Jump to content

myPhone DeeJays ενωθείτε!


mobilemaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποιος νομίζετε πως είναι ο καλύτερος dj παγκοσμίος;

Έχει υπάρξει δημοσκόπιση για αυτό. Αν θυμάμαι είχε ψηφιστεί ο tiesto ως καλύτερος dj.

Κρυπτόγραμμα : η κορυφαία εφημερίδα ασφαλείας του Bruce Schneier στην ελληνική γλώσσα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 140
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το τραγούδι:

 

Evanescence feat. Eminem & Nas & 2pac - Open Doors

 

http://rapidshare.de/files/3553658/Evanescence_feat._Eminem__Nas___Tupac-Open_doors.mp3

 

edit:

χρειάζομαι μια καλή φωνή για να βάλω την "ψηφιακή υπογραφή" μου. Μπορεί να με βοηθίσει κανείς; :D

Πολυ μου αρεσε το remix σου !!

Στον υπολογιστη το εκανες ??

Τι προγραμμα χρησιμοποιεις ??

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλύ επιλογή ;) . Εάν έχεις τα χρήματα αγόρασέ το!

Το βρήκα στα εξής μαγαζιά :

 

καλογερόπουλος=>539€

artsound => 546€

http://image.blog.livedoor.jp/epictrance/ce841ddc.jpg

 

 

 

aax auti h cdiera...

einai polu kali... exei 2 ,enas filos mou. paizei epaggelmatika omws. ;)

 

Egw exw 2 cdieres stanton s250 kai enan mixti phonic mx303 :)

M E L O :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Πολυ μου αρεσε το remix σου !!

Στον υπολογιστη το εκανες ??

Τι προγραμμα χρησιμοποιεις ??

 

@theorizo :blink: :blink: diko sou tragoudi einai auto?? auto to akouga se kati clubs to kalokairi :w00t:

Link to comment
Share on other sites

kserei kapoios kapoio site pou na mporoun na phgainoun erasitexnes djs na mathainoun kalutera remixing, mixing etc? na exei diladi kati san instructional videos...?
I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

Hello paidia loipon edo lefteris,Dj 7 xronia kai ta 6 epagelmatika se magazia!!

 

Remix mou kai full cd mou mporeite na vreite sto site mou alla to thema einai oti den ksero an oi diaxiristes afinoun na postaro link (parepiptontos einai Forum mousikis)

 

 

pm the link και μενα!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω μια cdιερα pioneer cdj-800. ξερετε ποσο θα μπορω να βρω μια μεταχειρησμενη σε καλη κατασταση?

παντως το 200ρι ειναι πολυ ομορφο! κοιταξτε εδω ενδεικτικες τιμες αλλα μην περιμενετε να τις βρειτε αυτες στην Ελλαδιτσα μας! http://www.thomann.de/gruppe-PADC-1.html?iwid=2&sn=8c69f5d728597be7fe1ff2df0007a9ab

και διαβαστε και αυτο το συκγριτικο http://www.djzone.gr/modules.php?name=News&file=article&sid=98

Link to comment
Share on other sites

@portwolf σε αυτό το σιτε αν δεν κάνω λάθος έχει μόνο ελληνικά remix. Εγώ ψάχνω κυρίος αγγλικά :)
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Hi guyz! Sorry για την πολυήμερη απουσία μου από το thread, αλλά ο χρόνος μου ήταν περιορισμένος... :(

Καταρχήν θα ήθελα να καλωσορίσω τα νέα μέλη στην παρέα μας και να προσθέσω ότι είμαστε πρόθυμοι να βοηθήσουμε τους νεότερους και να μάθουμε από τους παλιούς. :cool:

Σχετικά με το djing από την τελευταία φορά που έγραψα, έχω παίξει σε 5 πάρτυ και το ευχαριστήθηκα αρκετά, γιατί πέρασα πολύ ωραία, γνώρισα αρκετό κόσμο και όλοι έμειναν ευχαριστημένοι από τη μουσική που έπαιξα! :O Από μηχανήματα δεν είχα και κάτι το ιδιαίτερο, έναν μίκτη (Tele :D της πλάκας) και 2 cd playerz. Πάντως αυτό που με βοήθησε πολύ ήταν το λάπτοπ!! Έπαιξα με το Traktor DJ Studio 2, όσοι δεν το ξέρετε σας το συστήνω ανεπιφύλακτα, φανταστείτε ότι κάναμε live clubmix το baby boy της Beyonce!!! :w00t:

Αυτά τα νέα μου....

 

Κάτι που δεν έχουμε πει από τότε που άνοιξε αυτό το thread είναι τι μουσική παίζει ο καθένας μας. Αλήθεια, τι μουσική προτιμάτε {σας αρέσει να παίζετε} ?

 

Περιμένω απαντήσεις.... :)

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα! ειμαι ο Γιαννης απο Ηρακλειο Κρητης. Μαρεσει να ασχολουμε πολυ με ολο το αντικειμενο γιαυτο και θελω να αγορασω μια cdιερα και εναν μικτη για αρχη.διαθετω κοντα στα 500 ευρω,εχω βρει μικτη με 100-150 ευρω οποτε τα υπολοιπα πανε για cd player!μαλλον πως θα παω να παρω τελικα ενα cdj-100 καινουριο να τελειωνω γιατι τα μεταχειρισμενα δεν τα εμπιστευομαι...

Ξεχασα να σας πω οτι μου αρεσει να mixaρω ξενη μουσικη απο ολα τα ειδη.εχω παιξει και για εναν χειμωνα σε ενα γνωστο club του ηρακλειου.

Αυτα!

Τι εχετε να μου προτεινετε ? πως να χρησημοποιησω σωστα τα ευρουλακια μου??

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα! ειμαι ο Γιαννης απο Ηρακλειο Κρητης. Μαρεσει να ασχολουμε πολυ με ολο το αντικειμενο γιαυτο και θελω να αγορασω μια cdιερα και εναν μικτη για αρχη.διαθετω κοντα στα 500 ευρω,εχω βρει μικτη με 100-150 ευρω οποτε τα υπολοιπα πανε για cd player!μαλλον πως θα παω να παρω τελικα ενα cdj-100 καινουριο να τελειωνω γιατι τα μεταχειρισμενα δεν τα εμπιστευομαι...

Ξεχασα να σας πω οτι μου αρεσει να mixaρω ξενη μουσικη απο ολα τα ειδη.εχω παιξει και για εναν χειμωνα σε ενα γνωστο club του ηρακλειου.

Αυτα!

Τι εχετε να μου προτεινετε ? πως να χρησημοποιησω σωστα τα ευρουλακια μου??

 

Γεια σου σύντεκνε !!! :D Κάλη επιλογή το 100άρι. Αν δεν θες να ξοδέψεις αρκετά..Το έχω δει σε αρκετά μαγαζιά...Πιστεύω να μείνεις ευχαριστημένος... Περιμένω εντυπωσεις...! ;) Για πες, τί μίκτη επέλεξες??

 

Σχετικά με το είδος μουσικής που παίζεις για γίνε ποιο συγκεκριμένος... :)

dance, house,electro τι ακριβώς ???

Link to comment
Share on other sites

Για χαρά σε όλους. Κώστας από Νίκαια εδώ. Μ' αρέσει να παίζω με ελλληνική μουσική αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει τόσο χρήμα για σωστά μηχανήματα και αρκούμαι στο pc. Αλλά ξενερώνω γιατί είναι πολύ πιο εύκολο από το χειροκίνητο. Μ' αρέσουν και πολλά ξένα κομμάτια για μίξη αλλά κυρίως ελληνικά. Σπίτι έχω έναν τετρακάναλο και μία απλή σιντιέρα 2 cd και παίζω κυρίως βασιζόμενος στις αλλαγές και όχι σε μουσικά "παιχνίδια" αφού δεν έχω αυτήν την δυνατότητα. Όποτε μου δίνεται η ευκαιρία σε κλαμπ τρελένομαι να κάθομαι δίπλα στους djs και να χαζεύω τα μηχανήματα τουσ. Έχω τεράστια γκάμα από ελληνική μουσική (πάνω από 500 cds) και αρκετά (όχι τοσα) ξένα.
Link to comment
Share on other sites

Για τον μικτη δεν θυμαμαι μαρκα...οταν τα παρω θα σας πω!

Σχετικα με την μουσικη που μου αρεσει να παιζω δεν εχω κατι συγκεριμενο αρκει να εχει beat μεσα και ρυθμο ανω των 100bpm !!

Link to comment
Share on other sites

egw yati exw tin entipwsi oti to dj vgenei apo ta arxika disk jokey?

 

 

Ναί από εκεί βγαίνει. Είπε κανείς κάτι διαφορετικό???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το Numark dxm01 USB.

Θέλω να μιξάρω τα mp3 μου και απ'ότι είδα είναι μια αξιόλογη λύση.

 

Θέλω να ρωτήσω τα εξής:

 

1) Όσους έχουν δουλέψει το μηχάνημα,

α) Μπορεί να μιξάρει mp3 από το PC αλλά και από άλλες πηγές;(Απλώς θέλω μια επιβεβαίωση)

β) Τι ποιότητα έχει ως μηχάνημα; (Θα παίζω οκ στο σπίτι μου, αλλά σε ένα χώρο με μεγαλύτερα ηχεία και ενισχυτή θα έχει διαφορά; )

γ) Θέλω μία ή δύο κάρτες ήχου;

δ) Πώς είναι τα CutOff και τα μπάσα του και το Crossfader;

ε) Υπάρχουν κάποια σοβαρά μειονεκτήματα;

 

2) Όσους έχουν ασχοληθεί γενικά,

α) Ποιοί άλλοι μείκτες μιξάρουν mp3; (Απ'ότι είδα Vestax δεν έχει κάτι).

β) Ποιά είναι τα ελληνικά καταστήματα με τις καλύτερες τιμές;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

The Bride Is Back For The Final
Link to comment
Share on other sites

κονσολα για pc υπαρχει κ μια herculis...

sxetiko post

 

gia agora new h metaχειρισμενα μηχανηματα ασχολειθειτε με ξενα eshop ή Ebay...τουλ 100e sto ka8ena ap oti edw...

http://www.musicians-gear.com/

http://www.musicstorekoeln.de/englisch/

http://www.htfr.com/cddecks/

http://www.thedjshop.co.uk/

http://www.djkit.co.uk/

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω εναν μικτη, το NUMARK 5000fx μολις τον πηρα, και 2 cd PIONEER CDJ-500 και θελω να τα δωσω για να παρω τα CDJ-800 η CDJ-200 η DMP-555 της PIONEER ολα.Τα εχει κανεις δοκιμασει καποια απο αυτα για να παρω γνωμη.Και που μπορω να τα δω να λειτουργουν?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά sorry που το αναφέρω εδώ αλλά επειδή στις αναζητήσεις δεν πήρα ακόμα απάντηση είπα μήπως ξέρει κανείς ποιο είναι το παρακάτω track. Είναι του '98-'99 και μάλλον ιταλική παραγωγή.

 

sample

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το TRAKTOR DJ. Δε ξερω τι γνωμη εχεται αλλα θελω να βοηθησει καποιος πως γινεται να μιξαρεις το τραγουδι που θα βαλεις χωρις να ανεβασεις το κεντρικο Volume. Δε μπορω να ακουσω το τραγουδι που προετοιμαζω. :worry: Πως γινεται?
[sIGPIC][/sIGPIC] Τα λόγια ειναι περιττά...
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το TRAKTOR DJ. Δε ξερω τι γνωμη εχεται αλλα θελω να βοηθησει καποιος πως γινεται να μιξαρεις το τραγουδι που θα βαλεις χωρις να ανεβασεις το κεντρικο Volume. Δε μπορω να ακουσω το τραγουδι που προετοιμαζω. :worry: Πως γινεται?

nomizw 8es allh mia karta hxou...

Link to comment
Share on other sites

Epidi ego pezo sto club me CDJ-200 kai me tractor i gnomi pou gia ta pionner einai oti einai para poli kala alla arga sto load....tO TRACROR TORA einai ena poli kalo programma alla me megales apetiseis ilikou opote ti kanoume?Pernoume mia kartaa Hxou me toulaxiston 2 OUTPUT ena pou tha pigenei sta ixia i stin kentiki konsola kai ena gia ta akoustika mas tora kai poio polla na einai kala einai episis kikloforoun kati USB pou sou dinoun parapano se mia apli karta ixoun 1 eisodo 1 eksodo i 2 eksodous i eisodous ;) praktikotato....Gia perisotera pm me
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...