Jump to content

OnePlus Nord series


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δε μου λετε ρε σεις, τι παίζει με τους ήχους κλήσης;

γιατί μου ακούγεται πιο χαμηλός ο ήχος σε σχέση πχ με τους ήχους ειδοποίησης;

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

"διαβάζω reviews και είναι 50-50 όλοι" τι εννοείς; αν αξίζει τα χρήματα του το κινητό;

 

Αυτό ναι, ότι είναι μια φθηνή συσκευή της 1+ και εχει υψηλή τιμή με αυτά που προσφέρει... ενώ υπάρχει πχ το realme 6 (6 pro) με σχεδόν παρόμοια χαρακτηριστικά, 90hz οθόνη και είναι φθηνότερο...

Link to comment
Share on other sites

Είναι μια κατηγορία τιμής τα 300-500€ που υπάρχει πολύς ανταγωνισμός η αλήθεια είναι.

Πχ εγώ σαν κάτοχος του Pocophone F1 έλεγα πως τα πάρω το F2 όταν βγει, αλλά δεν μου άρεσαν καθόλου πίσω οι κάμερες (δεν μου κάθεται καλά στο μάτι αυτό το στρογγυλό).

Είναι να σου αρέσει και σαν εμφάνιση το κινητό. Το Nord μου αρέσει πολύ και έχω και την περιέργεια να δω το oxygen os που το ακούω συνέχεια.

Για μένα μεγάλο selling point είναι και ο slider που έχει. Αν κάτι μου έχει λείψει από το iPhone ήταν αυτός ο ο διακόπτης που το έβαζα στο αθόρυβο.

Όσα reviews έχω δει πάντως για μένα νομίζω το κινητό θα αξίζει. Τα αρνητικά του δεν με ενοχλούν.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για αποφορολογηση σε παραγγελία μόνο τηλεφωνικά γίνεται. Έτσι το έκανα και εγώ. Μέσω σαιτ το τιμολόγιο θα κοπεί με ΦΠΑ. Αλλιώς κατάστημα αλλά δεν μπορείς να πάρεις τις online προσφορές.
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Έχει παραλάβει κάποιος με την τρέχουσα αξία (361.90€);

Το γκρι φαίνεται διαθέσιμο και για αποστολή και για παραλαβή από κατάστημα, εμένα μου άρεσε το μπλε, το οποίο λέει αναμένεται σύντομα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν αγοραζεις μονο το hardware αλλα και το software ομως.

Το γνωρίζω, γνωρίζω και το oxygen os από το 3Τ, αναμένω νεότερα μιας και το μπλε που παρήγγειλα είναι σε αναμένεται σύντομα.

είμαι σε σκέψεις..

α) να κρατήσω το p20 pro όσο πάει....;

β) να πάρω το 1+ nord εάν έρθει και εάν δοθεί στη τιμή αυτή και το p20 pro να το κάνω δώρο,;

ή

γ) Να πάρω το p20 από mediamarkt 175€ και να το κάνω δώρο, κρατώντας το p20 pro;

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αναμένω και εγώ το κινητό τις επόμενες μέρες , θέλω να ρωτήσω αν παραγγείλω ένα δεύτερο φορτιστή και βρήκα στο AliExpress. λεει ότι είναι γνήσιος. ισχύει; ή δεν θα φορτίζει σωστά και γρήγορα όπως ο κανονικός;
Link to comment
Share on other sites

2 γρήγορα δείγματα εικόνων με νυχτερινή λειτουργία σε κανονικό και ευρυγώνιο φακό.

Το ξέρω δεν είναι σταθερές οι λήψεις, ήθελα περισσότερο να φανεί η διαφορά στα χρώματα και στις λεπτομέρειες μεταξύ των φακών.

Όπως και να έχει, τρομερά καλό αποτέλεσμα.

IMG-20200902-202744.jpg

 

IMG-20200902-202754.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μέχρι στιγμής πάντως, σε φωτογραφικό τομέα, είναι η καλύτερη συσκευή που έχω αγοράσει εδώ και αρκετά χρόνια.

Λογισμικό ΟΝΤΩΣ πολύ κοντά σε Android One.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αναμένω νεότερα μιας και το μπλε που παρήγγειλα είναι σε αναμένεται σύντομα.

 

Αυτό το αναμένεται σύντομα προσωπικά με έφαγε. Απορώ αν και πότε θα φέρουν κομμάτια.

Οπλίσου με υπομονή αν θες το μπλε ντε και καλά.

Η δική τους απάντηση στην δική μου παραγγελία που κόντευε να κλείσει μήνα είναι οτι το μπλε ειναι το χαρακτηριστικό χρώμα της συσκευής και τα περισσότερα τα φέρνουν για εκθεσιακά, σε όσα είναι προς πώληση τηρείται αυστηρά σειρά προτεραιότητας.

Αν εγώ περίμενα να παραλάβω απο 9/8 πήγε 17/8 μετά 30/8 και το τελευταίο ήταν 15/9 ως ΠΙΘΑΝΗ μέρα παραλαβής στις αποθήκες τους.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το αναμένεται σύντομα προσωπικά με έφαγε. Απορώ αν και πότε θα φέρουν κομμάτια.

Οπλίσου με υπομονή αν θες το μπλε ντε και καλά.

Η δική τους απάντηση στην δική μου παραγγελία που κόντευε να κλείσει μήνα είναι οτι το μπλε ειναι το χαρακτηριστικό χρώμα της συσκευής και τα περισσότερα τα φέρνουν για εκθεσιακά, σε όσα είναι προς πώληση τηρείται αυστηρά σειρά προτεραιότητας.

Αν εγώ περίμενα να παραλάβω απο 9/8 πήγε 17/8 μετά 30/8 και το τελευταίο ήταν 15/9 ως ΠΙΘΑΝΗ μέρα παραλαβής στις αποθήκες τους.

Οπότε να τηλεφωνήσω αύριο και να ζητήσω αλλαγή χρώματος;

Η θήκη που έχουν στα 12€ είναι πιο σκληρή από αυτήν που έχει μέσα η συσκευασία απ όσο έχω καταλάβει

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/thikes-kiniton-tilefonon/216647-oneplus-nord-clear-bumper

Τώρα και στο άλλο χρώμα λέει αναμένεται σύντομα...

Link to comment
Share on other sites

οπλισου με υπομονή και όποιο δεις σε διαθεσιμότητα κοντά σου, πάρε το τηλεφωνικό κέντρο να σου αλλάξουν την παραγγελία και να σου κάνει κράτηση ενα τεμάχιο. Αλλιώς θα το δεις να αχνοφαίνεται.

Προσωπικά πιστεύω όμως ότι δεν φταίει ο κώτσος σε αυτό, τη λαλακια πρέπει να την έχει κάνει ο επίσημος εισαγωγέας (TCCM πως λεγεται). Πιθανολογώ έφερε λίγα τεμάχια για αρχή, έδωσε για ριβιου, και τα υπολοιπα στον κώτσο για εκθεσιακα κλπ και όοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσα εμειναν έγινε σφαγή για ποιος θα πάρει πρώτος. Ε μετά και απο τη σελιδα της 1+ εξαντλήθηκαν όλα και πλέον και απο εκει αγοράζεις με το σταγονομετρο.

Μπαίνεις σήμερα λεει Out of stock και αύριο μπορεί να λέει within 3 weeks. 2 μέρες μετά να λέει within 12 days κλπ. (για το τελευταίο το έχω δει με τα μάτια μου)

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Καλή-χρυσή η OnePlus, την αγαπάμε, αλλά μας έχει κουράσει με τις διαθεσιμότητες...

Τα πρώτα χρόνια είχε το σύστημα με τις προσκλήσεις κι έπρεπε να βρεις, μετά οι συσκευές μία είναι διαθέσιμες και μία δεν είναι...

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπαν ότι Δευτέρα θα είναι στο κατάστημα να το παραλάβω.Αλλα να τους πάρω τηλέφωνο πρώτα για σίγουρια.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπαν ότι Δευτέρα θα είναι στο κατάστημα να το παραλάβω.Αλλα να τους πάρω τηλέφωνο πρώτα για σίγουρια.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Για ποιο χρώμα; Εγώ που πήρα το μπλε μου είπαν στο τηλέφωνο πιθανή ημερομηνία παράδοσης 15 του μήνα

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αν διαβάσετε τις προηγούμενες σελίδες είχα βάλει το μπλέ παραγγελία απο 9/8 και ειχε φτάσει 30 ο μηνας και ακομα περιμενα. Με πήγαιναν απο εβδομάδα σε εβδομάδα.

Οι ημερομηνίες που σας λένε είναι ΠΙΘΑΝΕΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ παραλαβής στην κεντρική αποθήκη τους.

Παραθέτω κείμενο απο την δική μου συνομιλία μαζί τους στο FB Chat.

Καλημέρα σας. Το είδος με κωδικό 215861 SMARTPHONE ONEPLUS NORD 8/128G BLUE DS της παραγγελίας σας βρίσκεται σε κατάσταση αναμονής παραλαβής του από τον προμηθευτή μας και αναμένεται πιθανόν να γίνει διαθέσιμο στις κεντρικές μας εγκαταστάσεις στις 30/08/2020 και κατόπιν θα υπάρχει η δυνατότητα να αποσταλεί στον χώρο σας.

Καλημέρα σας. Το προϊόν SMARTPHONE ONEPLUS NORD 8/128G BLUE DS δεν είναι διαθέσιμο ακόμη καθώς αναμένεται σύντομα στις κεντρικές μας εγκαταστάσεις. Η ενημέρωση που έχουμε λάβει είναι πως η εισαγωγή πρόκειται να πραγματοποιηθεί πιθανότητα στις 15/09/2020 και θα λάβετε εκ νέου πληροφόρηση για τον τρόπο παραλαβής της παραγγελίας σας.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Εριξα εχθές το βράδυ μια παραγγελια για το μπλε 8/128 και σημερα μου έστειλαν μηνυμα οτι έστειλαν το κινητο μαζι με αριθμο φορτωτικης απο την γενικη..Είναι λογικό να φύγει τόσο γρήγορα ή μου λένε βλακειες;:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Εριξα εχθές το βράδυ μια παραγγελια για το μπλε 8/128 και σημερα μου έστειλαν μηνυμα οτι έστειλαν το κινητο μαζι με αριθμο φορτωτικης απο την γενικη..Είναι λογικό να φύγει τόσο γρήγορα ή μου λένε βλακειες;:wacko:

Μακάρι να ήρθαν

Εγώ την έκανα 1/9 και σήμερα στο messenger μου είπαν ότι αναμένουν άγνωστη ημερομηνία ... τι στο @@#€& γίνεται;;

Link to comment
Share on other sites

Εριξα εχθές το βράδυ μια παραγγελια για το μπλε 8/128 και σημερα μου έστειλαν μηνυμα οτι έστειλαν το κινητο μαζι με αριθμο φορτωτικης απο την γενικη..Είναι λογικό να φύγει τόσο γρήγορα ή μου λένε βλακειες;:wacko:
Και εμένα χθες μου ειπαν ότι θα πήγαινε το κινητό στην αποθήκη σήμερα οπότε για αυτό θα το έχουν στο κατάστημα τη Δευτέρα.

Δε ξέρω τι παίζει...Περίεργο σύστημα πάντως...

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εριξα εχθές το βράδυ μια παραγγελια για το μπλε 8/128 και σημερα μου έστειλαν μηνυμα οτι έστειλαν το κινητο μαζι με αριθμο φορτωτικης απο την γενικη..Είναι λογικό να φύγει τόσο γρήγορα ή μου λένε βλακειες;:wacko:
Όντως περίεργο. Εγώ έκανα 1/9 πρωί πρωί κιόλας μια και ξυπνάω νωρίς αλλά στο site μου γράφει αναμονή διαθεσιμότητας. Και πλήρωσα ήδη μπας και παίξει ρόλο και μου το στείλουν πιο άμεσα.

Όπως και να έχει με το καλό να το παραλάβεις και να το χαρείς!

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκμεταλλευόμενος την προσφορά που τρέχει ακόμη στον Κωτσόβολο,

Έκανα Παραγγελία:

την OnePlus Sandstone Bumper Case Nord Black για μένα..

Και τα OnePlus Buds Gray Bluetooth Headset για τον γιο μου.

 

" Αναμένονται σύντομα " ... για να δούμε ...πόσο σύντομα.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εκμεταλλευόμενος την προσφορά που τρέχει ακόμη στον Κωτσόβολο,

 

Έκανα Παραγγελία:

 

την OnePlus Sandstone Bumper Case Nord Black για μένα..

 

Και τα OnePlus Buds Gray Bluetooth Headset για τον γιο μου.

 

 

 

" Αναμένονται σύντομα " ... για να δούμε ...πόσο σύντομα.... :rolleyes:

Μια από τα ίδια και εγώ.

Άντε να δω τι θα έρθει πρώτα.. το κινητό ή η θήκη μαζί με τα ακουστικά..

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και θήκες της spigen πάντως για το κινητάκι μας, γνωρίζει κανεις αν οι επίσημες θήκες είναι ελαφρώς σκληρές στην πλάτη; οχι τέρμα σιλικόνη όλο δηλαδή.

Ακόμα μέσα στην τσέπη το φοβάμαι μη λυγίσει:wacko:

 

ακυρο, έπρεπε να το ψάξω λίιιιιγο παραπάνω

Edited by mivechris

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα τελικα σημερα μετα απο μια μερα αφου εφυγε..

Καμια ιδεα για θηκη; Αυτη που έχει μεσα μου φαινεται οτι δε προστατεύει τοσο πολυ την καμερα πίσω

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα τελικα σημερα μετα απο μια μερα αφου εφυγε..

Καμια ιδεα για θηκη; Αυτη που έχει μεσα μου φαινεται οτι δε προστατεύει τοσο πολυ την καμερα πίσω

 

πέρα απο την επίσημη (υπάρχει και ελλάδα απο μερικά καταστήματα), και μερικές spigen δεν έχω βρει κάτι άλλο αξιόπιστο.

Απο κίνα μεριά βρίσκεις φτηνά θήκες αλλά δεν μπορείς να ξέρεις την ποιότητα τους.

Ισχύει οτι η εργοστασιακή θήκη είναι οριακά με το τζαμι της κάμερας, αλλά ευτυχώς δεν ακουμπάει κάτω.

Εαν όλα πάνε καλά αύριο θα έχω στα χέρια μου την μαύρη sandstone αλλιώς από δευτέρα.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα τελικα σημερα μετα απο μια μερα αφου εφυγε..

Καμια ιδεα για θηκη; Αυτη που έχει μεσα μου φαινεται οτι δε προστατεύει τοσο πολυ την καμερα πίσω

Καλοδούλευτο, το Grey είναι έτσι;

Πρώτες εντυπώσεις;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus Nord

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...