Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ta speed cameras apo oti vlepo lete oti doulevoun stin ekdosi pn 5.1.172

. ego kai stin v 5.1.80 to exo vali kai den nomizo oti exo provlima?

i kano la8os?

 

φιλε themi αναφερουμε οτι δουλευουν στην 5.1.172 γιατι εμεις σε αυτη την εκδοση το δοκιμασαμε,

εσεις που εχετε αλλες εκδοσεις δοκιμαστε το και ενημερωστε μας!

 

φιλικα Μακης

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

to exo kani afto

enoo oti den mou leei tin frasi ....."se xxx metra" (etsi prepei na doulevei??)

kata ta alla doulevei mia xara......

 

btw ta BMPs ta xrisimopoiise kanenas???

sas fenontai entaksi???

 

φιλε paman ετσι δουλευει;) ,

το μονο που κανει ειναι να σε ειδοποιει(2) στην αποσταση που του εχεις ορισει εσυ

 

τα bmps ειναι οκ;)

 

***Σας ευχαριστουμε ολους για τα καλα σας λογια!!**

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

Kατ'αρχήν να ευχαριστήσω και εγώ τα παιδιά που κουράστηκαν για τα speed alerts!

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη, αλλά σίγουρα ήταν κουραστικό να το φτιάξουν.

 

Θέλω να κάνω όμως μια παρατήρηση.

Όλοι λένε οτι το Destinator PN αξίζει τα χρήματα που θα δώσεις κτλ κτλ.

Ας πούμε οτι δεν διαφωνώ.

Το πρόβλημα είναι οτι ωθούμε πολλούς χρήστες σε αγορές που πολύ πιθανόν να μην χρειάζονται (υπερκαταναλωτισμό το λένε αυτό;:shifty:).

Εγώ έχω αρκετούς φίλους που έχουν το συγκεκριμένο πρόγραμμα, αλλά ελάχιστες φορές το χρησιμοποιούν. Μερικοί άλλοι δεν έχουν ούτε gps και το έχουν απλά σαν χάρτη, κάποιοι άλλοι το έχουν για να λένε οτι το έχουν...

 

Εντάξει είπαμε τα αξίζει τα λεφτά του, αλλά βλέπω μια ψύχωση με αυτό το πρόγραμμα.

Γνώμη μου είναι οτι κάποιος που το θέλει για χαβαλέ, δεν χρειάζεται ούτε να το αγοράσει, ούτε να το βρει σπασμένο.

Εγώ στη θεσ/νίκη δεν χάνομαι ποτε, αλλά το ανοίγω καμιά φορά να δω πως παίζει και πιο πολύ για δοκιμές.

 

Δηλαδή κρίνοντας από τον εαυτό μου, που ζει στη δεύτερη μεγαλύτερη πόλη της Ελλάδας, αν αγόραζα το destinator θα το θεωρούσα μια λάθος αγορά.

 

Το άλλο πρόβλημα για την αγορά του προγράμματος είναι η πολύ κακή υποστήριξή του και γενικά το Destinator σαν πρόγραμμα.

Είναι ντροπή να μην έχουν βγάλει μια έκδοση για VGA ή έστω ένα patch.

Στo site της NGi υπάρχουν κάτι αρχεία αλλά είναι ΓΤΠ. Δεν γίνεται δουλειά.

 

Γιαννη μου εδω θα διαφωνησω, οταν ανεβηκα πριν 6 μηνες για πρωτη φορα στην Θεσσαλονικη (απο Αθηνα) ψαχνωντας σπιτι και χωρις να ξερω καθόλου τους δρομους της Θεσσαλονικης το destinator ηταν αυτο που με εσωσε κυριολεκτικά απο ανουσιες ερωτησεις σε περαστικούς, παραπανω χιλιομετρα και καθυστερηση στα ραντεβου μου με τους μεσιτες.

 

Μεσα σε 3 ημερες ειδα 24 σπιτια απο Τουμπα μεχρι Ν. Πολιτεια και απο Αγ. Παυλο μεχρι Πλαγιάρι, Κωνσταντινουπολιτικα , Περαια και δεν ξερω ποσες αλλες περιοχες ..

 

Ακομα και τωρα οπως ειναι φυσικο ψαχνομαι αν μου πεις πχ να παω Χαλκιδικη στο δευτερο ποδι δεν ξερω αλλα εμπιστευομαι 100% το Destinator και κυριολεκτωντας εμπειστευομαι την ΝGI που εβγαλε τους χάρτες.

 

Δεν σου αναφερω καθολου την Αθηνα που μου ηταν εξισου χρησιμο και με ειχε βγαλει πολλες φορες ασπροπροσωπο στα ραντεβου μου γιατι αυτο πιστευω οτι ενοειτε απο την δαιδαλωδης και αναρχη αναπτυξη αυτης...

 

Εν κατακλειδι δεν με ενδιαφερει τι κανει η μαμα Destinator αλλα η NGI με τους χαρτες της.

Διοτι εαν το μυαλο ειναι το application της Destinator η ψυχη ειναι οι χάρτες που αναβαθμιζονται συνεχως και εχουν την καλυτερη και μεγαλυτερη καλυψη στην Ελλάδα .

 

Κλεινωντας και εγω θα ηθελα το ΤΟΜ ΤΟΜ το οποιο το εχω δουλεψει κατα καιρους σε ταξιδια μου στο Εξωτερικο και επαθα πλακα με τις δυνατοτηες του αλλα απο την στιγμη που η μαμα ΤΟΜ ΤΟΜ δεν με γουσταρει και δεν επενδυει στην Ελληνικη αγορα προτιμω να εχω οτι καλυτερο κυκλοφορει αυτη την στιγμη απο Navigation Programs στην Ελλαδα.... ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη ζώντας στην Αθήνα το βρίσκω εξαιρετικά χρήσιμο αν και δεν το χρησιμοποιώ από πραγματική ανάγκη πάνω 2-3 φορές το μήνα ως πλοηγό και 4-5 ως χάρτη. Το κακό είναι ότι με παίρνουν στο άσχετο κάποιες φορές φίλοι για να τους πω που βρίσκεται η τάδε διεύθυνση ή πως θα βγουν σε μια συγκεκριμένη περιοχή γιατί έχουν χαθεί!!! Εννοείται ότι και χωρίς το destinator θα βρεις τελικά αυτό που ψάχνεις, αλλά πολύ πιο αργά. Γενικά το εμπιστεύομαι και όταν έχω χρόνο για πειραματισμούς, μου δίνει τη δυνατότητα να ανακαλύψω καινούριες διαδρομές και να μπω άφοβα σε γειτονιές των οποίων την ύπαρξη αγνοούσα!!! Το σημαντικότερο είναι ότι σου δίνει τη σιγουριά να παριπλανηθείς άφοβα αφού ξέρεις ότι αν χαθείς, υπάρχει η λύση στο τσεπάκι σου, και ας μη το χρησιμοποιήσεις ποτέ. Για το αν είναι άχρηστη αγορά, θα μπορούσε κάποιος να πει ότι είναι τόσο άχρηστη όσο και αυτή ενός κινητού, αφού θυμάμαι ότι κάποτε ζούσαμε μια χαρά και χωρίς αυτά.

Ωραία όλα αυτά που λες. Τα ίδια κάνω και εγώ και πραγματικά με PPC και gps στο αυτοκίνητο νιώθω πιο ασφαλής, γιατί είμαι κάπως ανήσυχο πνεύμα!:p

Σκέψου όμως οτι απλά κάνω την πλάκα μου. Δεν το χρειάζομαι.

Απλά έτυχε να βρεθεί στα χέρια μου και το χρησιμοποιώ που και που.

Δεν είπα οτι είναι άχρηστη αγορά, αλλά για εμένα σαν χρήστη θα ήταν λάθος αγορά.

Νομίζω οτι το destinator δεν είναι ένα καλό προιόν και σίγουρα δεν αξίζει αυτά τα χρήματα. Έχω δοκιμάσει πάρα πολλά προγράμματα και νομίζω οτι πλέον μπορώ να κρίνω τι αξίζει τα χρήματά του και τι όχι.

Τα προιόντα της SBSH για παράδειγμα είναι πολύ καλά, σε λογικές τιμές και άψογο support.

Tι να πούμε για το destinator;

Ας όψεται το μονοπώλειο στην Ελληνική αγορά..

Link to comment
Share on other sites

...

 

Νομίζω δε διαφωνούμε!

Εσύ είσαι ένα παράδειγμα χρήστη που πραγματικά το χρειαζόσουν και το χρησιμοποίησες στο έπακρο.

Εγώ μίλησα γενικά και έβαλα πρώτο τον εαυτό μου. Εγώ δεν έχω σοβαρή ανάγκη από το Destinator, χρήστες όπως εσύ τους είναι απόλυτα χρήσιμο.

 

Η μονάδική φορά που μπορείς να πεις οτι με "έσωσε" ήταν στην πάτρα που πήγα για πρώτη φορά μόνος μου με αυτοκίνητο και έφτασα στον προορισμό μου χωρίς προβλήματα!:D

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δε διαφωνούμε!

Εσύ είσαι ένα παράδειγμα χρήστη που πραγματικά το χρειαζόσουν και το χρησιμοποίησες στο έπακρο.

Εγώ μίλησα γενικά και έβαλα πρώτο τον εαυτό μου. Εγώ δεν έχω σοβαρή ανάγκη από το Destinator, χρήστες όπως εσύ τους είναι απόλυτα χρήσιμο.

 

Η μονάδική φορά που μπορείς να πεις οτι με "έσωσε" ήταν στην πάτρα που πήγα για πρώτη φορά μόνος μου με αυτοκίνητο και έφτασα στον προορισμό μου χωρίς προβλήματα!:D

:lol: :lol: pali kinigouses ton podogyro :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κατεβασα, αλλα δεν κανει install με τπτ θα το σπασω!

 

Στο destinator console διαλεγω target: storage card παταω install software και ξεκιναει η εγκατασταση, στο ppc παταω σε ολα storagecard, τελειωνει η εγκατασταση αλλα destinator πουθενα! Τι κανω?

 

Y.Γ. Δοκιμασα και στην mainmemory αλλα παλι τπτ HELP.

Link to comment
Share on other sites

Kατ'αρχήν να ευχαριστήσω και εγώ τα παιδιά που κουράστηκαν για τα speed alerts!

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη, αλλά σίγουρα ήταν κουραστικό να το φτιάξουν.

 

Θέλω να κάνω όμως μια παρατήρηση.

Όλοι λένε οτι το Destinator PN αξίζει τα χρήματα που θα δώσεις κτλ κτλ.

Ας πούμε οτι δεν διαφωνώ.

Το πρόβλημα είναι οτι ωθούμε πολλούς χρήστες σε αγορές που πολύ πιθανόν να μην χρειάζονται (υπερκαταναλωτισμό το λένε αυτό;:shifty:).

Εγώ έχω αρκετούς φίλους που έχουν το συγκεκριμένο πρόγραμμα, αλλά ελάχιστες φορές το χρησιμοποιούν. Μερικοί άλλοι δεν έχουν ούτε gps και το έχουν απλά σαν χάρτη, κάποιοι άλλοι το έχουν για να λένε οτι το έχουν...

 

Εντάξει είπαμε τα αξίζει τα λεφτά του, αλλά βλέπω μια ψύχωση με αυτό το πρόγραμμα.

Γνώμη μου είναι οτι κάποιος που το θέλει για χαβαλέ, δεν χρειάζεται ούτε να το αγοράσει, ούτε να το βρει σπασμένο.

Εγώ στη θεσ/νίκη δεν χάνομαι ποτε, αλλά το ανοίγω καμιά φορά να δω πως παίζει και πιο πολύ για δοκιμές.

 

Δηλαδή κρίνοντας από τον εαυτό μου, που ζει στη δεύτερη μεγαλύτερη πόλη της Ελλάδας, αν αγόραζα το destinator θα το θεωρούσα μια λάθος αγορά.

 

Το άλλο πρόβλημα για την αγορά του προγράμματος είναι η πολύ κακή υποστήριξή του και γενικά το Destinator σαν πρόγραμμα.

Είναι ντροπή να μην έχουν βγάλει μια έκδοση για VGA ή έστω ένα patch.

Στo site της NGi υπάρχουν κάτι αρχεία αλλά είναι ΓΤΠ. Δεν γίνεται δουλειά.

Δυστυχως φιλε μου θα συμφωνησω με σενα στα πιο πολλα.Οταν ειχα αγορασει το Destinator ημουν παρα πολυ ευχαριστημενος παροοτι υπηρχαν αρκετα λαθη,αν και καπου αυτο ειναι λογικο.Αγοραζοντας το PN λεω οτι πεταξα τα χρηματα μου.Παρα πολλα λαθη στους χαρτες εμφανιζοντας δρομους που δεν υπαρχουν και μιλαω παντω σε επιπεδο Αττικης και το αστειο ειναι οτι στην προηγουμενη εκδοση χαρτων δεν υπηρχαν αυτα τα λαθη αφου κανω τις ιδιες διαδρομες μεσα στην εβδομαδα λογω επαγγελματος.Το προγραμμα εχει αρκετα bug με το σημαντικοτερο αν σου ερθει sms την ωρα που το χρησιμοποιεις να κολλαει το ppc και να θελει soft reset.Πιστευω οτι η αγορα του PN δεν αξιζει.Αυτα παντοτε ειναι προσωπικη αποψη

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

εγώ επειδή έχω μπερδευτεί περί των camera alerts, μπορεί κάποιος να μου πει ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΜΕΝΑ πια αρχεία χροιάζονται, τι τα κάνουμε κλπ.

 

όλο σκόρπια πράγματα έχω δει και δεν έχω καταλάβει τι είναι νεώτερο, τι τελικά να μη γίνει κλπ.

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το PN_Speed Cam_GRiMiNO.rar από εδώ: ftp://destinator:12345@bnet.gr

 

Είναι η τελική έκδοση με όλα τα αρχεία και με οδηγίες.

Όπως λέει και ένας φίλος:Πώς νομίζετε κύριοι ότι φτάσαμε στο φεγγάρι;Με μετρήσεις και πειραματισμούς!! ;) ;)
Link to comment
Share on other sites

Σου ανοιγουν οι θυρες com 7 -8 κτλ στις ρυθμισεις του pn οι σου βγαζει μερικες θυρες μονο (com1 -2-3 και 5)?

εχεις windows mobile 5?

αν ναι παρε το αρχειο αυτο να σου ανοιξουν και οι αλλες θυρες στο ppc σου

http://buzzdev.net/components/com_si.../WM5GPSFIX.zip

 

Φιλικα Χρήστος

 

Εγώ γιατι δεν το βρίσκω αυτό το αρχειάκι? Υπάρχει και κάπου αλλού για να κατεύει;

Πιστεύω ότι κάνει και για JAMin με WM5...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατι δεν το βρίσκω αυτό το αρχειάκι? Υπάρχει και κάπου αλλού για να κατεύει;

Πιστεύω ότι κάνει και για JAMin με WM5...

 

Το σωστό link είναι:

http://buzzdev.net/components/com_simpleboard/uploaded/files/WM5GPSFIX.zip

Όπως λέει και ένας φίλος:Πώς νομίζετε κύριοι ότι φτάσαμε στο φεγγάρι;Με μετρήσεις και πειραματισμούς!! ;) ;)
Link to comment
Share on other sites

Όλοι λένε οτι το Destinator PN αξίζει τα χρήματα που θα δώσεις κτλ κτλ.

Ας πούμε οτι δεν διαφωνώ.

Το πρόβλημα είναι οτι ωθούμε πολλούς χρήστες σε αγορές που πολύ πιθανόν να μην χρειάζονται (υπερκαταναλωτισμό το λένε αυτό;:shifty:).

Εγώ έχω αρκετούς φίλους που έχουν το συγκεκριμένο πρόγραμμα, αλλά ελάχιστες φορές το χρησιμοποιούν. Μερικοί άλλοι δεν έχουν ούτε gps και το έχουν απλά σαν χάρτη, κάποιοι άλλοι το έχουν για να λένε οτι το έχουν...

 

Εντάξει είπαμε τα αξίζει τα λεφτά του, αλλά βλέπω μια ψύχωση με αυτό το πρόγραμμα.

Γνώμη μου είναι οτι κάποιος που το θέλει για χαβαλέ, δεν χρειάζεται ούτε να το αγοράσει, ούτε να το βρει σπασμένο.

Εγώ στη θεσ/νίκη δεν χάνομαι ποτε, αλλά το ανοίγω καμιά φορά να δω πως παίζει και πιο πολύ για δοκιμές.

 

Δηλαδή κρίνοντας από τον εαυτό μου, που ζει στη δεύτερη μεγαλύτερη πόλη της Ελλάδας, αν αγόραζα το destinator θα το θεωρούσα μια λάθος αγορά.

 

Φίλε μου είμαι ένας ακομα που θα σου πεί οτι κάνεις μεγάλο λάθος, και είναι λάθος κ ο τρόπος που σκέφτεσαι, και γενικoτερα είσαι out... Το Destinator δεν είναι για να το χρησιμοποιείς καθε μέρα... Δεν τυχαίνουν κάθε μέρα νέοι προορισμοί. Το Destinator είναι ένας χάρτης. Δες το σαν μια εγκυκλοπέδια που την ανοίγεις 1 φορά το 2μηνο. Μπορει σήμερα να μην σου χρειάζετε μέσα στη Θεσσαλονίκη, αλλα αύριο μεθαύριο θα σου χρειαστεί είτε κάπου μεσα στην Αθήνα είτε κάπου μέσα στην Ελλάδα. Το οτι λές οτι ωθούμε ανθρώπους να το αγοράσουν, αυτό και πάλι είναι λάθος. Κανεις δεν τους ωθεί. Οσοι το αγοράζουν, μόνοι τους το αγοράζουν. Είναι μεγάλα παιδιά κ κάνουν κουμάντο στον εαυτό τους. Μπορεί κάποιοι να μείνουν ευχαριστημένοι, μπορει κάποιοι όχι. Μπορεί άλλοι να έχουν επαφή με τους υπολογιστές κ την τεχνολογία, και άλλοι μπορεί να είναι ταξιτζήδες 60 ετών που δεν γνωρίζουν χριστό απο υπολογιστες κ να κλαίνε τα λεφτά τους!!! Ποτε δεν ξέρεις τι εντύπωση θα έχει σε εναν καταναλωτή.

Το πρόγραμμα αξίζει τα λεφτά του για αυτό που προσφέρει. Είναι ενας ζωντανός χάρτης που σε καθοδηγεί. Το λάθος σου είναι οτι κρίνεις το πρόγραμμα ανάλογα με την βοήθεια που παρέχει σε εσένα, και όχι το πρόγραμμα αυτό καθε αυτό. Επειδή λοιπον δεν το χρησιμοποιείς υποστηρίζεις οτι ΔΕΝ αξίζει τα λεφτά του. Ειανι εντελώς λάθος το σκεπτικό σου.

Με καταλαβανεις?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είμαι ένας ακομα που θα σου πεί οτι κάνεις μεγάλο λάθος, και είναι λάθος κ ο τρόπος που σκέφτεσαι, και γενικoτερα είσαι out... Το Destinator δεν είναι για να το χρησιμοποιείς καθε μέρα... Δεν τυχαίνουν κάθε μέρα νέοι προορισμοί. Το Destinator είναι ένας χάρτης. Δες το σαν μια εγκυκλοπέδια που την ανοίγεις 1 φορά το 2μηνο. Μπορει σήμερα να μην σου χρειάζετε μέσα στη Θεσσαλονίκη, αλλα αύριο μεθαύριο θα σου χρειαστεί είτε κάπου μεσα στην Αθήνα είτε κάπου μέσα στην Ελλάδα. Το οτι λές οτι ωθούμε ανθρώπους να το αγοράσουν, αυτό και πάλι είναι λάθος. Κανεις δεν τους ωθεί. Οσοι το αγοράζουν, μόνοι τους το αγοράζουν. Είναι μεγάλα παιδιά κ κάνουν κουμάντο στον εαυτό τους. Μπορεί κάποιοι να μείνουν ευχαριστημένοι, μπορει κάποιοι όχι. Μπορεί άλλοι να έχουν επαφή με τους υπολογιστές κ την τεχνολογία, και άλλοι μπορεί να είναι ταξιτζήδες 60 ετών που δεν γνωρίζουν χριστό απο υπολογιστες κ να κλαίνε τα λεφτά τους!!! Ποτε δεν ξέρεις τι εντύπωση θα έχει σε εναν καταναλωτή.

Kατ'αρχήν αυτά τα "είσαι out" θα τα αγνοήσω...

Καλα ή εγκυκλοπαίδεια που κολλάει δεν κατάλαβα. Εγώ όταν πληρώνω ένα πρόγραμμα, το πληρώνω για να το χρησιμοποιώ και όχι για να κάθεται. Με τη λογική σου αν δεν είχα και PPC θα έπρεπε να αγοράσω ένα γιατί μπορεί κάποια στιγμή να μου χρειαστεί για να μην χαθώ, δηλαδή να δώσω 500-600 ευρώ έτσι για να νιώθω ασφαλής.

 

Με το destinator υπάρχει ένας πανικός. Όλοι το θέλουν χωρίς πραγματικά να το χρειάζονται.

Δεν υπάρχουν μεγάλα και μικρά παιδιά. Δυστυχώς τα "μεγάλα" παιδιά είναι και τα μεγαλύτερα θύματα του υπερκαταναλωτισμού γιατί έχουν την ευχέρεια χρημάτων, ενώ το παιδί εξαρτάται αποκλειστικά από τα λεφτά των γονιών του.

Σίγουρα ο καθένας είναι υπεύθυνος για τον εαυτό του και από τη στιγμή που δεν ξοδεύουν τα δικά μου λεφτά δε με νοιάζει κιόλας, αλλά μη μου λες οτι δεν τους ωθούμε κιόλας.

Πρώτη φορά γίνεται σοβαρή προσπάθεια χαρτογράφησης της Ελλάδας και όλοι θέλουν να το δοκιμάσουν, απλά επειδή είναι περίεργοι.

 

Το πρόγραμμα αξίζει τα λεφτά του για αυτό που προσφέρει. Είναι ενας ζωντανός χάρτης που σε καθοδηγεί. Το λάθος σου είναι οτι κρίνεις το πρόγραμμα ανάλογα με την βοήθεια που παρέχει σε εσένα, και όχι το πρόγραμμα αυτό καθε αυτό. Επειδή λοιπον δεν το χρησιμοποιείς υποστηρίζεις οτι ΔΕΝ αξίζει τα λεφτά του. Ειανι εντελώς λάθος το σκεπτικό σου.

Με καταλαβανεις?

Μάλλον δεν έχεις ιδιαίτερη σχέση με ppc apps γι'αυτό το λες αυτό.

Το destinator ΔΕΝ είναι καλό πρόγραμμα, νομίζω όλοι έχουμε συμφωνήσει σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είμαι ένας ακομα που θα σου πεί οτι κάνεις μεγάλο λάθος, και είναι λάθος κ ο τρόπος που σκέφτεσαι, και γενικoτερα είσαι out... Το Destinator δεν είναι για να το χρησιμοποιείς καθε μέρα... Δεν τυχαίνουν κάθε μέρα νέοι προορισμοί. Το Destinator είναι ένας χάρτης. Δες το σαν μια εγκυκλοπέδια που την ανοίγεις 1 φορά το 2μηνο. Μπορει σήμερα να μην σου χρειάζετε μέσα στη Θεσσαλονίκη, αλλα αύριο μεθαύριο θα σου χρειαστεί είτε κάπου μεσα στην Αθήνα είτε κάπου μέσα στην Ελλάδα. Το οτι λές οτι ωθούμε ανθρώπους να το αγοράσουν, αυτό και πάλι είναι λάθος. Κανεις δεν τους ωθεί. Οσοι το αγοράζουν, μόνοι τους το αγοράζουν. Είναι μεγάλα παιδιά κ κάνουν κουμάντο στον εαυτό τους. Μπορεί κάποιοι να μείνουν ευχαριστημένοι, μπορει κάποιοι όχι. Μπορεί άλλοι να έχουν επαφή με τους υπολογιστές κ την τεχνολογία, και άλλοι μπορεί να είναι ταξιτζήδες 60 ετών που δεν γνωρίζουν χριστό απο υπολογιστες κ να κλαίνε τα λεφτά τους!!! Ποτε δεν ξέρεις τι εντύπωση θα έχει σε εναν καταναλωτή.

Το πρόγραμμα αξίζει τα λεφτά του για αυτό που προσφέρει. Είναι ενας ζωντανός χάρτης που σε καθοδηγεί. Το λάθος σου είναι οτι κρίνεις το πρόγραμμα ανάλογα με την βοήθεια που παρέχει σε εσένα, και όχι το πρόγραμμα αυτό καθε αυτό. Επειδή λοιπον δεν το χρησιμοποιείς υποστηρίζεις οτι ΔΕΝ αξίζει τα λεφτά του. Ειανι εντελώς λάθος το σκεπτικό σου.

Με καταλαβανεις?

 

Εγώ δε σε καταλαβαίνω... Γιατί να σκάσω τόσα λεφτά για την εφαρμογή, για επίπλέον αναβαθμίσεις κλπ χάρτες και να το χρησιμοποιήσω μια φορά όταν τύχει, όπως λες; Πρόκειται για τον απόλυτο προσδιορισμό του: πεταμένα λεφτά.

 

Το Dest καλό είναι να το πάρουν όσοι το χρειάζονται και έχουν ανάγκη να το χρησιμοποιούν. Τα περί ζωντανού χάρτη που σε καθοδηγεί... καλά δε τα σχολιάζω είναι υπερβολικά. Κάνει καλά τη δουλειά του, μπράβο στην NGI που έβγαλε τους καλύτερους χάρτες στην αγορά και μακάρι να το πάρουν όσοι το χρειάζονται. Η υπερβολή δεν πρέπει να μας οδηγεί όμως σε τέτοιες καταστάσεις. Ένα παιδί 21 ετών που ζει στην πόλη του και σπάνια πάει σε άλλη άγνωστη πόλη, φυσικά και δεν το χρειάζεται. Ένας επαγγελματίας όμως το χρειάζεται... κάποιος που κάνει συνέχεια ταξίδια το χρειάζεται... κ.ο.κ.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Johner, το destinator είναι λάθος αγορά για σένα, το δέχομαι. Το ppc που έχεις το χρειάζεσαι πραγματικά; Εγώ θα σταθώ στο ότι όσοι έχουν ανάγκη ένα προιόν, καλώς το αγοράζουν, οι υπόλοιποι ας μην το πάρουν, δεν βλέπω δε και τις τεράστιες αφίσες στους δρόμους ή τα άπειρα τηλεοπτικά ή ραδιοφωνικά σποτ που να κάνουν πλύση εγκεφάλου στον κόσμο για το destinator για να δικαιλογείται οποιαδήποτε άποψη περί ώθησης του κόσμου να το αγοράσει. Προς Θεού!
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να απαντήσω απο εχτες αλλα λεω.. αστο ρε παιδι μου μην δινεις συνέχεια......

Λοιπον η απαντηση μου (μιας και συνεχίζεται η ιστορία) ειναι η εξης:

Κανείς δεν προσπαθεί να πιέσει τον αλλο να πάρει το Dest

Αυτό που εχει υποθεί απο διάφορους εδω ειναι πως ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ αξίζει τα λεφτα ΤΟΥ.... Απο εκει και περα αν δεν το θες δεν το παιρνεις.... (οποτε σε αυτη την περιπτωση αξιζει τα λεφτά ΣΟΥ)

Οσο για το αν χρειάζεται η οχι λεω το εξης..

Ειμαι πληροφορικάριος και gudgetακιας (κατ αρχην).

θα πει κάποιος βεβαια... πήρες τελικα το GPS λογο της "αγαπης" που εχεις στα gudgets... οχι μονο θα απαντησω και εξηγώ γιατι (για να κλεισω κιολας)

To Dest το εχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές μέχρι σήμερα ΧΩΡΙΣ να είναι αναγκη της δουλειάς μου. Παρα πολλές φορες εχει χρειαστεί να πάω κάπου για κάποιο ραντεβού, καποια επίσκεψη η ακόμα και να βρώ την οδο ενος διανυκτερευωντος φαρμακείου γρηγορα και το μονο που εχω να κάνω είναι να ρωτήσω ποια είναι η δ/νση. Δεν ξέρω αν εσας σας ικανοποιεί αυτό αλλα εμένα με καλύπτει πλήρως. Δεν χρειάζομαι ουτε να ζαλίζω τον αλλο πως θα ερθω κλπ κλπ ουτε να σταματάω ανα 15 λεπτά και να ρωτάω του περαστικούς και τους περιπτεράδες. Για να μην αναφερθώ στο οτι μπορείς να βγείς απο καποιο δρόμο που εχει κίνηση (πηγαίνοντας καπου) και να χρησιμοποιήσεις εναλλακτικούς δρόμους. Αυτό νομίζω οτι είναι αρκετό (για μένα και ισως και για καποιους αλλους) για να επενδήσω τα χρηματά μου στο Dest.

Οσο για το αν ειναι καλο προγραμμα η οχι, συγκρίνετέ το με άλλες ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ εφαρμογές και επίσης συγκρίνετε την εταιρεία (NGI) με αλλες ελληνικές και θα καταλάβετε γιατι καποιοι (μεταξυ των οποιων και εγω) λέμε οτι ειναι ενα καλο προγραμμα..... ΔΕΝ ειπαμε οτι ειναι το καλύτερο.

Το καλό το συγκρίνεις με το κακο και το καλύτερο, και δυστυχώς μεχρι τώρα αυτή η χώρα εχει να παρουσιάσει μονο κακο και οχι καλυτερο..... στον συγκεκριμένο τομεα των προγραμματων και της υποστηριξης.

 

Thanks!!

 

Υ.Γ.

για το αν οι χαρτες του dest εχουν λαθοι ίσως θα πρέπει να μοιράσουμε τις ευθυνες 50% στην NGI που αν συνεχισουν καποιοι να κατακρινουν τετοιες επενδυσεις δεν θα τελειοποιήσει ποτε τους χαρτες τις και ισως και να τους σταματησει, ΑΛΛΑ και 50% στην αναρχη και συνεχή αλλαγή σηματοδοτησης των δρομων σε αυτη την χωρα.

Γιαυτό μην βιαζόμαστε να σταυρώσουμε καποιους, ας βλεπουμε λιγο πιο σφαιρικα τα πραγματα.

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

Οσο για το αν ειναι καλο προγραμμα η οχι, συγκρίνετέ το με άλλες ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ εφαρμογές και επίσης συγκρίνετε την εταιρεία (NGI) με αλλες ελληνικές και θα καταλάβετε γιατι καποιοι (μεταξυ των οποιων και εγω) λέμε οτι ειναι ενα καλο προγραμμα..... ΔΕΝ ειπαμε οτι ειναι το καλύτερο.

Το καλό το συγκρίνεις με το κακο και το καλύτερο, και δυστυχώς μεχρι τώρα αυτή η χώρα εχει να παρουσιάσει μονο κακο και οχι καλυτερο..... στον συγκεκριμένο τομεα των προγραμματων και της υποστηριξης.

Mάλλον τα έχεις μπερδέψει λίγο.

Για ποιά Ελληνική εφαρμογή μιλάς;

Θέλω να αναφέρω οτι σε όσα λέω έχω βγάλει την NGi εκτός. Δεν λέω τίποτα για τη δουλειά τους την οποία βρίσκω εξαιρετική.

Αναφέρομαι γενικότερα στο θέμα Destinator.

 

Για τα υπόλοιπα δεν έχω να πω κάτι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Για να ηρεμησουμε λιγο !!

Εισπνοές Εκπνοές !!

 

Παμε όλοι μαζί..

 

Aς ανοίξουμε το Destinator να βρούμε την πιο κοντινή ταβέρνα ή έστω bar για να τσικνίσουμε!:D

Eσύ minotayre ο,τι θέλεις έχεις το προσωπικό σου Destinator, εμένα!:respect:

Link to comment
Share on other sites

Aς ανοίξουμε το Destinator να βρούμε την πιο κοντινή ταβέρνα ή έστω bar για να τσικνίσουμε!:D

Eσύ minotayre ο,τι θέλεις έχεις το προσωπικό σου Destinator, εμένα!:respect:

Eγω σημερα το εχω βαλει να με παει στο Ρετζικι αν περασεις απο εκει σταματα στην Κορυφή για Κοκορέτσι... χεεχε

Link to comment
Share on other sites

Paides kalhspera

 

Exw dyo shmantika provlhmata me to PN 5.1.172 kai xreiazomai ta fwta sas

 

Kat' arxhn den kanei anadromologhsh. An ksefygw apo th diadromh pou exei orisei to programma den ksanasxediazei mono tou kainourgia.

 

To deytero provlhma einai oti enw h gomena mou leei sthn arxh "odhgeite prosektika" meta thn pianei mougamara. Oute leei pou na stripsw oute tipota.

 

Mhpws exei kapoios idea gia to ti mporei na ftaiei?

 

Thanks in advance

Link to comment
Share on other sites

δεν το λέω με κακία, αλλά γιατί δεν χρησιμοποιείς το forum της NGi που το διαβάζουν οι ίδιοι για να βρεις τη λύση στα προβλήματα που λες;

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...