Jump to content

Πού μειονεκτεί η Wind;


nucleogenesis
 Κοινοποίηση

Πού μειονεκτεί η Tim ?  

981 members have voted

  1. 1. Πού μειονεκτεί η Tim ?

    • Ποιότητα Σήματος
      205
    • Χωρητικότητα Δικτύου
      89
    • Υπηρεσίες
      48
    • Καινοτομία
      39
    • Customer Care
      57
    • Τιμολογιακή πολιτική - Χρεώσεις
      122
    • Επιδοτήσεις Συσκευών
      70
    • Αξιοπιστία και Σταθερότητα
      114
    • 3 G network & services
      125
    • Website
      112


Recommended Posts

Καλή η Wind με πολλές προσφορές και υπηρεσίες, προγράμματα αλλά όταν μιλάμε για χωρητικότητα δικτύου, εξυπηρέτηση πελατών και σελίδα στο internet :X:cry::X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 354
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η χωρητικότητα του δικτύου όντως δεν είναι πολύ καλή....εξυπηρέτηση πελατών δεν ξέρω. Σελίδα στο ίντερνετ. (εμένα προσωπικά μου αρέσει.)

 

Όσο για το σήμα που λέγαμε, σε μερικά σημεία είναι απαράδεκτη. Στο νησί της Ικαρίας είναι απούσα στο μεγαλύτερο μέρος του νησιού.

 

Όσο για την αξιοπιστία που λέει ένα παιδί μερικά πόστ πρίν...οκ έχει ψιλοδίκιο. απέσυρε διάφορες προσφορές που δεν είχαν ημερομηνίες λήξης...αλλά οκ και πάλι παραμένει να είναι άκρως ανταγωνιστική.

 

Αλλά σίγουρα κάτι πρέπει να κάνει για την χωρητικότητα του δικτύου της.

 

είναι απαράδεκτο να βλέπω δίκτυο κατειλλημένο μέσα στην Αθήνα.

 

Καλή Ανάσταση σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Για την χωρητικότητα συμφωνώ κι εγώ με τον προλαλήσαντα. Έχει τύχει αρκετούτσικες φορές να μην μπορώ να κάνω κλήση επειδή το δίκτυο είναι "απασχολημένο"

Εξίσου σοβαρό όμως θεωρώ το οχι και τόσο καλό site της. Έλα ρε wind.. βάλε τα δυνατά σου. Αφού μπορείς!

Link to comment
Share on other sites

1) Το σύστημά τους κάνει λάθη κάθε τρεις και λίγο και υπάρχουν χρεώσεις χωρίς λόγο. Με την vodafone δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα. Για την cosmote δεν ξέρω αλλά δεν έχω ακούσει και κάτι αρνητικό.

2) Δεν υπάρχει κατάλληλο προσωπικό που να μπορεί να κάνει σωστά την δουλειά του. Στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών το 90% που δουλεύει εκεί απλά δεν μπορεί να σε εξυπηρετήσει σωστά!! Και οι τεχνικοί θέλουν τουλάχιστον 2 μήνες χρόνο για να ελέγξουν ένα sms!!

3) Δεν υπάρχει σωστή ενημέρωση. Βασικά ούτε οι ίδιοι που βγάζουν τα διάφορα προγράμματα δεν ξέρουν τι ισχύει και τι όχι.

 

Υπάρχουν και άλλα διάφορα προβλήματα που έχουν ήδη γραφτεί.. οπότε να μην τα ξαναγράφω και εγώ. Ας διορθώσει πρώτα αυτά τα 3 ΒΑΣΙΚΑ προβλήματα που έγραψα και πρέπει να τηρεί μια ΣΩΣΤΗ εταιρεία, ώστε να μην χάνει τους ήδη υπάρχοντες πελάτες, και μετά τα υπόλοιπα πιστεύω πως είναι δευτερεύοντα για την WIND. Έχει πολύ δρόμο ακόμα......

Link to comment
Share on other sites

1) ...Βασικά ούτε οι ίδιοι που βγάζουν τα διάφορα προγράμματα δεν ξέρουν τι ισχύει και τι όχι.

... WIND. Έχει πολύ δρόμο ακόμα......

 

Και εγώ αυτό πιστεύω.

Ότι δηλαδή το marketing της εταιρίας είναι αλλα ντ' αλλα. Προφανώς βγαζει νέα πακέτα για διαφημιση χωρίς να έχει ενημερώσει κανένα στην υπόλοιπη εταιρία και καταστήματα...:)

Χαζοί υπάλληλοι υπάρχουν παντού ειδικά όταν πληρώνονται το βασικό μισθό. Στην cosmote το πιο πιθανό είναι να στείλουν σε κατάστημα ΟΤΕ

Αυτός ο μηδενισμός την παραμονη εκδοσης του λογαριασμού εξακολουθεί να είναι αστατος. Η Vodafone και η Cosmote το έχουν λύσει απο την πρώτη μέρα.

Έλεος πια.

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

η wind μπορει να υστερει σε σημα αρκετες φορες αλλα με αποζημιονει με το wind non stop plus .εχω περασει πολλεσ ωρες στο internet me mono 3.5e το μηνα και μπαινο και με το laptop με το htc που εχω.:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
eimai sindromitiria tis wind apo tote pou itan telestet.... kai auto pou me exei enoxlisi poio poli einai oi xalia ipalliloi sta katastimata tis einai asxetoi os epi to pleoston kai sou dinoun mises plirofories toulaxiston edw pou zw egw!

it's nice to be important!!!!

but it's more important to be

NICE

Link to comment
Share on other sites

eimai sindromitiria tis wind apo tote pou itan telestet.... kai auto pou me exei enoxlisi poio poli einai oi xalia ipalliloi sta katastimata tis einai asxetoi os epi to pleoston kai sou dinoun mises plirofories toulaxiston edw pou zw egw!

δεν εχεις επισκφτει και τ'αλλα γι'αυτο.

και για να χουμε καλο ερωτημα που γινεται αυτο?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις επισκφτει και τ'αλλα γι'αυτο.

και για να χουμε καλο ερωτημα που γινεται αυτο?

Ε καλά μη τρελένεσαι boss

Μη ξεχνάς ότι το 80% των χρηστών είναι και λίγο άσχετοι (βάλε το κινητο στο κουτί και γύρισε το πίσω στο κατάστημα pls) και επίσης έχουν παραλογες απαιτήσεις...:lol:

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ε καλά μη τρελένεσαι boss

Μη ξεχνάς ότι το 80% των χρηστών είναι και λίγο άσχετοι (βάλε το κινητο στο κουτί και γύρισε το πίσω στο κατάστημα pls) και επίσης έχουν παραλογες απαιτήσεις...:lol:

 

καλά τα λες φιλε. δεν διαβάζει κανείς τις οδηγίες χρήσης.

αλλά αυτό ισχύει σε όλα τα ηλεκτρονικά οχι μόνο στα κινητά

Link to comment
Share on other sites

Κάλα εντάξει παιδιά.. μην ρίχνετε το φταίξιμο στους χρήστες. Αυτά τα γράψατε, με αφορμή αυτά που έγραψε η destroy.. και δεν έχουν καμία σχέση. Άσχετους υπαλλήλους βρίσκεις παντού. Αλλά το χειρότερο δεν είναι αυτό. Το χειρότερο είναι όταν δεν μπαίνουν στον κόπο να το ψάξουν και να σε εξυπηρετήσουν. Εγώ είχα πάει μια φορά σε ένα κατάστημα να ρωτήσω για ένα πρόβλημα που είχα με το wind plus και ο υπάλληλος δεν γνώριζε καν τι είναι!! Και δεν μπήκε στον κόπο να το ψάξει. Βέβαια συμφωνώ οτι αυτό ισχύει για όλα τα καταστήματα..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Που μειονεκτεί;

 

Στην κατάργηση των καρτών ανανέωσης 20€, 30€ :mad:

 

Είχα βρει την υγειά μου :p

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

αληθεια ποτε εγινε αυτο? δεν το εχει ανκοινωσει πουθενα.... ασε που τωρα ξαναβρισκω 3€ καρτες!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

αληθεια ποτε εγινε αυτο? δεν το εχει ανκοινωσει πουθενα.... ασε που τωρα ξαναβρισκω 3€ καρτες!

 

Να σου πω την αλήθεια, δεν ξέρω πότε ακριβώς έγινε :p

 

Το θέμα είναι πως όταν ξέμεινα από κάρτα και πήγα να πάρω, 3 περίπτερα μου είπαν ότι η Wind κατήργησε τις μεγάλες κάρτες και έχουν μόνο τον 10€. Το ένα περίπτερο μάλιστα έχει μηχάνημα που βγάζει κάρτες και μου είπε ότι στις επιλογές της Wind δεν υπήρχαν των 20€ και των 30€!!

 

Των 3€ εξακολουθώ να μην βρίσκω, οπότε βολεύομαι με των 10€ ("βολεύομαι"... τρόπος του λέγειν :down:)

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

εμας παιδια ενα συγκεκριμενο περιπτερο εχει 3€... αποκλειεται να του εμειναν επειδη για ενα διαστημα δεν ειχε αφου τις σταματησαν.. τωρα τι να πω? εγω παντως πηγαινω στα καταστηματα και ''φωρτωνω'' οσο θελω...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

οχι βρε.... απο 3 και πανω...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως μειονεκτεί στο 3G δίκτυο γιατί δέν μπορώ να πιάσω 3G μέσα στο σπίτι και γενικά στους κλειστούς χώρους.Πρίν που είχα cosmote όμως έπιανα.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν χρηστες που βολευονται με 3 ευρω :confused:

 

βαλε μια 20 η καλυτερα 30 για να γουσταρεις! με 3 ευρω ,τι θα μιλησεις? τι να πω ρε παιδια προσωπικα περιεργο το βλεπω.

 

εγω τα βαζω ισα ισα να εχω καρτα για να μιλω μεσω 1200 λεπτα και μηνυματα αντε και να στειλω και κανενα μηνυμα αναγκης σε αλλο δικτυο..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την κάρτα την χρησιμοποιώ μόνο για το wind plus και συνήθως βάζω όση κάρτα χρειάζομαι. Δηλαδή άμα γίνει κάποιο λάθος και χρεωθώ κατά την πλοήγηση (τα συνηθίζει κάτι τέτοια η wind) να μην κλαίω τα λεφτά που έχασα.. απλά θα πετάξω την κάρτα και θα πάρω μια καινούρια! Δεν την ξανάπατάω :p
Link to comment
Share on other sites

και εγω σε μια καρτα εχω -6€..........

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ βάζω ένα <<τικ>> στις χρεώσεις.Ελπίζω να τις κατεβάσουν και να μην ασχολούνται ΜΟΝΟ με την Q.Δεν μπορούν να βάλουν 1 λεπτό το sms πρός το εξωτερικό και στο F2G.Sony και καλά να πάρουμε πακετάκι με φθηνά sms??και άν υπάρχει!!!:p:p:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Και ακόμα να δώσει ηλεκτρονικό κατάστημα όπως οι άλλες 2...

 

Δηλαδη εσυ έχεις αγοράσει κάτι απο το e-shop της Cosmote?

Εμενα μου φαίνεται πολύ μούφα.

Τουλάχιστον η Vodafone είναι αξιοπιστή (Δεν είχε εμπλακεί το όνομα της και σε υποκλοπές εν αγνοία της όπως οι άλλες εταιρίες):X

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...