Jump to content

Επιλογή συσκευής max 500


enigma84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως λέει και ο τίτλος σκέφτομαι να πάρω νέα συσκευή με όριο τα 500€ με δόσεις.

 

Η τωρινή συσκευή είναι το mi6 και τα αρνητικά που έχω να του προσαψω είναι το 4g λόγω 800αρας και η αδύναμη δόνηση.

 

Συνεπώς θα ήθελα μια συσκευή δίκαρτη, καλή αυτονομία (βλ mi6), καλή ποιότητα κλήσης με ιδανικά μαζεμένες διαστάσεις, κάμερα στα πρότυπα του mi6.

 

Από ότι έχω δει νομίζω ότι το nova 5t ίσως καλύπτει τα παραπάνω στα 250 και μετά το mi9t pro στα 500 που έχω δει στα public.

 

Θα κοιτούσα το redmi note 8 pro αλλά δεν ξέρω τι παίζει με το 4g αν και το μέγεθος φοβίζει κάπως.

 

Κάποια ιδέα και αν παίζει να παίξουν τπτ προσφορές στα κοντά;

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς δεδομένα το 4G+ είναι απαραίτητο. Το Nova 5T, όπως ακούω την χρήση σου, θα σε καλύψει και με το παραπάνω.

Το 4G+ στα Xiaomi είναι πονεμένη ιστορία, και δυστυχώς είναι βασικό στις περισσότερες περιοχές αν θέλεις να έχεις αξιοπρεπείς ταχύτητες.

Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις honor 20 pro σε αυτά τα λεφτά η κοντά θα είναι άψογη επιλογή αλλιος nova 5t που είναι μικρός του αδελφός βασικά έχει χειρότερη μπαταρία και χειρότερη Camera το 5t από το 20 pro
Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα υποψην και το 20 pro, απλά περιμένω να δω πόσο θα βγει το κοστούμι στο ρολόι που πήρε υγρασία
Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα υποψην και το 20 pro, απλά περιμένω να δω πόσο θα βγει το κοστούμι στο ρολόι που πήρε υγρασία
Ωχ κατάλαβα.....
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα σε καλύψει το nova 5t. Από εκεί και πέρα με αυτά τα χρήματα μπορείς να πας στο Huawei p30. Σε διαστάσεις είναι σχεδόν ίδιο με το mi6. Καθώς και το p30 pro το οποίο είναι πολύ συμμαζεμενο για τις διαστάσεις του.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ του mi 6. Είμαι στην ίδια φάση για αλλαγή συσκευής και γλυκοκοιτάζω το p30, που αυτή τη στιγμή είναι κοντά στα 375€ και με δυνατότητα δόσεων. Αυτό που με προβληματίζει είναι τα gms αν θα συνεχίσουν να υποστηρίζονται και μέχρι πότε θα δίνει ενημερώσεις ασφαλείας η huawei. Γενικά φαίνονται πολύ ποιοτικά τα τηλέφωνά της.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ του mi 6. Είμαι στην ίδια φάση για αλλαγή συσκευής και γλυκοκοιτάζω το p30, που αυτή τη στιγμή είναι κοντά στα 375€ και με δυνατότητα δόσεων. Αυτό που με προβληματίζει είναι τα gms αν θα συνεχίσουν να υποστηρίζονται και μέχρι πότε θα δίνει ενημερώσεις ασφαλείας η huawei. Γενικά φαίνονται πολύ ποιοτικά τα τηλέφωνά της.
Με gms θέμα δεν θα έχεις, όχι ότι έμειναν πολλά update να πάρει, δεν ξέρω κατά πόσο θα είσαι οκ με μπαταρία με το p30 pro είμαι μια μέρα μιν είσαι λιγότερα με το απλό
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι στο p30 pro με "φοβίζει" το ότι δεν ακουστικό για την οθόνη και ξεφεύγει τιμολογιακά.

 

Από εκεί και πέρα για την ώρα η vfm επιλογή είναι το 5t με την σύγκριση μετά να πηγαίνει μεταξύ 20 pro vs p30.

 

Το honor νομίζω είναι ανώτερο σε κάμερα καθώς είναι σαν το p30 pro αν θυμάμαι καλά και δεν έχει και on screen δαχτυλικό που για την ώρα δεν νομίζω ότι είναι τόσο γρήγορο και αξιόπιστο όσο το συμβατικό.

 

Από ότι βλέπω άλλη εναλλακτική σοβαρή δεν παίζει οπότε θα περιμένω να κάνω κίνηση για κάποιο από τα παραπάνω και αν γίνεται να το κόψω τιμολόγιο ώστε να πάω σε 20 pro ή p30 (το οποίο μαζί με το pro τα θεωρώ πολύ όμορφα).

 

Η χρήση πάντως είναι 2sim, δεδομένα συνεχεια, 4 mail να συγχρονίζουν, teams και viber. Οπότε το 4g και ιδίως η 800αρα είναι θέμα με το mi6 αν πάω σε μέρη με προβληματικό σήμα.

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι στο p30 pro με "φοβίζει" το ότι δεν ακουστικό για την οθόνη και ξεφεύγει τιμολογιακά.

 

 

 

Από εκεί και πέρα για την ώρα η vfm επιλογή είναι το 5t με την σύγκριση μετά να πηγαίνει μεταξύ 20 pro vs p30.

 

 

 

Το honor νομίζω είναι ανώτερο σε κάμερα καθώς είναι σαν το p30 pro αν θυμάμαι καλά και δεν έχει και on screen δαχτυλικό που για την ώρα δεν νομίζω ότι είναι τόσο γρήγορο και αξιόπιστο όσο το συμβατικό.

 

 

 

Από ότι βλέπω άλλη εναλλακτική σοβαρή δεν παίζει οπότε θα περιμένω να κάνω κίνηση για κάποιο από τα παραπάνω και αν γίνεται να το κόψω τιμολόγιο ώστε να πάω σε 20 pro ή p30 (το οποίο μαζί με το pro τα θεωρώ πολύ όμορφα).

 

 

 

Η χρήση πάντως είναι 2sim, δεδομένα συνεχεια, 4 mail να συγχρονίζουν, teams και viber. Οπότε το 4g και ιδίως η 800αρα είναι θέμα με το mi6 αν πάω σε μέρη με προβληματικό σήμα.

Ηχείο είναι μια χαρά (αν και δεν το περίμενα) σε τημη ναι ξεφεύγει εκεί ναι μαζί σου

 

Η καλύτερη επιλογή πιστεύω είναι το honor 20 pro καθος συνδιαζει καλά από όλες της συσκευες αυτές

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το nova το έπιασα στο χέρι και λίγο με ξένισε το βάρος και η αίσθηση σε σχέση με το mi6 που όσο να ναι είναι ποιοτική συσκευή. Το honor 20 pro να υποθέσω είναι ακριβώς το ίδιο;

 

Αρχίζει και παίζει δυνατά το p30 λόγω του ότι είναι και πιο όμορφο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα την δοκιμή σε note 10 lite μιας και πρόλαβα την προσφορά και ήθελα να δω το πενάκι. Το μόνο σίγουρο αρνητικό είναι το δαχτυλικό.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα την δοκιμή σε note 10 lite μιας και πρόλαβα την προσφορά και ήθελα να δω το πενάκι. Το μόνο σίγουρο αρνητικό είναι το δαχτυλικό.
Σε βόλεψε το μέγεθος; Εγώ τελικά το τσίμπησα το P30! Στην αρχή με ξένισε το μέγεθος γιατί μου φαίνεται μεγαλύτερο λόγω ύψους αλλά σιγά σιγά με κερδίζει. Στα + ότι είναι ελαφρύτερο :)

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Σε βόλεψε το μέγεθος; Εγώ τελικά το τσίμπησα το P30! Στην αρχή με ξένισε το μέγεθος γιατί μου φαίνεται μεγαλύτερο λόγω ύψους αλλά σιγά σιγά με κερδίζει. Στα + ότι είναι ελαφρύτερο :)

 

Παραδόξως το μέγεθος δεν με απασχόλησε. Μόνο το ότι δεν έχω προλάβει να πάρω ακόμα θήκη, οπότε μια έννοια παραπάνω την έχω.

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

Δες και το Samsung Galaxy S10 lite 8/128 με τον SD855 το οποίο έχει προσφορά μόνο για σήμερα στα 429€ ο Γερμανός.

https://www.germanos.gr/product/samsung-galaxy-s10-lite/20391140/

Link to comment
Share on other sites

Δες και το Samsung Galaxy S10 lite 8/128 με τον SD855 το οποίο έχει προσφορά μόνο για σήμερα στα 429€ ο Γερμανός.

https://www.germanos.gr/product/samsung-galaxy-s10-lite/20391140/

 

Αν αναφέρεσαι σε μένα ήδη πήρα το note 10 lite την προηγούμενη εβδομάδα. Αντίστοιχα και ο συνφορουμιτης κατέληξε στο p30.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...