Jump to content

Πόσο εξαρτημένοι είσαστε από το κινητό σας;


 Κοινοποίηση

το κινητο ειναι για σας...  

201 members have voted

  1. 1. το κινητο ειναι για σας...

    • εργαλειο επικοινωνιας
      51
    • εργαλειο επικοινωνιας+διασκεδασης
      98
    • προεκταση του χεριου!!!!
      52


Recommended Posts

Για κάποιους εργαλείο και απαραίτητο μέσο επικοινωνίας. Για κάποιους υπερβολή. Απλά επειδή είναι ένα πολύ προσωπικό αντικείμενο και επειδή τυχαίνει να το αλλάζουμε συχνά του δίνουμε μεγάλη σημασία, δεν έχω ακούσει τέτοιες συζητήσεις για πλυντήρια π.χ.
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 88
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

απο τοτε που πηρα iphone απλα δεν μπορω χωρις αυτο.

και γενικα χωρις κινητο αφης.

 

ακριβως το ιδιο επαθα κι εγω..

παντως παιδια παιζει ρολο και το ποσα λεφτα σκας για το κινητο..αν εχεις ενα παμπαλαιο των 30 ευρω το πετας απο δω και απο κει,αν εχεις σκασει κανα 600αρι οχι μονο δε το αφηνεις απ τα ματια σου,αλλα ακομη και στην τσεπη να το εχεις χωνεις το χερι σου μεσα καθε λιγο και λιγακι να δεις οτι ειναι οντως εκει!

θεωρω πως η τιμη του κινητου και η εμφανιση του παιζει πολυ μεγαλο ρολο στο ποσο εξαρτημενος εισαι απ αυτο..

Link to comment
Share on other sites

θεωρω πως η τιμη του κινητου και η εμφανιση του παιζει πολυ μεγαλο ρολο στο ποσο εξαρτημενος εισαι απ αυτο..

 

αν ειναι Iphone ναι... αφου αυτος ειναι ο κυριος λογος που το παιρνουν οι περισσοτεροι:O

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ειναι και δεν ειναι εξαρτηση.αγοραζω συνήθως ενα καλο κινητο και το κρατω τουλαχιστον 2 χρονια εκτος αν ειναι εντελως μαπα.τωρα αν παθει κατι θα στεναχωρηθώ(δηλ θα πλανταξω στο κλαμα,εχει γινει μην τα συζητατε...) αλλα θα το ξεπερασω εμαιλ και σταθερο υπαρχει η επικοινωνια δεν χανετε.αλλα το κινητο ,οι εφαρμογες ,η ευκολια...παναγια μου τελικα ναι εχω εξαρτηση..νομιζω..δεν ξερω:wacko::lol:

 

και εγω φιλε ακριβως τα ιδια...ειναι καπως το κινητο που εχω σε προβληματα και θελω να το αλλαξω για να πορωθω με κατι καλο...παντως το προσεχω πολυ και οταν επεσε κατω μου εφυγε η καρδια:lol::lol:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερο θα έλεγα ότι έχει γίνει το internet και οι υπηρεσίες που προσφέρει εξάρτηση.

Απλά τώρα που μπορούμε να κάνουμε ένα σωρό πράγματα από το smarphone μας που έχει και internet, μας κακοφαίνεται και η έλλειψη κινητού..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο σε αυτο που λες...ολοι τωρα παιρνουν συσκευες με ιντερνετ με εφαρμογες...αλλα χρησημοποιουν και τα κινητα για να κανουν και κλησεις...νομιζω πως θεωρουν δεδομενο οτι ενα κινητο εχει παντα τωρα sms κλησεις και καμερα...παλιοτερα ψαχναμε κινητα μεσα απο αυτα τα κριτηρια

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Εξάρτηση όχι δεν μου έχει γίνει,μπορώ να ζήσω χωρίς αυτό όμως δεν έχω κάποιο λόγο να το κάνω....Όταν βαριέμαι βγάζω το κινητό και παίζω κανα παιχνιδάκι να περάσει η ώρα,κοιτάω τίποτα στο internet στέλνω κανα μύνημα σε κανα φίλο κτλ αλλά σίγουρα θα μπορούσα να ζήσω και χωρίς όλα αυτά...σαν τηλέφωνο το χρησιμοποιώ μόνο για να κανονίσω τόπο και χρόνο συνάντησης με άλλα άτομα...αυτό μπορώ να το κάνω κ από το σταθερό αν είμαι σπίτι,αν είμαι έξω όμως και κάτι τύχει τότε εκεί το χρειάζομαι το τηλέφωνο και θα έμπλεκα σε ταλαιπορίες αν δεν το είχα...Και πάλι θα μπορούσα όμως να ζήσω αλλά θα έπρεπε να οργανώσω πολύ διαφορετικά την ζωή μου από ότι τώρα που σίγουρα είναι πιο εύκολη με το κινητό...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

εχετε εξαρτηση για επικοινωνια ή το βλεπετε σαν γκαντζετακι?

προσωπικα την επικοινωνια μεσω τηλεφωνου την εχω "γραμμενη". σαν γκαντζετ ΝΑΙ, δε μπορω να απεξαρτηθω πλεον!

 

Προσωπικα και γω το ιδιο αισθανομαι, Το βλεπω σαν πολυεργαλειο παρα ενα ακομη μεσο επικοινωνιας. Πλεον δεν χρειαζομαι ουτε κομπιουτερακι μαζι μου, ουτε ατζενα ημερολογιου, ουτε φωτοκαμερα(ουτε και βιντεοκαμερα που δεν ειχα ποτε μου), ουτε φακο, ουτε χαρτινο χαρτη(υπαρχουν οι google maps τωρα..), ουτε mp3 player σκετο, ουτε usb memory stick καθως ολα τα παραπανω τα εχουν οι περισσοτερες συσκευες ολα μαζεμενα!! Γενικα αναρωτιεμαι αν ειναι εξαρτηση τοση ωστε να θελουμε συνεχως νεες συσκευες να αγοραζουμε παρα αν θελουμε μια να την εχουμε συνεχως πανω μας..:worry:

Υ,Γ, :Το θεμα μεταφερθηκε και καλα κανατε καθως δεν ηξερα αν πρεπει να το ενταξω εδω.

Link to comment
Share on other sites

Κινητό, τσιγάρο, myphone.

 

Η "Ανίερη Τριάδα" των εξαρτήσεων μου:O

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

οπως εγραψε και ενας φιλος πιο πανω πιστευω είναι λογο του ιντερνετ και εχεις τοσα πολλα να κανεις που περναει η ωρα χωρις να την καταλαβεις. Edited by geo_1983petra
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα είναι εργαλείο επικοινωνίας .Παλιά λόγω κλήσεων και sms και τώρα ποια

με τα smartphone και επικοινωνία μέσω internet και forum :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...