Jump to content

Πόσο εξαρτημένοι είσαστε από το κινητό σας;


 Κοινοποίηση

το κινητο ειναι για σας...  

201 members have voted

  1. 1. το κινητο ειναι για σας...

    • εργαλειο επικοινωνιας
      51
    • εργαλειο επικοινωνιας+διασκεδασης
      98
    • προεκταση του χεριου!!!!
      52


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 88
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν έχω και τρελό κόλλημα με το κινητό,εξαρτημένος σε πολύ νορμάλ πλαίσια!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αν και κουβαλάω 2 κινητά μαζί μου (το ένα της δουλείας και το άλλο το προσωπικό) δεν είμαι καθόλου κολλημένος. Δηλαδή αν δεν χρειαστεί (πράγμα αδύνατον βέβαια) να πάρω κάποιο τηλέφωνο ή να με πάρουν, το κινητό θα το χρησιμοποιώ μόνο για να βλέπω την ώρα. :D
Link to comment
Share on other sites

Αν και κουβαλάω 2 κινητά μαζί μου (το ένα της δουλείας και το άλλο το προσωπικό) δεν είμαι καθόλου κολλημένος. Δηλαδή αν δεν χρειαστεί (πράγμα αδύνατον βέβαια) να πάρω κάποιο τηλέφωνο ή να με πάρουν, το κινητό θα το χρησιμοποιώ μόνο για να βλέπω την ώρα. :D

 

2 κραταω κι εγω και ειναι ωρες και στιγμες που μου σπανε τα νευρα,δε σταματανε καθολου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σχεδον καθολου εξαρτημενη. Προτιμω το PC μου

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Σχεδον καθολου εξαρτημενη. Προτιμω το PC μου

 

αλλη εξαρτηση κι αυτη,ελα που δε κανουμε χωρια τους ομως.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

'Εχω δει γελοιότητες...

 

Πάει ο άλλος για καφέ και αφήνει στο τραπέζι τρία κινητά...

Έχει πάει για καφέ 2 ώρες και την 1 ώρα και 50 λεπτά μιλάει στο τηλέφωνο...

 

Τραγικά πράγματα...Το κινητό πρέπει να χρησιμοποιείται ως εργαλείο επικοινωνίας,με σύνεση και μέτρο.Το λέω και για κάποιους που νομίζουν ότι είναι μαγκιά να μιλάνε 5 ώρες την ημέρα στο κινητό με το έτερον ήμισυ.Καλύτερα να τα λένε από κοντά να υπάρχει και αμεσότερη επικοινωνία. :)

Link to comment
Share on other sites

'Εχω δει γελοιότητες...

 

Πάει ο άλλος για καφέ και αφήνει στο τραπέζι τρία κινητά...

Έχει πάει για καφέ 2 ώρες και την 1 ώρα και 50 λεπτά μιλάει στο τηλέφωνο...

 

Τραγικά πράγματα...Το κινητό πρέπει να χρησιμοποιείται ως εργαλείο επικοινωνίας,με σύνεση και μέτρο.Το λέω και για κάποιους που νομίζουν ότι είναι μαγκιά να μιλάνε 5 ώρες την ημέρα στο κινητό με το έτερον ήμισυ.Καλύτερα να τα λένε από κοντά να υπάρχει και αμεσότερη επικοινωνία. :)

το γνωστο φαινομενο γιαπικο-πουλμουρ νεοπλουτο-ανεβασμε καταλοιπο της εποχης χρηματηστιριου....:lol:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Το λέω και για κάποιους που νομίζουν ότι είναι μαγκιά να μιλάνε 5 ώρες την ημέρα στο κινητό με το έτερον ήμισυ.Καλύτερα να τα λένε από κοντά να υπάρχει και αμεσότερη επικοινωνία....

;);););););););)

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

'Εχω δει γελοιότητες...

 

Πάει ο άλλος για καφέ και αφήνει στο τραπέζι τρία κινητά...

Έχει πάει για καφέ 2 ώρες και την 1 ώρα και 50 λεπτά μιλάει στο τηλέφωνο...

 

Τραγικά πράγματα...Το κινητό πρέπει να χρησιμοποιείται ως εργαλείο επικοινωνίας,με σύνεση και μέτρο.Το λέω και για κάποιους που νομίζουν ότι είναι μαγκιά να μιλάνε 5 ώρες την ημέρα στο κινητό με το έτερον ήμισυ.Καλύτερα να τα λένε από κοντά να υπάρχει και αμεσότερη επικοινωνία. :)

 

για το πρωτο εχεις δικιο,αν και δε ξερουμε το τι δουλεια θα κανει ο ανθρωπος.

 

για το δευτερο με το ετερον ημιση δε θα συμφωνησω,αν υπαρχει αποσταση στην μεση αναγκαστικα το κινητο ειαι μονοδρομος καποιες φορες,ευτυχως ποτε δεν ειχα σχεση εξ αποστασεως μιας και δεν εμπιστευομαι απλα καμια:p

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

...για το δευτερο με το ετερον ημιση δε θα συμφωνησω,αν υπαρχει αποσταση στην μεση αναγκαστικα το κινητο ειαι μονοδρομος καποιες φορες,ευτυχως ποτε δεν ειχα σχεση εξ αποστασεως μιας και δεν εμπιστευομαι απλα καμια:p

 

Άστα φίλε μου μεγάλη πίκρα! Ειδικά άμα ο ένας από τους δυο είναι και από νησί την έκατσες. Άμα είναι στεριανοί και οι δυο λες και ένα πέρνω το αμάξι και πάω, ενώ με νησιώτισα άντε πάρε αμάξι άμα θέλεις! :p

Link to comment
Share on other sites

'Εχω δει γελοιότητες...

 

Πάει ο άλλος για καφέ και αφήνει στο τραπέζι τρία κινητά...

Έχει πάει για καφέ 2 ώρες και την 1 ώρα και 50 λεπτά μιλάει στο τηλέφωνο...

 

Τραγικά πράγματα...Το κινητό πρέπει να χρησιμοποιείται ως εργαλείο επικοινωνίας,με σύνεση και μέτρο.Το λέω και για κάποιους που νομίζουν ότι είναι μαγκιά να μιλάνε 5 ώρες την ημέρα στο κινητό με το έτερον ήμισυ.Καλύτερα να τα λένε από κοντά να υπάρχει και αμεσότερη επικοινωνία. :)

 

Eγω οταν πηγαινω για καφε αφηνω 2 στο τραπεζι :p .Δεν το κανω για μουρη απλα δεν μπορω να τα χω στην τσεπη μου.Αλλα και να πω το εξης,πλεον με το κινητο δεν πουλας μουρη δε πα να βγαλεις και 3 PPCs.Oι κοπελες εχουν ποιο πολλα απο μας :lol: οποτε δεν τσιμπαν με τετοια πραγματα.

Αυτο το να εισαι εξω και να μιλας με το ετερον ημισυ η τσουκου-τσουκου με τα SMS και μενα με εκνευριζει αφανταστα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eγω οταν πηγαινω για καφε αφηνω 2 στο τραπεζι :p .Δεν το κανω για μουρη απλα δεν μπορω να τα χω στην τσεπη μου.Αλλα και να πω το εξης,πλεον με το κινητο δεν πουλας μουρη δε πα να βγαλεις και 3 PPCs.Oι κοπελες εχουν ποιο πολλα απο μας :lol: οποτε δεν τσιμπαν με τετοια πραγματα.

Αυτο το να εισαι εξω και να μιλας με το ετερον ημισυ η τσουκου-τσουκου με τα SMS και μενα με εκνευριζει αφανταστα.

Υπαρχουν και dual-sim συσκευες για να απαλλαγεις,απο το κουβαλημα 2 συσκευων κι οτι συνεπαγεται αυτο...;):)

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Βλεπω εμενα για παραδειγμα..! Τωρα που εχω και δουλεια κ μαζευω χρηματα ολο αγοραζω συνεχως τηλεφωνα αν και δεν τα χρεαζομαι ολα. Φτηνα κυριως με πολλες δυνατοτητες η μεταχειρησμενα τα οποια δε μπορεσα να τα αποκτησω παλιοτερα. Και ας πουμε πριν 3 μηνες περιπου που αγορασα το καλυτερο κινητο (για μενα-οχι smartphone) το οποιο με καλυπτει απολυτα και ως προς τις δυνατοτητες του και ως προς την σχεδιαστικη του ομορφια-εμφανιση (+ το οτι μπορεσα και αλλαξα το μενου του με διαφορα ωραια για μενα θεματα), και παλι τωρα εχω παρει αλλες 2 συσκευες(c510+w302) που τις χρησιμοποιω κυριως στη δουλεια μου,καθως δεν θελω-ουτε να γρατσουνισω το ομορφο w995 μου..! Αλλα και παλι ομως τωρα σκεφτομαι να αγορασω το jalou το οποιο μου φε ρνει ωραιες εντυπωσεις και μου φαινεται ειναι το πιο μικρο κινητο της αγορας (σε υψος-οχι παχος) και θα ηθελα να το εχω και αυτο! Και απ την αλλη εχω στο ραφι (μαζι με αυτες τις συσκευες που προανεφερα) 12 συσκευες διαφορου παλαιοτητας και επιθυμω την καθε μια απο αυτες να την εχω μαζι μου. Αλλα επειδη δε παιζει.. και δεν εχω ουτε 2 αριθμους, σκεφτομαι αλλες λυσεις. Οπως πχ το w995 να το εχω για τα ταξιδια, το λεπτο w302 για τη δουλεια, το αλλο για το κλαμπ, το αλλο για φωτογραφικες αποδρασεις και παει λεγοντας..! Πιστευω την εποχη που ειχαμε μονο ενα κινητο με περιορισμενες δυνατοτητες ηταν μια χαρα εν μερη αρκει να ειχες το κινητο που πραγματικα επιθυμουσες(ωστε να μην εχεις παιδικα τραυματα μετα..:lol:)

Συμβαινει και σε σας αυτο?

Με τι κριτηρια εσεις εχετε ενα κινητο πανω σας ενα δεδομενο χρονικο διαστημα?

Το απενεργοποιειτε οταν κοιμαστε ή το βρισκεται ψαχνοντας το πρωι κατω απο το μαξιλαρι σας ενω παιζει ακομα το media player?

Ακομα και αν ξερετε οτι δεν περιμενετε καμια κληση αυριο,,το περνετε συνεχως το κινητο μαζι σας(εστω για μουσικη μονο) ???

Link to comment
Share on other sites

το κινητο μου ειναι μια εξαρτηση...το αφηνω ανοικτο οταν κοιμαμε και το παιρνω παντα μαζι μου...οταν παθαινει κατι μου φευγει η καρδια...:lol:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

για μενα ειναι εξαρτηση* αλλα σπανια το χρησιμοποιω ως τηλεφωνο!

 

*μπορω να ζησω και χωρις κινητο τηλεφωνο :p

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν μπορω να ζησω...μου εσπασε η καρτα σιμ απο ατυχημα και μετα απο μιση ωρα ξαναειχα αριθμο

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ειναι και δεν ειναι εξαρτηση.αγοραζω συνήθως ενα καλο κινητο και το κρατω τουλαχιστον 2 χρονια εκτος αν ειναι εντελως μαπα.τωρα αν παθει κατι θα στεναχωρηθώ(δηλ θα πλανταξω στο κλαμα,εχει γινει μην τα συζητατε...) αλλα θα το ξεπερασω εμαιλ και σταθερο υπαρχει η επικοινωνια δεν χανετε.αλλα το κινητο ,οι εφαρμογες ,η ευκολια...παναγια μου τελικα ναι εχω εξαρτηση..νομιζω..δεν ξερω:wacko::lol:
Link to comment
Share on other sites

εχετε εξαρτηση για επικοινωνια ή το βλεπετε σαν γκαντζετακι?

προσωπικα την επικοινωνια μεσω τηλεφωνου την εχω "γραμμενη". σαν γκαντζετ ΝΑΙ, δε μπορω να απεξαρτηθω πλεον!

Link to comment
Share on other sites

απο τοτε που πηρα iphone απλα δεν μπορω χωρις αυτο.

και γενικα χωρις κινητο αφης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...