Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Καλησπέρα

Έχω το Iphone SE απο τον Μάρτιο του 2016 . Σαν συσκευή δεν έχει καμμία φθορά - βλάβη , αλλά μάλλον έφθασε η στιγμή του αποχωρισμού : Η μπαταρία στο 83% (μέχρι το απόγευμα πρέπει να το ξαναφορτίσω) , αλλά το μεγάλο πρόβλημα είναι η χωρητικότητα (16Gb) .

Λόγω οικονομικής καταστάσεως δεν μπορώ να ξαναπάω σε Iphone (και ξέρω οτι θα το μετανοιώσω) , αλλά δεν γίνεται διαφορετικά . Σκέφτομαι λοιπόν το 9 Pro αφού το έχει και ο γιός μου και μου έχει πει τα καλύτερα . Το μόνο όμως που με προβληματίζει είναι η ασφάλεια όσον αφορά τις ηλεκτρονικές πληρωμές και τις εφαρμογές των τραπεζών (λογαριασμοί , ΙΒΑΝ , κάρτες κλπ) .

Είναι ασφαλές λόγω Android ; Χρειάζεται να εγκαταστήσω κάποιο(α) προγράμματα για περισσότερη ασφάλεια ; Ή να μην εγκαταστήσω τίποτα απ' όλα αυτά και να έχω αυτές τις εφαρμογές στο SE και να το χρησιμοποιώ μόνο απο το σπίτι (ή να έχω 2 συσκευές μαζί μου;) .

Ευχαριστώ .

 

Υ.Γ. Συγχωρέστε με εάν υπάρχουν ήδη απαντήσεις στο θέμα , αλλά είναι πάρα πολλές οι δημοσιεύσεις και δεν έχω χρόνο να τις διαβάσω όλες ...

 

Eγώ είχα πάντα andoid και πάντα τραπεζικές συναλλαγές από το τηλέφωνο, χωρίς να έχω εγκαταστήσει τίποτα. Άρα ή ασφαλές είναι ή κωλόφαρδος είμαι, ή δεν είμαι ελκυστικός στόχος για τους χάκερς ( λόγω εισοδήματος)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγώ πάλι θα θελα να με στείλουν κάνα φράγκο γιατι για να πάρουν δεν έχω :lol:

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eγώ είχα πάντα andoid και πάντα τραπεζικές συναλλαγές από το τηλέφωνο, χωρίς να έχω εγκαταστήσει τίποτα. Άρα ή ασφαλές είναι ή κωλόφαρδος είμαι, ή δεν είμαι ελκυστικός στόχος για τους χάκερς ( λόγω εισοδήματος)

ασφαλες δεν υπαρχει 100% στης ελεκτρονικες συνναλαγες.περσυ τον δεκεμβριο ειχα περιστατικο με χακερ που αδειασε τον λογαριασμο μου με μικρο ποσα σε τρεις σχεδον συνεχομενες δοσεις και με προστατεψε η εφαρμογη της εθνικης που με ειδοποιησε με μηνυμα αμεσα.για την ιστορια τα στοιχεια κλαπηκαν οτν εκανα μια συνναλαγη μεσω paypal.αρα 100% σιγουρια δεν υπαρχει.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ασφαλες δεν υπαρχει 100% στης ελεκτρονικες συνναλαγες.περσυ τον δεκεμβριο ειχα περιστατικο με χακερ που αδειασε τον λογαριασμο μου με μικρο ποσα σε τρεις σχεδον συνεχομενες δοσεις και με προστατεψε η εφαρμογη της εθνικης που με ειδοποιησε με μηνυμα αμεσα.για την ιστορια τα στοιχεια κλαπηκαν οτν εκανα μια συνναλαγη μεσω paypal.αρα 100% σιγουρια δεν υπαρχει.

 

Για αυτό 2η ανεξάρτητη κάρτα που φορτώνεις λεφτά πριν κάνεις την συναλλαγή που θες.

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

ασφαλες δεν υπαρχει 100% στης ελεκτρονικες συνναλαγες.περσυ τον δεκεμβριο ειχα περιστατικο με χακερ που αδειασε τον λογαριασμο μου με μικρο ποσα σε τρεις σχεδον συνεχομενες δοσεις και με προστατεψε η εφαρμογη της εθνικης που με ειδοποιησε με μηνυμα αμεσα.για την ιστορια τα στοιχεια κλαπηκαν οτν εκανα μια συνναλαγη μεσω paypal.αρα 100% σιγουρια δεν υπαρχει.
Ηταν httpS το site???

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω το Iphone SE απο τον Μάρτιο του 2016 . Σαν συσκευή δεν έχει καμμία φθορά - βλάβη , αλλά μάλλον έφθασε η στιγμή του αποχωρισμού : Η μπαταρία στο 83% (μέχρι το απόγευμα πρέπει να το ξαναφορτίσω) , αλλά το μεγάλο πρόβλημα είναι η χωρητικότητα (16Gb) .

Λόγω οικονομικής καταστάσεως δεν μπορώ να ξαναπάω σε Iphone (και ξέρω οτι θα το μετανοιώσω) , αλλά δεν γίνεται διαφορετικά . Σκέφτομαι λοιπόν το 9 Pro αφού το έχει και ο γιός μου και μου έχει πει τα καλύτερα . Το μόνο όμως που με προβληματίζει είναι η ασφάλεια όσον αφορά τις ηλεκτρονικές πληρωμές και τις εφαρμογές των τραπεζών (λογαριασμοί , ΙΒΑΝ , κάρτες κλπ) .

Είναι ασφαλές λόγω Android ; Χρειάζεται να εγκαταστήσω κάποιο(α) προγράμματα για περισσότερη ασφάλεια ; Ή να μην εγκαταστήσω τίποτα απ' όλα αυτά και να έχω αυτές τις εφαρμογές στο SE και να το χρησιμοποιώ μόνο απο το σπίτι (ή να έχω 2 συσκευές μαζί μου;) .

Ευχαριστώ .

 

Υ.Γ. Συγχωρέστε με εάν υπάρχουν ήδη απαντήσεις στο θέμα , αλλά είναι πάρα πολλές οι δημοσιεύσεις και δεν έχω χρόνο να τις διαβάσω όλες ...

 

εκατομύρια ανθρώπων που έχουν android έχουν χάσει όλα τα λεφτά τους και για αυτό δεν μπορούν να πάρουν iphone ....

καλό θα είναι να μην υπερβάλλουμε και να σκεφτόμαστε λίγο λογικά :)) να υποθέσω δεν είχες pc με windows ποτέ γιατί θα είχε γεμίσει ήδη ιούς και θα σου είχαν κλέψει τα πάντα :P

 

αυτό που θα πρέπει να βάλεις είναι ..... να μη βάζεις ό.τι ναναι εφαρμογές όπου βρεις :)

κατά τα άλλα κάνεις ό.τι θες και ό.τι σε κάνει εσένα να νιώθεις "ασφάλεια"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Πως μπορω οταν με καλουν και μιλαω να φαινεται σε αυτον που με καλει οτι μιλαω και οχι να χτυπαει κανονικα? Τι ρυθμισεις χρειαζεται να κανω?

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

εκατομύρια ανθρώπων που έχουν android έχουν χάσει όλα τα λεφτά τους και για αυτό δεν μπορούν να πάρουν iphone ....καλό θα είναι να μην υπερβάλλουμε και να σκεφτόμαστε λίγο λογικά :))

Έκανα μια ερώτηση μιας και απέχω από το Android περιπου 5 χρόνια . Πού βλέπεις την υπερβολή και το παράλογο ;

να υποθέσω δεν είχες pc με windows ποτέ γιατί θα είχε γεμίσει ήδη ιούς και θα σου είχαν κλέψει τα πάντα :P

PC έχω απο το 1985 με το MS-DOS 3.2 . Tα windows ήρθαν λίγο πιό μετά ... Ποτέ δεν είχα ιούς ... Πάντα πρόσεχα ...

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια ερώτηση μιας και απέχω από το Android περιπου 5 χρόνια . Πού βλέπεις την υπερβολή και το παράλογο ;

PC έχω απο το 1985 με το MS-DOS 3.2 . Tα windows ήρθαν λίγο πιό μετά ... Ποτέ δεν είχα ιούς ... Πάντα πρόσεχα ...

Πλάκα έκανε, αλλά το έθεσες σαν να θέλεις να αλλάξεις την Porsche και φοβάσαι τα Toyota γιατί έχεις ακούσει ότι τρακάρουν :)

Το τηλέφωνο και το λειτουργικό σύστημα είναι μια χαρά από πλευράς ασφάλειας. Συνήθως δεν είναι εκεί ο αδύναμος κρίκος.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε επιτέλους η 12...!!!

40d45799dd88fec9f26984229a69d740.jpg

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα έκανε, αλλά το έθεσες σαν να θέλεις να αλλάξεις την Porsche και φοβάσαι τα Toyota γιατί έχεις ακούσει ότι τρακάρουν :)

Το τηλέφωνο και το λειτουργικό σύστημα είναι μια χαρά από πλευράς ασφάλειας. Συνήθως δεν είναι εκεί ο αδύναμος κρίκος.

 

Έχω ακούσει για κάτι yaris που καίνε λάδια

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

nep3t94n.jpg

 

Ιστορική μέρα :rolleyes:

εδω παντως ακομα ...προιστορικη η μερα...:lol:

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ok μπορεί να κατάλαβα λάθος ...

Ο αδύναμος κρίκος όμως πού είναι ;

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις.

Άλλαξε το θέμα, πλέον έχει το φεγγάρι. Άλλαξε το μενού της κάμερας. Και γενικότερα έγινε ένα κλικ ποιο γρήγορο

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η global miui 12.0.1 παίδες!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΉ...

ΟΠΟΤΕΔΉΠΟΤΕ ΚΙ ΑΝ ΚΆΝΕΤΕ ΟΠΟΙΑΣΔΉΠΟΤΕ ΜΟΡΦΉ ΟΤΑ UPDATE ΤΟ ΤΗΛΈΦΩΝΟ ΣΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΆ ΦΟΡΤΙΣΜΈΝΟ ΚΑΙ ΕΚΤΌΣ ΜΠΡΙΖΑΣ.

Μη ρωτάτε γιατί. Απλά έχετέ το κατά νου..

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρώτες εντυπώσεις.

Άλλαξε το θέμα, πλέον έχει το φεγγάρι. Άλλαξε το μενού της κάμερας. Και γενικότερα έγινε ένα κλικ ποιο γρήγορο

 

Έγινε πιο γρήγορο διότι καθάρισε cache και dalvik cache.

Δούλεψε το και δες αν κρατάει την ίδια σπιρτάδα

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΉ...

 

ΟΠΟΤΕΔΉΠΟΤΕ ΚΙ ΑΝ ΚΆΝΕΤΕ ΟΠΟΙΑΣΔΉΠΟΤΕ ΜΟΡΦΉ ΟΤΑ UPDATE ΤΟ ΤΗΛΈΦΩΝΟ ΣΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΆ ΦΟΡΤΙΣΜΈΝΟ ΚΑΙ ΕΚΤΌΣ ΜΠΡΙΖΑΣ.

 

Μη ρωτάτε γιατί. Απλά έχετε το κατά νου..

Γι'αυτό δεν το κάνω ακόμη γιατί είμαι στο 17%

 

Ευχαριστώ πάντως

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Μην δω ποστς τύπου "πως γυρναω πίσω σε miui 11" σας έφαγα :lol:

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ok μπορεί να κατάλαβα λάθος ...

Ο αδύναμος κρίκος όμως πού είναι ;

Συνήθως είναι ο χρήστης. Οι συσκευές, το λειτουργικό σύστημα και οι εφαρμογές έχουν επαρκείς προβλέψεις ασφαλείας.

Παρ' όλα αυτά, αν κάποιος "επιβεβαιώσει" τα στοιχεία του σε κάποιο phishing email, δεν θα τον προστατέψει κάτι από αυτά.

Οι καλές πρακτικές εξαρτώνται από τη χρήση του καθενός, πχ αν κάποιος θέλει να πληρώνει με NFC είναι καλό να ζητάει ταυτοποίηση για κάθε πληρωμή...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

Το τηλέφωνο είναι 1 με 2 κλικ πιο αργό.

Το ρολαρισμα πιο αργό καμία σχέση με πριν.

Ξεκινάω debloat

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ok μπορεί να κατάλαβα λάθος ...

Ο αδύναμος κρίκος όμως πού είναι ;

Όταν έχεις ρουταρισμένη συσκευή ή όταν κατεβάζεις εφαρμογές από τρίτες πηγές εκτός playstore δηλαδή...Και μην ξανακούσω ότι τα yaris καίνε λάδια:lol::lol::lol:

Α και με γειά η 12!!! Στο mi9 lite την έχω τώρα και 1,5 μήνα και είναι όλα άψογα και από σβελτάδα και από μπαταρία....

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

com.longcheertel.sarauth

 

code Signing 2 Email Collection 1

 

found a potential E-Mail address in binary/memory

details

Pattern match: "mengxu@longcheer.net0"

Pattern match: "mengxu@longcheer.net"

source

String

relevance

3/10

ATT&CK ID

T1114 (Show technique in the MITRE ATT&CK™ matrix)

Hiding 1 Suspicious Indicators...

παγωμα:D

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...