Jump to content

[Επίσημο] Qtek 8300 & 8310


kalantz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς δε μπορώ να βοηθήσω. Θα τό'χα κάνει ήδη αν μπορούσα! Το πρόβλημα δεν είναι στην αντιστοίχιση χαρακτήρων, αλλά στη γενική χρήση του πλήκτρου * στο τηλέφωνο. Μιλάμε δηλαδή για "patch" στον driver του πληκτρολογίου κι όχι αλλαγές στη registry.

 

Λυπάμαι, Δημήτρη, αλλά δε νομίζω ότι μπορεί να γίνει τίποτα! :(

 

 

:( :wacko: :cry:

 

Κλαψ... Να σαι καλα σε καθε περιπτωση φιλε μου... Αντε να κανω υπομονη τοτε μεχρι να γυρισω πισω...!!!

Ευχαριστω και παλι,

 

Δημητρης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Ανεβάζω εδώ μια σύνδεση για μια πώληση που έχω ανοίξει.

 

Πωλείται λοιπόν καινούριο LCD Display για QTek 8310, Qtek 8300, HTC Tornado, Vodafone V1240, Imate SP4m, SP5, SP5m .

 

Πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

Για ποιό πράγμα είναι λίγα; Δεν θα τρέξεις ούτε AutoCad ούτε photoshop στο κινητό για να έχεις τόσο ανάγκη μεγαλύτερο επεξεργαστή! Σίγουρα ένας 400άρης θα ήταν καλύτερος, αλλά και ο 200άρης δεν δημιουργεί προβλήματα!
Link to comment
Share on other sites

Ο 400άρης θα δημιουργούσε προβλήματα. Θα μείωνε την αυτονομία πάρα πολύ.

 

Όχι απαραίτητα. Μια εργασία με 400άρη επεξεργαστή ολοκληρώνεται πολύ πιο γρήγορα απότι με έναν 200άρη, οπότε καταλήγεις να χρησιμοποιείς τον επεξεργαστή λιγότερη ώρα. Προφανώς σε idle mode καταναλώνουν την ίδια ελάχιστη ενέργεια και οι δύο, οπότε τελικά ίσως αποδειχθεί και καλύτερος. Εξάλλου ένας 200άρης του 2005 (Tornado/Vox) σίγουρα έχει χειρότερη διαχείριση ενέργειας από έναν 400άρη του 2007 (Wings).

 

Δε μένει παρά να κυκλοφορήσει στην αγορά και να διαβάσουμε τα πρώτα reviews...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποια εργασία που αργεί να ολοκληρωθεί με τον 200άρη. Δεν είναι PPC το 8310! Όσον αφορά την διαφορά κατανάλωσης ανάλογα με τα MHz, στο 9090(400MHz) μου αν το βάλω στα 200MHz κρατάει 4 φορές περισσότερο η μπαταρία. Στα 300, 2 φορές περισσότερο, ενώ στα 530 μισή φορά λιγότερο... Πάνω κάτω τα ίδια με το Axim(624) μου.
Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρετώ,

έχω περάσει την τελευταία ROM στο QTEK8310 και δουλεύει άψογα πλην ενός προβλήματος που έχω με την σύνδεση GPRS με CYTANET.

Προηγουμένως έιχα ROM της Imate και πιο πριν της QTEK και με ρυθμίσεις για cytanetforall δεν είχα κανένα πρόβλημα συνδεσης με internet. Με τις ίδιες ρυθμίσεις στην νέα ROM όταν δοκιμάσω σύνδεση μου βγάζει στιγμιαία το μικρό G πάνω από τις μπάρρες τις λήψεις αλλά χάνεται αμέσως χωρίς να συνδεθώ. Μήπως έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα? Διαιρωτούμαι είσης αν άλλαξαν οι ρυθμίσεις του cytanetforall. σημειώνω ότι παρά τις επανελλημμένες προσπάθειες μου για επίλυση του πρόβλήματος μεσω της CYTA τίποτα δεν έγινε.

Ευχαριστώ εκ των προτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Η ROM σου δεν έχει υποστήριξη HC?

 

Πως μπορώ να ξέρω αν έχει υποστήριξη η ROM?

 

Πάντως απότι κατάλαβα η μνήμη που είδα στο Πλαίσιο :

 

Transcend4GB miniSD High Capacity (Class 4) δεν κάνει, σωστά?

Αν ειναι ετσι αρα μέχρι τα 2GB είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο format περασα την παλια μου QTEK ROM και το GPRS δουλεύει αψογα με τις παλιες Ρυθμίσεις. Το προβλημα πρεπει να εινα στην νεα ROM.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να ξέρω αν έχει υποστήριξη η ROM?

 

Πάντως απότι κατάλαβα η μνήμη που είδα στο Πλαίσιο :

 

Transcend4GB miniSD High Capacity (Class 4) δεν κάνει, σωστά?

Αν ειναι ετσι αρα μέχρι τα 2GB είμαστε.

Θα το μάθεις αν την δοκιμάσεις.

 

Η μνήμη που λες αν δεν έχει υποστήριξη HC δεν κάνει αλλά δεν περιοριζόμαστε στα 2GB.

Υπάρχουν και nonHC μνήμες στα 4GB.

Link to comment
Share on other sites

Η ROM σου δεν έχει υποστήριξη HC?

Όχι, δυστυχώς δεν έχει. Ο Shark αρχικά έλεγε ότι υποστηρίζονται κάρτες SDHC με τον πυρήνα του, αλλά τελικά ...άλλαξε γνώμη.

 

Πως μπορώ να ξέρω αν έχει υποστήριξη η ROM?

Αγοράζεις μια SDHC και δοκιμάζεις... Α! Και μας λες κι εμάς να ξέρουμε... :p

 

Πάντως απότι κατάλαβα η μνήμη που είδα στο Πλαίσιο: Transcend4GB miniSD High Capacity (Class 4) δεν κάνει, σωστά? Αν ειναι ετσι αρα μέχρι τα 2GB είμαστε.

Όπως είπε κι ο "κανένας", υπάρχουν και απλές SD των 4GB. Αλλά και πάλι, δεν έχω ακούσει από κανέναν να έχει προσθέσει τέτοια στο Qtek του. Δε χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις. :)

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρετώ,

έχω περάσει την τελευταία ROM στο QTEK8310 και δουλεύει άψογα πλην ενός προβλήματος που έχω με την σύνδεση GPRS με CYTANET.

Προηγουμένως έιχα ROM της Imate και πιο πριν της QTEK και με ρυθμίσεις για cytanetforall δεν είχα κανένα πρόβλημα συνδεσης με internet. Με τις ίδιες ρυθμίσεις στην νέα ROM όταν δοκιμάσω σύνδεση μου βγάζει στιγμιαία το μικρό G πάνω από τις μπάρρες τις λήψεις αλλά χάνεται αμέσως χωρίς να συνδεθώ. Μήπως έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα? Διαιρωτούμαι είσης αν άλλαξαν οι ρυθμίσεις του cytanetforall. σημειώνω ότι παρά τις επανελλημμένες προσπάθειες μου για επίλυση του πρόβλήματος μεσω της CYTA τίποτα δεν έγινε.

Ευχαριστώ εκ των προτέρω.

 

Μετα απο format περασα την παλια μου QTEK ROM και το GPRS δουλεύει αψογα με τις παλιες Ρυθμίσεις. Το προβλημα πρεπει να εινα στην νεα ROM.

GPRS, WAP, MMS όλα δουλεύουν άψογα στη νέα ROM. Δεν έχω ακούσει κανέναν άλλο να έχει πρόβλημα (και δεν αναφέρομαι μόνο στα ελληνικά δίκτυα). Άρα μάλλον δε βάζεις σωστά τις ρυθμίσεις. Ξανασυμβουλέψου το site της CYTA...

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δυστυχώς δεν έχει. Ο Shark αρχικά έλεγε ότι υποστηρίζονται κάρτες SDHC με τον πυρήνα του, αλλά τελικά ...άλλαξε γνώμη.

 

 

Αγοράζεις μια SDHC και δοκιμάζεις... Α! Και μας λες κι εμάς να ξέρουμε... :p

 

 

Όπως είπε κι ο "κανένας", υπάρχουν και απλές SD των 4GB. Αλλά και πάλι, δεν έχω ακούσει από κανέναν να έχει προσθέσει τέτοια στο Qtek του. Δε χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις. :)

 

Ναι παιδια, θα πάω να τα "σκάσω" και θα σας πω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, το κινητάκι αυτο κυκλοφορεί ακόμα στην αγορά (αν ναί,γνωρίζετε που; ), ή έχει αποσυρθεί;

...ευτυχής κάτοχος Μ600i...:)

 

Κλείσε μέσα στην ψυχή σου την Ελλάδα και θα δεις να λαχταρεί κάθε είδους μεγαλείο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...