Jump to content

[Επίσημο] Qtek 8300 & 8310


kalantz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

geia sas paidia!

 

prin postarw googlara arketa kai den brhka

kapoion na exei to idio problhma me mena.

 

exw thn v5 wm6 gia to 8310 kai otan mpainw se full screen me ton

wmp 10 meta apo 7 peripou secs me petaei sto kanoniko mode.

to idio symbainei kai an tou balw default to full mode.

 

to exei allos ayto to problhma?

 

Sthn arxh nomiza oti exei na kanei me thn diaxeirhsh energeias

alla dokimasa oles tis ry8miseis kai tpt.

Σόρρυ για το πρόβλημα, θα είναι διορθωμένο στην επόμενη έκδοση. Ορίστε το fix. :O

 

Αν δεν σας είναι κόπος, συνεχίστε τη συζήτηση σχετικά με τη ROM μου στο σωστό thread. :)

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ για το πρόβλημα, θα είναι διορθωμένο στην επόμενη έκδοση. Ορίστε το fix. :O

 

Αν δεν σας είναι κόπος, συνεχίστε τη συζήτηση σχετικά με τη ROM μου στο σωστό thread. :)

 

Nai sorry NiTroGen tha sunexisoume ekei!!:happy:

Link to comment
Share on other sites

se mena krataei parapano apo oti sta wm5. Emena apla mou kreamei otan to afiso poli ora xoris na kano tipota otan kapoios pairnei i stelnei sms den antidra to kinito kai den lamvanei tipota. Exei xanaanaferthei nomizo afto. simvainei se asxetes ores kai stigmes kai oxi panta.

 

Το συγκεκριμένο πρόβλημα το έχω κι εγώ που και που με WM5. Το καταλαβαίνω συνήθως όταν προσπαθώ να κάνω κάποια κλήση (όταν βρίσκεται σε αυτόν τον "λήθαργο" κάνει τουτ τουτ τουτ και κλείνει). Τότε ενεργοποιώ flight mode και στη συνέχεια το απενεργοποιώ (ή σβήνω και ανάβω το κινητό αλλά ή εναλλάγη του flight mode είναι λιγότερο χρονοβόρα) και συνέρχεται και μου έρχονται τα μηνύματα με τις κλήσεις. Ίσως να φταίει και η Vodafone δεν ξέρω... Εσύ athadef τι εταιρεία έχεις;

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο πρόβλημα το έχω κι εγώ που και που με WM5. Το καταλαβαίνω συνήθως όταν προσπαθώ να κάνω κάποια κλήση (όταν βρίσκεται σε αυτόν τον "λήθαργο" κάνει τουτ τουτ τουτ και κλείνει). Τότε ενεργοποιώ flight mode και στη συνέχεια το απενεργοποιώ (ή σβήνω και ανάβω το κινητό αλλά ή εναλλάγη του flight mode είναι λιγότερο χρονοβόρα) και συνέρχεται και μου έρχονται τα μηνύματα με τις κλήσεις. Ίσως να φταίει και η Vodafone δεν ξέρω... Εσύ athadef τι εταιρεία έχεις;

ego pou exo cosmote exo to idio provlima. paratirisa omos oti to kanei otan to afiso se metaliki epifaneia.mporei na einai tyxaiao omos.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο πρόβλημα το έχω κι εγώ που και που με WM5. Το καταλαβαίνω συνήθως όταν προσπαθώ να κάνω κάποια κλήση (όταν βρίσκεται σε αυτόν τον "λήθαργο" κάνει τουτ τουτ τουτ και κλείνει). Τότε ενεργοποιώ flight mode και στη συνέχεια το απενεργοποιώ (ή σβήνω και ανάβω το κινητό αλλά ή εναλλάγη του flight mode είναι λιγότερο χρονοβόρα) και συνέρχεται και μου έρχονται τα μηνύματα με τις κλήσεις. Ίσως να φταίει και η Vodafone δεν ξέρω... Εσύ athadef τι εταιρεία έχεις;
Εγώ το παθαίνω και με cosmote αλλά και με 2 ξένα δίκτυα άρα δέν είναι θέμα δικτύου.
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

ego pou exo cosmote exo to idio provlima. paratirisa omos oti to kanei otan to afiso se metaliki epifaneia.mporei na einai tyxaiao omos.
Και μου το κάνει και ενώ το έχω αφήσει αποκλειστικά σε ξύλινο τραπέζι. Βασικά νομίζω πως είναι πρόβλημα της διαχείρησης του σήματος και του gsm.
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι θέμα GSM, τότε ίσως μια αναβάθμιση του radio επιβάλλεται. Εγώ με την τελευταία έκδοση (δείτε στην υπογραφή μου) δεν έχω τέτοια προβλήματα.

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι θέμα GSM, τότε ίσως μια αναβάθμιση του radio επιβάλλεται. Εγώ με την τελευταία έκδοση (δείτε στην υπογραφή μου) δεν έχω τέτοια προβλήματα.
Σωστά. Δέν το είχα ψάξει αυτό. Πάντως εγώ θα περάσει καιρός πριν μπορέσω να κάνω οποιαδήποτε δοκιμή διότι μετακομίζω και το έχω πακετάρει :)
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σόρρυ για το πρόβλημα, θα είναι διορθωμένο στην επόμενη έκδοση. Ορίστε το fix. :O

 

Αν δεν σας είναι κόπος, συνεχίστε τη συζήτηση σχετικά με τη ROM μου στο σωστό thread. :)

Το αρχείο "WMPlayer FullScreen fix.zip" που λύνει το πρόβλημα με το Full Screen του Media Player που έχει κάνει post ο NitroGen παραπάνω δεν αποσυμπιέζεται (είναι άκυρο, μάλλον άδειο). Δούλεψε σε κανέναν; Δεν κάνω κάτι καλά;

Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο είναι μια χαρά. Ξανακατέβασέ το!

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο "WMPlayer FullScreen fix.zip" που λύνει το πρόβλημα με το Full Screen του Media Player που έχει κάνει post ο NitroGen παραπάνω δεν αποσυμπιέζεται (είναι άκυρο, μάλλον άδειο). Δούλεψε σε κανέναν; Δεν κάνω κάτι καλά;

 

Se emena doulepse file mou einai ok!!

Link to comment
Share on other sites

Yparxei kapoia idea giati stis rythmiseis tou wifi enw exw on to "available network notifications" de lambanw pote minima? kapoio registry fix apo nitrogen yparxei?Genikws to wifi mou dusleitourgei me tin ekdosi 4 :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ για το πρόβλημα, θα είναι διορθωμένο στην επόμενη έκδοση. Ορίστε το fix. :O

 

Αν δεν σας είναι κόπος, συνεχίστε τη συζήτηση σχετικά με τη ROM μου στο σωστό thread. :)

 

μιλαω για αυτο το μηνυμα.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πατάω το αριστερό πάνω κουμπάκι για να μπω στον comm manager αλλα δεν μπαίνει με τίποτε. Μου βγάζει την εγχρωμη "κλεψύδρα" και μένει με αυτήν συνεχεια. Δεν μπορώ να απενεργοποιήσω το wifi!!!

 

Please help ! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Yparxei kapoia idea giati stis rythmiseis tou wifi enw exw on to "available network notifications" de lambanw pote minima? kapoio registry fix apo nitrogen yparxei?Genikws to wifi mou dusleitourgei me tin ekdosi 4 :wacko:

 

Kaneis re paidia den xerei k den exei paromoio problima?

Link to comment
Share on other sites

Kaneis re paidia den xerei k den exei paromoio problima?

 

κι εγω το εχω το ιδιο προβλημα και θα ελεγα οτι ειναι πραγματικα το μονο προβλημα της εκδοσης που ισως θελει καποια διορθωσουλα. Αν κανεις ξερει κατι θα ηταν πολυ χρησιμο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παρακαλώ θα ήθελα τη βοήθειά σας. Ξαφνικά δεν μπορώ να συνδεθώ στο Internet μέσω καλωδίου USB σε υπολογιστή που είναι συνδεμένος στο Δίκτυο. Το μήνυμα που εμφανίζεται είναι το εξής: "Ο συνομιλητής σας τερμάτισε τη σλυνδεση" Το τηλέφωνο που χρησιμοποιώ είναι ένα QTEK 8310 και έχει WM6. Τι μπορεί να συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Ποιος γνωρίζει τις ρυθμίσεις της Cosmote (συμβόλαιο) για να μπαίνω internet. Με τις default στο 8310 δεν το έχω καταφέρει μέχρι τώρα.
Το καλύτερο τηλέφωνο που είχα ήταν το 1998 το Philips Genie
Link to comment
Share on other sites

Έχω τη v5 του Nitrogen. Μήπως ξέρει κανείς στην Εξερεύνηση Αρχείων πώς μπορώ να βλέπω και τις καταλήξεις στα ονόματα των αρχείων; Μήπως πρέπει να πειράξω κάτι στο registry?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...