Jump to content

Sony Ericsson W550i


marios1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α ωραία τα είπες! Well done! (δεν το λέω ειρωνικά)

 

Δεν ήξερα τι συμβολίζουν τα γραμματάκια...ενημερώθηκα τώρα!

 

Η anarxaki είπε πως αντιμετωπίζει αυτό το πρόβλημα...ακόμα και αν απενεργοποιήσει τους εθνικούς χαρακτήρες...! Αυτό πως το εξηγείς; Γι' αυτό συζητάμε τόση ώρα..

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 767
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Α ωραία τα είπες! Well done! (δεν το λέω ειρωνικά)

 

Δεν ήξερα τι συμβολίζουν τα γραμματάκια...ενημερώθηκα τώρα!

 

Η anarxaki είπε πως αντιμετωπίζει αυτό το πρόβλημα...ακόμα και αν απενεργοποιήσει τους εθνικούς χαρακτήρες...! Αυτό πως το εξηγείς; Γι' αυτό συζητάμε τόση ώρα..

 

Είπαμε...αυτό είναι ανεξήγητο:ninja: :ninja:

Ας ρωτήσει καλύτερα στο σέρβις ,γιατί αν περιμένει από εμας...:X

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να σας αφήσω μερικές ώρες μόνους σας και τρώγεστε σαν το σκύλο με τη γάτα! :p

 

Είπαμε...αυτό είναι ανεξήγητο:ninja: :ninja:

Ας ρωτήσει καλύτερα στο σέρβις ,γιατί αν περιμένει από εμας...:X

 

Σιγά μην τρέχω στο σέρβις :p απλά θα κάνω περισσότερα τηλεφωνήματα ή θα γράφω μικρότερα sms :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Α ωραία τα είπες! Well done! (δεν το λέω ειρωνικά)

 

Δεν ήξερα τι συμβολίζουν τα γραμματάκια...ενημερώθηκα τώρα!

 

Η anarxaki είπε πως αντιμετωπίζει αυτό το πρόβλημα...ακόμα και αν απενεργοποιήσει τους εθνικούς χαρακτήρες...! Αυτό πως το εξηγείς; Γι' αυτό συζητάμε τόση ώρα..

Κάποιο κολληματάκι έχει φάει το κινητό. Ένα ξαναπέρασμα του firmware και όλα θα φτιάξουν! :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

anarxaki αυτό είναι το πρόβλημα που έχουν οι παλιές εκδόσεις ου κινητού και το συζητάμε για τόσες σελίδες. Αφού έχεις απενεργοποιήσει τους εθνικούς χαρακτήρες πρέπει κάθε φορά που γράφεις μήνυμα να ξαναεπιλέγεις σαν γλώσσα τα ελληνικά για να λυθεί.

Η άλλη λύση είναι να κάνεις αναβάθμιση λογισμικού για να διορθωθεί η οποία γίνεται και online με το καλώδιο από το site της Sony Ericsson. (Με προσοχή να έχεις το ελληνικό μενού ενεργοποιημένο καθώς και τη γλώσσα σύνταξης SMS προηγουμένως επειδή μπορεί να χάσεις τα ελληνικά ανεπιστρεπτί)

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia sygnwmh pou den apanthsa grhgora...to kinito den to eklepsa mou to edwse enas filos mou twra an to exei klepsei aytos h htan klemeno den to 3erw. Anyway to kinito to espasa kai ola mia xara. thanx for your interest.

 

ps. an to eixa klepsei edw den nomoizw na erxomoun sto forum kai na zhtaw voh8eia nomoizw oti einai ligo a8lio na to kanei kaneis ayto :)

Link to comment
Share on other sites

anarxaki αυτό είναι το πρόβλημα που έχουν οι παλιές εκδόσεις ου κινητού και το συζητάμε για τόσες σελίδες. Αφού έχεις απενεργοποιήσει τους εθνικούς χαρακτήρες πρέπει κάθε φορά που γράφεις μήνυμα να ξαναεπιλέγεις σαν γλώσσα τα ελληνικά για να λυθεί.

Η άλλη λύση είναι να κάνεις αναβάθμιση λογισμικού για να διορθωθεί η οποία γίνεται και online με το καλώδιο από το site της Sony Ericsson. (Με προσοχή να έχεις το ελληνικό μενού ενεργοποιημένο καθώς και τη γλώσσα σύνταξης SMS προηγουμένως επειδή μπορεί να χάσεις τα ελληνικά ανεπιστρεπτί)

 

Είχα την ψευδαίσθηση ότι έχω το νεότερο λογισμικό (μιας και το πήρα μόλις 7μέρες πριν). Τελικά πρέπει να το περάσω κι εγώ :O

Και αφού το αναφέρουμε (για πολλοστή φορά είναι η αλήθεια) τις ρυθμίσεις θα τις χάσω με το update? Να κάνω back up και τις επαφές μου?

 

Edit: Αν έχει κάποιος όρεξη ας κάνει ένα post με όλα τα βήματα αναλυτικά για εμάς τους....άσχετους να πω; :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχα την ψευδαίσθηση ότι έχω το νεότερο λογισμικό (μιας και το πήρα μόλις 7μέρες πριν). Τελικά πρέπει να το περάσω κι εγώ :O

Και αφού το αναφέρουμε (για πολλοστή φορά είναι η αλήθεια) τις ρυθμίσεις θα τις χάσω με το update? Να κάνω back up και τις επαφές μου?

 

Edit: Αν έχει κάποιος όρεξη ας κάνει ένα post με όλα τα βήματα αναλυτικά για εμάς τους....άσχετους να πω; :rolleyes:

Απολύτως τίποτα δεν πρόκειτε να χάσεις με το update.

Τι επαφές και ό,τι άλλο χρήσιμο (π.χ. ημερολόγιο) πάντα να τα έχεις σε backup :)

 

Πληροφορίες για το on-line upadate θα βρεις στο http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_3_1_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10320&fid=21839&esi=true

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Να πω πως όντως ίσχυε η προσφορά των 175 ευρώ στη MicroLand (στο The Mall μόνο) και ήταν μέχρι τα εγκαίνια του μαγαζιού (που δεν έχουν γίνει ακόμα)...όμως έγραψα "ήταν" γιατί μόλις ο φίλος μου πήρε το τελευταίο W550i του καταστήματος...:p
"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας!

Εχω κι εγώ αυτό το φοβερό κινητακι και θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι.

Πως μπορώ να παίξω παιχνίδια οριζόντια στην οθόνη του δηλαδή με το κινητο κλειστό?

Υπάρχουν κάποια συγκεκριμένα που παίζονται έτσι?

αν ναι που μπορώ να τα βρώ

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

kaitigarmpi fan club

 

join k eseis to fan club tis kaitoulas

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας!

Εχω κι εγώ αυτό το φοβερό κινητακι και θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι.

Πως μπορώ να παίξω παιχνίδια οριζόντια στην οθόνη του δηλαδή με το κινητο κλειστό?

Υπάρχουν κάποια συγκεκριμένα που παίζονται έτσι?

αν ναι που μπορώ να τα βρώ

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Νομίζω ότι σε όλα τα παιχνίδια έχει αυτή την επιλογή (εναλλαγή μεταξύ οριζόντιας και κάθετης προβολής) αλλά δεν παίρνω και όρκο γιατί δεν έχω περάσει άλλα εκτός από αυτά που βρήκα μέσα :)

Αφού "μπεις" στο παιχνίδι, πας options και θα δεις ότι πάνω από τα αριστερά πλήκτρα γράφει toggle, πατώντας το αλλάζεις κατεύθυνση :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

distixws den to exoun ola ta games

toulaxiston egw den ida pouthena toggle

mono sto worms pou egine mesa apo ta options

den peirazei :)

 

Εμένα και στο Gauntlet :)

Options - Orientation - Landscape :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα και στο Gauntlet :)

Options - Orientation - Landscape :D

nai auta pou einai idi mesa

to exoun

fantazomai tha vgoun alla kainouria eidika gia to kinito kai tha exoun tin epilogi auti ;)

kaitigarmpi fan club

 

join k eseis to fan club tis kaitoulas

Link to comment
Share on other sites

otan bazeis mia foto na thn deis orizontia ekei poy grafei "Αποστολη" to A fainetai miso:blink:

einai se ola ta w550 etsi????exw perasei to teleytaio update..

 

πιθανον να ειναι σε ολα ετσι γιατι και στο δικο μου ισχυει αυτο που λες

Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα

Πηρα και εγώ το κινητό πριν λιγές βδομαδές και ειμαι πολύ ευχαριστημένη.

Ευτύχως ολα τα παιχνιδια το Κ750ι ειναι συμβατά και εχώ περασεί αρκετά.

Θα ηθελα να προσθέσω παντως σχετικα με το μηκος τών sms οτι εμένα στελνει κανονικά 160 χαρακτήρες αλλα μόνο κεφάλαια.

Οταν λέω μονο κεφαλαία δεν εννοώ οτι πρεπεί να τα βάλω εγώ αλλα οτι δεν μου επιτρέπει να γράψω μικρα, ακομα και αν επιλέξω μικρα αυτό γραφει κεφαλαία!!!!

Νεα πατέντα!

Φιλικα

Link to comment
Share on other sites

otan bazeis mia foto na thn deis orizontia ekei poy grafei "Αποστολη" to A fainetai miso:blink:

einai se ola ta w550 etsi????exw perasei to teleytaio update..

 

Και σε μένα συμβαίνει αυτό!

Τώρα το πρόσεξα!

Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα

Πηρα και εγώ το κινητό πριν λιγές βδομαδές και ειμαι πολύ ευχαριστημένη.

Ευτύχως ολα τα παιχνιδια το Κ750ι ειναι συμβατά και εχώ περασεί αρκετά.

Θα ηθελα να προσθέσω παντως σχετικα με το μηκος τών sms οτι εμένα στελνει κανονικά 160 χαρακτήρες αλλα μόνο κεφάλαια.

Οταν λέω μονο κεφαλαία δεν εννοώ οτι πρεπεί να τα βάλω εγώ αλλα οτι δεν μου επιτρέπει να γράψω μικρα, ακομα και αν επιλέξω μικρα αυτό γραφει κεφαλαία!!!!

Νεα πατέντα!

Φιλικα

 

Είναι επειδή οι "εθνικοί χαρακτήρες" είναι στο off.

Έτσι και αλλιώς , και με μικρά να γράφεις ο παραλήπτης μάλλον κεφαλαία θα τα διαβάσει...

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

otan bazeis mia foto na thn deis orizontia ekei poy grafei "Αποστολη" to A fainetai miso:blink:

einai se ola ta w550 etsi????exw perasei to teleytaio update..

 

Και μόλις το είδα και στο δικό μου... Όχι ότι είναι και κάτι τρομερό ε? Αλλά συζήτηση να γίνεται :p

Πρόσεξα όμως ότι έχει ακριβώς το ίδιο μήκος με τη λέξη από πάνω (Πρόσθετ.), οπότε.....υποθέτω ότι πιάνουν συγκεκριμένο "χώρο" (pixels) και τους διέφυγε ότι το Αποστολή τελικά δεν χωράει :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μα ρωτησω κατι εχω το κινητο αρκετο καιρο με τον Η/Υ συνδεεται κανονικα και με usb, και με bluetooth, και με υπερυθρες. το προβλημα μου είναι το εξης:

έχει δοκιμάσει κανείς τον απομακρισμένο ελεγχο?

σεμένα ενω βρίσκει το υπολογιστή οταν παταω να συνδεθεί κολλαει σε μια οθόνη με μια μπαρα που προσπαθεί να συνδεθεί.

το εχει κανει κανείς μηπως πρεπει να κανω καποια ρυθμιση?

εχω κανει αναβάθμιση και εχω την τελευταια εκδοση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

My Youtube Channel

GreekTechstruction

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia kai egw kainourgios eimai sta kinita SE! Tha ithela na kanw mia erotisoula! :p Mporei na ginei zoom se mia fotografia?Exo tin entiposi pos oxi alla an iparxei tropos let me know! :)

Episis na kanw kai mia erotisi iparxei sigkekrimeni mnimi gia minimata i apothikevontai ola ta minimata kanonika! kai kapoia stigmi tha mou zitisei na sviso kapoia?

Pantos ontos poli kalo to kinito afto kai episis eimai apo tous tyxerous atyxous pou apo tin defteri mera agoras dimiourgithike to provlima me tin aspri othoni kai xriastike update pragma pou ekana EFTIXOS afthimeron! exexexe! :P Se enan poli sinergasimo akprosopo tis SE stin kallirois einai den thimamai arithmo! Katastima TIM einai! Poli Filikoi!To lew gia opion tyxon antimetopisei provlima kai menei ekei konta!

 

Filika FiR3FoX

FiR3 Can Heat You But It Can Burn You Too..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W550i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...