Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Παίδες το εχω κοντα ενα μηνα το κιμητο και πραγματικα τα σπαει....αλλα μου σπάει και τα νευρα ;)

Αν μπορει ας μου πει καποιος πως απενεργοποιειται ο google assistant οπου συνεχεια ανα 15 λεπτα μου εμφανιζεται και αλλες φορες οχι, Επίσης θα ηθελα να μου πειτε τι γινεται με το θεμα των ειδοποιησεων στο wifi mode, ποτε λαμβανω κανονικα, πότε αργουν, πότε ερχονται αφου ενεργοποιησω την οθονη.

Α μην ξεχασω να σας ρωτησω σχετικα με τον σενσορα σε landscape/vertical, δεν ξερω για σας αλλα εμενα μου γυριζει και με τον αερα.

Πραγματικα τοσα χρονια με αλλες εταιριες δεν ειχα κανενα θεμα, πρωτη φορα μεταβαση στην xiaomi και μου κανει τα νευρα τσανταλια, ίσως να ειχα καλομαθει με το τελευταιο που ειχα (mate 10). το emui κλασεις καλυτερο χωρις να θελω να προκαλεσω vs, αλλα θελω να δωσω μια ευκαιρια στην xiaomi και το miui.

Αν μπορει ας βοηθησει καποιος. Ευχαριστω

 

Αυτό με το wifi το έχω κι εγώ από την πρώτη στιγμή. Από την ώρα που έβαλα προχθές την 11.0.4 (EU) που μου ήρθε ΟΤΑ έχω δει μια βελτίωση είναι η αλήθεια. Σε συνδιασμό ίσως με την εφαρμογή best wifi keeper που δοκιμάζω τελευταία. Δεν λειτουργούν και πάλι πάντα σωστά όλες οι ειδοποιήσεις, αλλά υπάρχει εμφανής βελτίωση. Στο θέμα των μέιλ, με το aquamail που εγκατέστησα, που μου πρότειναν τα παιδιά εδώ, μετά την 11.0.4 τα μέιλ έρχονται αμέσως. Όμως, στην εφαρμογή του gmail μπορεί να έρθουν μετά από 10 λεπτά ή και καθόλου αν δεν ενεργοποιηθεί η οθόνη. Κάτι που με έκανε να ψάξω λίγο αν έχει θέμα το gmail με το Android ή το MIUI ή γενικά! Βρήκα και άλλους στο xda να λένε ότι έχουν θέμα με τις ειδοποιήσεις συγκεκριμένα στο gmail στη συσκευή μας. Οπότε, έχουμε και έμεις (με τη συσκευή και τη rom) θέμα με τις ειδοποιήσεις, έχει και το gmail με τις ειδοποιήσεις της στο android, βράστα! Και δεν μπορώ στο gmail να ορίσω την «Αυτόματη έναρξη», αν φταίει κάπου αυτό...

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ανακάλυψα bug.

Ρυθμίσεις->Οθόνη κλειδώματος->Ανασηκώστε για ενεργοποίηση, όταν το ενεργοποιώ, και κάνω reboot τη συσκευή, απενεργοποιείται.

Εάν θέλετε κάντε μια δοκιμή.

Θα κάνω αναφορά bug στο υπηρεσίες και σχόλια.

 

Σε μένα δεν απενεργοποιήθηκε μετά από reboot...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

 

Σε μένα δεν απενεργοποιήθηκε μετά από reboot...

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα, πριν από λίγο χρησιμοποιώντας τις παραπάνω ρυθμίσεις, πλήρωσε κανονικά μέσω NFC. Ευχαριστώ !!
Ξέρεις κάποιος, αν υπάρχει κάτι ανάλογο στην Πειραιώς ;

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Problem Solved.
Καλά... Μου έβγαλε το ανάλογο μήνυμα για το youtube τώρα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν... Διαπίστωσα πως όταν βάζω κάποιο emoticon από το πληκτρολόγιο στο tapatalk οτιδήποτε γράψω μετά απλώς δεν εμφανίζεται.... Και δεν εμφανίζετε και το emoticon...

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το wifi το έχω κι εγώ από την πρώτη στιγμή. Από την ώρα που έβαλα προχθές την 11.0.4 (EU) που μου ήρθε ΟΤΑ έχω δει μια βελτίωση είναι η αλήθεια. Σε συνδιασμό ίσως με την εφαρμογή best wifi keeper που δοκιμάζω τελευταία. Δεν λειτουργούν και πάλι πάντα σωστά όλες οι ειδοποιήσεις, αλλά υπάρχει εμφανής βελτίωση. Στο θέμα των μέιλ, με το aquamail που εγκατέστησα, που μου πρότειναν τα παιδιά εδώ, μετά την 11.0.4 τα μέιλ έρχονται αμέσως. Όμως, στην εφαρμογή του gmail μπορεί να έρθουν μετά από 10 λεπτά ή και καθόλου αν δεν ενεργοποιηθεί η οθόνη. Κάτι που με έκανε να ψάξω λίγο αν έχει θέμα το gmail με το Android ή το MIUI ή γενικά! Βρήκα και άλλους στο xda να λένε ότι έχουν θέμα με τις ειδοποιήσεις συγκεκριμένα στο gmail στη συσκευή μας. Οπότε, έχουμε και έμεις (με τη συσκευή και τη rom) θέμα με τις ειδοποιήσεις, έχει και το gmail με τις ειδοποιήσεις της στο android, βράστα! Και δεν μπορώ στο gmail να ορίσω την «Αυτόματη έναρξη», αν φταίει κάπου αυτό...

 

Όποτε περιμενω την 11.0.4 (έχω 11.0.3) μηπως και ισιωσει κάπως ειδαλλως μαλλον θα παω και εγω σε aquamail, αν και θα ηθελα να προτιμησω το outllook, anyway θα τεσταρω και τα 2 και θα δω. Ακόμα πάντως και στο viber αργει να ερθει ειδοποιηση....περιεργο. Το θέμα με το landscape/portrait λόγω σένσορα το κλείδωσα και ησύχασα και απλά όταν το χρειάζομαι το ξεκλειδώνω, δεν βλέπω κάποια άλλη λύση.

Τώρα όσο αφορά το google assistant πραγματικά δεν ξέρω καν πως διαολο ενεργοποιειται και μου σπάει τα νευρα, μου το ενφανιζει σε κατι κουλες στιγμες που δεν μπορω να καταλαβω αν φταιω εγω το πως κραταω ή μηπως εχει καποιο gesture που εγω δεν γνωριζω. Η πλάκα ειναι οτι δεν εχω βρει απο που απενεργοποιειται αν αυτο ειναι εφικτό.

Πάντως οφείλω να ομολογήσω πως για τα λεφτά του το hardware είναι σούπερ και φυσικά η μπαταρία ειναι το must της συσκευής. Κάμερες οκ για τα λεφτα που δίνεις, άλλωστε δεν νομιζω οτι στα 260 ευρώπουλα κυκλοφορεί κατι πολύ καλύτερο σε φάση κάμερας.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κάποιος, αν υπάρχει κάτι ανάλογο στην Πειραιώς ;

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλά... Μου έβγαλε το ανάλογο μήνυμα για το youtube τώρα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν... Διαπίστωσα πως όταν βάζω κάποιο emoticon από το πληκτρολόγιο στο tapatalk οτιδήποτε γράψω μετά απλώς δεν εμφανίζεται.... Και δεν εμφανίζετε και το emoticon...

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επειδή έχω Πειραιώς, θα περάσεις στο Google pay την κάρτα σου για ανέπαφες συναλλαγές. Στο Google pay μαζί με την revolut, έχω περάσει και της Πειραιώς. Το Google pay θα το Google-άρεις για να το εγκαταστήσεις, δεν υπάρχει στο playstore. Δεν υπάρχει εφαρμογή της τράπεζας δηλαδή που να κάνει αυτό, όμως λύση γενικότερα υπάρχει.

 

Όσο αφορά την νέα ένδειξη σφάλματος και απο το YouTube, εάν συνεχίσει να στο εμφανίζει, χθες δε σου πρότεινα factory reset, σήμερα όμως θα το κάνω.

 

Υπάρχει λύση και για αυτό, δηλαδή να απεγκαταστήσεις το YouTube μέσω του εργαλείου αφαίρεσης του bloatware (είναι απίστευτα εύκολο να το κάνεις, και με οδηγίες στα ελληνικά), όμως το YouTube είναι εφαρμογή συστήματος, και στο κινητό αυτό δεν πειράζουμε ή πειράζουμε με τρομερή προσοχή ότι είναι στο /system.

Θέλω να πιστεύω ότι εάν αφαιρεθεί το YouTube με το εν λόγω εργαλείο (και το εγκαταστήσεις εκ νέου μετά) δε θα υπάρχει θέμα, όμως δε προτείνω κάτι που δεν το έχω δοκιμάσει. Όπως πάει η συσκευή σου σε βλέπω για factory reset πάντως, καθότι προβλέπω αύριο να μου πεις και για τρίτη εφαρμογή που στο κάνει αυτό.

Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω Πειραιώς, θα περάσεις στο Google pay την κάρτα σου για ανέπαφες συναλλαγές. Στο Google pay μαζί με την revolut, έχω περάσει και της Πειραιώς. Το Google pay θα το Google-άρεις για να το εγκαταστήσεις, δεν υπάρχει στο playstore. Δεν υπάρχει εφαρμογή της τράπεζας δηλαδή που να κάνει αυτό, όμως λύση γενικότερα υπάρχει.

 

 

 

 

 

 

Βασίλη καλησπέρα.

Κατέβασα το google pay και το ενεργοποίησα όπως οι οδηγίες σου παραπάνω.

Έχω 3 κάρτες μια της Πειραιώς κ δυο της eurobank. (Πιστωτικη- χρεωστική)

Μπορώ να έχω και τις τρεις κ να διαλέγω πως θα πληρώσω ανέπαφα??

Επίσης είναι ασφαλές εφαρμογη??

 

Αν μπορείς βάλε ένα screenshot ( κρυψε τα στοιχεία) να δω πως φαίνεται η εφαρμογή για να καταλάβω

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για την εφαρμογή του youtube εχω βάλει το vanced + το microg και δουλευει τζάμι σαν το premium και παίζει και στο παρασκήνιο, την εφαρμογή stock youtube την εχω αφήσει ως εχει ολα χωρις root

https://vanced.app/ η διαφορετικά

https://www.xda-developers.com/youtube-vanced-apk/

Link to comment
Share on other sites

Για λόγους που δεν μπορώ να εξηγήσω, τόσο στο lg g4 όσο και στο samsung galaxy s7. Το YouTube vanced + mikrog μου ζέσταινε το τηλέφωνο όταν ήταν σε ηρεμία (σβηστή οθόνη χωρίς νσ τρέχουν στο παρασκήνιο) και μάλιστα κατέγραφε μια μικρή πτώση της μπαταρίας δίχως αυτή να καταγράφεται στα στατιστικά προς χρέωση των εν λόγω εφαρμογών .

 

 

 

Ίσως σύμπτωση, αλλά αυτή τη φορά το διαπιστώνω και εδώ.

 

Το καταθέτω απλά.

 

 

Edit : με το που τα ξήλωσα και παρότι έχω αναμμένη την οθόνη, (γραφω εδω) η θερμοκρασία πλάτης είναι φυσιολογική

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

εχει κανενας cosmote tv να μου πει αν βλεπει σε πληρη οθονη και αν ναι πως το καταφερε? ευχαριστω και καλημερα σε ολους!!!

Δυστυχώς όχι φίλε μου. Έχει μαύρα αριστερά και δεξιά Και το Nova Go το ίδιο. Αν κάποιος βρει λύση ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα έλαβα το κινητό Xiaomi redmi note 9 pro για την γυναίκα μου και στην φωτογραφική όταν γυρίζω για σελφι όλα κίτρινα τα δείχνει ειδικά το πρόσωπο

Γνωρίζει κανείς γιατί?

 

Έκανα επανεκκίνηση και τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι στην Αίγινα και κόπηκε το ρεύμα λόγω της φωτιάς στα Μέθανα. Όλο το νησί δεν έχει ρεύμα. Τώρα λόγω κάποιας άλλης βλάβης, δεν έχουμε ρεύμα στο σπίτι, οπότε δεν έχουμε, WiFi και έτσι θέλησα να κάνω hotspot το κινητό μου για να μοιραστώ τα δεδομένα με τα παιδιά.

No hotspot στην eu ;;;

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη καλησπέρα.

Κατέβασα το google pay και το ενεργοποίησα όπως οι οδηγίες σου παραπάνω.

Έχω 3 κάρτες μια της Πειραιώς κ δυο της eurobank. (Πιστωτικη- χρεωστική)

Μπορώ να έχω και τις τρεις κ να διαλέγω πως θα πληρώσω ανέπαφα??

Επίσης είναι ασφαλές εφαρμογη??

 

Αν μπορείς βάλε ένα screenshot ( κρυψε τα στοιχεία) να δω πως φαίνεται η εφαρμογή για να καταλάβω

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

50147912083_f5627114f7_z.jpg

50148451806_40e70e7927_z.jpg

 

Η Visa απο κάτω είναι της Πειραιώς προπληρωμένη.

Είναι εφαρμογή της Google, επομένως θεωρώ ότι υπάρχει ασφαλεία. Απο 'κει και πέρα απόλυτος δεν είμαι.

Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα έλαβα το κινητό Xiaomi redmi note 9 pro για την γυναίκα μου και στην φωτογραφική όταν γυρίζω για σελφι όλα κίτρινα τα δείχνει ειδικά το πρόσωπο

Γνωρίζει κανείς γιατί?

 

Έκανα επανεκκίνηση και τίποτα

 

Πήγαινε εκεί στο μενού της σέλφι, κάτω δεξιά έχει κάτι σαν αστεράκι, το οποίο όταν το επιλέξεις σου βγάζει το μενού ωραιοποίηση και φίλτρα.

Επέλεξε το φίλτρα, και βγάλε το Sepia.

Θεωρώ αδιανόητο καινούρια συσκευή να έχει τέτοιο πρόβλημα. Προφανώς εκεί στις ρυθμίσεις που σας είπα, κατά λάθος επιλέξατε αυτό.

 

Εάν δεν διορθωθεί, θα το δούμε.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έκανα εκεί αλλά δεν διορθώθηκε, το συγκεκριμένο που είπες, θα δω σε λίγο όταν πάω σπίτι πάλι ευχαριστώ θα ενημερώσω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχει δεν γράφει Sepia.

Είναι στο νορμάλ. Και μετά έχει διάφορες επιλογές ασπρόμαυρα και τέτοια

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... Διαπίστωσα πως όταν βάζω κάποιο emoticon από το πληκτρολόγιο στο tapatalk οτιδήποτε γράψω μετά απλώς δεν εμφανίζεται.... Και δεν εμφανίζετε και το emoticon...

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό έχει κάνα χρόνο που συμβαίνει.

Έτσι ήταν και στο rn7 που είχα, έτσι είναι και στο rn9 pro.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Όταν πήραμε το κινητό έκανε Update την 11.0.4 μάλιστα και η μπροστινή κάμερα κίτρινα έντονα ειδικά πρόσωπα πολύ χάλια

 

Μετέφερε την φώτο στο πισι και δες την εκεί.

Έχει κι εκεί κίτρινα?

Αν ναι, τράβα μια σελφι σε ένα αντικείμενο, όχι φάτσα, και ανέβασε την σε Google drive να δούμε τι τρέχει

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

50147912083_f5627114f7_z.jpg

50148451806_40e70e7927_z.jpg

 

Η Visa απο κάτω είναι της Πειραιώς προπληρωμένη.

Είναι εφαρμογή της Google, επομένως θεωρώ ότι υπάρχει ασφαλεία. Απο 'κει και πέρα απόλυτος δεν είμαι.

 

Eχω 2 καρτες πειραιως, η μια προπληρωμενη. κατεβασα κ εγω την εφαρμογη, περασα κ τις 2 στην εφαρμογη αλλα δεν με αφηνει να ενεργοποιησω τις ανεπαφες πληρωμες γιατι λεει δεν το υποστηριζει η τραπεζα μου. που ετσι θυμομουν κ εγω να γινεται.

 

μηπως τις πληρωμες τις κανεις μεσω revolut και την γεμιζεις λεφτα με την πειραιως; γιατι απευθειας απο την πειραιως, δεν αφηνει.

Link to comment
Share on other sites

Παλιά φωτογραφία που έβαλα επάνω την δείχνει και εκείνη πολύ έντονα κίτρινη.

 

Ίσως αύριο εργοστασιακες ρυθμίσεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σας ζάλισα αλλά την φωτογραφία πριν που βγάλαμε και είναι έντονα κίτρινα

Την στείλαμε στο δικό μου κινητό και την δείχνει κανονικά και πολύ καθαρά.

 

Καμια ιδέα? Ίσως ρύθμιση κάπου?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι σας έχω ζαλίσει, αλλά μήπως γνωρίζει κανείς γιατί δε μου έρχονται οι ειδοποιήσεις από τη eurobank προκειμένου να ολοκληρωθεί μια συναλλαγή;

Λέω για την ενημέρωση που σου έρχεται κάθε φορά που πραγματοποιείς μια μεταφορά, πληρωμή κτλ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι σας έχω ζαλίσει, αλλά μήπως γνωρίζει κανείς γιατί δε μου έρχονται οι ειδοποιήσεις από τη eurobank προκειμένου να ολοκληρωθεί μια συναλλαγή;

Λέω για την ενημέρωση που σου έρχεται κάθε φορά που πραγματοποιείς μια μεταφορά, πληρωμή κτλ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro

 

Μηπως δεν εχει τα καταλληλα δικαιωματα στις αδειες για να εμφανισει το μηνυμα;

 

παρατεταμενο πατημα στην εφαρμογη κ πατα πληροφοριες εφαρμογης.

 

δες αν ειναι ενεργοποιημενα τα αναδυομενα παραθυρα στις αδειες και επισης, πιο κατω, επελεξε "ειδοποιησεις" κ πηγαινε κατω εκει που λεει "δεικτες δραστηριοτητας". θα βρεις μια ενοτητα που γραφει "κατηγοριες ειδοποιησεων". τσεκαρε τις ρυθμισεις εκει μην κατι ειναι ρυθμισμενο λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Eχω 2 καρτες πειραιως, η μια προπληρωμενη. κατεβασα κ εγω την εφαρμογη, περασα κ τις 2 στην εφαρμογη αλλα δεν με αφηνει να ενεργοποιησω τις ανεπαφες πληρωμες γιατι λεει δεν το υποστηριζει η τραπεζα μου. που ετσι θυμομουν κ εγω να γινεται.

 

μηπως τις πληρωμες τις κανεις μεσω revolut και την γεμιζεις λεφτα με την πειραιως; γιατι απευθειας απο την πειραιως, δεν αφηνει.

 

Ναι ακριβώς αυτό κάνω, και για αυτό έχω θεωρήσει ότι δεν υπάρχει ζήτημα και με της Πειραιώς αφού πληρώνω ανέπαφα με την revolut, θέλω όμως να κάνεις κάτι που το έχω κάνει ήδη, απλώς δεν έχω δοκιμάσει να πληρώσω με την Πειραιώς ανέπαφα.

Διέγραψε (εάν δεν το έχεις κάνει ήδη) την κάρτα της Πειραιώς απο το Google pay.

Πέρασε την απο την αρχή, με Αγγλικά στοιχεία (της Πειραιώς μιλάμε πάντα - κατά τα πρότυπα/πατέντα που κάναμε για να λειτουργήσει η revolut).

 

Και πες μου εάν με σετσρισμένο το Ηνωμένο Βασίλειο σαν χώρα (βάλε και ένα random Αγγλικό τηλέφωνο), εάν δέχεται την Πειραιώς, γιατί όπως γνωρίζουμε το Google pay στην Ελλάδα δεν είναι διαθέσιμο.

 

Και εάν πληρώσεις ανέπαφα με την Πειραιώς, ενημέρωσέ μας.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη φίλε μου δεν σου έρχονται τα pm μου :(

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς αυτό κάνω, και για αυτό έχω θεωρήσει ότι δεν υπάρχει ζήτημα και με της Πειραιώς αφού πληρώνω ανέπαφα με την revolut, θέλω όμως να κάνεις κάτι που το έχω κάνει ήδη, απλώς δεν έχω δοκιμάσει να πληρώσω με την Πειραιώς ανέπαφα.

Διέγραψε (εάν δεν το έχεις κάνει ήδη) την κάρτα της Πειραιώς απο το Google pay.

Πέρασε την απο την αρχή, με Αγγλικά στοιχεία (της Πειραιώς μιλάμε πάντα - κατά τα πρότυπα/πατέντα που κάναμε για να λειτουργήσει η revolut).

 

Και πες μου εάν με σετσρισμένο το Ηνωμένο Βασίλειο σαν χώρα (βάλε και ένα random Αγγλικό τηλέφωνο), εάν δέχεται την Πειραιώς, γιατί όπως γνωρίζουμε το Google pay στην Ελλάδα δεν είναι διαθέσιμο.

 

Και εάν πληρώσεις ανέπαφα με την Πειραιώς, ενημέρωσέ μας.

 

Ευχαριστώ.

Δεν υπαρχει λογος να το κανω γιατι ειναι θεμα τραπεζας και οχι λογαριασμου πώς ειναι ρυθμισμενος, απο οσο γνωριζω. δεν μου βγαζει σφαλμα στον λογαριασμο αλλα βγαζει μηνυμα "αυτη η λειτουργια δεν υποστηριζεται ακομα απο την τραπεζα σας για αυτη την κάρτα". ισως καποιος με καποια απ τις τραπεζες που εχει ενεργοποιημενο το nfc mobile paying να το δοκιμασει να δουμε.

 

ερωτηση σχετική-ασχετη. το revolute κρατα προμηθειες; δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε κ δεν ξερω τι χρεωσεις παιζουν. δλδ στην συνδεμενη καρτα τραβαει αμεσως λεφτα σαν πχ το paypal ή πρεπει να την "φορτισεις" και σου κρατα προμηθεια;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λογος να το κανω γιατι ειναι θεμα τραπεζας και οχι λογαριασμου πώς ειναι ρυθμισμενος, απο οσο γνωριζω. δεν μου βγαζει σφαλμα στον λογαριασμο αλλα βγαζει μηνυμα "αυτη η λειτουργια δεν υποστηριζεται ακομα απο την τραπεζα σας για αυτη την κάρτα". ισως καποιος με καποια απ τις τραπεζες που εχει ενεργοποιημενο το nfc mobile paying να το δοκιμασει να δουμε.

 

ερωτηση σχετική-ασχετη. το revolute κρατα προμηθειες; δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε κ δεν ξερω τι χρεωσεις παιζουν. δλδ στην συνδεμενη καρτα τραβαει αμεσως λεφτα σαν πχ το paypal ή πρεπει να την "φορτισεις" και σου κρατα προμηθεια;

 

Κρατά προμήθειες στην αποστολή εμβασμάτων. Οπως επίσης νομίζω και εάν κάνεις ανάληψη απο ATM άνω του μηνιαίου ορίου, αλλά για αυτό δεν είμαι σίγουρος. Αλλά αυτό είναι άλλη υπόθεση, άλλωστε κανείς -φαντάζομαι τουλάχιστον- δε βγάζει μια revolut για να στέλνει εμβάσματα. Ό,τι αφορά μετατροπές σε συνάλλαγμα - νομίσματα άλλων κρατών, δεν έχει προμήθειες, όπως επίσης και οι ηλεκτρονικές αγορές είτε ανέπαφα είτε μέσω διαδικτύου δεν έχουν προμήθειες.

 

Τέλος το offtopic παιδιά, έχουμε σχετικό νήμα για αυτό.

 

Ευχαριστώ.

Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...