Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παιδια βρηκα κατι λαθακια στο νεο χαρτη....

 

Εχω κατεβασει το νεο χαρτη 2006.Q3.4503 με fix τα bugs των τραπεζων και ειδα παλι...

 

στις κατηγοριες/Ψυχαγωγια/θεατρα οτι δεν ΒΓΑΖΕΙ τα θεατρα αλλα κατι κτηματα!!!!!!!!!!

 

Στην κατηγοριες/Ψυχαγωγια/Waterparks ειναι κενο...

 

Στα Εμπορικα κεντρα κενο...

 

 

Για δειτε και εσεις...............

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να μην μπερδεύεσαι φτιάξε ότι θες στο excel και κάνε save as και διάλεξε comma separated values *.csv από το μενουδάκι κάτω από το πεδίο που γράφεις το όνομα.

 

Αλλιώς σε ένα notepad χωρίζεις τις τιμές με κόμματα (πιο απλό αλλά ίσως μπερδευτείς με τα κενα κτλ.)

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια βρηκα κατι λαθακια στο νεο χαρτη....

 

Εχω κατεβασει το νεο χαρτη 2006.Q3.4503 με fix τα bugs των τραπεζων και ειδα παλι...

 

στις κατηγοριες/Ψυχαγωγια/θεατρα οτι δεν ΒΓΑΖΕΙ τα θεατρα αλλα κατι κτηματα!!!!!!!!!!

 

Στην κατηγοριες/Ψυχαγωγια/Waterparks ειναι κενο...

 

Στα Εμπορικα κεντρα κενο...

 

 

Για δειτε και εσεις...............

 

Αυτό με τα κτήματα έχει διορθωθεί αν κατεβάσεις ξανά το χάρτη. Η αλλαγή έγινε πριν 2 - μέρες. Δε νομίζω ότι είναι πολύ σημαντικό. Τα υπόλοιπα είναι θέμα ακτίνας αναζήτησης.

Link to comment
Share on other sites

16 Σεπ. 2006, 15:53

stixima

Παράθεση:

Αρχικό Μήνυμα από stixima Εμφάνιση Μηνύματος

Εχω δει μεσα στην κατηγορια που εχει π.χ βενζιναδικα, αστυνομικα τμηματα κλπ και καταστηματα ΙΚΕΑ. Αλλα δεν μπορω να το επιλεξω για να ξεκινησει η ΠΛΟΗΓΗΣΗ. Γιατι;

 

Αλλιος πως μπορω π.χ να βαλω στην διευθυνση το καταστημα ΙΚΕΑ Θεσ/νικης (12χλμ Θεσ/νικης Περαιας) και να με οδηγησει εκει; Δεδομενου οτι δεν βρισκομαι Θεσ/νικη και ειμαι σε αλλη πολη γι'αυτο και ρωταω.

avid Χθες, 03:04

Δεν μπορεις να κανεις απο εκει πλοηγηση εκει διπλα εχει κατι ματια το πατας και σου δειχνει στον χαρτη που εχει το ικεα με ενα σηματακι και ξερεις που βρισκετε και τοτε κανεις πλοηγηση χωρις να ψαχνεις με οδους......

 

Εαν πατησω "καταστηματα ΙΚΕΑ" και το βελακι ">" που βρισκεται διπλα στην λεξη "Στοιχεία" μου εμφανιζει "ΑΔΕΙΟΣ ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ".

Ενω αν π.χ επιλεξω "Γαστρονομια -> Γρηγορης Μικρογευματα" μου εμφανιζει μετα αν θελει να το βρει στην πολη που μενω.

 

Το ερωτημα μου εμενα ειναι το εξης:

Ταξιδευω π.χ απο Αλεξανδρουπολη προς Θεσ/νικη με σκοπο να επισκεφθω το καταστημα ΙΚΕΑ πως θα πρεπει να χρησιμοποιησω το PN; Ο.κ μεχρι Θεσ/νικη ξερω να παω.. :cool: αλλα στο ΙΚΕΑ δεν ξερω. Τι προτεινετε;

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επιλέγεις από τα χρήσιμα τα ικεα και πατάς εργαλεία-->ρυθμίσεις και στην ακτίνα αναζήτησης βάζεις ολόκληρος ο χάρτης.Επειτα πατώντας στα στοιχεία θα εμφανιστούν τα στοιχεία που θες:cool:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα 03:48

bbbb Επιλέγεις από τα χρήσιμα τα ικεα και πατάς εργαλεία-->ρυθμίσεις και στην ακτίνα αναζήτησης βάζεις ολόκληρος ο χάρτης.Επειτα πατώντας στα στοιχεία θα εμφανιστούν τα στοιχεία που θες

 

Αυτος εισαι.. bbbb :D

Το δοκιμασα και ειναι ο.κ

Ευχαριστω πολυ.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επιλέγεις από τα χρήσιμα τα ικεα και πατάς εργαλεία-->ρυθμίσεις και στην ακτίνα αναζήτησης βάζεις ολόκληρος ο χάρτης.Επειτα πατώντας στα στοιχεία θα εμφανιστούν τα στοιχεία που θες:cool:

Υπάρχει περίπτωση να γίνει η ρύθμιση αυτή εξ ορισμού ρύθμιση;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

na rothso kati sthn perioxh Goudi eno exei tous dromous otan pao na balo dieu8unsh mou leei den uparxoun odoi.......to exei pa8ei kapoios allos?

 

 

kai epishs meta thn gefura ths xalkidos (pros xalkida) h plohghsh mou leei na pao aristera se ena dromo pou edo kai xronia exei ginei monodromos (8elontas na pao sto kentro). Pleon gia na pas kentro meta thn gefura pas deksia kai pernas kato apo ton dromo pou hsoun!

 

 

euxaristo polu!

Link to comment
Share on other sites

na rothso kati sthn perioxh Goudi eno exei tous dromous otan pao na balo dieu8unsh mou leei den uparxoun odoi.......to exei pa8ei kapoios allos?

 

 

kai epishs meta thn gefura ths xalkidos (pros xalkida) h plohghsh mou leei na pao aristera se ena dromo pou edo kai xronia exei ginei monodromos (8elontas na pao sto kentro). Pleon gia na pas kentro meta thn gefura pas deksia kai pernas kato apo ton dromo pou hsoun!

 

 

euxaristo polu!

ωχ δικιο εχεις και μενα το ιδιο μου λεει για το Γουδι:confused:

τι ειναι αυτο τωρα?

Link to comment
Share on other sites

To Γουδί δεν είναι Δήμος, είναι μια περιοχή στο Δήμο Ζωγράφου. Μόνο οι Δήμοι έχουνε πληροφορία δρόμων.

 

Αν δε ξέρεις το Δήμο στον οποίον ανήκει μια περιοχή π.χ. το Γουδί, το βάζεις ως αφετηρία, κλείνεις την εισαγωγή της διεύθυνσης και τη ανοίγεις ξανά. Θα σου εμφανίσει το Δήμο Ζωγράφου και είσαι έτοιμος να βάλεις δρόμο.

 

Ένας άλλος τρόπος είναι να επιλέξεις το "σπιτάκι" πάνω αριστερά και να το κάνεις "ταμπέλα". Μ' αυτό το τρόπο θα έχεις τη δυνατότητα να εισάγεις πρώταν την οδό και μετά των Δήμο.

 

Πάντως με τον ένα ή τον άλλο τρόπο ένα είναι το σίγουρο: με το καιρό θα μάθεις ποιες περιοχές ανήκουν σε ποιους Δήμους!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω 2 ερωτήσεις για το Destinator

Επειδή τις έκανα ήδη στο i-phone θα τις κάνω paste στα αγγλικά.

Σε περίπτωση που δεν καταλάβετε πείτε μου να το ξαναγράψω στα ελληνικά.

 

Ευχαριστώ

 

Hi guys

 

I have a few questions about Destinator 6. I'm using the latest map.

 

I want to follow a different route when going to work and a friend of mine is going to show it to me. Is there any way to chart this specific route in Destinator 6 so that it can take me there a few times until I learn the new route?

I know that there is a function where you can record a specific route and then play it back, but this record can't direct you.

 

Also if I want to avoid a particular road, for example Kifisias street in athens I select first the town, in this case athens and second the street (kifisias). Unfortunatelly when I do that it only avoids a part of kifisias that belongs to the part of athens (athens) and not all the other parts e.g. marousi etc.

The same thing happens if I avoid the road leoforos kifisou.

For those of you who are not from Greece, Athens has many areas like athens, marousi etc that Destinator takes them for towns.

 

Is there any way to avoid a road by selecting directly the road and not the town first?

 

I realy hope you can help me on these matters.

 

Thank you in advance

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγω το DESTINATOR PN (εχω mio168) και μου εμφανιζει το εξης μηνυμα:

 

"ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Ο τρέχων χάρτης GreeceU έχει διαγραφεί ή έχει καταστραφεί. Επιλέξτε άλλο χάρτη ή ξαναφορτώστε τον τρέχοντα χάρτη".

 

Εαν πατησω ΟΚ και βγω απο το PN και κανω RESET το mio168 και το ξανα τρεξω δουλευει μια χαρα. Δηλ. αλλωτε μου το εμφανιζει αυτο το μηνυμα αλλοτε οχι και αναγκαζομαι να κανω reset. Τι μπορει να φταει; Τον χαρτη τον εχω αποθηκευμενο στην καρτα.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω 2 ερωτήσεις για το Destinator

Επειδή τις έκανα ήδη στο i-phone θα τις κάνω paste στα αγγλικά.

Σε περίπτωση που δεν καταλάβετε πείτε μου να το ξαναγράψω στα ελληνικά.

 

Ευχαριστώ

 

Hi guys

 

I have a few questions about Destinator 6. I'm using the latest map.

 

I want to follow a different route when going to work and a friend of mine is going to show it to me. Is there any way to chart this specific route in Destinator 6 so that it can take me there a few times until I learn the new route?

I know that there is a function where you can record a specific route and then play it back, but this record can't direct you.

 

Also if I want to avoid a particular road, for example Kifisias street in athens I select first the town, in this case athens and second the street (kifisias). Unfortunatelly when I do that it only avoids a part of kifisias that belongs to the part of athens (athens) and not all the other parts e.g. marousi etc.

The same thing happens if I avoid the road leoforos kifisou.

For those of you who are not from Greece, Athens has many areas like athens, marousi etc that Destinator takes them for towns.

 

Is there any way to avoid a road by selecting directly the road and not the town first?

 

I realy hope you can help me on these matters.

 

Thank you in advance

 

 

 

Η απάντηση είναι όχι και στις δύο ερωτήσεις σου.

 

Ένα trick που μπορείς να κάνεις στο 1ο είναι να φτιάξεις έναν ή περισσότερους ενδιάμεσους προορισμούς (στάσεις) και να το αναγκάσεις να πάει από εκεί.

 

Μια επιπλέον πληροφορία σχετικά με το 2ο μέσα από τους νομούς μπορείς να αποφεύγεις δρόμους και στο επαρχιακό δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγω το DESTINATOR PN (εχω mio168) και μου εμφανιζει το εξης μηνυμα:

 

"ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Ο τρέχων χάρτης GreeceU έχει διαγραφεί ή έχει καταστραφεί. Επιλέξτε άλλο χάρτη ή ξαναφορτώστε τον τρέχοντα χάρτη".

 

Εαν πατησω ΟΚ και βγω απο το PN και κανω RESET το mio168 και το ξανα τρεξω δουλευει μια χαρα. Δηλ. αλλωτε μου το εμφανιζει αυτο το μηνυμα αλλοτε οχι και αναγκαζομαι να κανω reset. Τι μπορει να φταει; Τον χαρτη τον εχω αποθηκευμενο στην καρτα.

 

Μπορεί να μην έχει διαβάσει την sd το PDA ή μπορεί να έκλεισες το pda με το Destinator ενεργό.

Ίσως η SD σου να χρειάζεται format.

Link to comment
Share on other sites

Μια επιπλέον πληροφορία σχετικά με το 2ο μέσα από τους νομούς μπορείς να αποφεύγεις δρόμους και στο επαρχιακό δίκτυο.

 

Ευχαριστώ πολύ zepelin για την απάντησή σου.

 

Αλλά δεν καταλαβαίνω ακριβώς τι ενοείς με αυτό. Πως μπορείς να μπείς στους νομούς και να αποφύγεις δρόμους?

 

Sorry αλλά ακόμη το μαθαίνω το Destinator

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Θα επιλέξεις το π.χ. Ν. Τρικάλων (σαν πόλη) και στη σύνέχεια θα βρεις το δρόμο που θέλεις να απαγορεύσεις ή να κάνεις όψη ή να κάνεις πλοήγηση κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Θα επιλέξεις το π.χ. Ν. Τρικάλων (σαν πόλη) και στη σύνέχεια θα βρεις το δρόμο που θέλεις να απαγορεύσεις ή να κάνεις όψη ή να κάνεις πλοήγηση κλπ.

 

Κατάλαβα zepelin σ'ευχαριστώ πολύ.

Δοκίμασα να βάλω και Ν. Αττικής μήπως έχει όλους τους δρόμους αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Για αλλη μια φορα εβγαλε τα λεφτα του εχτες το PN!!

 

Και με εβγαλε απο την δυσκολη θεση.......

 

Αρχιζει να γινετε ενα καλο εργαλειο! !

 

Zep μια ερωτηση ενω στους δορυφορους μας βγαζει μια ωρα πισω,

πως κατα την πλοηγηση ξερει και μας λεει την ωρα που θα φτασουμε στο τελικο σημειο κανονικα την υπαρχουσα.?

 

πχ ελεγε 21:24h-14min και η ωρα ειταν 21:10..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Χθες 20:39

stixima Ανοιγω το DESTINATOR PN (εχω mio168) και μου εμφανιζει το εξης μηνυμα:

 

"ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Ο τρέχων χάρτης GreeceU έχει διαγραφεί ή έχει καταστραφεί. Επιλέξτε άλλο χάρτη ή ξαναφορτώστε τον τρέχοντα χάρτη".

 

Εαν πατησω ΟΚ και βγω απο το PN και κανω RESET το mio168 και το ξανα τρεξω δουλευει μια χαρα. Δηλ. αλλωτε μου το εμφανιζει αυτο το μηνυμα αλλοτε οχι και αναγκαζομαι να κανω reset. Τι μπορει να φταει; Τον χαρτη τον εχω αποθηκευμενο στην καρτα.

 

Σήμερα 13:01

zepelin

 

Μπορεί να μην έχει διαβάσει την sd το PDA ή μπορεί να έκλεισες το pda με το Destinator ενεργό.

Ίσως η SD σου να χρειάζεται format.

 

Ερωτ.: Περασα παλι τον χαρτη στην SD αλλα ορισμενες φορες μου γραφει παλι οτι ισως ειναι κατεστραμμενος ο χαρτης.

 

Format μπορω να τον κανω μεσα απο ενα card-reader και απο τα windows xp?

 

Τι επιλεγω FAT ή FAT32;

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για αλλη μια φορα εβγαλε τα λεφτα του εχτες το PN!!

 

Και με εβγαλε απο την δυσκολη θεση.......

 

Αρχιζει να γινετε ενα καλο εργαλειο! !

 

Zep μια ερωτηση ενω στους δορυφορους μας βγαζει μια ωρα πισω,

πως κατα την πλοηγηση ξερει και μας λεει την ωρα που θα φτασουμε στο τελικο σημειο κανονικα την υπαρχουσα.?

 

πχ ελεγε 21:24h-14min και η ωρα ειταν 21:10..

 

Το πότε θα φτάσει το λέει λαμβάνοντας υπόψιν του την ώρα που έχει βάλει εσύ στο PDA. Τη μία ώρα πίσω δε τη γλυτώνεις με τίποτα στους δορυφόρους!

Link to comment
Share on other sites

Ερωτ.: Περασα παλι τον χαρτη στην SD αλλα ορισμενες φορες μου γραφει παλι οτι ισως ειναι κατεστραμμενος ο χαρτης.

 

Format μπορω να τον κανω μεσα απο ενα card-reader και απο τα windows xp?

 

Τι επιλεγω FAT ή FAT32;

 

Με card reader κάνεις format. To file system δεν παίζει ιδιαίτερο ρόλο, βάλε fat να είσαι πιο συμβατός.

Link to comment
Share on other sites

φιλε zepelin ηθελα να ρωτησω κατι.επειδη θα παρω το ελληνικο μιο α701 15 ημερων μεταχειρισμενο με το destinator στο πακετο,και επειδη δεν ξερω αν εχει δηλωσει το pn στο site o πρωτος χρηστης,πες μου αν το εχει κανει πρεπει να μου πει τους κωδικους του;η με την αποδειξη αγορας μπορω να ζητησω νεους κωδικους (σε περιπτωση που δεν θελει να μου τους πει γιατι ισως τους χρησιμοποιει και αλλου;)αποδειξη αγορας εχει σιγουρα.
To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Το πότε θα φτάσει το λέει λαμβάνοντας υπόψιν του την ώρα που έχει βάλει εσύ στο PDA. Τη μία ώρα πίσω δε τη γλυτώνεις με τίποτα στους δορυφόρους!

 

Yπάρχουν 2 τρόποι για να δείχνει την σωστή ώρα το pn.Ο πρώτος είναι να βάλεις το ρολόι του pda +3 ώρες και ο δεύτερος αν το υποστηρίζει το pda σου να το γυρίσεις σε sirf πρωτόκολλο:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει καποιος αν υπαρχει καποιο skin σαν αυτο που εφτιαξε ο φιλος μας ο demon για το dest 6 για το PN?

και μηπωσ μπορουμε να αντιγραψουμε κανενα αρχειο απο το 6 ωστε να μην κλεινει η οθονη οταν τρεχει το PN (γνωριζω τον τροπο με την διαχειριση τησ τροφοδοσιας)

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχουν 2 τρόποι για να δείχνει την σωστή ώρα το pn.Ο πρώτος είναι να βάλεις το ρολόι του pda +3 ώρες και ο δεύτερος αν το υποστηρίζει το pda σου να το γυρίσεις σε sirf πρωτόκολλο:rolleyes:

 

Δε το είχα παρατηρήσει ότι με SiRF δείχνει σωστή ώρα. Σωστός!

 

Πάντως το πρώτο δεν είναι και τόσο λειτουργικό γιατί θα έχει πρόβλημα στην ώρα άφιξης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...