Jump to content

[Επίσημο] Qtek 8300 & 8310


kalantz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια εχω παλαβωσει!Απο που κανω edit τις επαφες μου?Δεν βρισκω τιποτα!

φίλε μου είδα ότι ότι έκανες την ίδια ερώτηση και στο lab πριν 3-4 μέρες. μπορεί να μην σου απάντησε κανείς, αλλά και συ δεν πρέπει να προσπάθησες ιδιαίτερα να βρεις την λύση. δεν ξέρω τι κινητό είχες πριν αλλά σε βλέπω πελαγωμένο και με λίγη διάθεση να ανακαλύψεις πράγματα μόνος σου.

άνοιξε τις επαφές, επέλεξε την επαφή που θελεις και πάτα το joystick για να μπεις μέσα στην επαφή. μετά πατώντας την επιλογή μενού στο δεξί softkey( πλήκτρο με την μικρή - κάτω από την οθόνη) θα δεις την επιλογή επεξεργασία!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φίλε μου είδα ότι ότι έκανες την ίδια ερώτηση και στο lab πριν 3-4 μέρες. μπορεί να μην σου απάντησε κανείς, αλλά και συ δεν πρέπει να προσπάθησες ιδιαίτερα να βρεις την λύση. δεν ξέρω τι κινητό είχες πριν αλλά σε βλέπω πελαγωμένο και με λίγη διάθεση να ανακαλύψεις πράγματα μόνος σου.

άνοιξε τις επαφές, επέλεξε την επαφή που θελεις και πάτα το joystick για να μπεις μέσα στην επαφή. μετά πατώντας την επιλογή μενού στο δεξί softkey( πλήκτρο με την μικρή - κάτω από την οθόνη) θα δεις την επιλογή επεξεργασία!!

 

Eχεις δικιο στο κομματι που τα ψιλοθελω ετοιμα αλλα οχι για λογο βαρεμαρας.Ελλειψη χρονου λεγεται.Δουλευω 15/7 καθε μερα και απο ελευθερια κινησεων τιποτα!Νοκια s40 κινητα ειχα πριν τα οποια βολευομουν.Ως γκατζετακιας πηρα το 8310 αλλα φαινεται πως δεν εχω χρονο για το ψαξιμο που θελει.Ακομα να το βαλω σαν βασικο κινητο...

Ευχαριστω για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

re paidia mou xei paiksei ta neyra to kin.olo teleiwnei i mnimi(toy kin).to xw elafrinei oso mporw.ta temp arxeia apo ton explorer exw vrei tropo k ta pigainw apeytheias stin sd.oti programme mporw to paw apo sd.posa programmata to exete fortwsei eseis???:mad:
Link to comment
Share on other sites

re paidia mou xei paiksei ta neyra to kin.olo teleiwnei i mnimi(toy kin).to xw elafrinei oso mporw.ta temp arxeia apo ton explorer exw vrei tropo k ta pigainw apeytheias stin sd.oti programme mporw to paw apo sd.posa programmata to exete fortwsei eseis???:mad:

 

pws toy les na vazei ta temp arxeia tou explorer sthn mnhmh?

Carpe Diem

http://www.custominsight.com/services/bmw.gif

Link to comment
Share on other sites

pws toy les na vazei ta temp arxeia tou explorer sthn mnhmh?

Με το Tweaks 2k2 γίνονται αυτά.

 

Εγώ εγκαθιστώ όλα τα προγράμματα στην κάρτα και μόνο το .NET Framework έχω στην μνήμη και έχει κάπου 7-8 MB ελεύθερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εγκαθιστώ όλα τα προγράμματα στην κάρτα και μόνο το .NET Framework έχω στην μνήμη και έχει κάπου 7-8 MB ελεύθερα.

Το .ΝΕΤ γιατί το έχεις εγκατεστημένο στην κάρτα;

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Drepome pou to rotao ala pos kano setup arxia tipou xml. :O

δεν τα κάνεις setup!!

προφανώς το αρχείο σου είναι homescreen ή κάνω λάθος? αν είναι έτσι, τότε βαλτο όπως είναι στο φάκελο application data/home και στη συνέχεια θα πας να το επιλέξεις απο το start-settings-home screen!!

Link to comment
Share on other sites

vasika to programa ine to OrnetaCalculator ke to _setup ine xml

τότε το πρόβλημα είναι άλλο. το αρχείο που κατέβασες είναι cab και πρέπει να το βάλεις στο κινητό σου και να το εκτελέσεις από τον file explorer. εσύ μάλλον το πέρασες για rar,zip, και το έκανες extract. έτσδι βλέπεις το setup.xml και τα υπόλοιπα αρχεία του cab!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα παιδια.. καινουργιος στο myphone αλλα και στο qtek 8310, αντιμετωπιζω εδω και 3 μερες ενα προβλημα με το ακουστικό. Συγκεκριμενα δεν εχω επιστροφή απο τις κλησεις που κανω ή δεχομαι.. Δεν ακουω ουτε τον χαρακτηριστικό ηχο του τηλεφώνου που χτυπά περιμένοντας να απαντηθει η κληση.. και για να συνεννοηθώ αναγκαζομαι να ενεργοποιήσω κατα την κληση το μεγάφωνο..εχω κανει hard reset αλλα τιποτα.. εχει κανεις καμμια ιδέα τι μπορει να φταιει ή να αρχισω να σκέφτομαι το service?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα παιδια.. καινουργιος στο myphone αλλα και στο qtek 8310, αντιμετωπιζω εδω και 3 μερες ενα προβλημα με το ακουστικό. Συγκεκριμενα δεν εχω επιστροφή απο τις κλησεις που κανω ή δεχομαι.. Δεν ακουω ουτε τον χαρακτηριστικό ηχο του τηλεφώνου που χτυπά περιμένοντας να απαντηθει η κληση.. και για να συνεννοηθώ αναγκαζομαι να ενεργοποιήσω κατα την κληση το μεγάφωνο..εχω κανει hard reset αλλα τιποτα.. εχει κανεις καμμια ιδέα τι μπορει να φταιει ή να αρχισω να σκέφτομαι το service?

 

File mou dokimase kapoia alla akoustika an breis apo kapoin! (kanoun kai apo nokia pou exoun idio bismataki) Kai an den ginei tipota mallon tha prepei na paei gia service!!!

 

Filika WiMax.

Link to comment
Share on other sites

File mou dokimase kapoia alla akoustika an breis apo kapoin! (kanoun kai apo nokia pou exoun idio bismataki) Kai an den ginei tipota mallon tha prepei na paei gia service!!!

 

Filika WiMax.

thks για την απαντηση.. μαλλον δεν το περιεγραψα σωστα.. συνεδεσα σημερα ενα bluetooth ακουστικό και ολα οκ με τον ηχο μεσω bluetooth.. Το προβλημα το έχει το ενσωματωμένο ακουστικό της συσκευής.. Δεν ακούω το συνομιλητή μου απο το ακουστικό της συσκευής.. anyway thanks..

Link to comment
Share on other sites

νεος χρηστης 8310 και εχω πολλες ερωτησεις. Για αρχη να ρωτησω γιατι πολλες φορες που παω να εγκαταστησω καποιο προγραμμα μου λεει οτι δεν γινεται γιατι δεν εχω πληρη δικαιωματα η κατι τετοιο τελος παντων
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

thks για την απαντηση.. μαλλον δεν το περιεγραψα σωστα.. συνεδεσα σημερα ενα bluetooth ακουστικό και ολα οκ με τον ηχο μεσω bluetooth.. Το προβλημα το έχει το ενσωματωμένο ακουστικό της συσκευής.. Δεν ακούω το συνομιλητή μου απο το ακουστικό της συσκευής.. anyway thanks..

χρησιμοποίησες καθόλου να τα ενσύρματα ακουστικά της συσκευής σου αυτές τις μέρες? αν ναι, υπάρχει περιπτώση να έχει κολλήσει το jack και το κινητό να "βλέπει" ότι έχει συνδεδεμένα ακουστικά. β;ale-βγάλε τα ακουστικά με δύναμη μερικές φορές. συνήθως ξεκολάει

 

νεος χρηστης 8310 και εχω πολλες ερωτησεις. Για αρχη να ρωτησω γιατι πολλες φορες που παω να εγκαταστησω καποιο προγραμμα μου λεει οτι δεν γινεται γιατι δεν εχω πληρη δικαιωματα η κατι τετοιο τελος παντων

χρειάζεσαι application unlock!!

Link to comment
Share on other sites

νεος χρηστης 8310 και εχω πολλες ερωτησεις. Για αρχη να ρωτησω γιατι πολλες φορες που παω να εγκαταστησω καποιο προγραμμα μου λεει οτι δεν γινεται γιατι δεν εχω πληρη δικαιωματα η κατι τετοιο τελος παντων

 

Diavase ligo thn proigoumeni selida file mou leo pos ginete na kaneis unlock to kinito kai exo kai to programa me to opio ta kaneis auto. Tha se boithouse an diabazes tis proigoumenes selides exoun analithei pola gia to kinito!!!

Link to comment
Share on other sites

pws toy les na vazei ta temp arxeia tou explorer sthn mnhmh?

δε ξερω αν επιτρεπεται αλλα θα σας παραθεσω το λινκ για να δειτε απλα tips για να εξοικονομησετε μνημη στο κινητο.την πατεντα για το clearvue δεν την εκανα γιατι πιστευω οτι δε θα τραβαγε πολυ το κιν(ειδικα σε μεγαλα αρχεια κ σε συνδυασμο με kingston 1gb που δεν εχει μεγαλες ταχυτητες).Την ρυθμιση του ΙΕ την εκανα επιτυχως.

Link to comment
Share on other sites

http://www.modaco.com/Cingular_2125_Everything_you_need_to_know-t235408.html

 

οποιος εχει αλλα tips ας πει.επισης αν ειναι ευκολο σε καθε εφαρμογη που προτεινεται να αναφερεται αν πρεπει να την εγκαταστησουμε μονο στην μνημη του κινητου για να λειτουργησει.

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς που θα βρω το smartmonitor, γιατί το link http://www.ferrandez.plus.com δεν ανοίγει;

 

άκυρο, το βρήκα...

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποίησες καθόλου να τα ενσύρματα ακουστικά της συσκευής σου αυτές τις μέρες? αν ναι, υπάρχει περιπτώση να έχει κολλήσει το jack και το κινητό να "βλέπει" ότι έχει συνδεδεμένα ακουστικά. β;ale-βγάλε τα ακουστικά με δύναμη μερικές φορές. συνήθως ξεκολάει

 

 

χρειάζεσαι application unlock!!

thnks.. απο χθες το βραδυ που δοκιμασα το κολπο με τα ακουστικά, ακουω κανονικά.. πολυτιμη η βοηθεια..:yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...