Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:) Έτσι ακριβώς γίνεται!! Εγω πρόσφατα που ταξίδεψα για Γερμανία και καθόμουν σε vip θέση είχαμε οθόνες στο καθισμά μας και είχαμε ενδείξεις χάρτη, πορείας, ταχύτητας, κατεύθυνσης, υψομέτρου, φοβερά πράγματα, και εγω δεν ήξερα το ΤΙ συμβαίνει μιας και δεν καταλαβαίνεις τίποτα.. Αυτά είναι γκάζια;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άνοιξα το Mio στο αεροπλάνο, σε πτήση της Aegean από Αθήνα προς Θεσσαλονίκη και πραγματικά έπαθα πλάκα.

 

Το αεροπλάνο απογειώθηκε στα 140-150 περίπου χλμ και η ταχύτητα συνέχιζε να αυξάνει γρήγορα μέχρι τα 500+ χλμ ενώ αύξανε με μικροτερες ταχύτητες μέχρι λίγο μετά τη Σκόπελο, όπου έφτασα τα 720 χλμ. !!! Από εκεί και πέρα, άρχισε να πέφτει σταδιακά, ενώ ακουμπήσαμε το διάδρομο με περίπου 180 χλμ ...

 

Ετυπωσιάστηκα μιας και δεν είχα ιδέα για το ΤΙ γίνεται κατά τη διάρκεια της πτήσης ...

 

Αλήθεια επιτρέπετε η χρήση PDA και ηλεκτρονικών συσκευών κατά την ώρα της πτήσης ή ακόμα περισσότερο κατά την απογείωση και προσγείωση ?

 

Μήπως είναι επικίνδυνο ?

 

Σε άφησαν να το χρησιμοποιήσεις ή δεν σε πήραν χαμπάρι ?

 

Ρωτάω για να το δοκιμάσω και εγώ εάν επιτρέπεται.

 

(Έχω Bluetooth GPS)

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι ηλεκτρονικές συσκευές απαγορεύονται μέσα στο αεροπλάνο και ειδικά κατά την απογείωση και προσγείωση. Το γιατί, είναι κάτι που σηκώνει πολύ μεγάλη κουβέντα, αλλά εγώ είμαι πεπισμένος ότι δεν έχει ουσιαστικό λόγω, και χαρακτηριστικά θα αναφέρω ότι το ίδιο το αεροπλάνο έχει GPS αλλά και οι χηρηστές, καθ' όλη τη διάρκεια της πτήσης, μηλάνε κανονικά στα κινητά τους ...

 

Πάντως, εγώ το άνοιξα ... "διακριτικά" !

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, περιμένουμε νέους χάρτες από την NGI σύντομα;

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

το GPS και το PDA δεν είναι επικίνδυνα στο αεροπλάνο, φυσικά το δεύτερο με κλειστά τα WiFi/BT

 

το GPS δεν εκπέμπει, απλά λαμβάνει κάτι που υπάρχει ήδη στον "αέρα"

το PDA ούτε εκπέμπει, ούτε λαμβάνει

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες να ρωτησω κατι...

 

Ειχα δει σε ενα forum και μαλιστα νομιζα οτι ειταν εδω αλλα πηγα πισω 20 σελιδες πισω αλλα τελικα ειταν απο αλλου και λεγανε για εναν πομπο που το βαζεις στο αμαξι η στην μηχανη και βλεπεις απο το navi σου την θεση τους και καποιος εδωσε ενα site με αυτο το πραγμα που ειναι σαν ενας ενυσχητης σε μικρογραφια... Η τιμη θυμαμαι ειταν γυρο στα 400euro

 

Και δεν την κρατησα την σελιδα αν γνωριζει καποιος γιαυτο ας μου πει παρακαλω...

 

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ :offtopic:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες να ρωτησω κατι...

 

Ειχα δει σε ενα forum και μαλιστα νομιζα οτι ειταν εδω αλλα πηγα πισω 20 σελιδες πισω αλλα τελικα ειταν απο αλλου και λεγανε για εναν πομπο που το βαζεις στο αμαξι η στην μηχανη και βλεπεις απο το navi σου την θεση τους και καποιος εδωσε ενα site με αυτο το πραγμα που ειναι σαν ενας ενυσχητης σε μικρογραφια... Η τιμη θυμαμαι ειταν γυρο στα 400euro

 

Και δεν την κρατησα την σελιδα αν γνωριζει καποιος γιαυτο ας μου πει παρακαλω...

 

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ :offtopic:

 

Για κοιτα εδω: http://www.ngi.gr/forum/viewforum.php?f=32&sid=ad2f755f94f965836f55e72bbc2a900e

:) :)

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

που βλέπεις το περίεργο;

 

για την ώρα που βλέπει ο δορυφόρος, ίσως έχει bug το PN και δεν κάνει σωστό GMT compensation (+2, ή μάλλον +3 τώρα το καλοκαίρι)

 

εφόσον κανένα GPS πρόγραμμα (ούτε το PN) δεν χρησιμοποιεί αυτό το ρολόι για κάτι (απλά στο δείχνει όταν μπεις να δεις τους δορυφόρους και τίποτα άλλο), γιατί να το επιρρεάσει στην ώρα άφιξης; (όλοι οι υπολογισμοί γίνονται χρησιμοποιόντας το ρολόι του PDA σου)

Έχεις δίκιο,διότι αν βάλεις +3 GMT τότε η ώρα που εμφανίζεται είναι η σωστή.:)

Link to comment
Share on other sites

 

Ε ναι αυτο ειταν το forum....:O

 

Ενα μυαλο χειμωνα καλοκαιρι τι να σου κανει αν και πηγα και στην NGI αλλα μαλλον δεν ερευνησα σωστα.....

 

Σε ευχαριστω......;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

το GPS και το PDA δεν είναι επικίνδυνα στο αεροπλάνο, φυσικά το δεύτερο με κλειστά τα WiFi/BT

 

το GPS δεν εκπέμπει, απλά λαμβάνει κάτι που υπάρχει ήδη στον "αέρα"

το PDA ούτε εκπέμπει, ούτε λαμβάνει

 

mpa tha to dikimaso kime to bt anixto .. ean do pos pai na pesi to aeroplano apla tha to kliso loool

 

tora sta sovara ine poli piloti sta idiotika cesna ktl pou xrisimopioune gps me pda !!

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

Speedcameras Updates για χρήστες

Destinator 6.0, Destinator PN & Destinator 3 !!!!

 

Νέο Update 1 Αυγούστου 2006

 

http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?p=8408#8408

 

Change Log :

Προστέθηκαν 31 Νέα σημεία( 4 CTV – 21 R – 6 WR)

 

Φιλικά GriMak - MiNoTaVrS

Link to comment
Share on other sites

Speedcameras Updates για χρήστες

Destinator 6.0, Destinator PN & Destinator 3 !!!!

 

Νέο Update 1 Αυγούστου 2006

 

http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?p=8408#8408

 

Change Log :

Προστέθηκαν 31 Νέα σημεία( 4 CTV – 21 R – 6 WR)

 

Φιλικά GriMak - MiNoTaVrS

 

:respect:

 

Τhanx biatch!:D

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

μήπως έχει κάποιος, χάρτες για τις χώρες αυτές (destinator pn) ή για όλη την ευρώπη να μου δώσει ένα link να τους κατεβάσω.Ετοιμάζω ταξίδι για εκεί και τους χρειάζομαι.Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

epeidi exo xasei tin mpala... poio destinator einai to telefteo? to PN 'i to 6?

(gia WM2003SE)

 

Το 6 είναι.

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση...

 

πρέπει να περάσω όλα ταdates απο τον Φεβρουάριο και μετά??

ή απλά το τελευταίο?:O

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

1. Ποιά είναι η διαφορά μεταξύ του "ρανταρ εκφοβισμου" και "καμερα ταχυτητας"?

 

2. Τα φορητά ραντάρ πως τα γνωρίζουν....σχετικά με το πότε και που?

 

Ευχαριστώ και μπράβο για την εξαιρετική δουλειά...σπάνιο πράγμα για Ελλάδα...;) :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...