Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι περισσότεροι δεν ξέρουν τι λένε εδώ μέσα. Προέρχομαι από s20 ultra πήγα σε p40 pro, το να βάλει κάποιος τα gms είναι δεν θα του πάρει πάνω από 20 λεπτά της ώρας, είναι η πρώτη φορά που το έκανα δεν είχα background με το mate 30! Από εκεί και πέρα είναι πιο τίμιο το κινητό από το s20 ultra
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι δεν ξέρουν τι λένε εδώ μέσα. Προέρχομαι από s20 ultra πήγα σε p40 pro, το να βάλει κάποιος τα gms είναι δεν θα του πάρει πάνω από 20 λεπτά της ώρας, είναι η πρώτη φορά που το έκανα δεν είχα background με το mate 30! Από εκεί και πέρα είναι πιο τίμιο το κινητό από το s20 ultra

 

Καλέ μου άνθρωπε, περισσότερη βαρύτητα θα είχε η άποψή σου αν ήταν διευκρινιστική στα όσα ανησυχούν τον κόσμο Π.χ. θα είχε πολύ ενδιαφέρον και θα βοηθούσε αν είχες την καλή διάθεση να τους επιβεβαιώσεις τα εξής:

 

- Δουλεύουν όλα τα gapps; Ποια έχεις δοκιμάσει;

- Αν ναι, με τις ειδοποιήσεις τους τι παίζει; Ερχονται κανονικα;

- Τις άλλες ειδοποιήσεις τις σχετικές με τα google services, κλπ έχεις βρει τρόπο να τις σταματήσεις;

- Δουλεύουν όλα τα banking apps σωστα; Οχι μόνο της Εθνικής, αλλά και τα υπόλοιπα.

- Το YouTube app κανονικά;

- Το Netflix app;

- Είσαι σίγουρος ότι σε update των apps αυτών καθώς και του λειτουργικού, όλα αυτά θα συνεχίσουν να δουλεύουν κανονικά ή θα πρέπει πάλι να γίνουν διαδικασίες από την αρχή;

 

Μερικά από τα ερωτήματα που καίνε, είναι αυτά, αν θέλει κάποιος ας συμπληρώσει τα δικά του.

Link to comment
Share on other sites

Καλέ μου άνθρωπε, περισσότερη βαρύτητα θα είχε η άποψή σου αν ήταν διευκρινιστική στα όσα ανησυχούν τον κόσμο Π.χ. θα είχε πολύ ενδιαφέρον και θα βοηθούσε αν είχες την καλή διάθεση να τους επιβεβαιώσεις τα εξής:

 

- Δουλεύουν όλα τα gapps; Ποια έχεις δοκιμάσει;

- Αν ναι, με τις ειδοποιήσεις τους τι παίζει; Ερχονται κανονικα; ΝΑΙ ΈΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΆ ΟΙ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

- Τις άλλες ειδοποιήσεις τις σχετικές με τα google services, κλπ έχεις βρει τρόπο να τις σταματήσεις; ΔΕΝ ΚΑΤΆΛΑΒΑ ΤΙ ΕΝΝΟΕΊΣ

- Δουλεύουν όλα τα banking apps σωστα; Οχι μόνο της Εθνικής, αλλά και τα υπόλοιπα.

- Το YouTube app κανονικά; ΝΑΙ ΤΡΈΧΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

- Το Netflix app; ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ

- Είσαι σίγουρος ότι σε update των apps αυτών καθώς και του λειτουργικού, όλα αυτά θα συνεχίσουν να δουλεύουν κανονικά ή θα πρέπει πάλι να γίνουν διαδικασίες από την αρχή; ΈΚΑΝΑ UPDATE TΟ YOU TUBE ΣΉΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΡΕΧΕΙ

 

Μερικά από τα ερωτήματα που καίνε, είναι αυτά, αν θέλει κάποιος ας συμπληρώσει τα δικά του.

 

Λογικα σήμερα θα έρθει και η δεύτερη αναβάθμιση του p40 pro, θα ενημερώσω αν θα ξαναχρειαστει να κάνω τη φάση με gapps

Link to comment
Share on other sites

- Είσαι σίγουρος ότι σε update των apps αυτών καθώς και του λειτουργικού, όλα αυτά θα συνεχίσουν να δουλεύουν κανονικά ή θα πρέπει πάλι να γίνουν διαδικασίες από την αρχή;

 

Αυτό πως ακριβώς περίμενες να σου το απαντήσει?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πως ακριβώς περίμενες να σου το απαντήσει?
Δεν μπορεί εκεί μόνο ο χρόνος θα δείξει (κοινός ρισκάρεις)

Στο Mate 30 pro που είχα κάνει δωκιμη (όσο το είχα) αυτό που παρατήρησα δεν έπαιζαν όσα apps ήθελαν Google certified device πχ Netflix κλπ, δεν έπαιζε το Google pay, συχνά έβγαζε error υπηρεσίες Google play σταμάτησαν να ανταποκρίνεται η κάπως έτσι (δεν παρατήρησα αν σταματούσε κάτι να λειτουργεί μετά λογικά όχι) και καμία φορά έτρωγε force close Το viber οταν εκανε backup στο Google drive.

Αυτά χοντρικά μια βδομάδα που το δούλεψα πριν πάει στον κάτοχο του

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πως ακριβώς περίμενες να σου το απαντήσει?

 

Η ερώτηση που εκανα είναι ξεκάθαρη. Οταν ένα google app ενημερώνεται, π.χ. τα maps, μετά λειτουργεί κανονικά; Αν ενημερωθούν τα ίδια τα google services ή κάποιο android ή Huawei core app;

Επίσης μετά από κάποιο security update στο λειτουργικό ή system app update επηρεάζεται η λειτουργία των google services;

Τα P40 series έχουν ήδη αρχίσει να παίρνουν κάποια πρώτα security + system apps updates. Το γράφει και ο ίδιος ο κάτοχός του.

Αλλά και να μην είχαν πάρει, όπως γράφει ο egodemis, είναι ένα ρίσκο εφόσον δεν ξέρεις τι θα γίνει με όλα αυτά στο μέλλον. Οπότε η αβεβαιότητα υπάρχει ακόμα κι αν προς το παρόν όλα φαίνονται να δουλεύουν ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση που εκανα είναι ξεκάθαρη. Οταν ένα google app ενημερώνεται, π.χ. τα maps, μετά λειτουργεί κανονικά; Αν ενημερωθούν τα ίδια τα google services ή κάποιο android ή Huawei core app;

Επίσης μετά από κάποιο security update στο λειτουργικό ή system app update επηρεάζεται η λειτουργία των google services;

Τα P40 series έχουν ήδη αρχίσει να παίρνουν κάποια πρώτα security + system apps updates. Το γράφει και ο ίδιος ο κάτοχός του.

Αλλά και να μην είχαν πάρει, όπως γράφει ο egodemis, είναι ένα ρίσκο εφόσον δεν ξέρεις τι θα γίνει με όλα αυτά στο μέλλον. Οπότε η αβεβαιότητα υπάρχει ακόμα κι αν προς το παρόν όλα φαίνονται να δουλεύουν ΟΚ.

 

Κάνε λίγο υπομονή, χθες ήρθε σ ένα παλικάρι η νέα ενημέρωση, θα ενημερώσω αν πρέπει να ξαναβάλω τα Google services. By the way, έκανα αναβάθμιση κάποιες εφαρμογές της Google και δουλεύουν όπως πρέπει. Το πιο σημαντικό για μένα είναι ότι δεν έχει battery drain όπως είχε ακουστεί για το mate 30

Link to comment
Share on other sites

Κάνε λίγο υπομονή, χθες ήρθε σ ένα παλικάρι η νέα ενημέρωση, θα ενημερώσω αν πρέπει να ξαναβάλω τα Google services. By the way, έκανα αναβάθμιση κάποιες εφαρμογές της Google και δουλεύουν όπως πρέπει. Το πιο σημαντικό για μένα είναι ότι δεν έχει battery drain όπως είχε ακουστεί για το mate 30

 

Ναι κανένα πρόβλημα φίλε μου. Δεν βιάζεται κανείς.

Απλά ξεκαθαρίζω τι εννοούσα, για όσους δεν κατάλαβαν.

Μακάρι να δουλεύουν όλα σωστά ώστε να το έχουμε όλοι σαν επιλογή στο άμεσο μέλλον, καθότι φαίνεται εξαιρετική συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται αν θέλει ας ρίξει μια ματιά εδώ.

Υπάρχουν παιδιά που λένε ότι σχεδόν όλα παίζουν ΟΚ, ακόμα και τα banking apps (εκτός απο Winbank μάλλον), με κάποιο τρόπο.

Μια άλλη αναφορά κάνει λόγο για απενεργοποίηση των updates, που ΟΚ εμένα δεν θα με ικανοποιούσε, εκτός κι αν εννοεί disable μόνο στην αρχή.

Με επιφύλαξη τα μεταφέρω αυτά, προσωπικά δεν έχω P40 μοντέλο και δεν μπορώ να τα δοκιμάσω και να τα επιβεβαιώσω.

 

https://www.facebook.com/groups/1703725689645665/permalink/3242050692479816/

Link to comment
Share on other sites

Tο πήρα και εγώ και μάλιστα με δώρο τα ακουστικά FreeBuds 3 κ€αι το νέο ρολόϊ GTe! Όλα μαζί €840 (με τιμολόγιο χωρίς ΦΠΑ) συν τα μεταφορικά. Πάρα πολύ γρήγορη συσκευή, με φοβερή κάμερα και καταπληκτική οθόνη (90hz). Ακόμη καλύτερη (σα συσκευή) και από το Mate 30 Pro, που επίσης έχω. Βασανίστηκα λίγο να περάσω gapps, αλλά τελικά τα κατάφερα. Δουλεύουν όλες οι εφαρμογές που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα, εκτός από το tap'n'pay (alpha wallet). Στο Mate δουλεύει και αυτό. Οι υπόλοιπες όλων των συστημικών τραπεζών παίζουν κανονικά. Για το Netflix, κατεβάζεις μια έκδοση που παίζει κανονικά. Το Amazon Prime Video παίζει κανονικά εξ' αρχής. Το Google Pay δε το έχω δοκιμάσει (έχω Apple Pay). Σε όλες τις εφαρμογές κάνω συνέχεια τα updates με το που ανέβουν στο Play Store και μέχρι τώρα δεν χάλασε κάτι. Θα δείξει στο μέλλον.

Οφείλω, βέβαια, να αναφέρω ότι το χρησιμοποιώ ως τριτο-τέταρτη συσκευή (κυρίως για την κάμερά του) και όχι ως βασική. Δε νομίζω ότι θα την επέλεγα ως μία και μοναδική.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Tο πήρα και εγώ και μάλιστα με δώρο τα ακουστικά FreeBuds 3 κ€αι το νέο ρολόϊ GTe! Όλα μαζί €840 (με τιμολόγιο χωρίς ΦΠΑ) συν τα μεταφορικά. Πάρα πολύ γρήγορη συσκευή, με φοβερή κάμερα και καταπληκτική οθόνη (90hz). Ακόμη καλύτερη (σα συσκευή) και από το Mate 30 Pro, που επίσης έχω. Βασανίστηκα λίγο να περάσω gapps, αλλά τελικά τα κατάφερα. Δουλεύουν όλες οι εφαρμογές που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα, εκτός από το tap'n'pay (alpha wallet). Στο Mate δουλεύει και αυτό. Οι υπόλοιπες όλων των συστημικών τραπεζών παίζουν κανονικά. Για το Netflix, κατεβάζεις μια έκδοση που παίζει κανονικά. Το Amazon Prime Video παίζει κανονικά εξ' αρχής. Το Google Pay δε το έχω δοκιμάσει (έχω Apple Pay). Σε όλες τις εφαρμογές κάνω συνέχεια τα updates με το που ανέβουν στο Play Store και μέχρι τώρα δεν χάλασε κάτι. Θα δείξει στο μέλλον.

Οφείλω, βέβαια, να αναφέρω ότι το χρησιμοποιώ ως τριτο-τέταρτη συσκευή (κυρίως για την κάμερά του) και όχι ως βασική. Δε νομίζω ότι θα την επέλεγα ως μία και μοναδική.

Καλορίζικο!! ενδιαφέρον πληροφορία.

Link to comment
Share on other sites

αν μπορει καποιος ας βαλει ενα λινκ με την διαδικασια για τα gapps

 

Εμένα αυτή που πέτυχε είναι η ακόλουθη (και μάλιστα από Έλληνα). Ενός Πορτογάλου όλο φρου φρου και αρώματα πήγε άπατη. Το ιδιο και κάποιου Αμερικανού. Βέβαια, από ότι κατάλαβα, κάθε συσκευή είναι ιδιαίτερη. Δεν πιάνουν οι ίδιες μέθοδοι σε όλα τα P40 για κάποιο λόγο. Σας προτείνω να κατεβάσετε και τυπώσετε και τις οδηγίες σε κείμενο, γιατί μόνο από την οθόνη μπορεί να σας ξεφύγει κάποιο βήμα. Οπλιστείτε με υπομονή και voila (το αποτέλεσμα με δικαίωσε)!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτή που πέτυχε είναι η ακόλουθη (και μάλιστα από Έλληνα). Ενός Πορτογάλου όλο φρου φρου και αρώματα πήγε άπατη. Το ιδιο και κάποιου Αμερικανού. Βέβαια, από ότι κατάλαβα, κάθε συσκευή είναι ιδιαίτερη. Δεν πιάνουν οι ίδιες μέθοδοι σε όλα τα P40 για κάποιο λόγο. Σας προτείνω να κατεβάσετε και τυπώσετε και τις οδηγίες σε κείμενο, γιατί μόνο από την οθόνη μπορεί να σας ξεφύγει κάποιο βήμα. Οπλιστείτε με υπομονή και voila (το αποτέλεσμα με δικαίωσε)!

 

δυστηχως με αυτη τη μεθοδο δεν εχω usb adapter

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως με αυτη τη μεθοδο δεν εχω usb adapter

 

Εννοείς ότι δε σου αναγνωρίζει στικάκι/δίσκο στη θύρα USB (μέσω adapter); Περίεργο (δε το δοκίμασα, καθώς δε μου χρειάζεται). Μήπως είναι θέμα κάποιας ρύθμισης στο μενού; Όλα τα άλλα σου δούλεψαν κανονικά; Αν ναι, μικρό το κακό, δε νομίζεις; Τα 256GB (συν κάρτα μνήμης, αν θέλεις), δε σου αρκούν; Τα ακουστικά σε USB-C τα δοκίμασες αν δουλεύουν;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

δεν με καταλαβες...

για να ξεκινησω την διαδικασια με τα gapps χρειαζομαι στικακι usb για να περασω το backup ενω δεν εχω τετοιο. μεσω υπολογιστη δεν γινεται λες?

Link to comment
Share on other sites

δεν με καταλαβες...

για να ξεκινησω την διαδικασια με τα gapps χρειαζομαι στικακι usb για να περασω το backup ενω δεν εχω τετοιο. μεσω υπολογιστη δεν γινεται λες?

 

Α, μάλιστα. Έκανα κάποια μέθοδο μέσω υπολογιστή (χωρίς στικακι) και δεν πέτυχε. Τελικά χρησιμοποίησα έναν ανταπτορα usb-c (αρσενικό) σε USB-A (θηλυκό) από Samsung κινητό και έβαλα κανονικό στικακι usb-a.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν το έστησα χώρις play store να δω πως θα πάει. Από εφαρμογές δεν μου λείπει κάτι. Κάποια στιγμή θα το δοκιμάσω να περάσω και με το στικάκι τα services.

Πάντως αυτή η συσκευή αν είχε μέσα τα google paly services θα έκανε πλάκα στον ανταγωνισμό.

Έρχομαι από s20 ultra σαν πιο πρόσφατο

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν το έστησα χώρις play store να δω πως θα πάει. Από εφαρμογές δεν μου λείπει κάτι. Κάποια στιγμή θα το δοκιμάσω να περάσω και με το στικάκι τα services.

Πάντως αυτή η συσκευή αν είχε μέσα τα google paly services θα έκανε πλάκα στον ανταγωνισμό.

Έρχομαι από s20 ultra σαν πιο πρόσφατο

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνώ. Έχω και τα 2 και αν έπρεπε να διαλέξω, θα διάλεγα το Huawei.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

 

αυτα ειναι νεαααααααααααααααα..................................

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι εξαιρετικη ητε εχει gapps ητε οχι .

10 λεπτά υπόθεση είναι να τα περάσει κανείς.

Εχτές πέρασα όλες μου τις εφαρμογές χωρίς google και σήμερα είπα να δοκιμάσω την google πλευρά να δω τυχόν προβληματα και να αποφασίσω.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι το πήρατε βρήκατε κανένα Tempered glass που να εφαρμόζει καλά;

Τι γνώμη έχετε για αυτά που εφαρμόζουν με gel και UV

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι το πήρατε βρήκατε κανένα Tempered glass που να εφαρμόζει καλά;

Τι γνώμη έχετε για αυτά που εφαρμόζουν με gel και UV

 

Εγώ το έχω με τη μαμά ζελατίνα. Έχω πάρει και τζαμακι, αλλά δε το βάζω ακόμη.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...