεις.

Στο τελευταίο που λες συμφωνώ απόλυτα. Απλά είμαστε σε ένα τεχνολογικό φόρουμ οπότε αναφέρουμε αυτά τα μικρής σημασίας προβλήματα.

 

πάντως τραγικό μέχρι στιγμής από μπαταρία δεν το βρίσκω!είναι μέτρια και λίγο προς το καλή έως την τώρα εμπειρία μου.βγαζω μια μέρα χωρίς να νιώθω άγχος!!

ας ελπίσουμε με το update λοιπον ακομη καλυτερα κι επισης σχετικα με ενδιαμεση φορτιση που σε ολα τα κινητα μας εχουμε κανει,μα μην τα βεπουμε και σαν πορσελανες!δεν θα παθουν κατι!

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Ακομα να ερθει το update της Γερμανιας που βελτιωνει μπαταρια... :rolleyes:

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

πάντως τραγικό μέχρι στιγμής από μπαταρία δεν το βρίσκω!είναι μέτρια και λίγο προς το καλή έως την τώρα εμπειρία μου.βγαζω μια μέρα χωρίς να νιώθω άγχος!!

ας ελπίσουμε με το update λοιπον ακομη καλυτερα κι επισης σχετικα με ενδιαμεση φορτιση που σε ολα τα κινητα μας εχουμε κανει,μα μην τα βεπουμε και σαν πορσελανες!δεν θα παθουν κατι!

 

Σίγουρα δεν είναι από πορσελάνη αλλά με τον πανικό του γραφείου, το τελευταίο που θα ήθελα είναι να σκέφτομαι μη ξεχάσω να φορτίσω το κινητό. Σαφώς για άλλους δεν αποτελεί επιπλέον σκοτούρα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν είναι από πορσελάνη αλλά με τον πανικό του γραφείου, το τελευταίο που θα ήθελα είναι να σκέφτομαι μη ξεχάσω να φορτίσω το κινητό. Σαφώς για άλλους δεν αποτελεί επιπλέον σκοτούρα.

 

Σέβομαι απόλυτα τα θέλω και τις ανάγκες σου,αλλα και τις ανησυχίες σου φίλε μου.

μην ξεχνάμε ότι με ένα powerbank στην χειροτερη στιγμη σωζομαστε!

πάντως έχω φίλο επίσης επαγγελματία που το ξεζουμίζει και δεν φορτίζει ενδιάμεσα,ενω το βράδυ φτάνει στην χειρότερη των περιπτώσεων με 15 % σπίτι στις 10 το βράδυ από το πρωί στις 8.

μάλιστα με εκείνου τις εμπειριες αποφάσισα να το πάρω!και τονίζω,ο άνθρωπος το χρησιμοποιεί ...με πάθος!χαχαχαχαχαχ

 

σημερινή μου ενημέρωση από μπαταρία!

φόρτισα χθες το μεσημέρι στο 37% και σήμερα το μεσημέρι την ίδια ώρα περίπου ξαναφορτισα ενώ είχα 39%

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό είναι τούμπανο!!!!!! Τώρα το στήνω κ έχω κατά ενθουσιαστεί!!!! Οθοναρα κ φανταστική κάμερα!!! Επίσης πολύ στιβαρή κατασκευή!! Να ρωτήσω πιο Luncher να Χρησιμοποιήσω;;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...