Jump to content

Xiaomi Mi 10 Pro 5G


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν νέο bug. Μετά την αναβάθμιση σε Android 11 το περιεχόμενο στην οθόνη "γέρνει" μια δεξιά , μια αριστερά. Έχω στείλει αναφορά, για να δούμε....
NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 374
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Λοιπόν νέο bug. Μετά την αναβάθμιση σε Android 11 το περιεχόμενο στην οθόνη "γέρνει" μια δεξιά , μια αριστερά. Έχω στείλει αναφορά, για να δούμε....

 

Τι ακριβως εννοεις? Δεν καταλαβα καν ποιο ειναι το bug.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως εννοεις? Δεν καταλαβα καν ποιο ειναι το bug.

 

Ότι περιεχόμενο εμφανίζεται στην οθόνη του κινητού δεν είναι στην "ευθεία" κάθετα δηλαδή στην οθόνη αλλά "γέρνει" μια προς τα δεξιά και μια προς τα αριστερά....

- κάτι πήγε στραβά μετά την επανεκκίνηση και εγκατάσταση καθώς δεν έδειξε σωστά το ποσοστό εγκατάστασης. Κόλλησε σε κάποια φάση και μετά από ώρα ξεκόλλησε και συνέχισε και ήμουν τυχερός που επανεκκίνησε κανονικά. Μάλλον όμως έμειναν... "Κουσουρια"!.-

Edited by docofmobile
NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

Ότι περιεχόμενο εμφανίζεται στην οθόνη του κινητού δεν είναι στην "ευθεία" κάθετα δηλαδή στην οθόνη αλλά "γέρνει" μια προς τα δεξιά και μια προς τα αριστερά....

- κάτι πήγε στραβά μετά την επανεκκίνηση και εγκατάσταση καθώς δεν έδειξε σωστά το ποσοστό εγκατάστασης. Κόλλησε σε κάποια φάση και μετά από ώρα ξεκόλλησε και συνέχισε και ήμουν τυχερός που επανεκκίνησε κανονικά. Μάλλον όμως έμειναν... "Κουσουρια"!.-

 

Ειναι παρωδια τελικα το miui. Προσεξε τι λες ομως γιατι θα σε κατηγορησουν οτι δεν ξερεις να το δουλευεις!

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερο Pro,λοιπόν,στο φόρουμ μας,που έχει θέμα με την ενημέρωση.

Μάλιστα...

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ειναι παρωδια τελικα το miui. Προσεξε τι λες ομως γιατι θα σε κατηγορησουν οτι δεν ξερεις να το δουλευεις!

 

Δεν ξέρω πόσο πιο σωστά να διατυπώσω το πρόβλημα. θα δώσω ένα παράδειγμα : ανοίγεις τις ρυθμίσεις του κινητού. η γραμματοσειρά καθε ρύθμισης ξεκινά απο τα αριστερά της οθόνης και ελαφρώς γέρνει προς τα δεξιά στο τελείωμα της αντι να είναι παράλληλα με το κάτω μέρος της οθόνης. Αυτό συμβαίνει σε όλα τα μενού και τις εφαρμογές εκτός απο δυο παιχνίδια που έχουν κάθετη οθόνη. δεν ξέρω τι λαθος πηγε με την αναβαθμιση και εμφανίζεται έτσι το περιεχόμενο της οθόνης.

 

απλά ενημερωτικά, έχω και το redmi mi9t pro και το redmi note 9 pro που κατά καιρούς έχω αντιμετωπίσει bugs τα οποία λύθηκαν σε επόμενα updates αλλά όπως και να έχει , είναι ενοχλητικό έστω και αν τα διορθώνουν μετά.

Edited by docofmobile
NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να ξαναπεράσεις την ενημέρωση;

Hard reset έκανες μήπως;

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να ξαναπεράσεις την ενημέρωση;

Hard reset έκανες μήπως;

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ο όγκος των δεδομένων που έχω είναι αποτρεπτικό να κάνω hard reset. Θα είναι η τελευταία λύση εάν δε διορθωθεί με επόμενο update. Κάτι έχω διαβάσει για μια έκδοση 12.5 που θα δοθεί υποτίθεται μέσα στο επόμενο διάστημα. Να ξαναπεράσω τη ενημέρωση εννοείς μέσω του update του κινητού;

NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

Ναι. επισης,πέρασε τα αρχεία σου σε έναν υπολογιστή βρε αδερφέ,κάπου τέλος πάντων.Ειδες τι μπορεί να συμβεί.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

https://techblog.gr/mobile/xiaomi-mi-11-episima-me-kamera-108mp-othoni-120hz-kai-timi-500-eyro/

Με βάση την τελευταία τιμολογιακή πολιτική της ( βλ. Mi 10 T & 10 T Pro) αν όντως κάνει καμιά προωθητική θα τους διαλύσει όλους...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα. Κατοχος κ εγω mi10 pro. Φοραει την global κ σκεφτομουν να ξεκλειδωσω να του περασω ρην ευρωπαϊκή... Εχει κανενας την ευρωπαϊκή να μου πει αν εχει bugs πολλα? Η global καλη μου φαινεται αλλα ρουφαει καμποσο την μπαταρια... Μπορει να ειναι κ δικη ενρυπωση μιας κ προερχομαι απο mi note 10 που η μπαταρια ηταν λιγο ατελειωτη..

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι με Mi 10 που είναι ιδια ειναι εκτος της καμερας.

Εχω ευρωπαικη stable και ειμαι στις περίπου 6.30 ωρες SOT μεσα σε 48 ωρες χρησης σε μια πλήρη φόρτιση και ολα ανοιχτα (ρολοι, δεδομενα, συγχρονισμοι)...

Δεν το λες και ασχημα...

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι 6:30 ωρες. Η global δεν μου βγαζει τοσο... Android 11 παντα μιλαμε...??κ 90hz οθονη.... Edited by chrisnikgr

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι 6:30 ωρες. Η global δεν μου βγαζει τοσο... Android 11 παντα μιλαμε...??κ 90hz οθονη....
Ναι Android 11 (12.2.4 eu stable) με 90hz και dark mode
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο το ποσο μια ρομ μπορει να σου δωσει χαλια εικονα για ενα κινητο.... Πεταξα την global κ εβαλα eea... Καμια σχεση τουλαχιστον σε θεμα μπαταριας κ γρηγοραδας... Οι εφαρμογές δουλεύουν απροβληματιστα!!

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Απο το Mi 5 μου το 2016, μετα στο Pocophone και τωρα στο Mi10 Pro, παντα ειχα την eu rom. Μαλιστα ειμαι και σε developer τωρα χωρις κανενα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"to whom it may concern".... έσκασε αναβάθμιση security update ιανουαρίου 12.2.4(RJAEUXM). φαίνεται να έχουν λυθεί και τα θέματα που αντιμετώπιζα.

πόστ #306.

NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα εσκασε?? Την εχω περασμενη καμια 20ρια μερες... Φαινεται οντως μια χαρα κ δουλεύει αψογα μεχρι στιγμης

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Μην κατεβάσετε την 12.2.5 κατέστρεψε τελείως την κάμερα νυχτερινές φωτογραφίες επιεικώς απαράδεκτες να μην πω χάλια ένα πράγμα προσπαθούν να διορθώσουν και 10:00 χαλάνε
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει σωστά ούτε το AI ούτε το HDR για παράδειγμα μέχρι προχθές τραβούσαμε ζουμ το φεγγάρι και φαινόντουσαν λεπτομέρειες όσο μπορούν να φανούν με *x50 zoom σήμερα που προσπάθησα να βγάλω την πανσέληνο το μόνο που φαίνεται είναι ένα καμμένο στρογγυλό φωτεινό σαν να τραβάς τον ήλιο
Link to comment
Share on other sites

Μηπως πρεπει να τραβηξεις με την επιλογη που εχει για το φεγγαρι? Γιατι ειδα φωτο στο telegram με φοβερη λεπτομερεια. Αλλα με την επιλογη που σου ειπα...

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...