Jump to content

[Επίσημο] Qtek 8300 & 8310


kalantz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άψογος!

Σε ευχαριστώ!

Τα κατάφερα να το ξεκλειδώσω , δεν μπόρεσα όμως να αλλάξω το CID

Δεν υπάρχει φάκελος \Windows\Temp

Έβαλα το cert.cab στο \Τemp και δεν δούλεψε

Δοκίμασα να φτιάξω εγώ ένα φάκελο temp μέσα στο \Windows και το αντέγραψα εκεί αλλά και πάλι δεν έγινε.

Μου γράφει :

 

 

RAPI Init failed:Client DLL not found

ROM editing tools will be unavailable

 

 

 

P.S. Αλήθεια έχει βάλει κανείς την καινούρια rom της imate?

Αξίζει?

 

Εχεις δίκιο δεν έγραψα ένα βήμα.

Τρέχεις από τον explorer του 8310 το cert.cab απο το folder \temp.

Αφου το τρεξεις και εγκατασταθει τρέχεις στο pc σου το Spvservices τώρα θα αλλάζεις το CID.

Στο δικό μου 8310 έβαλα το ROM της Imate πρώτες εντυπώσεις θετικές. Δες προηγούμενα post.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχεις δίκιο δεν έγραψα ένα βήμα.

Τρέχεις από τον explorer του 8310 το cert.cab απο το folder \temp.

Αφου το τρεξεις και εγκατασταθει τρέχεις στο pc σου το Spvservices τώρα θα αλλάζεις το CID.

Στο δικό μου 8310 έβαλα το ROM της Imate πρώτες εντυπώσεις θετικές. Δες προηγούμενα post.

OK!

Το κατάφερα !

Thanx!

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Ψήνομαι να πάρω το 8310. 'Εχετε κάποια πρόταση για κάποιο φτηνό κατάστημα εσωτερικού/εξωτερικού?

 

Με το χέρι στην καρδιά, έχετε τίποτα κολλήματα στο software, restarts ktl?

Link to comment
Share on other sites

Exei kapoios na protinei kapoio programma gia th deiaxeirhsh email???Exw katebasei to profimail me ypostiriksh gia wm5 alla leei oti h efarmogh den einai symbath...Thanks gia tis protaseis
Link to comment
Share on other sites

Στο expansys.com βρήκα το 8310 στα 388 ευρώ και στο handit 374+ μεταφορικά... Το χει δει κανένας πουθενά πιο φτηνά?
Link to comment
Share on other sites

Στο expansys.com βρήκα το 8310 στα 388 ευρώ και στο handit 374+ μεταφορικά... Το χει δει κανένας πουθενά πιο φτηνά?

 

To handit είναι το φθηνότερο, το δικό μου το πήρα πριν από ένα μήνα σε αυτή τη τιμή (έκανε μία εβδομάδα να έρθει). Αναφορικά με το προηγούμενο σου ερώτημα, αν είναι σταθερά τα wm5, κολλήματα κλπ, μπορώ να σου πω πως τελικά είναι ένα μηχάνημα που τρέχει windows. Σχετικά σταθερό (το symbian πάντως είναι ποιό σταθερό σαν λειτουργικό), αλλά η έλλειψη περισσότερης μνήμης φαίνεται, όσο αφορά τα restart ... τα βάζεις στη ζωή σου. Ειδικά όταν το φορτώνεις εφαρμογές. Του φόρτωσα το νέο Rom της Imate και η ποιό εμφανής διαφορά είναι στη διαχείριση της μνήμης και κατά συνέπεια και στη ταχύτητα απόκρισης. Συμπέρασμα,αν θέλεις ένα smartphone με το οποίο θέλεις να ασχοληθείς, όσο το δυνατό λιγότερο δες αλλού και όχι σε WM5. Αν σου αρέσει το σκάλισμα (registry, xml για να γράφεις εφαρμογούλες κλπ, η απίστευτη και με κάθε τρόπο, δυνατότητα σύνδεσης με το δίκτυο, η δυνατότητα ανταλλαγής δεδομένων με το desktop pc ) είσαι στο σωστό σημείο. Σαν Hardware τώρα είναι αρκετά συμπαγές, το μόνο του αρνητικό σημείο μια σχετική ασάφεια του stick.

Link to comment
Share on other sites

paidia pia einai i teleutea ekdosi gia to i-mate sp5?? prokite na perasti se qtek 8310 apo ace hellas

 

mipos einai auti??

 

File: i-mate_SP5m_WWE_2.6.331.2.zip 34697 KB 22/3/2006

 

an kano ta parapano vimata lete na antimetopiso kanena provlima?? an nai meta mpori na gini epanafora stin rom tis ace hellas?

 

tnx!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι αυτή είναι για το sp5m.

Εσύ πρέπει να βρείς για το sp5 που είναι ίδιο με το 8310

Λογικά δεν θα αντιμετωπίσεις π΄ροβλημα και μετά θα μπορείς να ξαναβάλεις τη rom της ace hellas, αλλά μέχρι να βγεί η πρώτη αναβάθμιση δεν μπορείς να τη βρείς για να την κατεβάσεις από κάπου... ;)

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κανένα κανάλι στο mirc που να έχει applications για το 8310?
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που μπορω να βρω ρυθμισεις MMS και GPRS για το 8310? Κοιταξα στο site της qtek αλλα δεν κανουν αυτες για το 8020!

 

Κάνουν μια χαρά.Δες μερικές σελίδες πιο πίσω..

Link to comment
Share on other sites

Επειδη έβγαλε η Ace Hellas μια beta rom για το 8310 μηπως μπορει να μου πει κανεις πως μπορω να την περάσω στο κινητό?

Θα μου σβησει όλα τα δεδομένα που έχω?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη έβγαλε η Ace Hellas μια beta rom για το 8310 μηπως μπορει να μου πει κανεις πως μπορω να την περάσω στο κινητό?

Θα μου σβησει όλα τα δεδομένα που έχω?

 

 

 

Ότι έχεις στη μνήμη του τηλεφώνου το χάνεις, contacts, ρυθμίσεις, εγκατεστημένα προγράμματα, η κάρτα σου αν έχεις διατηρεί τα πάντα (mp3, αρχεία κλπ).

Άρα, πρέπει πριν ανεβάσεις το ROM, να ενημερώσεις με το ActiveSync το pc σου, ώστε μετά να μεταφέρεις τα data σου πίσω (μόνο ότι μεταφέρεται με το ActiveSync).

Πριν ξεκινήσεις θα πρέπει να έχεις 100% φορτισμένη μπαταρία (μη σου μείνει στη μέση... το update).

Μετά πάλι ActiveSync εγκαθιστάς και τα προγράμματα σου και είσαι έτοιμος...

Προσοχή χάνεις και ρυθμ για MMS GPRS κλπ

Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Επειδη έβγαλε η Ace Hellas μια beta rom για το 8310 μηπως μπορει να μου πει κανεις πως μπορω να την περάσω στο κινητό?

Θα μου σβησει όλα τα δεδομένα που έχω?

Πού τη βρήκες τη beta rom?Την πέρασες?Είναι καλύτερη σε κάτι?

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Δεν την εχω περασει ακομα την rom. Νομιζω οτι εχει να κανει ομως με την υποστηριξει 160 char στο sms και καποια αλλα.

Μπορει σας παρακαλω να μου πει καποιος ομως τις ρυθμισεις MMS και GPRS για Cosmote γιατι αυτες του site δεν μου δουλευουν οτι μπορω να βρω κατι σε προηγουμενες σελιδες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν την εχω περασει ακομα την rom. Νομιζω οτι εχει να κανει ομως με την υποστηριξει 160 char στο sms και καποια αλλα.

Μπορει σας παρακαλω να μου πει καποιος ομως τις ρυθμισεις MMS και GPRS για Cosmote γιατι αυτες του site δεν μου δουλευουν οτι μπορω να βρω κατι σε προηγουμενες σελιδες.

 

 

Πρέπει πρώτα να φτιάξεις τους λογαριασμούς MMS,GPRS όπως τους βλέπεις στο site.

 

Μετά πας Ρυθμίσεις>>Συνδέσεις>>Μενού>>Για προχ.

και στη Σύνδεση WAP επιλέγεις Cosmote GPRS

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1287354#post1287354

αλλά βάζω post και δώ γιατί σε ότι με αφορά είναι Η!!!! εφαρμογή για WM5.

WM5torage μετατρέπει τη storage card σε usb flash disk.

Αν έχετε πρόβλημα (error 57) δείτε στην στο ίδιο link

Link to comment
Share on other sites

Η I-mate έβγαλε Ελληνική rom για το 8300 και το 8310?

 

http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?p=258283

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Η I-mate έβγαλε Ελληνική rom για το 8300 και το 8310?

 

http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?p=258283

 

 

H ROM που περιέχει τα WWW περιέχει ΕΛΛΗΝΙΚΑ, πλήρη υποστήριξη, καθώς και ΑΓΓΛ,ΓΕΡΜ,ΙΤΑΛ,ΙΣΠ,ΓΑΛΛ,ΤΣΕΧ,ΤΟΥΡΚ,ΟΛΛΑΝΔ,ΠΟΡΤΟΓ.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά λέτε να βάλουμε?Την imate ή την beta της ace hellas?
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Είναι μια έκδοση με βελτιώσεις:

 

- Αποστολή SMS 160 χαρακτήρων! Πρέπει να το ενεργοποιήσετε από τα Βοηθήματα->SMS 160

- Εμφάνιση ονόματος στο SMS της αναφοράς παράδοσης μηνύματος

- Εμφάνιση ονόματος σε SMS από υπηρεσία χαμένων κλήσεων

 

 

 

http://www.qtek.gr/forum/showthread.php?t=629

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Με 'γεια μου και σε μένα.

 

Οι εντυπώσεις είναι και καλές και ...χμ.

 

Μου έκανε εντύπωση το φτωχό μενού του. Σε παραπέμπει σε κινητά της δεκαετίας '90. Απο win περιμένεις τουλάχιστον πληθώρα επιλογών για κάθε λειτουργία.

 

Σε εμφάνιση πολύ καλύτερο απο τις φωτογραφίες. Είμαι κάτοχος και του s100 και όταν το πήρα στο χέρι μου, έκανε την διφορά. Κρατάς ένα κομψότατο κινητό.

 

Ερωτήσεις. Έυκολες:)

 

Βάζοντας την κάρτα εμφανίζονται οι επαφές σου απο αυτήν. Στο τηλέφωνο πώς αντιγράφονται?

Όταν αντιγραφούν θα εμφανίζονται διπλές? (μια απο την κάρτα και μια απο το κιν).

 

Στο ξυπνητήρι παίζει ο ήχος ΜΙΑ φορά. Πώς γίνεται να πάιζει συνεχώς μέχρι να το κλεισεις? Ή τέλος πάντων για κάποιο μεγαλύτερο διάστημα.

 

Οι επαφές εμφανίζονται με δύο πλήκτρα. Υπάρχει δυνατότητα στο shift πλήκτρο ν'αλλάξεις λειτουργία?

 

 

Συγχωρέστε με αν θέλει λίγο παραπάνω ψάξιμο (απο μένα) για να λυθούν οι απορίες μου αλλά πιστέψτε με το έψαξα :( :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...