Jump to content

Coronavirus COVID-19


ggazas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς φίλε, ενώ βλέπω μία καλή πρόθεση στο τέλος επαναλαμβάνεις ότι λένε τα παπαγαλάκια.

Θεωρώ ειλικρινή την προσπάθεια σου που διέθεσες τόσο χρόνο από τη ζωή σου να γράψεις αυτό το κείμενο, που στο τέλος δεν προσφέρει τίποτα, γιατί απλά κινείται σε λάθος κατεύθυνση.

 

Εχεις μπει σε λάθος τρένο, που σημαίνει ότι σε όποια στάση κι αν κατέβεις θα είναι λάθος στάση.

 

Πρέπει να γυρίσεις πίσω, με οποιονδήποτε τρόπο και να πάρεις το σωστό τραίνο.

 

Δεν προσφέρει κάτι για σένα όπως γράφεις, που παρολαυτα για να έφτασες να το διάβασεις ολοκληρο όπως γραφεις κ πάλι είναι τιμή μου όπως κ για κάθε άλλον που μπορεί να το διαβασει έστω κ αν δεν συμφωνεί . Χαίρομαι επίσης για σένα που είσαι σίγουρος έστω κ χωρίς επειχηρηματα σε αυτά που εγραψα πως είσαι εσύ σωστός κ έχεις μπει στο σωστό τρένο . Επισης γράφεις κατι για παπαγαλάκια... αυτό μου αρκεί να καταλάβω ακόμα κ τι κατεύθυνση που θα έχει το τρένο που επέλεξες . Εγώ πιστεύω το δρόμο μου τον έχω βρει κ επιβεβαιωνομαι συνηθως άλλοι που συνέχεια πέφτουν από τα σύννεφα είναι κρίμα κ μετά τους φταίνε άλλοι συνέχεια κ αυτό μόνο αυτογνωσία δεν δείχνει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου οι ειδικοί μιλάνε εδώ κ δεκαετίες κ μας έχουν πήξει στο ψέμα.. Εδώ φυσικά είναι άλλος τομέας εκεί το δεχομαι αλλά κ εγώ σου λέω μιλάω σύμφωνα με αυτό που βλέπω καθημερινά κ έξω από το σπίτι συναναστρεφοντας με άλλους οπότε πιστευω έχω κ εγώ μια γνώμη στο τι βλέπω κ ακούω τριγύρω μου κ ξαναλέω δεν είπα ότι δεν υπάρχει ιός αλλά όχι πανδημία όπως την παρουσιάζουν ειδικά όσον αφορά την θνησιμότητα κ το φόβο που έχουνε μεταφέρει τα ΜΜΕ στο κοσμο.
Σκέφτεσαι πως θα ήταν η κατάσταση αν είχαμε απλά αδιαφορήσει; Αν δεν κρατούσαμε αποστάσεις και δεν παίρναμε προφυλάξεις; Ναι, τα θύματα είναι λίγα, ναι φαίνεται να είμαστε εντάξει, άλλα πως θα ήταν χωρίς τις προφυλάξεις που παίρνουμε τώρα;

Και οι ειδικοί είναι ειδικοί γιατί έχουν μελετήσει περισσότερο το αντικείμενο τους και έχουν σφαιρική πληροφόρηση, καλύτερη από τον Μήτσο από την Ανω Τραχανοπλαγιά Εύβοιας, που βγάζει συμπεράσματα σύμφωνα με αυτά που βλέπει στο χωριό του.27d244a5354bcc4147db6e047d040071.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οι ειδικοι πολλες φορες υπερβαλλουν γιατι ξερουν οτι η δηλωση που θα κανουν και θα ειναι υπερβολικη θα κανει το ονομα τους να ακουστει.... Αν ελεγαν τα ιδια κανεις δεν θα ασχολουνταν.

 

Ο ιος σιγουρα υπαρχει και ειναι επικινδυνος... Αλλα τα μεσα χρησιμοποιωντας υπερβολη τρομαξαν τον κοσμο. Ισως αυτο ηταν καλο για την τηρηση των μετρων και το αποτελεσμα το βλεπουμε στα νουμερα. Και δεν εννοω μονο τα κρουσματα που ανακοινωνουν αλλα και οτι πλεον υπαρχει μικρος αριθμος στις ΜΕΘ.

 

Απο εκει και περα με τοσο πλυσιμο εγκεφαλου κατι θα εμεινε πιστευω στον κοσμο οταν χαλαρωσουν τα μετρα... Να προσεχει λιγο παραπανω και την υγιεινη του και να μην θετει τους υπολοιπους σε κινδυνο.

 

Δεν ηρθε το τελος του κοσμου απλα μια κατασταση που πρεπει να μαθουμε να ζουμε με αυτην μεχρι να αντιμετωπιστει.

 

Η λυση δεν ειναι φυσικα να κλειστουμε μεσα σε μια γυαλα μεχρι τοτε. Να ειμαστε πιο υπευθυνοι και προσεχτικοι. Οποιος θελει να μεινει κλεισμενος σε ενα σπιτι ειναι ελευθερος και δικαιωμα του να το κανει....

 

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν προσφέρει κάτι για σένα όπως γράφεις, που παρολαυτα για να έφτασες να το διάβασεις ολοκληρο όπως γραφεις κ πάλι είναι τιμή μου όπως κ για κάθε άλλον που μπορεί να το διαβασει έστω κ αν δεν συμφωνεί . Χαίρομαι επίσης για σένα που είσαι σίγουρος έστω κ χωρίς επειχηρηματα σε αυτά που εγραψα πως είσαι εσύ σωστός κ έχεις μπει στο σωστό τρένο . Επισης γράφεις κατι για παπαγαλάκια... αυτό μου αρκεί να καταλάβω ακόμα κ τι κατεύθυνση που θα έχει το τρένο που επέλεξες . Εγώ πιστεύω το δρόμο μου τον έχω βρει κ επιβεβαιωνομαι συνηθως άλλοι που συνέχεια πέφτουν από τα σύννεφα είναι κρίμα κ μετά τους φταίνε άλλοι συνέχεια κ αυτό μόνο αυτογνωσία δεν δείχνει.
Καταλαβαίνεις που είναι το πρόβλημα σου;

Δεν αντέχεις την αντιπαράθεση και την κριτική, ενώ κάποιος, που εκφέρει γνώμη, μέσα στο μυαλό του πρέπει να την ψάχνει και την κριτική και την αντιπαράθεση.

 

Εγώ δεν είπα τίποτα νέο, είπα απλώς ότι επανέλαβες αυτά που ακούμε στα μέσα ενημέρωσης και τίποτε άλλο καινούργιο.

 

Η σκέψη του ανθρώπου προχωράει από την κριτική και από την αντιπαράθεση.

 

Ενώ οι κριτική πρέπει να είναι καλοδεχούμενη γιατί αυξάνει το πεδίο της σκέψης, σε σένα προκαλεί πίκρα γιατί σου χαλάει την ψευδαίσθηση που έχεις φτιάξει για τον εαυτό σου.

 

Θα μπορούσα βέβαια να παρακάμψω το σχόλιο σου αλλά θεώρησα τίμιο από μέρους μου να σου τονίσω κάποια λάθη που επαναλαμβάνεις.

 

Αλλωστε όλοι μας έχουμε υποστεί πλύση εγκεφάλου και καλό θα είναι να ακούμε τις γνώμες των υπόλοιπων.

 

Κυρίως αυτών που διαφωνούν μαζί μας.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

@ akishellas

όταν ο γιατρός σου λέει κόψε το τσιγάρο και ο περίγυρος σου όλος καπνίζει λέει ψέματα και εμπιστεύεσαι τον περίγυρο σου?

τι να πω ....

δηλ όταν έχουμε 0 νεκρους θα εμπιστευτώ εσένα η το 0 και πώς φτάσαμε εκεί

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτεσαι πως θα ήταν η κατάσταση αν είχαμε απλά αδιαφορήσει; Αν δεν κρατούσαμε αποστάσεις και δεν παίρναμε προφυλάξεις; Ναι, τα θύματα είναι λίγα, ναι φαίνεται να είμαστε εντάξει, άλλα πως θα ήταν χωρίς τις προφυλάξεις που παίρνουμε τώρα;

Και οι ειδικοί είναι ειδικοί γιατί έχουν μελετήσει περισσότερο το αντικείμενο τους και έχουν σφαιρική πληροφόρηση, καλύτερη από τον Μήτσο από την Ανω Τραχανοπλαγιά Εύβοιας, που βγάζει συμπεράσματα σύμφωνα με αυτά που βλέπει στο χωριό του.27d244a5354bcc4147db6e047d040071.jpg

 

Αν αυτό κατάλαβες από αυτά που έγραψα μάλλον είσαι λάθος δεν έχω γράψει πουθενά για αδιαφορία ίσα ίσα διαφωνώ που άμεσα θέλουν να μας βγάλουν από την καραντίνα χωρίς τα κατάλληλα μέτρα κ αυτό είναι να γινοντε τεστ. Μάλλον άλλο διαβασες δεν πειράζει. Έχω καταλάβει πως πολλοί τους; αρέσει να τους τρομάζουν αυτοί που έχουν συνηθίσει κ το διαφορετικό είναι πάντα μη αποδεκτό. Δηλαδή τώρα που είπε ο τσιοδρας στη τβ ότι σταδιακά όλοι θα νοσησουμε είστε ικανοί μερικοί να κάνετε χαρακίρι.

Πάμε κ στο μήτσος από την άνω τραχοπλαγια της Εύβοιας ωραιο κ αυτό,δηλαδή ο Μήτσος ειναι έξω κάθε μέρα πιάνει πράγματα συναναστρεφετει άμεσα με ανθρώπους καθημερινά κ από όλη την Ελλάδα κ δεν έχει άποψη επειδή δεν είναι ειδικός οποτε ο Μήτσος πρέπει να έχει κολλήσει η νοσησει η να τον πάρει ο χάρος για να είσαι ικανοποιημένος ο πρωτευουσιανος για τον Μήτσο κ για να στέκουν ότι του λένε τα ΜΜΕ κ οι ειδικοί.... Τι να πω οκ....

Ρε τι έκανε τώρα κ αυτός ο τσιοδρας με αυτό που είπε πως σταδιακα όλοι θα νοσησουμε απο την πανδημία κ τα εμβόλια που θα βγουν δεν θα ειναι σίγουρα για την αποτελεσματικότητα τους... Ρε προβλέπω χαρακίρι...

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνεις που είναι το πρόβλημα σου;

Δεν αντέχεις την αντιπαράθεση και την κριτική, ενώ κάποιος, που εκφέρει γνώμη, μέσα στο μυαλό του πρέπει να την ψάχνει και την κριτική και την αντιπαράθεση.

 

Εγώ δεν είπα τίποτα νέο, είπα απλώς ότι επανέλαβες αυτά που ακούμε στα μέσα ενημέρωσης και τίποτε άλλο καινούργιο.

 

Η σκέψη του ανθρώπου προχωράει από την κριτική και από την αντιπαράθεση.

 

Ενώ οι κριτική πρέπει να είναι καλοδεχούμενη γιατί αυξάνει το πεδίο της σκέψης, σε σένα προκαλεί πίκρα γιατί σου χαλάει την ψευδαίσθηση που έχεις φτιάξει για τον εαυτό σου.

 

Θα μπορούσα βέβαια να παρακάμψω το σχόλιο σου αλλά θεώρησα τίμιο από μέρους μου να σου τονίσω κάποια λάθη που επαναλαμβάνεις.

 

Αλλωστε όλοι μας έχουμε υποστεί πλύση εγκεφάλου και καλό θα είναι να ακούμε τις γνώμες των υπόλοιπων.

 

Κυρίως αυτών που διαφωνούν μαζί μας.

 

 

Εγω αναπαράγω αυτά που λένε τα ΜΜΕ;

Κρίμα γιατί λέω έστω ένας διάβασε το κατεβατό. Τελοσπαντων την αντιπαράθεση την δέχομαι με επειχηρηματα απλά δεν τα είδα, ενα μόλις που διάβασα τώρα είναι πως εγώ αναπαράγω αυτά που λένε τα ΜΜΕ που ίσα ίσα ειμαι αντίθετος της τρομολαγνιας τους κ γιαυτό παρέθεσα πιο πάνω στο κατεβατό την εμπειρία μου δυο μήνες τώρα στη δουλειά μου συναναστρεφοντας με ένα σωρό κόσμο. Επίσης πίστεψε με γνωμες ακούω να σαι σίγουρος όπως μου αρέσει ακούω κιόλας κ με επιχηρηματα να με διαψεύδουν η απλά να έχω λάθος εξαρχης κ φυσικά όλοι μας έχουμε υποστεί πλύση εγκεφάλου κ συνεχίζουμε να δεχόμεθα, ο καθένας μας όσο το δέχεται φυσικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@ akishellas

όταν ο γιατρός σου λέει κόψε το τσιγάρο και ο περίγυρος σου όλος καπνίζει λέει ψέματα και εμπιστεύεσαι τον περίγυρο σου?

τι να πω ....

δηλ όταν έχουμε 0 νεκρους θα εμπιστευτώ εσένα η το 0 και πώς φτάσαμε εκεί

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Πραγματικά πες μου που έχω γραψει ότι δεν υπάρχει ο ιός η ότι δεν είναι τίποτα; απλά γράφω δεν ειναι τόσο όσο τον έχουν μεγάλοποίηση κ ξαναγράφω δηλαδή τώρα που ο τσιοδρας ανέφερε πως όλοι θα νοσησουμε από την πανδημία σταδιακά κ το εμβόλιο θα αργήσει να βγει η αν βγει μπορεί να μην ειναι ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΌ κ παρολαυτα σε κάνα μήνα σταδιακά θα αφεθούμε ελεύθεροι ώστε να κολλήσουμε κ σταδιακά όλοι σύμφωνα με αυτό που είπε, σας βλέπουν να στέκουν έπειτα από τόση τρμολοαγνεια οπότε με το σκεπτικό σας θα κάνετε χαρακίρι μερικοί;

Link to comment
Share on other sites

Εγω αναπαράγω αυτά που λένε τα ΜΜΕ;

 

Κρίμα γιατί λέω έστω ένας διάβασε το κατεβατό. Τελοσπαντων την αντιπαράθεση την δέχομαι με επειχηρηματα απλά δεν τα είδα, ενα μόλις που διάβασα τώρα είναι πως εγώ αναπαράγω αυτά που λένε τα ΜΜΕ που ίσα ίσα ειμαι αντίθετος της τρομολαγνιας τους κ γιαυτό παρέθεσα πιο πάνω στο κατεβατό την εμπειρία μου δυο μήνες τώρα στη δουλειά μου συναναστρεφοντας με ένα σωρό κόσμο. Επίσης πίστεψε με γνωμες ακούω να σαι σίγουρος όπως μου αρέσει ακούω κιόλας κ με επιχηρηματα να με διαψεύδουν η απλά να έχω λάθος εξαρχης κ φυσικά όλοι μας έχουμε υποστεί πλύση εγκεφάλου κ συνεχίζουμε να δεχόμεθα, ο καθένας μας όσο το δέχεται φυσικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Πραγματικά πες μου που έχω γραψει ότι δεν υπάρχει ο ιός η ότι δεν είναι τίποτα; απλά γράφω δεν ειναι τόσο όσο τον έχουν μεγάλοποίηση κ ξαναγράφω δηλαδή τώρα που ο τσιοδρας ανέφερε πως όλοι θα νοσησουμε από την πανδημία σταδιακά κ το εμβόλιο θα αργήσει να βγει η αν βγει μπορεί να μην ειναι ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΌ κ παρολαυτα σε κάνα μήνα σταδιακά θα αφεθούμε ελεύθεροι ώστε να κολλήσουμε κ σταδιακά όλοι σύμφωνα με αυτό που είπε, σας βλέπουν να στέκουν έπειτα από τόση τρμολοαγνεια οπότε με το σκεπτικό σας θα κάνετε χαρακίρι μερικοί;

Μα αυτό λέω. Το ότι συναναστρέφεσαι με ένα σωρό κόσμο 2 μήνες τώρα στη δουλειά σου, δεν είναι ούτε το 0,001% των δεδομένων που επεξεργάζονται οι ειδικοί.

Όπως στο στρατό, τη στρατηγική δεν την χαράζει ο λοχίας με αυτά που βλέπει, αλλά ο στρατηγός, που ξέρει τι βλέπουν άλλοι 100 λοχίες.

Link to comment
Share on other sites

κ φυσικά όλοι μας έχουμε υποστεί πλύση εγκεφάλου κ συνεχίζουμε να δεχόμεθα, ο καθένας μας όσο το δέχεται φυσικά.

φυσικα και ισχύει αλλά το να λες μας λένε ψέματα όλοι οι ειδικοί είναι εντελώς άστοχο και ειδικά για την χώρα μας για το συγκεκριμένο θέμα,

το ότι η αμιτα θεωρείται πορτοκαλάδα ...μη ξερασω ...θα συμφωνήσω απόλυτα και τόσα άλλα παραδείγματα

η ισοπέδωση όλων προσωπικα με ενοχλεί αφάνταστα περισσότερο και από την αμιτα πάντως

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@ akishellas

όταν ο γιατρός σου λέει κόψε το τσιγάρο και ο περίγυρος σου όλος καπνίζει λέει ψέματα και εμπιστεύεσαι τον περίγυρο σου?

τι να πω ....

δηλ όταν έχουμε 0 νεκρους θα εμπιστευτώ εσένα η το 0 και πώς φτάσαμε εκεί

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Πραγματικά πες μου που έχω γραψει ότι δεν υπάρχει ο ιός η ότι δεν είναι τίποτα; απλά γράφω δεν ειναι τόσο όσο τον έχουν μεγάλοποίηση κ ξαναγράφω δηλαδή τώρα που ο τσιοδρας ανέφερε πως όλοι θα νοσησουμε από την πανδημία σταδιακά κ το εμβόλιο θα αργήσει να βγει η αν βγει μπορεί να μην ειναι ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΌ κ παρολαυτα σε κάνα μήνα σταδιακά θα αφεθούμε ελεύθεροι ώστε να κολλήσουμε-νοσησουμε σταδιακά οπότε σύμφωνα με την τρομολοαγνεια ειδικών κ ΜΜΕ πολλοί θα αρχίσουν χαρακίρι... Εγώ τι να πω... Την μια σας τα λένε έτσι.την άλλη αλλιώς... Αυτοί όπως κ να σας τα λένε πάντα πιστοί... Πραγματικά πάω πάσο...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και ισχύει αλλά το να λες μας λένε ψέματα όλοι οι ειδικοί είναι εντελώς άστοχο και ειδικά για την χώρα μας για το συγκεκριμένο θέμα,

το ότι η αμιτα θεωρείται πορτοκαλάδα ...μη ξερασω ...θα συμφωνήσω απόλυτα και τόσα άλλα παραδείγματα

η ισοπέδωση όλων προσωπικα με ενοχλεί αφάνταστα περισσότερο και από την αμιτα πάντως

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Κάτι θα ξέρεις περισσοτερο...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πες μου που έχω γραψει ότι δεν υπάρχει ο ιός η ότι δεν είναι τίποτα; απλά γράφω δεν ειναι τόσο όσο τον έχουν μεγάλοποίηση κ ξαναγράφω δηλαδή τώρα που ο τσιοδρας ανέφερε πως όλοι θα νοσησουμε από την πανδημία σταδιακά κ το εμβόλιο θα αργήσει να βγει η αν βγει μπορεί να μην ειναι ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΌ κ παρολαυτα σε κάνα μήνα σταδιακά θα αφεθούμε ελεύθεροι ώστε να κολλήσουμε-νοσησουμε σταδιακά οπότε σύμφωνα με την τρομολοαγνεια ειδικών κ ΜΜΕ πολλοί θα αρχίσουν χαρακίρι... Εγώ τι να πω... Την μια σας τα λένε έτσι.την άλλη αλλιώς... Αυτοί όπως κ να σας τα λένε πάντα πιστοί... Πραγματικά πάω πάσο...
πραγματικά θα χαρώ να δω το video που ο Τδιοδρας λέι τέτοιο πράγμα ,περιμένω .....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πες μου που έχω γραψει ότι δεν υπάρχει ο ιός η ότι δεν είναι τίποτα; απλά γράφω δεν ειναι τόσο όσο τον έχουν μεγάλοποίηση κ ξαναγράφω δηλαδή τώρα που ο τσιοδρας ανέφερε πως όλοι θα νοσησουμε από την πανδημία σταδιακά κ το εμβόλιο θα αργήσει να βγει η αν βγει μπορεί να μην ειναι ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΌ κ παρολαυτα σε κάνα μήνα σταδιακά θα αφεθούμε ελεύθεροι ώστε να κολλήσουμε-νοσησουμε σταδιακά οπότε σύμφωνα με την τρομολοαγνεια ειδικών κ ΜΜΕ πολλοί θα αρχίσουν χαρακίρι... Εγώ τι να πω... Την μια σας τα λένε έτσι.την άλλη αλλιώς... Αυτοί όπως κ να σας τα λένε πάντα πιστοί... Πραγματικά πάω πάσο...

Φίλε αυτό με το χαρακίρι που το άκουσες και το λες συνέχεια. Στα ΜΜΕ.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

 

Μπρος στο βωμό του χρήματος τι να πει ο κορονοιος... Οι ειδικοί ξέρουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε αυτό με το χαρακίρι που το άκουσες και το λες συνέχεια. Στα ΜΜΕ.

 

Ναι από τι άκουσα τωρα που αποκάλυψε ο τσιοδρας πως όλοι θα νοσησουμε κάτι είπανε κ για χαρακίρι απκ προδωσια κτλ

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πραγματικά θα χαρώ να δω το video που ο Τδιοδρας λέι τέτοιο πράγμα ,περιμένω .....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Αν το λέει μετά θα παραδεχτεις ότι σας δουλεύουν καταμουτρα κ ότι είστε τα τέλεια πιονακια κ πιστεύετε μόνο αυτούς που σας... αγαπάνε;

Link to comment
Share on other sites

χαχα ωραίος αλλά δεν μασάμε και δεν πιστεύω λέξη από όσα λες αερολογος είσαι και σταματάω εδώ και για να σου το αποδείξω αλλά από ότι κατάλαβα δεν ξέρεις και να διαβάζεις ....θεωρητικά λέει μπορούμε να νοσησουμε όλοι ....θεωρητικά

και εξηγεί ....

https://www.kathimerini.gr/1071839/article/epikairothta/ellada/kaneis-den-einai-atrwtos-na-mh-noshsoyme-oloi-mazi

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

χαχα ωραίος αλλά δεν μασάμε και δεν πιστεύω λέξη από όσα λες αερολογος είσαι και σταματάω εδώ και για να σου το αποδείξω αλλά από ότι κατάλαβα δεν ξέρεις και να διαβάζεις ....θεωρητικά λέει μπορούμε να νοσησουμε όλοι ....θεωρητικά

και εξηγεί ....

https://www.kathimerini.gr/1071839/article/epikairothta/ellada/kaneis-den-einai-atrwtos-na-mh-noshsoyme-oloi-mazi

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

 

Σωτήρης Τσιόδρας: Σταδιακά θα εκτεθούμε στον ιό. Η μήπως αν ακτεθουνε δεν θα νοσησουν, ξέρω εγώ...μαλλον εσύ είσαι τελικά πιο ειδικός από όλους μας.

 

Χάχα κ είμαι εγώ αερολογος... Ε ρε απο τα μπαλκόνια έπρεπε να βουτήξετε μερικοί με αυτο που είπε κ σύμφωνα με την τρομολαγνια που σας εμφυτευσαν... ΝΑΙ εγώ άκουσα όπως άκουσα κ πως όλοι σταδιακά θα εκτεθουμε στο ιό η μήπως δεν σε ικανοποιεί μ αυτό κ πως το εμβόλιο μπορεί να αργήσει... Πραγματικά απορώ πόσο σας δουλεύουν μια έτσι μια αλλιώς μα πόσο. Ναι υπάρχει ιός μπορεί να ειναι όντως πιο δυνατός απκ τη γρίπη δεν αντιλέγω σε αυτό ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΊΠΑ ΤΟ ΑΝΤΊΘΕΤΟ αλλά πανδημία τόσο τρομερη που την παρουσιάζουν δεν είναι(διαβάστε τι είναι η πανδημία ψάξτε βιβλία κτλ) κ αν ήταν ΝΑ ΕΊΣΤΕ ΣΊΓΟΥΡΟΙ ο ΤΣΙΟΔΡΑΣ Κ Ο ΚΆΘΕ ΤΣΙΟΔΡΑΣ ΣΕ ΤΈΤΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΑΠΌ ΤΟ ΣΠΊΤΙ ΤΟΥ ΘΑ ΕΔΕΙΝΕ ΟΔΗΓΙΕΣ Κ ΜΕ ΕΙΔΙΚΕΣ ΜΑΣΚΕΣ ΑΝ ΉΤΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΈΞΩ. Μαρεσει που κοροιδευτετε τα πάντα αναμασάμε ότι σας πλασάρουν κ αν σας δουλεύουν κ πάλι τους δικαιολογεί τε να μη δείξετε πόσο κορόιδα σας έπιασαν πάλι.

Edited by akishellas
Link to comment
Share on other sites

μήπως να βουτηξης εσύ να ησυχάσουμε οι υπόλοιποι λέω τώρα εγώ ....και κάποιος πρέπει να σε μαζέψει για διασπορά ψευδών ειδήσεων και παραπλάνηση

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μήπως να βουτηξης εσύ να ησυχάσουμε οι υπόλοιποι λέω τώρα εγώ ....και κάποιος πρέπει να σε μαζέψει για διασπορά ψευδών ειδήσεων και παραπλάνηση

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Παραπλάνηση επειδή έγραψα αυτό που είπε ο Τσιόδρας... Πωωωω έχεις μεγάλο πρόβλημα τελικά

Σωτήρης Τσιόδρας: Σταδιακά θα εκτεθούμε στον ιό.

Η είσαι αγράμματος η χαζούλης πραγματικά, το είπε αυτό ναι η όχι που γράφω πιο πάνω. πάμε παρακάτω αν εκτεθει σταδιακά ο κοσμάκης δεν θα νοσησει σταδιακά μέχρι να βγει το εμβόλιο που ο ίδιος είπε επίσης πως ακόμα κ να βγει το εμβόλιο δεν ξέρουμε αν είναι αποτελεσματικό;σε φοβίζει κ αυτό; Α ρε Τσιόδρα τι του κάνεις

Πω απκ το φόβο σου δεν μπορείς να συνειδητοποιήσει κ το τι είπε... Α καλά

 

Πω έχεις μεγάλο θέμα...

Edited by akishellas
Link to comment
Share on other sites

Σωτήρης Τσιόδρας: Σταδιακά θα εκτεθούμε στον ιό. Αποφύγαμε να νοσήσουμε όλοι μαζί

 

Χάχα κ είμαι εγώ αερολογος... Ε ρε απο τα μπαλκόνια έπρεπε να βουτήξετε μερικοί με αυτο που είπε κ σύμφωνα με την τρομολαγνια που σας εμφυτευσαν... ΝΑΙ εγώ άκουσα όπως άκουσα κ πως όλοι σταδιακά θα εκτεθουμε στο ιό η μήπως δεν σε ικανοποιεί μ αυτό κ πως το εμβόλιο μπορεί να αργήσει... Πραγματικά απορώ πόσο σας δουλεύουν μια έτσι μια αλλιώς μα ποσο

Αυτό εξαρχής ήταν το πρόβλημα. Αυτό που δεν μπορείς να καταλάβεις.

Να στο ξαναεξηγήσω μπας και...

Ο ιός έχει μεγάλο δείκτη μεταδοτικότητας,, που σημαίνει ότι κολάει εύκολα.

Στους 2000 νοσήσαντες τα σοβαρά κρούστατα που χρειάστηκαν ΜΕΘ ήταν περίπου 300, με 100+ στη μέγιστη τιμή

Οι ΜΕΘ στην Ελλάδα στην αρχή της επιδημίας είχε περίπου 300.

Κάνε έναν υπολογισμό με 20000 κρούσματα, και 300ο σοβαρά κρούσματα, αν δεν είχαμε πάρει μέτρα πόσοι άνθρωποι θα πέθαιναν.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Στη Μεγάλη Βρετανία δεν πέτυχε, στη Σουηδία δείχνει να τα πηγαίνει καλά.

https://hellasjournal.com/2020/04/ke-omos-ikanopiimenos-diloni-o-egkefalos-tou-souidikou-montelou-diachirisis-tis-pandimias/

 

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/sweden/

Mε 1900+ νεκρούς πάει καλά σε σύγκριση με ποιους; Ελλάδα ή Αγγλία;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εξαρχής ήταν το πρόβλημα. Αυτό που δεν μπορείς να καταλάβεις.

Να στο ξαναεξηγήσω μπας και...

Ο ιός έχει μεγάλο δείκτη μεταδοτικότητας,, που σημαίνει ότι κολάει εύκολα.

Στους 2000 νοσήσαντες τα σοβαρά κρούστατα που χρειάστηκαν ΜΕΘ ήταν περίπου 300, με 100+ στη μέγιστη τιμή

Οι ΜΕΘ στην Ελλάδα στην αρχή της επιδημίας είχε περίπου 300.

Κάνε έναν υπολογισμό με 20000 κρούσματα, και 300ο σοβαρά κρούσματα, αν δεν είχαμε πάρει μέτρα πόσοι άνθρωποι θα πέθαιναν.

 

 

Σωστός κ γιαυτό έγινε η καραντίνα κ εγώ μαζί τους εγώ δεν αμφιβάλω τόσο για την μεταδοτικό τη τα όσο για την θνησιμότητα. Το να πάρεις μέτρα να μη γίνει πανικός στα νοσοκομεία καλά κάνουν κ κάνανε αλλά στο ξαναλέω κάτι δεν κολλάει, οτι θα νοσησουμε όλοι σταδιακά λογικό μου φαίνεται μιας που σταδιακά θα εκτεθουμε, με αυτή τη λογική πάλι θα γίνει αυτό που αναλύεις φίλε μου διοτι αν δεν υπάρξει είτε εμβόλιο είτε αποτελεσματικό φάρμακο. Αυτό εννοώ τόση ώρα κάτι λοιπόν δνε μου κολλάει. Ας μας βγάλουν μάλλον να σας βγαλιυν έξω μόλις υπάρξουν τεστ δηλαδή να τους σταματάνε στο δρόμο κ αντί για πρόστιμα να τους κάνουν τεστ εκεί όντως θα καταπολεμηθει ο ιός κ τα κρούσματα θα μειώνοντε κ δεν θα ξέρουμε κ τι μας γινεται . Σκεφτείτε επίσης πόσοι που θα βγουν από την καραντίνα θα έχουν νοσησει χωρίς να το ξέρουν διότι στάνταρ τα κρούσματα είναι παραπάνω σύμφωνα με τη λογική κ μιας που δεν γινοντε τεστ στον υπόλοιπο κόσμο άλλωστε πολύ περνάνε τον ιο χωρίς να έχουν περίπλοκες κτλ. Δηλαδή σε εμάς εκεί που δουλεύω με τόσο κόσμο κάνεις δεν έχει νοσησει χωρίς να το καταλάβει; δεν νομίζω...

Edited by akishellas
Link to comment
Share on other sites

Σωστός κ γιαυτό έγινε η καραντίνα κ εγώ μαζί τους εγώ δεν αμφιβάλω τόσο για την μεταδοτικό τη τα όσο για την θνησιμότητα. Το να πάρεις μέτρα να μη γίνει πανικός στα νοσοκομεία καλά κάνουν κ κάνανε αλλά στο ξαναλέω κάτι δεν κολλάει ότι θα νοσησουμε όλοι σταδιακά διότι σταδιακά θα εκτεθουμε με αυτή τη λογική πάλι θα γίνει αυτό που αναλύεις φίλε μου αν δεν υπάρξει είτε εμβόλιο είτε αποτελεσματικό φάρμακο. Αυτό εννοώ τόση ώρα κάτι λοιπόν δνε μου κολλάει. Ας μας βγάλουν μάλλον να σας βγαλιυν έξω μόλις υπάρξουν τστ κ στα δικά αυοτε να τους βγάζουν κάνοντας τους τεστ. Σκεφτείτε πόσοι θα έχουν νοησειση ήδη κ δεν θα το ξέρουν η νομίζετε ότι είναι μόνο αυτά τα κρούσματα...

 

Το πρόβλημα που φωνάζουν όλοι οι επιστήμονες, σε όλο τον κόσμο, είναι η ομαλοποίηση της καμπύλης.

Άλλο είναι 20000 κρούσματα σε 1 μήνα και άλλο 20000 σε 3 μήνες, 6 μήνες, 1 χρόνο. Οι ΜΕΘ αυξόνονται, οι αναπνευστήρες, τα φάρμακα αντιμετώπισης.

Ναι αν δεν βγει εμβόλιο θα νοσήσουμε όλοι, αλλά όχι όλοι μαζί.

Τόσο απλό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/sweden/

Mε 1900+ νεκρούς πάει καλά σε σύγκριση με ποιους; Ελλάδα ή Αγγλία;

 

Με την Αγγλία ρε Μπίλλυ, που αναγκάστηκε και πήρε το αρχικό σχέδιο γαι την ανοσία της αγέλης πίσω.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που φωνάζουν όλοι οι επιστήμονες, σε όλο τον κόσμο, είναι η ομαλοποίηση της καμπύλης.

Άλλο είναι 20000 κρούσματα σε 1 μήνα και άλλο 20000 σε 3 μήνες, 6 μήνες, 1 χρόνο. Οι ΜΕΘ αυξόνονται, οι αναπνευστήρες, τα φάρμακα αντιμετώπισης.

Ναι αν δεν βγει εμβόλιο θα νοσήσουμε όλοι, αλλά όχι όλοι μαζί.

Τόσο απλό.

 

Τροποποίηση την πιο πάνω απάντηση μιυ σε εσένα απλά να ξέρεις. Επιμένω ένας καλός τρόπος αντιμετώπισης είναι σε όσους σταδιακά βγαίνουν από την καραντίνα κ ακόμα όσους κυκλοφορούν με μηνύματα τεστ επιτόπου, δεν θυμάμαι σε ποιες χώρες το κάνουν αλλά μείωσαν πολύ την εξάπλωση του ιού.

 

Αλλά κ εσύ τώρα μη το λες έτσι ωμά τι θα γίνει σε αυτή τη περίπτωση... Πως θα νοσησουμε ολοι αλλά όχι όλοι μαζί διότι μερικοί τρομάζουν.

 

Καλό βραδυ

Link to comment
Share on other sites

Τροποποίηση την πιο πάνω απάντηση μιυ σε εσένα απλά να ξέρεις. Επιμένω ένας καλός τρόπος αντιμετώπισης είναι σε όσους σταδιακά βγαίνουν από την καραντίνα κ ακόμα όσους κυκλοφορούν με μηνύματα τεστ επιτόπου, δεν θυμάμαι σε ποιες χώρες το κάνουν αλλά μείωσαν πολύ την εξάπλωση του ιού.

 

Αλλά κ εσύ τώρα μη το λες έτσι ωμά τι θα γίνει σε αυτή τη περίπτωση... Πως θα νοσησουμε ολοι αλλά όχι όλοι μαζί διότι μερικοί τρομάζουν.

 

Καλό βραδυ

Ο τρόπος που λες υπάρχει, εφαρμόζεται από Κορέα και Γερμανία. Είναι πολύ ακριβός, μια και γίνονται χιλιάδες δειγματοληψίες.

Ακριβός = όχι για Ελλάδα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...