Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και ακούγεται έυκολο... ένα προγραμμα που

1. θα ρυθμίζει την οθόνη και το standby σε "never"

2. θα τρέχει το destinator.

 

Για κάποιον που ξέρει τα βασικά είναι πολύ απλό.

 

Αν δε βρεθεί κανένας μέχρι τον ιούλιο, θα το κάνω εγώ... (πρέπει να μάθω πρώτα τα βασικά...)

 

Χρειαζεσαι το phone alarm - εκτος των αλλων φτιαχνεις profiles - με το πατημα ενος κουμπιου (επιλογη car), αλλαζει ο φωτισμος, μπαινει σε landscape, μενει μονιμα ανοικτο, ανοιγει το BT, φορτωνει το destinator, δυναμωνει ηχο, κλπ,κλπ.....:happy:

Qtek : S100 - S110

Glofish : X500 - X800

Motorola : Flare - V60 - V550 - Defy - Atrix

Ericsson : GH197 - 388 - A1018 - T18s - T28

HTC Diamond, OMNIA II, IPhone 4, NOKIA X9, Blackberry 9700, SONY Xperia S

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οποιος θελει speddcameras για pn(ειδοποιησεις για μπλοκα κ.α.) ενημερωμενο 19.02.06 μπορει να το κατεβασει απο εδω: http://hyperupload.com/download/89d7ae98/PN_Speed_Cam_GRiMiNO.rar.html

 

φιλικα Μακης

 

Mετα απο πολύ κόπο και πολλά ξενύχτια (κυριολεκτικά) κατορθωσαμε με τον Mάκη (Grimak) να τελειώσουμε με το ξεσκαρταρισμα των πολλών διπλοεγγραφων ή λάθος σημειων,την κατηγοριοποιηση αυτων ανα σημειου ελεγχου και τελος το επιπονο ανεβασμα ολων αυτών των 177 σημειων στην database του Anticamera που προς μεγαλη εξυπερετηση ολων μας ο ac-admin την εκανε συμβατή και για Destinator Users .

 

Mετα απο ολα αυτα αποφασισαμε να τα ανεβάσουμε και να βγαλουμε επιτελους στην κυκλοφορία tην τελική εκδοση αυτών . Για να γινει αυτό ομως και για να εχουμε το καλυτερο δυνατο update απο εδώ και πέρα θα ήθελα να σας παρακαλέσω να ΜΗΝ ανεβάσει κανεις στην database του Αντικάμερα νέα σημεία, μεχρι ο ac-admin να τελειωσει με το update του νεου csv το οποιο υπολογίζεται στο τέλος της άλλης εβδομάδας..

 

Τα αρχεια ανεβηκαν στο ftp://destinator:12345@bnet.gr και τα ονοματα αυτών

PN_Speed Cam_GRiMiNO.rar

για Destinator PN users με αναλυτικες οδηγιες εγκαταστάσης

&

DEST3_SpeedCam_GRiMiNO.rar

για Destinator 3 users με αναλυτικες οδηγιες εγκαταστάσης και αυτό

 

Eναλλακτικά μπορειτε να τα κατεβασετε και απο εδώ

 

http://hyperupload.com/download/89d7ae98/PN_Speed_Cam_GRiMiNO.rar.html

 

 

http://hyperupload.com/download/988edf91/DEST3_SpeedCam_GRiMiNO.rar.html

 

Εnjoy...

---------------------------------------

 

Καλησπέρα .

 

Ευχαριστούμε , κάνατε πολύ καλή δουλειά .

TOWER: Corsair Obsidian 800D | MOTHERBOARD: Asrock Taichi X299 socket 2066 | CPU: Intel Core i7-7820X | RAM: G.Skill TridentZ 16GB DDR4-3200Mhz | GPU: Sapphire Nitro R9 390 8GB {x2} | HDD: Samsung SSD 960 PRO NVMe 512GB | HDD: Seagate Barracuda 1TB | HDD: WD Caviar 1TB | HDD: Seagate Barracuda XT 2TB | HDD: Hitachi Deskstar 1TB | HDD: Samsung F1 Spinpoint 750MB {x2} | DVD-R: Sony Optiarc DVDRW AD-5240S | MONITOR: Samsung SyncMaster P2770 HD {x2}
Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεσαι το phone alarm - εκτος των αλλων φτιαχνεις profiles - με το πατημα ενος κουμπιου (επιλογη car), αλλαζει ο φωτισμος, μπαινει σε landscape, μενει μονιμα ανοικτο, ανοιγει το BT, φορτωνει το destinator, δυναμωνει ηχο, κλπ,κλπ.....:happy:

Σωστός! (το έχω, απλά το χρησιμοποιώ σαν πολύ basic χρήστης... αυτό με το Launch app για παράδειγμα, το είχα ξεχάσει. Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί.....? για να πάρεις κάτι που έχει εγγύηση ένα χρόνο...θεωρώ καλύτερο ποιοτικά το fortuna....

 

Πάντως σχετικά με τη λήψη, δεν έχω διαπιστώσει μέχρι στιγμής το πρόβλημα το οποίο αναφέρεις...

 

αν όμως θες να βάλεις εξωτερική κεραία, τότε πρέπει να το πουλήσεις...

 

Το προβλημα μου ειναι περισσότερο ότι είναι μόνο bluetooth, ενω το hicom γίνεται και mouse με καλώδιο (βλέπε ακτινοβολία και παιδια στο αυτοκίνητο).

 

Γενικά δουλεύει καλά και μπερδεύεται μερικές φορές όταν βρίσκομαι στην δεξια λορίδα της Συγγρου. Τότε μπορεί να με δείξει στον παράδρομο και να μου λέει να μπώ αριστερα.

Δέν το κάνει όταν είμαι στην μεσαία ή αριστερη.

Για αυτό ήθελα να αλλάξω σε sirf . αλλά δεν γίνεται.

 

Το Hicom υποστηρίζει και sirf & EGNOS & SWASS, κλπ.

παίρνει και εξωτερική κεραία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ίσως να γίνομαι κουραστικός αλλα δεν βρήκα ακρη, έβαλα το προγραμμα cr****d μετα το χαρτη και όταν τρέχω το exe μου λέει να διαλέξω χαρτη τον διαλέγω αλλα μετα ζητάει registration,Τι βλακει έχω κάνει?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χωρις πλακα παντως το κοστος ειναι πολυ μικρο και δεν αξιζει να δουλευεις σπασμενο το ΡΝ και να υφιστασε τα διαφορα προβληματα που εχει.

 

και ειδικα με την φοβερη δουλεια που κανουν τα παιδια (....) της NGI.

(Νiko κρατα γερα)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

 

εγκατεστησα το Destinator se ena Acer N30 που εχω.

 

Εκτος απο το Infomanow Keyboard δεν εχω εγκαταστησει τιποτα αλλο.

 

Το Main program ειναι στο PPC και ο χαρτης σε μια SD 512 MB

 

Πηρα και ενα ΒΤGPS Receiver και προσπαθησα να παιξω μπαλα.

 

Ναι συντονιστικε

Ναι ρυθμιστικαν ολα κανονικα

Ναι σε μερικες κοντινες και μεσαιες διαδρομες συγχρονιζοταν και επαιζε

 

ΟΜΩΣ Υποθετω οτι εχει ειναι προβλημα μνημης. Τι να κανω ρε παιδες? Υπαρχει λυση?

 

Εδωσα τοσα χρηματα και θα ηθελα να κανω την δουλεια μου για να μην τα κλαιω μιας και δεν μου περισευουν...

 

Επιπλεον μια ακομα ερωτηση, διαλεξα ενα GPS Receiver με το προτωκολλο SirfstarIII ή καπως ετσι. Το Destinator ομως οταν βαζω SIrf δεν το βρισκει και μου το γυριζει σε NMEA. WHY???

 

Ευχαριστώ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

1) οι ερωτήσεις περί του χάρτη καλό είναι να γίνουν στο forum της NGi, εκεί θα βρεις άκρη

 

2) καλά έκανες και διάλεξες SSIII GPS γιατί είναι πράγματι το καλύτερο αυτή τη στιγμή - ΜΗΝ μπερδεύεσαι όμως, NMEA θα παίξεις στις ρυθμίσεις, το SiRF προτόκολο είναι μεν της εταιρίας, αλλά "δεν το χρησιμοποιεί ούτε η ίδια" - είναι ένα ψηφιακό προτόκολο που στην πράξη δεν έχει διαφορά για σένα ώστε να το προτιμήσεις... η ρύθμιση υπάρχει για λόγους συμβατότητας αλλά εσύ θα μείνεις στο NMEA (πιο παγιωμένο προτόκολο) και δεν θα έχεις χάσει τίποτα

 

ΟΛΑ τα GPS παίζουν NMEA συμπεριλαμβανόμενου του δικού σου

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα speedcamera Alerts για το ΡΝ !!

 

Εγιναν update oι female ηχοι (χωρις "μπουκωμα" πλεον) και προστεθηκαν οι εξαιρετικης εμπνευσεως ηχοι της συνεργασιας pill72 και scotty που θα τους βρειτε στον φακελο voice-f-police του ανανεωμενου PN_Speed Cam_GRiMiNO.rar

ΠΡΟΣΟΧΗ τα παραπανω ειναι ανεβασμενα ΜΟΝΟ Ε Δ Ω !

Link to comment
Share on other sites

το ΡΝ σου ειναι με αδεια ή καποια σπασμενη εκδοση...

 

το κανονικο που κυκλοφορει τωρα παιζει τελεια χωρις κολληματα και αλλα τετοια....

Link to comment
Share on other sites

Παντως ειναι πολυ περιεργο να μην κολλαει σε αποστασεις 5-10 χλμ και για μεγαλυτερες να παγωνει η οθονη.

 

Πως βλεπω την εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Me olo ton sevasmo stous pill72 και scotty alaksa ligo tous ixous vazontas tin seirina os background stin anagelia

Tous ixous tha tous vreite EDW

 

kai epidi sto post me ta BMPs den efxaristisa tous Grimak kai minotavr to kano tora....

THANKS kai naste kala... poli kali douleia.....

 

Erotisi....

Den mou anaferei apostasi apo to simeio endiaferontos... einai sosto afto i exo kani kati lathos???

 

thanks kai pali....

(elpizo i ixoi na sas ikanopoiisoun...... kai na min enoxlithite gia tin katapatisi peri pnevmatikon dikaiomaton :lol: :lol: )

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

Me olo ton sevasmo stous pill72 και scotty alaksa ligo tous ixous vazontas tin seirina os background stin anagelia

Tous ixous tha tous vreite EDW

 

kai epidi sto post me ta BMPs den efxaristisa tous Grimak kai minotavr to kano tora....

THANKS kai naste kala... poli kali douleia.....

 

Erotisi....

Den mou anaferei apostasi apo to simeio endiaferontos... einai sosto afto i exo kani kati lathos???

 

thanks kai pali....

(elpizo i ixoi na sas ikanopoiisoun...... kai na min enoxlithite gia tin katapatisi peri pnevmatikon dikaiomaton :lol: :lol: )

 

xexexee poia dikaiwmata ...

Kala ekanes apla phgaine kai energopoihse ta shmeia endiaferontos (klik epanw tous mexri na vgei ena mati aristera.. )

Link to comment
Share on other sites

to exo kani afto

enoo oti den mou leei tin frasi ....."se xxx metra" (etsi prepei na doulevei??)

kata ta alla doulevei mia xara......

 

btw ta BMPs ta xrisimopoiise kanenas???

sas fenontai entaksi???

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

to exo kani afto

enoo oti den mou leei tin frasi ....."se xxx metra" (etsi prepei na doulevei??)

kata ta alla doulevei mia xara......

 

btw ta BMPs ta xrisimopoiise kanenas???

sas fenontai entaksi???

 

Phges na tou dhlwseis sta posa metra theleis na pairneis eidopoihseis kai den sou leei tipota an nai tote mhpws exeis thn ekdosi 5.1.80 h opoia einai buggy ?

 

Exoun anevei nea bitmaps mesa sto PN_Speed Cam_GRiMiNO CABS (MONO STO FTP) gia afta les ?

An les afta paizoun mia xara . An les gia opoiadipote alla exoun kapoio problhmataki..

Link to comment
Share on other sites

Phges na tou dhlwseis sta posa metra theleis na pairneis eidopoihseis kai den sou leei tipota an nai tote mhpws exeis thn ekdosi 5.1.80 h opoia einai buggy ?

 

Exoun anevei nea bitmaps mesa sto PN_Speed Cam_GRiMiNO CABS (MONO STO FTP) gia afta les ?

An les afta paizoun mia xara . An les gia opoiadipote alla exoun kapoio problhmataki..

 

 

diladi den doulevi ka8olou i ekdosi 5.1.80?

Link to comment
Share on other sites

Kατ'αρχήν να ευχαριστήσω και εγώ τα παιδιά που κουράστηκαν για τα speed alerts!

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη, αλλά σίγουρα ήταν κουραστικό να το φτιάξουν.

 

Θέλω να κάνω όμως μια παρατήρηση.

Όλοι λένε οτι το Destinator PN αξίζει τα χρήματα που θα δώσεις κτλ κτλ.

Ας πούμε οτι δεν διαφωνώ.

Το πρόβλημα είναι οτι ωθούμε πολλούς χρήστες σε αγορές που πολύ πιθανόν να μην χρειάζονται (υπερκαταναλωτισμό το λένε αυτό;:shifty:).

Εγώ έχω αρκετούς φίλους που έχουν το συγκεκριμένο πρόγραμμα, αλλά ελάχιστες φορές το χρησιμοποιούν. Μερικοί άλλοι δεν έχουν ούτε gps και το έχουν απλά σαν χάρτη, κάποιοι άλλοι το έχουν για να λένε οτι το έχουν...

 

Εντάξει είπαμε τα αξίζει τα λεφτά του, αλλά βλέπω μια ψύχωση με αυτό το πρόγραμμα.

Γνώμη μου είναι οτι κάποιος που το θέλει για χαβαλέ, δεν χρειάζεται ούτε να το αγοράσει, ούτε να το βρει σπασμένο.

Εγώ στη θεσ/νίκη δεν χάνομαι ποτε, αλλά το ανοίγω καμιά φορά να δω πως παίζει και πιο πολύ για δοκιμές.

 

Δηλαδή κρίνοντας από τον εαυτό μου, που ζει στη δεύτερη μεγαλύτερη πόλη της Ελλάδας, αν αγόραζα το destinator θα το θεωρούσα μια λάθος αγορά.

 

Το άλλο πρόβλημα για την αγορά του προγράμματος είναι η πολύ κακή υποστήριξή του και γενικά το Destinator σαν πρόγραμμα.

Είναι ντροπή να μην έχουν βγάλει μια έκδοση για VGA ή έστω ένα patch.

Στo site της NGi υπάρχουν κάτι αρχεία αλλά είναι ΓΤΠ. Δεν γίνεται δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Kατ'αρχήν να ευχαριστήσω και εγώ τα παιδιά που κουράστηκαν για τα speed alerts!

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη, αλλά σίγουρα ήταν κουραστικό να το φτιάξουν.

 

Θέλω να κάνω όμως μια παρατήρηση.

Όλοι λένε οτι το Destinator PN αξίζει τα χρήματα που θα δώσεις κτλ κτλ.

Ας πούμε οτι δεν διαφωνώ.

Το πρόβλημα είναι οτι ωθούμε πολλούς χρήστες σε αγορές που πολύ πιθανόν να μην χρειάζονται (υπερκαταναλωτισμό το λένε αυτό;:shifty:).

Εγώ έχω αρκετούς φίλους που έχουν το συγκεκριμένο πρόγραμμα, αλλά ελάχιστες φορές το χρησιμοποιούν. Μερικοί άλλοι δεν έχουν ούτε gps και το έχουν απλά σαν χάρτη, κάποιοι άλλοι το έχουν για να λένε οτι το έχουν...

 

Εντάξει είπαμε τα αξίζει τα λεφτά του, αλλά βλέπω μια ψύχωση με αυτό το πρόγραμμα.

Γνώμη μου είναι οτι κάποιος που το θέλει για χαβαλέ, δεν χρειάζεται ούτε να το αγοράσει, ούτε να το βρει σπασμένο.

Εγώ στη θεσ/νίκη δεν χάνομαι ποτε, αλλά το ανοίγω καμιά φορά να δω πως παίζει και πιο πολύ για δοκιμές.

 

Δηλαδή κρίνοντας από τον εαυτό μου, που ζει στη δεύτερη μεγαλύτερη πόλη της Ελλάδας, αν αγόραζα το destinator θα το θεωρούσα μια λάθος αγορά.

 

Το άλλο πρόβλημα για την αγορά του προγράμματος είναι η πολύ κακή υποστήριξή του και γενικά το Destinator σαν πρόγραμμα.

Είναι ντροπή να μην έχουν βγάλει μια έκδοση για VGA ή έστω ένα patch.

Στo site της NGi υπάρχουν κάτι αρχεία αλλά είναι ΓΤΠ. Δεν γίνεται δουλειά.

Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ!

 

Είναι απίστευτο το πως εξέφρασες Ό,ΤΙ έχω να πω στο θέμα!

 

Υποστηρίζω στο ακέραιό της την άποψη αυτή.

(thanks for doing the dirty job... ;) )

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη ζώντας στην Αθήνα το βρίσκω εξαιρετικά χρήσιμο αν και δεν το χρησιμοποιώ από πραγματική ανάγκη πάνω 2-3 φορές το μήνα ως πλοηγό και 4-5 ως χάρτη. Το κακό είναι ότι με παίρνουν στο άσχετο κάποιες φορές φίλοι για να τους πω που βρίσκεται η τάδε διεύθυνση ή πως θα βγουν σε μια συγκεκριμένη περιοχή γιατί έχουν χαθεί!!! Εννοείται ότι και χωρίς το destinator θα βρεις τελικά αυτό που ψάχνεις, αλλά πολύ πιο αργά. Γενικά το εμπιστεύομαι και όταν έχω χρόνο για πειραματισμούς, μου δίνει τη δυνατότητα να ανακαλύψω καινούριες διαδρομές και να μπω άφοβα σε γειτονιές των οποίων την ύπαρξη αγνοούσα!!! Το σημαντικότερο είναι ότι σου δίνει τη σιγουριά να παριπλανηθείς άφοβα αφού ξέρεις ότι αν χαθείς, υπάρχει η λύση στο τσεπάκι σου, και ας μη το χρησιμοποιήσεις ποτέ. Για το αν είναι άχρηστη αγορά, θα μπορούσε κάποιος να πει ότι είναι τόσο άχρηστη όσο και αυτή ενός κινητού, αφού θυμάμαι ότι κάποτε ζούσαμε μια χαρά και χωρίς αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...