Jump to content

OnePlus Nord series


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα αρνητικό πάντως για μένα είναι η έλλειψη notification led.Υπαρχει κάποια ρύθμιση που να αναβοσβηνει η οθόνη όταν υπάρχει νέο notification?

 

Sent from my AC2003 using Tapatalk

Για δες εδώ μήπως σε βολεψει. Κάτι τέτοιο σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω μόλις με το κο το παραλάβω

 

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα αρνητικό πάντως για μένα είναι η έλλειψη notification led.Υπαρχει κάποια ρύθμιση που να αναβοσβηνει η οθόνη όταν υπάρχει νέο notification?

Δεν έχει Always On Display ; Δε σε βολεύει;

Link to comment
Share on other sites

Το Γκρι παιδιά.Τωρα το φορτίζω να πάει στο 100% και θα αρχίσω.

Ευχαριστώ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Καλομιλητο! Μιας και βλέπω ότι είχες πριν το OnePlus 3, γράψε μας 2 λόγια για την μετάβαση, αν θεωρείς ότι άξιζε, πώς τα πάει κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Το Γκρι παιδιά.Τωρα το φορτίζω να πάει στο 100% και θα αρχίσω.

Ευχαριστώ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Καλομιλητο! Μιας και βλέπω ότι είχες πριν το OnePlus 3, γράψε μας 2 λόγια για την μετάβαση, αν θεωρείς ότι άξιζε, πώς τα πάει κλπ.

 

Ναι, για πες. Γιατι κι εγώ OP3 έχω και δεν λέω να ξεκολλήσω..

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές η οθόνη είναι μεγαλη αναβάθμιση και η camera νομίζω.

Επίσης το Nord εχει πολυ καλύτερη ποιότητα συνομιλίας.Ακους αισθητά καλύτερα από το 3 και σε ακούν επίσης.Κατι μικροφωνισμοι που μου ανέφεραν συχνά οι συνομιλητες μου στο 3 δεν υπάρχουν καν.

Το Nord πάει σφαίρα αλλά και το 3αρι μια χαρά πηγαινε μέχρι πριν 1 χρόνο,αλλα η μπαταρία του μου έβγαζε τα ¾ της μέρας πλεον.

Θα ήθελα να έχει notification led το Nord ,γιατί τώρα πρέπει να ακουμπήσω ή να σηκώσω το τηλέφωνο για να δω αν υπάρχει κλήση μήνυμα κτλ.Αλλα αν δε κάνω λάθος ούτε το 8 έχει...

Αυτά προς το παρόν και μετά από μόλις 24h συμβίωση με το Nord.

Συνοπτικά νομίζω ότι στα 361 euro το λες και ευκαιρία.Το 3 το είχα αγοράσει Σεπτέμβριο του 2016 ,399 euro.

Σου δίνει την εντύπωση ότιτο Nord είναι το OnePlus 3 του 2020.

 

Sent from my AC2003 using Tapatalk

Edited by kostis20
Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές η οθόνη είναι μεγαλη αναβάθμιση και η camera νομίζω.

Επίσης το Nord εχει πολυ καλύτερη ποιότητα συνομιλίας.Ακους αισθητά καλύτερα από το 3 και σε ακούν επίσης.Κατι μικροφωνισμοι που μου ανέφεραν συχνά οι συνομιλητες μου στο 3 δεν υπάρχουν καν.

Το Nord πάει σφαίρα αλλά και το 3αρι μια χαρά πηγαινε μέχρι πριν 1 χρόνο,αλλα η μπαταρία του μου έβγαζε τα ¾ της μέρας πλεον.

Θα ήθελα να έχει notification led το Nord ,γιατί τώρα πρέπει να ακουμπήσω ή να σηκώσω το τηλέφωνο για να δω αν υπάρχει κλήση μήνυμα κτλ.Αλλα αν δε κάνω λάθος ούτε το 8 έχει...

Αυτά προς το παρόν και μετά από μόλις 24h συμβίωση με το Nord.

Συνοπτικά νομίζω ότι στα 361 euro το λες και ευκαιρία.Το 3 το είχα αγοράσει Σεπτέμβριο του 2016 ,399 euro.

Σου δίνει την εντύπωση ότιτο Nord είναι το OnePlus 3 του 2020.

 

Sent from my AC2003 using Tapatalk

 

Thanks για τα σχόλια.

Επιβεβαιώνω πως το 3 έχει θέμα στη συνομιλία (δυσκολεύομαι αρκετά να ακούσω το συνομιλητή μου χωρίς hands-free) οπότε αυτό είναι πολύ ευπρόσδεκτη αναβάθμιση.

Αυτό με το led κι εμένα με προβληματίζει είναι η αλήθεια γιατι είναι μεγάλη υπόθεση να βλέπεις αν έχεις κάποιο μήνυμα/αναπάντητη χωρίς να πρέπει να κάνεις κάποια ενέργεια.

Όσο για το τελευταίο που είπες, είναι πολύ αισιόδοξο/ευχάριστο, αλλά επέτρεψέ μου να πιστεύω πως αυτό θα φανεί σε 3-4 χρόνια, μετά κι από την αντίστοιχη χρήση

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Έχει aod τελικά;

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Με Android 11 και εφόσον την δώσουν στο nord,τίποτα δεδομένο.

Η μόνη με σιγουριά και βεβαιότητα σειρά την πάρει είναι η 8 αυτή τη στιγμή.

Θα δείξει επόμενους μήνες για τα άλλα μοντέλα.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτήση παιδιά. Υπάρχει κάποιος τρόπος να περιορίσω την λειτουργία μιας εφαρμογής από το παρασκήνιο; Πχ στο facebook αν δείτε στην εικονα έχει παραπάνω ώρα που τρέχει στο παρασκήνιο από ότι στο προσκήνιο και μου τρώει άσκοπα μπαταρία

 

https://i.imgur.com/TPomTzd.jpg

Edited by kill_bill
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα νέκρα για το μπλε 8GB. Σε δίπλα φόρουμ είπανε σε χρήστη πως υπάρχει νέα παραλαβή το πρώτο δεκαήμερο του Οκτωβρίου και όχι Σεπτέμβρη όπως ξέραμε. Καθυστερεί πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα νέκρα για το μπλε 8GB. Σε δίπλα φόρουμ είπανε σε χρήστη πως υπάρχει νέα παραλαβή το πρώτο δεκαήμερο του Οκτωβρίου και όχι Σεπτέμβρη όπως ξέραμε. Καθυστερεί πολύ.
Εγώ που μίλησα μαζί τους μου είπαν 15/9 για το Nord και 15/10 για τα buds

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το πετάξεις τελείως και να το βάλεις.

Απο το πρωί η συγκεκριμένη εφαρμογή στο δικο μου λεει στο παρασκήνιο 0 λεπτά. Προφανώς κάτι σε σένα την κρατάει ανοιχτή.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έστειλαν μήνυμα ότι η παραγγελία μου θα καθυστερήσει και άλλο χωρίς βέβαια να μου έχουν γράψει κάποια ημερομηνία.

Οπότε καλό Οκτώβρη...

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έστειλαν μήνυμα ότι η παραγγελία μου θα καθυστερήσει και άλλο χωρίς βέβαια να μου έχουν γράψει κάποια ημερομηνία.

Οπότε καλό Οκτώβρη...

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το ίδιο και μένα, οπότε λογικά δεν ισχύει το 15/9 παραλαβής. Μάλλον πάμε για Οκτώβριο. Προφανώς και φταίει η oneplus τώρα. Για να κλείνει παραγγελίες ο Κωτσόβολος και με έκπτωση κιόλας προφανώς έχει κλείσει παραγγελίες με συγκεκριμένες τιμές.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

το ίδιο και μένα, οπότε λογικά δεν ισχύει το 15/9 παραλαβής. Μάλλον πάμε για Οκτώβριο. Προφανώς και φταίει η oneplus τώρα. Για να κλείνει παραγγελίες ο Κωτσόβολος και με έκπτωση κιόλας προφανώς έχει κλείσει παραγγελίες με συγκεκριμένες τιμές.
Η φάση είναι ότι το έκανα 1/9 5 η ώρα το πρωί και μάλιστα το πλήρωσα κιόλας για να σιγουρέψω πως θα το παραλάβω.

Πόσος κόσμος να έκανε τόσο νωρίς την παραγγελία;

Τώρα είτε δεν είχε καθόλου διαθέσιμα κομμάτια και περίμενε μέσα στον Σεπτέμβριο να παραλάβει ή δεν δουλεύει καλά το σύστημα παραγγελιών και να μπαίνει σωστή σειρά προτεραιότητας..

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο και μένα, οπότε λογικά δεν ισχύει το 15/9 παραλαβής. Μάλλον πάμε για Οκτώβριο. Προφανώς και φταίει η oneplus τώρα. Για να κλείνει παραγγελίες ο Κωτσόβολος και με έκπτωση κιόλας προφανώς έχει κλείσει παραγγελίες με συγκεκριμένες τιμές.

 

Όντως φταίει η OP. Αν δεις στο site τους το βγάζει "Out of stock"...

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Δείτε αν υπάρχει διαθεσιμότητα σε μαύρο και πάρτε τηλέφωνο να κάνετε αλλαγή. Αλλιώς συσκευή μην περιμένετε. Κ εγώ ακόμα θα περίμενα!!

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Σε σημερινή επικοινωνία με το τσατ του Κωτσόβολου μου έδωσαν πιθανή ημερομηνία 11/10! Προσέξτε πιθανή!

Απίστευτη ντροπή! Συνεχίζουν να δέχονται παραγγελίες γράφοντας αναμένεται σύντομα ενώ δεν ξέρουν καν ποτε θα έχουν τις συσκευές!

Σημειωτέον έχω κάνει την παραγγελία 2/9 με πιστωτική και είδη έχω πληρώσει την 1η δόση!

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που μπήκε στην αγορά της Αμερικής με συμφωνίες στους εκεί παρόχους είναι λογικό να υπάρχει μια καθυστέρηση στις υπόλοιπες αγορές...

πόσο μάλλον μία συσκευή σαν το Nord που είναι και προσιτή και δίνονται δωρεάν με εκάστοτε ενεργοποίηση Καινούργιου συμβολαίου.

με αποτέλεσμα να υπάρχει τεράστια ζήτηση και η παραγωγή να μην μπορεί να την καλύψει. Εκεί δίνω εγώ το πρόβλημα της ελλείψεις συσκευών σε διάφορες αγορές...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus Nord

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...