Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oxi den exei kanena apo ta alla perissoteri mnimi

ipaq 3970

ipaq 3760

HP 2410

 

Kai ta tria 64 MB mnimi...

 

Eixa skeftei mipos ftaine ta win mobile 2003SE alla to HP2410 einai SE opote den ftaiei auto...

Kaneis re palikaria pou na exei to 4700 kai to programma na tou douleuei sosta;;;

Το έχω εγώ και δεν έχω αντιμετωπίσει (με original έκδοση) κανένα πρόβλημα παγώματος.

Φιλικά

Γιάννης

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παντως εμενα παιζει κανονικα το PN .

Το μονο προβλημα που εχω δει μεχρι τωρα ειναι το οτι μετα απο 1 ωρα ειπε οτι δεν βρισκει το GPS αλλα δουλευε κανονικα.

Ειχα βαλει το 3 [σπασμενο με τον τελευταιο χαρτη 2005] και μετα περασα την ελληνικη upgrade του PN και μεχρι τωρα ολα καλα με τους χαρτες και την πλοηγηση .

Link to comment
Share on other sites

λυπάμαι αλλά όσο η εταιρία του επιμένει να μας ταϊζει κουτόχορτο, δεν πρόκειται να το αγοράσω

 

η τάση είναι τα PocketPC να γίνουν VGA

εγώ έχω VGA PocketPC, το D3 έστω και με το ζόρι παίζει σε VGA - δεν μπορώ ΟΥΤΕ ΚΑΤΑ ΔΙΑΝΟΙΑ να το ξανατρέξω σε QVGA

 

η εταιρία που το φτιάχνει (και το ξέρω καλά) έχει φάει αρκετό πρήξιμο για να εξελίξει ένα VGA version

 

δυστυχώς με τη νέα της "παραγωγή" έγραψε στα απ'αυτά της τους πελάτες και τις απαιτήσεις τους και έφτιαξε μια βλακεία και μισή η οποία πια ΟΥΤΕ με την βία δεν παίζει σωστά σε VGA

 

δεν πειράζει Destinator, υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές

 

εγώ θα ρωτήσω την NGi αν σκοπεύει να συνεργαστεί με άλλη εταιρία mapping software ή αν σκέφτεται να κάνει license τους χάρτες της σε κάποιο major mapping provider

 

λυπάμαι που μια καλή ελληνική εταιρία συνεργάστηκε με κάποια φόλα ξένη

 

ας "είναι καλά" η NGi που έκανε τέτοιο καλό στην εταιρία του Destinator όσο αφορά τις πωλήσεις στην Ελλάδα - όλοι ξέρουμε ότι θέλουμε Destinator όχι γιατί είναι τίποτα το τρομακτικό (σε σχέση με άλλα εξελιγμένα προγράμματα όπως TomTom 5) αλλά μόνο και μόνο για τους τρομερούς χάρτες

 

κρίμα

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχω το pocket Loox 720 και θα ηθελα να ρωτησω αν το Destinator PN θα μπορει να τρεχει ικανοποιητικα και χωρις προβληματα με το συγκεκριμενο Pocketpc. Το αναφερω αυτο διοτι διαβασα οτι το νεο προιον σας δεν παιζει με την οθόνη του Loox 720
Link to comment
Share on other sites

Όποιος μένει κοντά και τον ενδιαφέρει είναι προσκαλεσμένος:

 

1η συνάντηση "φίλων PPC+GPS" στη Θεσσαλονίκη!

 

Κυριακή 04 Σεπτεμβρίου 2005, Ώρα 19:00

 

 

Λεπτομέρειες εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν καλύτερα να κάνεις αναζήτηση σε αυτό το θέμα: Destinator PN ό,τι θα ήθελες να ρωτήσεις και αν δεν βρεις κάτι να ρωτήσεις εκεί.

 

:lock:

Link to comment
Share on other sites

Εχω το pocket Loox 720 και θα ηθελα να ρωτησω αν το Destinator PN θα μπορει να τρεχει ικανοποιητικα και χωρις προβληματα με το συγκεκριμενο Pocketpc. Το αναφερω αυτο διοτι διαβασα οτι το νεο προιον σας δεν παιζει με την οθόνη του Loox 720
Link to comment
Share on other sites

1. κάνουμε copy το 'Auto Alert 2.dat' στο ppc στο folder common\favorites και το κανoυμε rename σε 'Αυτόματη Ειδοποίηση 2.dat'.

2. κάνουμε copy ένα άδειο 'Auto Alert 2.dat' στο ppc στο folder common\favorites

3. Δημιουργούμε ένα ηχητικό αρχείο της αρεσκείας μας το κάνουμε rename σε 141.WAV και το κανουμε copy στο folder Voice\Greek αντικαθιστώντας το ήδη υπάρχον

4. Αλλάζουμε στο αρχείο DestinatorMSG.inf (που βρίσκεται στο Visual\Greek) το μήνυμα IDS_FAVORITES_ALERT="Ειδοποίηση Αγαπημένων" με άλλο της αρεσκείας μας για να εμφανίζεται στην οθόνη ταυτόχρονα με την ηχητική ειδοποίηση

5. Στο μενου του Destinator PN των αγαπημενων ενεργοποιούμε την απεικόνηση και για το Auto Alert 2 και για το Αυτόματη Ειδοποίηση 2

 

Δοκιμασμένο, λειτουργεί άψογα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω το pocket Loox 720 και θα ηθελα να ρωτησω αν το Destinator PN θα μπορει να τρεχει ικανοποιητικα και χωρις προβληματα με το συγκεκριμενο Pocketpc. Το αναφερω αυτο διοτι διαβασα οτι το νεο προιον σας δεν παιζει με την οθόνη του Loox 720

 

δουλεύει αλλά είναι βλακεία γιατί παίζει 240x320 και αν έχεις το Destinator 3 και το έχεις βάλει να παίζει 480x640, το PN σου φαίνεται μια ηλιθιότητα

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

1. κάνουμε copy το 'Auto Alert 2.dat' στο ppc στο folder common\favorites και το κανoυμε rename σε 'Αυτόματη Ειδοποίηση 2.dat'.

2. κάνουμε copy ένα άδειο 'Auto Alert 2.dat' στο ppc στο folder common\favorites

3. Δημιουργούμε ένα ηχητικό αρχείο της αρεσκείας μας το κάνουμε rename σε 141.WAV και το κανουμε copy στο folder Voice\Greek αντικαθιστώντας το ήδη υπάρχον

4. Αλλάζουμε στο αρχείο DestinatorMSG.inf (που βρίσκεται στο Visual\Greek) το μήνυμα IDS_FAVORITES_ALERT="Ειδοποίηση Αγαπημένων" με άλλο της αρεσκείας μας για να εμφανίζεται στην οθόνη ταυτόχρονα με την ηχητική ειδοποίηση

5. Στο μενου του Destinator PN των αγαπημενων ενεργοποιούμε την απεικόνηση και για το Auto Alert 2 και για το Αυτόματη Ειδοποίηση 2

 

Δοκιμασμένο, λειτουργεί άψογα!!!

Sou doulevei h hxhtikh eidopoihsh sto PN ?

Poia ekdosh foras kai me poio dll. ?

Egw to polemaw toso kairo alla den mou doylevei.

Exw kanei afta pou les kai alla tosa alla enw exw optikh endeixi den exw hxhtikh (enoeite oti to wav to exw prosarmosei katallhla kai den ftaiei to inf) ..

Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση ειναι η 5.1.80, οσο για το dll δεν γνωριζω να σου απαντησω.

Η ηχητικη ειδοποιηση δουλευει αψογα (εχω ορισει ειδοποιηση στα 600m) και δεν εχω πειραξει τη δομη του DestinatorVoiceManeuvers.

Το "κλειδι" για την ομαλη λειτουργια και της οπτικης και της ηχητικης ενδειξης απ'οτι κατεληξα στις δοκιμες μου ειναι η υπαρξη στο folder των \favorites, και των δυο αρχειων dat (Auto Alert 2 και του Αυτόματη Ειδοποίηση 2).

Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση ειναι η 5.1.80, οσο για το dll δεν γνωριζω να σου απαντησω.

Η ηχητικη ειδοποιηση δουλευει αψογα (εχω ορισει ειδοποιηση στα 600m) και δεν εχω πειραξει τη δομη του DestinatorVoiceManeuvers.

Το "κλειδι" για την ομαλη λειτουργια και της οπτικης και της ηχητικης ενδειξης απ'οτι κατεληξα στις δοκιμες μου ειναι η υπαρξη στο folder των \favorites, και των δυο αρχειων dat (Auto Alert 2 και του Αυτόματη Ειδοποίηση 2).

Isws na ftaiei h ekdosh mou mporei pali apo tis polles allages sta inf na exw kanei kamia m@l@ki@ tha to sthsw apo thn arxh afou mou les oti sou doulevei tha paixw panw se afto to motivo ..

An to kanw kai doulepsi tha anevasw odhgies , ta inf, 2 nea updates gia mploka ston xarth alla kai ta hxhtika wav..

 

Mexri tote eidomen.. :O

Link to comment
Share on other sites

Isws na ftaiei h ekdosh mou mporei pali apo tis polles allages sta inf na exw kanei kamia m@l@ki@ tha to sthsw apo thn arxh afou mou les oti sou doulevei tha paixw panw se afto to motivo ..

An to kanw kai doulepsi tha anevasw odhgies , ta inf, 2 nea updates gia mploka ston xarth alla kai ta hxhtika wav..

 

Mexri tote eidomen.. :O

 

Φιλε Minotavrs εαν θελεις μπορω να ανεβασω (αφου πρωτα μου εξηγησεις πως γινεται) το 141.wav αρχειο που χρησιμοποιω (το οποιο λεει 'προσοχη σε 500 μετρα τροχαια') καθως και το DestinatorMSG.inf στο οποιο εχω μετατρεψει την οπτικη ενδειξη απο Έιδοποιηση Αγαπημενων" σε "Προσοχη ...Τροχαια!!!", καθως επισης και τα δυο dat αρχεια για το φακελο favorites. Να τονισω οτι το DestinatorVoiceManeuvers.inf δεν πρεπει να το πειραξεις.

 

Φιλικα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

..:: 2η συνάντηση "φίλων PPC+GPS" στη Θεσσαλονίκη ::..

 

 

Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου 2005, από τις 20:00 έως ... (κανείς δεν ξέρει)

 

 

 

Για λεπτομέριες κάντε κλικ εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Με τις καμερες εχετε βρει πως δουλευει? για εμενα δε δειχνει αλλα ουτε και μιλαει.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Εγκατεστησα το destinator pn στο ppc μου(acer n 30) και ενω με το destinator 3 δουλευε καλα με αυτο παει εκνευριστικα αργα.Το εχω εγκατεστημενο στην καρτα μνημης(οπως και το 3).Τι παει λαθος;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Εγκατεστησα το destinator pn στο ppc μου(acer n 30) και ενω με το destinator 3 δουλευε καλα με αυτο παει εκνευριστικα αργα.Το εχω εγκατεστημενο στην καρτα μνημης(οπως και το 3).Τι παει λαθος;

 

Το εχεις "σπασμενο" ? Εαν ναι, για αυτο... ;) Εμενα παιζει μια χαρα στην SD μου και στο PDA2K και στο Jasjar ! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους.. Εχω ένα iPAQ 4700 και το Destinator 3 με το γνωστό dll ... Δυστηχώς μου παρουσιάζει πολλά προβλήματα (κολλάει μετά από λίγη ώρα κτλ) . Αποφάσισα να αγοράσω original το PN από την NGI (όταν βγει τέλη Νοέμβρη). Μέχρι τότε μπορώ να περάσω το PN με τους υπάρχοντες ελληνικούς χάρτες της NGI από το 3 ? Πώς ακριβώς να το κάνω και τί προβλήματα δημιουργεί κάτι τέτοιο ? Παρακαλώ βοηθήστε με.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...