Jump to content

Xiaomi Mi 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι οπως παρατήρησα λίγες μέρες, με το που το συνδέω στο φορτιστή και σβήνω την οθόνη δεν φορτίζει. Μόλις ενεργοποιηθεί η οθόνη πάλι δείχνει πως είναι κανονικά στην φόρτιση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι οπως παρατήρησα λίγες μέρες, με το που το συνδέω στο φορτιστή και σβήνω την οθόνη δεν φορτίζει. Μόλις ενεργοποιηθεί η οθόνη πάλι δείχνει πως είναι κανονικά στην φόρτιση
Αρχικα θα έκανα επανεκκινηση... Αμα δεν φτιαξει δοκιμασε επαναφορά μπας και γλιτώσεις το service.

 

Επίσης το οτι δεν φορτιζει πως το καταλαβες? Δεν ανεβαινει το ποσοστο ή μειωνεται ενω είναι στο ρεύμα?

 

Για software issue μου μοιάζει.. Πόσο καιρο στο κανει?

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Λίγες μέρες,

 

Δεν ανεβαίνει το ποσοστό φόρτισης.

 

Μπορώ να κάνω επαναφορά χωρίς να χασω ότι έχω από εφαρμογές και αρχεία ;

Αμα κανεις backup με το xiaomi cloud θα έχεις πίσω αρχεια και ρυθμισεις αλλα οχι δεδομενα εφαρμογων.. μονο τις εφαρμογές σαν καθαρη εγκατασταση

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης θυμισου αν εγκατεστησες καμια εφαρμογη πριν αρχισει το προβλημα

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Όχι κάτι που να θυμάμαι, το μόνο περίεργο που είδα και αμέσως μετά ξεκίνησε το πρόβλημα ήταν εκεί που μόλις είχε σβήσει από μπαταρία, το άνοιξα ενώ το έβαλα σε ασύρματη φόρτιση και μου έδειξε 67% ενώ μόλις το ακούμπησα. Έφτασε στο 100 κανονικά και πολύ γρήγορα ενώ δεν θα έπρεπε εφόσον ήταν άδειο Edited by USER_1
Link to comment
Share on other sites

Όχι κάτι που να θυμάμαι, το μόνο περίεργο που είδα και αμέσως μετά ξεκίνησε το πρόβλημα ήταν εκεί που μόλις είχε σβήσει από μπαταρία, το άνοιξα ενώ το έβαλα σε ασύρματη φόρτιση και μου έδειξε 67% ενώ μόλις το ακούμπησα. Έφτασε στο
Εκει καπου bug-αρε...

Προταση: Απενεργοποιησε την ασυρματη φόρτιση, κλείσε το κινητο, και βαλτο να φορτισει για λίγο κλειστό με καλωδιο.. Μετα ανοιξε το και δοκιμασε ξανα

 

Αν δεν παίξει ετσι, αστο να κλείσει απο μπαταρία, βαλτο στο καλωδιο και ανοιξε το οσο είναι συνδεδεμενο

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις πως την κάνω απενεργοποίηση να το δοκιμάσω ;
Αποτι βλεπω δεν εχει διακόπτη για κατι τετοιο...

Ολα αυτα που λες στα κανει με την ασυρματη φορτιση μονο?

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Με καλώδιο είναι το πρόβλημα, αν το χρησιμοποιώ ενώ είναι συνδεμένο στον φορτιστή δουλεύει κανονικά η φόρτιση. Με το που το αφήνω να σβήσει η οθόνη μένει εκεί και δεν φορτίζει άλλο ! Η ενδειξη της φόρτισης μετά από μια ώρα έχει μένει εκει που ήταν πριν σβήσει το display
Link to comment
Share on other sites

Με καλώδιο είναι το πρόβλημα, αν το χρησιμοποιώ ενώ είναι συνδεμένο στον φορτιστή δουλεύει κανονικά η φόρτιση. Με το που το αφήνω να σβήσει η οθόνη μένει εκεί και δεν φορτίζει άλλο ! Η ενδειξη της φόρτισης μετά από μια ώρα έχει μένει εκει που ήταν πριν σβήσει το display
Μήπως απλά κολλαει το ποσοστο αλλα φορτιζει κανονικά?

Αν δεν φορτιζε θα έπεφτε το ποσοστο.. δες επίσης τι γινεται οσο είναι κλειστο στα στατιστικά μπαταρίας.. μενει οριζόντια η γραμμη?

 

Δοκιμασε να το φορτίσεις κλειστο να δεις τι γινεται

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε ότι κόλλησε στο 50% και το ανοίγω, δεν θα ανέβει άλλο. Με το που θα το βγάλω από την φόρτιση και το βάλω ξανά εκείνη την στιγμή θα συνεχίσει να φορτίζει κανονικά μέχρι το 100%. Αν το κρατήσω ανοιχτό ενώ το σύνδεσα στον φορτιστή θα φορτίζει μέχρι τέλος πάλι στο 100%

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω πρέπει να πάει στο σέρβις αφου δεν είναι κάποιο γνωστό πρόβλημα σε άλλο τηλέφωνο εκτός από το δικό μου

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις επαναφορά πριν πας γιατι αυτο ειναι και το 1ο που θα κανουν στο σερβις...

 

Επίσης θέλω να δεις τι γινεται στο μενου στην χρηση της μπαταρίας με το διάγραμμα οσο το κινητο δεν φορτιζει...

 

Αλλη σκεψη, με αλλον φορτιστη δοκιμασες?

 

Επίσης οσο είναι κολλημενο και συνδεδεμενο στον φορτιση βαλε να δεις ενα βιντεο... Πεφτει η μπαταρία?

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι είμαι θέμα software. Με ένα reset θα στρώσει. Είναι δωρεάν χωρίς ταλαιπωρία να στείλεις το κινητό σου πουθενά. Αν μετά από αυτό δεν δεις αλλαγή τότε καταφευγεις κσι στο σέρβις.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άσχετη ερώτηση αν κάποιος το ξέρει, υπάρχει δυνατότητα όταν πατάμε το Χ στα recent apps που τρέχουν στο παρασκήνιο να καθαρίζει όλες τις εφαρμογές και όχι μόνο κάποιες συγκεκριμένες?? Πχ το playstore, τα SMS κσι διάφορες άλλες apps δεν τις καθαρίζει παρα μόνο αν τις συρω εγώ χειροκίνητα δεξιά ή επάνω (ανάλογα την επιλογή του gesture)

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου το κάνει από την αρχή. Αν εννοείς την κλειδαριά που εμφανίζει δεξιά από την εφαρμογή στα πρόσφατα, έχω δοκιμάσει και με κλειδωμένο και ξεκλείδωμα (όπως φαίνεται στις φώτο) και δεν τις αδειάζει. Υπάρχει άλλη επιλογή στις ρυθμίσεις που δεν έχω δει?

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

 

6d3277f7993167775f6e7719f4b384d6.jpgc417bc50723b4816f22fe67bffc136fe.jpg

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

Αν εχει κλειδαρια εννοειται δεν θα στις καθαρισει... Μου φαινεται περιεργο αυτο που λες. Μπορεις να δεις στην εφαρμογη ασφαλεια, ρυθμισεις, εξαιρεσεις, μηπως εχουν μπει εκει οι εφαρμογες κ δεν στις κλεινει?

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εμένα μου κάνει εντύπωση. Περίεργο. Δεν έχει πουθενά ρυθμίσεις για το τι θα καθαρίζει στα πρόσφατα.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα το βρήκα τυχαία.. Χάχαχαχα. Αν δεν γυρίσω στο home πρώτα και μετά να ανοίξω τα recent, δεν μου τα καθαρίζει όλα. Αν επιστρέψω πρώτα στο home και μετά ανοίξω τα recent τότε μου καθαρίζει όλες τις εφαρμογές και την τελευταία που έχω ανοίξει. Είχα συνηθίσει από αλλά κινητά όπου καθάριζα τα πρόσφατα απο οποιοδήποτε μενου. Χαχαχα τελείως χαζός. Χαχαχα ευχαριστώ πολύ πάντως. Χάχα

 

 

Γενικά το βρίσκω πολύ πλήρες λειτουργικό απ όλες τις απόψεις. (αναφορικά με oneplus Huawei και Samsung που έχω δοκιμάσει.) αλλά έχει κάποια αστείες παραξενιές χαχαχα. (όπως όλα τα λειτουργικά φυυσικα)

 

Ήταν πολύ αστείο.... Το έψαχνα πολλές μέρες και ήταν μπροστά μου. (σχετικά)

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα το βρήκα τυχαία.. Χάχαχαχα. Αν δεν γυρίσω στο home πρώτα και μετά να ανοίξω τα recent, δεν μου τα καθαρίζει όλα. Αν επιστρέψω πρώτα στο home και μετά ανοίξω τα recent τότε μου καθαρίζει όλες τις εφαρμογές και την τελευταία που έχω ανοίξει. Είχα συνηθίσει από αλλά κινητά όπου καθάριζα τα πρόσφατα απο οποιοδήποτε μενου. Χαχαχα τελείως χαζός. Χαχαχα ευχαριστώ πολύ πάντως. Χάχα

 

 

Γενικά το βρίσκω πολύ πλήρες λειτουργικό απ όλες τις απόψεις. (αναφορικά με oneplus Huawei και Samsung που έχω δοκιμάσει.) αλλά έχει κάποια αστείες παραξενιές χαχαχα. (όπως όλα τα λειτουργικά φυυσικα)

 

Ήταν πολύ αστείο.... Το έψαχνα πολλές μέρες και ήταν μπροστά μου. (σχετικά)

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Ααα ναι φυσικα! Δεν σου καθαριζει την εφαρμογή που βλεπεις την στιγμη αυτη!

 

Ναι γενικα ειναι πλήρες αρκετα και ερχομαι απο 5 χρονια Galaxy S σειρα (S7, S9+)!

 

Απλα ακομα κραταω μικρο καλαθι, οσον αφορα τι bug μπορει να εμφανιστει ξαφνικα ενα πρωι (ευτυχως προς το παρόν κανενα ακομα)

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πω πως δηλώνω πλήρως ευχαριστημένος απο την μπαταρια.

3 λογαριασμοι mail, ρολοι μονιμα συνδεδεμενο, φωτεινότητα αυτοματη και μονιμα wifi ή δεδομενα..

Και εχω αυτο:

 

7c2d8d3236e492015252688172e36927.jpg

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έμεινε στο 2% ολη μέρα που το άφησα να σβήσει μόνο του απο μπαταρία ώστε να φορτίσει απο την αρχή μήπως ξεπεράσει το bug που βγήκε. Φαίνεται πως επανήλθε η λειτουργία και η φόρτιση κανονικά αφού έσβησε με πραγματικά άδεια μπαταρία αυτή τη φορά. Προσοχή στην ασύρματη όταν πάει να σβήσει απο μπαταρία...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έμεινε στο 2% ολη μέρα που το άφησα να σβήσει μόνο του απο μπαταρία ώστε να φορτίσει απο την αρχή μήπως ξεπεράσει το bug που βγήκε. Φαίνεται πως επανήλθε η λειτουργία και η φόρτιση κανονικά αφού έσβησε με πραγματικά άδεια μπαταρία αυτή τη φορά. Προσοχή στην ασύρματη όταν πάει να σβήσει απο μπαταρία...
Καλα το υπεθεσα λοιπον! Εσβησε και μετα πήρε μπρος κανονικα.

Ειδες που βιαζοσουν να το στειλεις για σερβις?

Χαχαχαχα

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...