Jump to content

Xiaomi Mi 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πας στη εφαρφογη της αναβαθμισης. Πανω δεξια ρυθμισεις κ επιλεγεις πακετο εγκαταστασης... Αν δεν σου εχει αυτη την επιλογη κανει tap καμια 10ρια φορες πανω στο νουμερο 12 για στις εμφανισει

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω κατι??? Ειδοποιησεις απο το ημερολογιο της Google για γενέθλια σας ερχονται?? Κ αν ναι πως?? Εχω ανοιξει τα παντα κ παλι δεν μου εμφανιζει τπτ...

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα της xiaomi απο play store αλλα δεν μου διαβαζει τις επαφες για να βγαζει τα γενέθλια... Παλι λαλακια εχουν κανει κ με αυτο...

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αμα το κινητο υποστηρίζει e-sim??
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι??? Ειδοποιησεις απο το ημερολογιο της Google για γενέθλια σας ερχονται?? Κ αν ναι πως?? Εχω ανοιξει τα παντα κ παλι δεν μου εμφανιζει τπτ...
Ούτε κατά ιδέα! Έχω και μια εφαρμογή που βλέπει ποιά επαφή έχει ονομαστική και μου το δείχνει, ούτε αυτή δουλεύει. Η ίδια εφαρμογή, με τις ίδιες επαφές σε δύο άλλα τάμπλετ, ένα Samsung και ένα Lenovo, δουλεύει μια χαρά και επίσης τα ημερολόγια μια χαρά βλέπουν τα γενέθλια,! Και βέβαια το θεϊκό είναι ότι το Lenovo έχει και αυτό το ημερολόγιο της Google άλλα εκεί δουλεύει μια χαρά.

Στο mi10 δεν δούλεψε ποτέ. Ούτε για μια στιγμή.

Δεν βρήκα άκρη, ότι και να έκανα και το παράτησα. Τα βλέπω από τις ταμπλέτες!

Γενικά, τόσα bug μαζεμένα σε μια συσκευή πρώτη φορά βλέπω. Και εννοείται δεν διορθώνεται τίποτα. Σαν να μην υπάρχουν. Λες και όλα δουλεύουν τέλεια και κάθονται και ασχολούνται με τα animation! Εντάξει δεν υπάρχουν οι άνθρωποι!

 

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το Ημερολογιο plus κ δουλευει κανονικα με τις ειδοποιησεις.... Αν θες δοκιμασε το. Οντως αυτό ειναι σπαστικο. Τι τα εβγαλαν ολα... Οπως κ το app vault. Εκει μου εμφανιζε ολη την μερα τις γιορτες κτλ... Τωρα εχω το discover της google λες κ αν θελω να δω ειδησεις δεν μπορω να ανοιξω τον chrome να διαβασω.... Edited by chrisnikgr

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω το πηρα πριν 1μιση μηνα με πολυ επιφύλαξη σε προσφορά του Κωτσοβολου επειδη διαβαζα τοοοοσα για τα bugs της Xiaomi.

 

Ομολογώ το οτι περα απο την αδυναμη δονηση (που δεν ειναι bug) δεν εχω παρατηρησει τιποτα και κανω έντονη χρηση. Λιγο tuning εκανα μονο για τις ειδοποιησεις, ως προς την αυτοματη εξοικονόμηση.

 

Ομοιως και σε ενα Mi 10 lite που υπάρχει σπίτι (απο Media Markt).

 

Ολα αυτά τα bugs που λεει ο φιλος πάνω μήπως είναι σε συσκευες με κινεζικη ή global rom και οχι ευρωπαϊκή?

 

Ερχομενος απο LG G2, Galaxy S7 και S9+ (ολα εξαιρετικά) δεν εχω κανενα παραπονο.

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν αναφερθηκα σε αλλα πραγματα περαν του οτι το ημερολογιο της google δεν μου δινει ειδοποιησεις για τα γεννεθλια των επαφων μου. Επισης ειναι ωραιο μεσα σαν εφαρμογη αλλα επρεπε να το εχουν φτιαξει στο εικονιδιο να φαινεται η ημερομηνια της ημερας.... Ποσο δυσκολο ειναι στην google να βαλει αυτην την προσθηκη... Τι μου βαζει ενα 31 να φαινεται μονιμα...

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα της xiaomi απο play store αλλα δεν μου διαβαζει τις επαφες για να βγαζει τα γενέθλια... Παλι λαλακια εχουν κανει κ με αυτο...

 

Το βρηκα.... Ανοιξα τον συγχρονισμο απο το mi cloud κ τσουπ εμφανιστηκαν ολα... Παει για πεταμα το ημερολογιο της google

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Τι tuning κάνατε δηλαδή ρε παιδιά? Δεν μπορώ να πετάξω το ημερολόγιο γιατί κρατάει ραντεβού και συγχρονίζει με διάφορες εφαρμογές στιλ webex, teams κλπ.

Δεν με ειδοποιεί όμως όταν πλησιάζει η ώρα. Ότι και να έκανα δεν!

Τι ακριβώς κάνατε και στέλνει ειδοποίηση?

Εντάξει για τα γενέθλια και τις ονομαστικές δεν τρελάθηκα κιόλας. Καλά θα είναι να ειδοποιεί αλλά είναι λεπτομέρεια.

Τα άλλα όμως είναι σημαντικά.

 

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μπες playstore κ κατεβασε της xiaomi... Mi calendar. Βαλτο να συγχρονιζει με τα παντα κ ανοιξε ειδοποιησεις. Θα σου ερχονται κανονικα.. Απλα να εισαι σε wifi να συχρονισει να σου ερθουν ολα. Ανοιξε κ το συχρονισμο με mi cloud

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς? Στην αρχή για να συχρονίσει? Μετά θα στέλνει κανονικά ειδοποιήσεις? Δεν είναι δυνατόν να είμαι συνέχεια με wifi.

 

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς? Στην αρχή για να συχρονίσει? Μετά θα στέλνει κανονικά ειδοποιήσεις? Δεν είναι δυνατόν να είμαι συνέχεια με wifi.

 

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι εννοω οταν το στησεις στην αρχη. Στις ρυθμισεις εχει απο που θελεις να λαμβανει πληροφοριες. Ρθμισεις συγχρονισμου λεγεται η επιλογη... Για να παρει τα δεδομενα απλα να εισαι σε wifi. Μετα δεν χρειαζεται κατι....

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει ούτε ένα θέμα με το mi10 μου. Όσον αφορά το Google calendar, όταν του βάλω κάποιο event με ειδοποιεί κανονικά όταν είναι η ώρα του. (Σε γενέθλια δεν γνωρίζω τι ακριβώς θα κάνει. Δεν έχει τύχει.) είμαι σε,eu 12.2.4miui με android 11 αν παίζει κάποιο ρόλο.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει ούτε ένα θέμα με το mi10 μου. Όσον αφορά το Google calendar, όταν του βάλω κάποιο event με ειδοποιεί κανονικά όταν είναι η ώρα του. (Σε γενέθλια δεν γνωρίζω τι ακριβώς θα κάνει. Δεν έχει τύχει.) είμαι σε,eu 12.2.4miui με android 11 αν παίζει κάποιο ρόλο.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Το ίδιο κι εγώ, λόγω δουλειάς βάζω διαφορά event στο ημερολόγιο μου τα δείχνει όλα.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε τι γίνεται ρε παιδιά τότε? Δεν έχω κλείσει τίποτα. Ούτε access , ούτε ειδοποίηση. Έχω ορισμένα συγκεκριμένα ραντεβού, ακόμη και σε εβδομαδιαία βάση και δεν με έχει ειδοποιήσει μια φορά για το event! Δεν ξέρω τι στραβό έχω κάνει, γιατί εφόσον σας δουλεύει εσάς τότε κάποια μακακία έχω κάνει εγώ. Τι όμως να φταίει?

Με τις ρυθμίσεις για την μπαταρία έχετε πειράξει κάτι? Σε σχέση με την εφαρμογή ρωτάω.

 

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κι εγώ, λόγω δουλειάς βάζω διαφορά event στο ημερολόγιο μου τα δείχνει όλα.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στα δειχνει ναι.... Μεσα στο ημερολογιο... Κ εμενα μου τα δειχνει... Ειδοποιηση βαραει στην οθονη κλειδωματος?

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει ούτε ένα θέμα με το mi10 μου. Όσον αφορά το Google calendar, όταν του βάλω κάποιο event με ειδοποιεί κανονικά όταν είναι η ώρα του. (Σε γενέθλια δεν γνωρίζω τι ακριβώς θα κάνει. Δεν έχει τύχει.) είμαι σε,eu 12.2.4miui με android 11 αν παίζει κάποιο ρόλο.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Το ίδιο και εγώ... Κανονικά έρχονται όλες οι ειδοποιήσεις και έχω και πολλές.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Στα δειχνει ναι.... Μεσα στο ημερολογιο... Κ εμενα μου τα δειχνει... Ειδοποιηση βαραει στην οθονη κλειδωματος?
Φίλος ναι, 3 μέρες πριν στέλνει κανονικά και την ημέρα που έχω ορίσει το πρωι

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι τα έχω κι εγώ.

Αυτό πως το έχετε ρυθμίσει? Εμένα ήταν στο συνιστώμενο και το πήγα τώρα στο free τελείως.

Να δω αν έφταιγε αυτό. Αν δεν δουλέψει κι αυτό δεν ξέρω τι γίνεται. Μάλλον θα έχει κολλήσει κάτι και θα θέλει factory reset. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Σε ένα samsung A51 δουλεύουν μια χαρά χωρίς να κάνω τίποτα. Σε 2 ταμπλέτες, μια Lenovo και μια Samsung, επίσης δουλεύουν μια χαρά χωρίς καμία παραπάνω ρύθμιση.

 

4e383230e2c0c0acf83cab28891f4475.jpg

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κανε εκκαθάριση cache και ρυθμίσεων στην εφαρμογή για αρχη
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι σε Mi 10 T λειτουργεί κανονικά, λόγω δουλειάς είναι απαραίτητο μάλιστα εργαλείο. Δεν έχει χάσει ποτέ καμία ειδοποίηση εδώ και τέσσερις μήνες που έχω την συσκευή.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειχε περασει απο το προηγουμενο τηλ γεννεθλια επαφων αλλα χωρις ειδοποιησεις.... Μαλλον γιαυτο δεν χτυπουσε... Θα το τσεκαρω τωρα που εβαλα ειδοποίηση να δω τι θα κανει

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι τα έχω κι εγώ.

Αυτό πως το έχετε ρυθμίσει? Εμένα ήταν στο συνιστώμενο και το πήγα τώρα στο free τελείως.

Να δω αν έφταιγε αυτό. Αν δεν δουλέψει κι αυτό δεν ξέρω τι γίνεται. Μάλλον θα έχει κολλήσει κάτι και θα θέλει factory reset. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Σε ένα samsung A51 δουλεύουν μια χαρά χωρίς να κάνω τίποτα. Σε 2 ταμπλέτες, μια Lenovo και μια Samsung, επίσης δουλεύουν μια χαρά χωρίς καμία παραπάνω ρύθμιση.

 

4e383230e2c0c0acf83cab28891f4475.jpg

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk.

Φίλος μάλλον αυτό ήταν. Είναι γνωστό πρόβλημα που αφορά και τις εφαρμογές messaging και social.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...