Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Πρέπει να το ψάξω με την adb γιατί κι εγώ δεν πιστεύω πως θα φτιάξει με επαναφορά..... Πρόγραμμα είναι το adb; Μπορώ να το κατεβάσω από κάπου ;

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρόγραμμα στον υπολογιστή είναι.

Μπορείς απο εδώ τόσο να διαβάσεις οδηγίες για αυτό, όσο και να το κατεβάσεις στον υπολογιστή, και μετά συνδέεις το κινητό με καλώδιο, ενεργοποιείς το usb debugging στο κινητό (εάν το αποφασίσεις θα σου πω πώς γίνεται), βάζεις το κινητό σε fastboot mode (θα στο πω κι αυτό) και γράφεις μέσα στο πρόγραμμα (ADB) τις εντολές.

 

Διάβασε στο ίντερνετ περί αυτού κάποια πράγματα να εξοικειωθείς, και εδώ είμαστε.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πρόγραμμα στον υπολογιστή είναι.

 

Μπορείς απο εδώ τόσο να διαβάσεις οδηγίες για αυτό, όσο και να το κατεβάσεις στον υπολογιστή, και μετά συνδέεις το κινητό με καλώδιο, ενεργοποιείς το usb debugging στο κινητό (εάν το αποφασίσεις θα σου πω πώς γίνεται), βάζεις το κινητό σε fastboot mode (θα στο πω κι αυτό) και γράφεις μέσα στο πρόγραμμα (ADB) τις εντολές.

 

 

 

Διάβασε στο ίντερνετ περί αυτού κάποια πράγματα να εξοικειωθείς, και εδώ είμαστε.

Ωραία, τέλεια... Θα το δοκιμάσω...

Εκείνο που με δυσκολεύει είναι το ότι οι εντολές είναι στα αγγλικά, κι εγώ έχω ελληνικό μενού και δεν καταλαβαίνω ποια εντολή είναι ποια.....

 

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να θυμίσω, οι οδηγίες με τις εντολές ADB για ενεργοποίηση της επιλογής "επεξεργασία" στο μενού των συντομεύσεων, είναι οι εξής:

 

1. Enable Developer Mode (Settings -> About phone -> tap 7 times on MIUI version).

2. Set usb debugging and security settings ON (Settings -> Additional settings -> Developer options -> USB debugging and USB debugging (Security settings)).

3. Install Android Debug Bridge (ADB) on your computer: https://www.xda-developers...s-macos-linux/

4. Open cmd as administrator and go to your platform-tools path.

5. Connect your smartphone to your computer with a USB cable.

6. Type: adb devices hit enter to confirm that you see you device. Grant USB Debugging access when prompted on your phone.

7. Type: adb shell settings put secure sysui_qs_tiles default

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις->Μπαταρία και απόδοση->Εφαρμογή εξοικονόμησης ενέργειας, βρίσκεις τις εφαρμογές που δεν έχεις ειδοποιήσεις, και επιλέγεις τη πρώτη επιλογή δοκιμαστικά, το: χωρίς περιορισμούς.

 

Επίσης: Ρυθμίσεις->Ειδοποιήσεις->Η πρώτη αριστερά επιλογή το: ειδοποιήσεις οθόνης κλειδώματος->και ενεργοποιείς όλες τις εφαρμογές που δεν έχεις ειδοποιήσεις.

Κάνεις επανεκκίνηση στο κινητό σου.

 

Και εάν το επιθυμείς μας λες το αποτέλεσμα.

 

Τίποτα. Συνεχίζει να μην τα δείχνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, τέλεια... Θα το δοκιμάσω...

Εκείνο που με δυσκολεύει είναι το ότι οι εντολές είναι στα αγγλικά, κι εγώ έχω ελληνικό μενού και δεν καταλαβαίνω ποια εντολή είναι ποια.....

 

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δύο εντολές είναι, και είναι αυτές που στο απο πάνω μου post τις έχω τονίσει με bold.

Ανοίγεις τη σελίδα του myphone.gr στον υπολογιστή, και αντιγράφεις τις εντολές (μία-μία), δηλαδή: adb devices, πατάς enter, και ακολούθως.. απευθείας η αντιγραφή στο πρόγραμμα (ADB). Δεν κάθεσαι δηλαδή καν να γράψεις τις εντολές.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δύο εντολές είναι, και είναι αυτές που στο απο πάνω μου post τις έχω τονίσει με bold.

Ανοίγεις τη σελίδα του myphone.gr στον υπολογιστή, και αντιγράφεις τις εντολές (μία-μία), δηλαδή: adb devices, πατάς enter, και ακολούθως.. απευθείας η αντιγραφή στο πρόγραμμα (ADB). Δεν κάθεσαι δηλαδή καν να γράψεις τις εντολές.

 

 

Στο κινητό εννοώ στο μενού προγραμματιστών που το βρήκα και είναι στα ελληνικά....

Το πρέπει να ανοίξω ; Ποιο είναι το usb debugging and security settings ON (Settings -> Additional settings -> Developer options -> USB debugging and USB debugging (Security settings)).

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα. Συνεχίζει να μην τα δείχνει.

 

Σε ποιες εφαρμογές έχεις το πρόβλημα; Αν είναι πολλές, πες μου ορισμένες ενδεικτικά.

 

Επόμενη λύση: Όταν η εφαρμογή είναι στο παρασκήνιο, πάτα το τετράγωνο που είναι αριστερά, αυτό που σε βάζει δηλαδή στις εφαρμογές παρασκηνίου, και επέλεξε τις εφαρμογές που δεν έχεις ειδοποιήσεις, πάτησε παρατεταμένα επάνω, και θα σου βγάλει ένα λουκέτο. Επέλεξέ το, και κλείδωσε τις εφαρμογές αυτές έτσι στο παρασκήνιο.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό εννοώ στο μενού προγραμματιστών που το βρήκα και είναι στα ελληνικά....

Το πρέπει να ανοίξω ; Ποιο είναι το usb debugging and security settings ON (Settings -> Additional settings -> Developer options -> USB debugging and USB debugging (Security settings)).

 

Έχεις αποφασίσει να το κάνεις τώρα αυτό για να σου δώσω οδηγίες; πρέπει να ανοίξεις υπολογιστή εάν θέλεις να το κάνεις τώρα, να κατεβάσεις το adb, και τα υπόλοιπα στην πορεία.

Το usb debugging είναι στο κινητό σου μέσα, ένας διακόπτης είναι δεν είναι τίποτα. Όταν αποφασίσεις να το ξεκινήσεις, θα το δούμε βήμα-βήμα μαζί.

 

Δες εδώ για τους drivers που συζητούσαμε παρακάτω, σε περίπτωση που δεν σου εγκατασταθούν αυτόματα. Αυτούς δεν τους περνάς στο κινητό, θα ανοίξεις τη σελίδα εδώ του νήματος στον υπολογιστή σου, και θα τους κατεβάσεις και θα τους εγκαταστήσεις στον υπολογιστή. Επαναλαμβάνω, όχι στο κινητό.

Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δύο εντολές είναι, και είναι αυτές που στο απο πάνω μου post τις έχω τονίσει με bold.

Ανοίγεις τη σελίδα του myphone.gr στον υπολογιστή, και αντιγράφεις τις εντολές (μία-μία), δηλαδή: adb devices, πατάς enter, και ακολούθως.. απευθείας η αντιγραφή στο πρόγραμμα (ADB). Δεν κάθεσαι δηλαδή καν να γράψεις τις εντολές.

 

Πρώτα πρέπει να εχεις drivers για την συσκευή, και να την βλέπει το bridge στο adb devices να έχει αποτέλεσμα ένα νούμερο και device, στην παραπάνω απάντηση μου σου έχω link πού αναλυτικό με screenshots https://www.xda-developers...y-install-adb/

Τις εντολές τις δίνεις από τον υπολογιστή στα αγγλικά

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα πρέπει να εχεις drivers για την συσκευή, και να την βλέπει το bridge στο adb devices να έχει αποτέλεσμα ένα νούμερο και device, στην παραπάνω απάντηση μου σου έχω link πού αναλυτικό με screenshots

 

Οι drivers περνώνται αυτόματα με τη σύνδεση του κινητού με το καλώδιο στον υπολογιστή. Έτσι συνέβη σε εμένα όταν το έκανα root.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιες εφαρμογές έχεις το πρόβλημα; Αν είναι πολλές, πες μου ορισμένες ενδεικτικά.

 

Επόμενη λύση: Όταν η εφαρμογή είναι στο παρασκήνιο, πάτα το τετράγωνο που είναι αριστερά, αυτό που σε βάζει δηλαδή στις εφαρμογές παρασκηνίου, και επέλεξε τις εφαρμογές που δεν έχεις ειδοποιήσεις, πάτησε παρατεταμένα επάνω, και θα σου βγάλει ένα λουκέτο. Επέλεξέ το, και κλείδωσε τις εφαρμογές αυτές έτσι στο παρασκήνιο.

 

Βασίλη ουσιαστικά ειναι σε όλες. Δεν εμφανίζεται κανένα notification απο καμία εφαρμογή στο lock screen.

 

Ενδεικτικά: αναπάντητες, sms, viber, mail, insta, fb κτλ...

 

Το μόνο που γινεται είναι να ακουγεται ο ηχος και να ανάβει η οθόνη. Δεν δειχνει καποιο εικονιδιο του notification.

 

Ειναι φοβερο, εχω αναπάντητες κλησεις που δεν ακουσα και αν δεν ξεκλειδωσω το κινητο δεν τις βλεπω!

 

Εν τω μεταξυ, μολις ειδα συσκευη φιλου η οποία ειναι στην 11.0.4 και τα δειχνει κανονικα. Μηπως φταιει η 11.0.3 που είμαι εγω;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη ουσιαστικά ειναι σε όλες. Δεν εμφανίζεται κανένα notification απο καμία εφαρμογή στο lock screen.

 

Ενδεικτικά: αναπάντητες, sms, viber, mail, insta, fb κτλ...

 

Το μόνο που γινεται είναι να ακουγεται ο ηχος και να ανάβει η οθόνη. Δεν δειχνει καποιο εικονιδιο του notification.

 

Ειναι φοβερο, εχω αναπάντητες κλησεις που δεν ακουσα και αν δεν ξεκλειδωσω το κινητο δεν τις βλεπω!

 

Εν τω μεταξυ, μολις ειδα συσκευη φιλου η οποία ειναι στην 11.0.4 και τα δειχνει κανονικα. Μηπως φταιει η 11.0.3 που είμαι εγω;

 

Εάν είσαι με την ΕU είναι η τελευταία rom αυτή που έχεις, ενώ εάν είσαι με την Global η τελευταία είναι η 11.0.4.0. Εσύ με ποια είσαι εάν γνωρίζεις να τις ξεχωρίσεις;

 

Οι ρυθμίσεις είναι αυτές που κάναμε, αυτές που σου είπε ο φίλος pmakridis, και που είπαμε και μαζί. Όταν είναι ξεκλείδωτη, στην οθόνη αναμονής αναμμένη η οθόνη, σου δείχνει τις αναδυόμενες ειδοποιήσεις και γενικά, στη κατάσταση αυτή έχεις ειδοποιήσεις;

 

Πες μου κάτι. Μήπως χρησιμοποιείς κάποιον launcher;

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να στείλω από τον υπολογιστή οπότε στο έβγαλα φωτογραφία. Έφτασα μέχρι εδώ και κόλλησα...af955fed333a157c402d3e71ca79c7ba.jpg

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν αποφασίσεις να το ξεκινήσεις, θα το δούμε βήμα-βήμα μαζί.

.

 

Λοιπόν, έφτασα μέχρι εδώ.... zj5oUAAACYkEQBAAA0IIkCAABoQBIFAADQgCQKAACgAUkUAABAA5IoAACABiRRAAAADUiiAAAAGpBEAQAANCCJAgAAaEASBQAA0IAkCgAAoAFJFAAAQAOSKAAAgAYkUQAAAA1IogAAABqQRAEAAKz2se5vAaTsMUMXTD3rAAAAAElFTkSuQmCC

C:\WinApps\adb>adb devices

* daemon not running; starting now at tcp:5037

* daemon started successfully

List of devices attached

2b6048c5 unauthorized

 

και μετά

 

C:\WinApps\adb>adb shell settings put secure sysui_qs_tiles default

Security exception: Permission denial: writing to settings requires:android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

 

java.lang.SecurityException: Permission denial: writing to settings requires:android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να στείλω από τον υπολογιστή οπότε στο έβγαλα φωτογραφία. Έφτασα μέχρι εδώ και κόλλησα...

 

Δούλεψε το usb debugging, μια χαρά.

Για κάνε επανεκκίνηση στο κινητό τώρα, πάτησε παρατεταμένα το πλήκτρο ενεργοποίησης της συσκευής μέχρι να μπουτάρει, και δες εάν ενεργοποιήθηκε η επιλογή επεξεργασία στις συντομεύσεις.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε το usb debugging, μια χαρά.

Για κάνε επανεκκίνηση στο κινητό τώρα, πάτησε παρατεταμένα το πλήκτρο ενεργοποίησης της συσκευής μέχρι να μπουτάρει, και δες εάν ενεργοποιήθηκε η επιλογή επεξεργασία στις συντομεύσεις.

 

αααα και το requires:android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS ; |

Κάνω επανεκκίνηση τώρα...!!!

Όχι δεν εμφανίστηκε η επεξεργασία...

Edited by pmakridis
Link to comment
Share on other sites

αααα και το requires:android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS ; |

Κάνω επανεκκίνηση τώρα...!!!

Όχι δεν εμφανίστηκε η επεξεργασία...

 

Εγώ στη φωτογραφία επάνω, είδα ότι την εντολή adb shell settings put secure sysui_qs_tiles default την έτρεξε.

Θα δούμε το αποτέλεσμα, αφού σου αναγνωρίζει τη συσκευή με την εντολή adb devices, δεν χρειάζεται κάτι άλλο απο drivers κλπ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στη φωτογραφία επάνω, είδα ότι την εντολή adb shell settings put secure sysui_qs_tiles default την έτρεξε.

 

Θα δούμε το αποτέλεσμα, αφού σου αναγνωρίζει τη συσκευή με την εντολή adb devices, δεν χρειάζεται κάτι άλλο απο drivers κλπ.

Οκ αλλά δεν δούλεψε... Κρίμα...

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ αλλά δεν δούλεψε... Κρίμα...

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πες μου κάτι, γιατί έχει σημασία. Στις επιλογές προγραμματιστών, πρέπει να ενεργοποιήθουν δύο επιλογές, όχι μία.

Και το εντοπισμός σφαλμάτων USB, και δύο επιλογές απο κάτω, που λέει εντοπισμός σφαλμάτων USB (ρυθμίσεις ασφαλείας).

Έλεγξε εάν είχες πριν ξεκινήσεις τη διαδικασία και τις δύο επιλογές ενεργοποιημένες.

(Ενεργοποίησε και το ενδιάμεσο, το εγκατάσταση μέσω USB, ας υπάρχει ενεργό). Οι δύο πρώτες όμως επιλογές που σου είπα, εάν ήταν ανενεργές η μία απο τις δύο, θα πρέπει να επαναλάβεις τη διαδικασία. Όταν ενεργοποιήσεις τις επιλογές αυτές, μη βιαστείς να σβήσεις το κινητό σε fastboot mode, γιατί θα σου βγάλει στο κινητό μια ειδοποίηση με την ενεργοποίηση του usb debugging, που θα πρέπει να πατήσεις OK.

Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πες μου κάτι, γιατί έχει σημασία. Στις επιλογές προγραμματιστών, πρέπει να ενεργοποιήθουν δύο επιλογές, όχι μία.

Και το εντοπισμός σφαλμάτων USB, και δύο επιλογές απο κάτω, που λέει εντοπισμός σφαλμάτων USB (ρυθμίσεις ασφαλείας).

Έλεγξε εάν είχες πριν ξεκινήσεις τη διαδικασία και τις δύο επιλογές ενεργοποιημένες.

(Ενεργοποίησε και το ενδιάμεσο, το εγκατάσταση μέσω USB, ας υπάρχει ενεργό). Οι δύο πρώτες όμως επιλογές που σου είπα, εάν ήταν ανενεργές, θα πρέπει να επαναλάβεις τη διαδικασία. Όταν ενεργοποιήσεις τις επιλογές αυτές, μη βιαστείς να σβήσεις το κινητό σε fastboot mode, γιατί θα σου βγάλει στο κινητό μια ειδοποίηση με την ενεργοποίηση του usb debugging, που θα πρέπει να πατήσεις OK.

Όχι μόνο την πρώτη είχα...

Τις άνοιξα και τις άλλες, μου έβγαλε πολλές προειδοποιήσεις...

Έγραψα πάλι την εντολή και δεν έβγαλε τίποτα από κάτω.

Έκανα επανεκκίνηση και ΔΟΥΛΕΨΕ

 

Να τις κλείσω τις άδειες τώρα ;5a060e4fe17418cbf870a2263b2a61c9.jpg

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο την πρώτη είχα...

Τις άνοιξα και τις άλλες, μου έβγαλε πολλές προειδοποιήσεις...

Έγραψα πάλι την εντολή και δεν έβγαλε τίποτα από κάτω.

Έκανα επανεκκίνηση και ΔΟΥΛΕΨΕ

 

Να τις κλείσω τις άδειες τώρα ;5a060e4fe17418cbf870a2263b2a61c9.jpg

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δούλεψε. Χαίρομαι πραγματικά για αυτό.

Μην πειράξεις τίποτα άλλο με τις άδειες.

 

Ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σου στο φόρουμ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε. Χαίρομαι πραγματικά για αυτό.

 

Μην πειράξεις τίποτα άλλο με τις άδειες.

 

 

 

Ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σου στο φόρουμ.

Ναι... Και τελικώς ήταν πολύ εύκολο...

Άνοιξαν όλες οι δυνατότητες !!!

Πολύ σε ευχαριστώ...

Ανεκτίμητη η βοήθεια σου Βασίλη !!!

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια που τα κατάφερα, γράφω αναλυτικά όλες τις κινήσεις που έκανα έτσι ώστε να το επιχειρήσει όποιος άλλος έχει την EU και δεν έχει όλες τις συντομεύσεις στο μενού συντομεύσεων, συμπεριλαμβανομένης της επεξεργασίας !!!

 

Οι κινήσεις που έκανα για να επαναφέρω τα εικονίδια συντόμευσης

στο Xiaomi Redmi Note 9 Pro EU

 

Κατ αρχήν πρέπει να πάμε στις ρυθμίσεις του κινητού -> Σχετικά με το τηλέφωνο

Πατάμε 7 φορές πάνω στο MIOU έκδοση, έτσι ώστε να ανοίξει το μενού επιλογών προγραμματιστών.

 

Μετά πάμε από τις ρυθμίσεις του κινητού στο Πρόσθετες ρυθμίσεις -> Επιλογές προγραμματιστών.

Ανοίγουμε τους διακόπτες στα :

1. Εντοπισμός σφαλμάτων USB

2. Εγκατάσταση μέσω USB

3. Εντοπισμός σφαλμάτων USB (Ρυθμίσεις ασφαλείας)

 

Κατεβάζουμε από

https://www.xda-developers.com/install-adb-windows-macos-linux/

Το αρχείο από την γραμμή που λέει :

Download the ADB ZIP file for Windows

 

Το κάνουμε unzip σε ένα φάκελο που θέλουμε (ας πούμε c:\adb)

 

Ανοίγουμε την γραμμή εντολών που βρίσκετε στο σύστημα των windows από το Start Menu

Γράφουμε :

cd\adb

και πατάμε enter

Έχουμε μεταφερθεί στον φάκελο που αποσυμπιέσαμε το zip αρχείο.

 

Συνδέουμε το κινητό μας σε μια θύρα usb με τον υπολογιστή.

Επιλέγουμε την Μεταφορά φωτογραφιών (PTP)

 

Βλέπουμε πως έχει γίνει η σύνθεση από τα παράθυρα που ανοίγουν στον υπολογιστή μας.

Μετά, πάμε πάλι στο παράθυρο της γραμμής εντολών και γράφουμε (ή κάνουμε αντιγραφή-Επικόλληση) την εντολή :

adb devices

και πατάμε enter

 

Βλέπουμε την συσκευή μας συνδεδεμένη.

Μετά γράφουμε (ή κάνουμε αντιγραφή-Επικόλληση) την εντολή :

adb shell settings put secure sysui_qs_tiles default

και πατάμε enter

 

Μετά κάνουμε μια προσευχή και επανεκκίνηση στο κινητό.

Αν όλα έχουν πάει καλά, έχουμε όλα τα εικονίδια συντόμευσης στο μενού συντομεύσεων !!!

Καλό θα είναι να κλείσουμε τους διακόπτες που ανοίξαμε από τις επιλογές προγραμματιστών.

 

Θέλω για μια ακόμα φορά να ευχαριστήσω τον Vasileios26 γιατί χωρίς την βοήθειά του δεν θα τα κατάφερνα !!!

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση στον φίλο...

Όταν το αγόρασες και το πρωτοανοιξες δεν υπήρχε το εικονίδιο;

Ή πειραξες κάτι και χάθηκε;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εάν είσαι με την ΕU είναι η τελευταία rom αυτή που έχεις, ενώ εάν είσαι με την Global η τελευταία είναι η 11.0.4.0. Εσύ με ποια είσαι εάν γνωρίζεις να τις ξεχωρίσεις;

 

Οι ρυθμίσεις είναι αυτές που κάναμε, αυτές που σου είπε ο φίλος pmakridis, και που είπαμε και μαζί. Όταν είναι ξεκλείδωτη, στην οθόνη αναμονής αναμμένη η οθόνη, σου δείχνει τις αναδυόμενες ειδοποιήσεις και γενικά, στη κατάσταση αυτή έχεις ειδοποιήσεις;

 

Πες μου κάτι. Μήπως χρησιμοποιείς κάποιον launcher;

Η τελευταία ΕU rom είναι η 11.0.4.0 βγήκε πριν 2-3 ημέρες update μέσω ota την πήρα εγώ.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση στον φίλο...

 

Όταν το αγόρασες και το πρωτοανοιξες δεν υπήρχε το εικονίδιο;

 

Ή πειραξες κάτι και χάθηκε;

Όχι δεν υπήρχε. Και όχι μόνον αυτό, και αρκετά άλλα μαζί του...

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...