Jump to content

Coronavirus COVID-19


ggazas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχετε το ελεύθερο όσοι θέλετε να μείνετε μέσα ακόμα και μετά τη άρση των περιοριστικών μέτρων.

Οι υπόλοιποι που θέλουμε να δουλέψουμε, να ξεσκάσουμε, να ζήσουμε, θα βγούμε, τηρώντας τα πρέποντα πάντα με μέτρο και σύνεση, χωρίς τρόμο ή υπερβολές.

+1000

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανώς δεν έχεις παιδιά οπότε δεν δικαιούσαι να κρίνεις τους υπόλοιπους που έχουν.

 

Huh? :confused:

 

Δεν νομιζω οτι εκρινα κανεναν αλλωστε το ειπα απο την αρχη οτι δεν μου πεφτει και λογος στο τι κανει ο καθενας με την οικογενεια του, απλως μια παρατηρηση εκανα τωρα αν καποιοι ξαφνικα "παρεξηγηθηκαν", δεν μπορω να κανω κατι! :)

 

Αλλα ως τριτος παρατηρητης να ακουω απο γονεις, να λενε κουραστηκαν με τα παιδια τους μου φαινεται καπως. Και το ξαναλεω ειναι κατι που το ακουμε οχι μονο εν μεσω "καραντινας" και οταν γυριζουν στις δουλειες του μετα απο 15 μερες διακοπες χρονια τωρα τις ιδιες ατακες λενε "κουραστηκαμε με τα παιδια"! :rolleyes:

 

Καταλαβαινω οτι η κατασταση για ολους ειναι πρωτογνωρη αλλα δεν ειμαστε και φυλακη, μια χαρα ελευθεροι μπορουμε να κυκλοφορησουμε με την οποια προσοχη φυσικα και μετρα χρειαζονται, εστω και για μια μικρη βολτα, για να ξεσκασουμε να δουμε κοσμο, να μιλησουμε με αλλους κλπ. Τροποι υπαρχουν, αν τωρα θελουμε να κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας οτι και καλα ειναι 1+ μηνας και δεν μπορουμε μεσα σε 4 τοιχους "κλεισμενοι" και τα παιδια εχουν παλαβωσει στο playstation, στα tablets και στους υπολογιστες -λες και προ καραντινας ηταν αμολιτα στους δρομους απο το πρωι μεχρι το βραδυ. Εχουμε πηξει να ακουμε για "συνωμοσιες", για καταπατηση ελευθεριων, για παρακολουθησεις με τα sms, για 5G και νυχτεριδες.

 

Μακαρι αυτον τον ζηλο για ελευθεριες, ζωη, μαχη εναντια του συστηματος για καταπατηση δικαιωματων, να τα δειξουμε και μετα καραντινας. :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο έχει κουράσει η αντιπαράθεση να προσπαθεί ο ένας να πείσει τον άλλο για το αντίθετο

Αν σας αφήσουν μπορείτε να βγείτε και να διεκδικήσετε το μέλλον σας και την πιθανότητα να είστε το τζόκερ η όχι..

Κανένα πρόβλημα. Μακριά και αγαπημένοι από τους υπόλοιπους

Ο άλλος λέει ότι δούλευε σε χρώματα άρα όλοι όσοι κάνουν αυτή τη δουλειά είναι ομάδα υψηλού κινδύνου

Ο άλλος λέει ότι ο νέος μπορεί να πέθανε από κάτι άλλο.. Ναι έπαθε ανακοπή ξαφνικά..

Ειπαμε λίγες μέρες και βγείτε για το τζόκερ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις παρατηρήσει ποτέ την γλωσσα που χρησιμοποιούν τα ΜΜΕ;

Δεν λένε ποτέ ότι κάποιος πέθανε από κορονοϊό. Λένε ότι μετά από τεστ, βρέθηκε θετικός στον κορονοϊό. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.

 

Δεν πεθαίνει κανένας από κορονοϊό, όπως δεν πεθαίνει και κανένας από AIDS.

Πεθαίνουν από επιπλοκές που δημιουργούν.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

για οσους υποστηριζουν ακομα τον μαιντανο Ιωαννιδη

Αν δείτε τα δεδομένα της τελευταίας δεκαετίας για τη γρίπη, τα έχω δει προσεκτικά επ’ αφορμή και του κορονοϊού, θα δείτε ότι είχαμε και εποχή που είχαμε φτάσει 400 διασωληνωμένους και 199 θανάτους σε όλη την περίοδο της γρίπης, έτσι; Που ξεκινάμε να την παρακολουθούμε στην Ελλάδα μας προς το τέλος του χρόνου, αρχές Ιανουαρίου και τελειώνει μέσα Απριλίου, τέλος Απριλίου.

 

Άρα, σε ένα μήνα αυτός ο νέος ιός συμπεριφέρθηκε στην Πατρίδα μας, όπως συμπεριφέρθηκε η γρίπη φέτος σε 3,5 μήνες, η οποία έχει αντίστοιχο αριθμό θανάτων, λίγο παραπάνω από 100. Και με εμβόλιο, με 1 εκατομμύριο ανθρώπους παραπάνω εμβολιασμένους.

 

Άρα μας δείχνει αυτός ο ιός πόσο γρήγορα και επιθετικά διεισδύει σε μια κοινωνία και πώς οδηγεί ταχύτατα σε αναπνευστικές ανεπάρκειες και διασωληνώσεις στις ΜΕΘ, όπως μια γρίπη, αλλά σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα. Και φυσικά αν σε βρει εντελώς απροετοίμαστο σε διαλύει όπως έκανε σε άλλες χώρες.

https://www.moh.gov.gr/articles/ministry/grafeio-typoy/press-releases/7102-enhmerwsh-diapisteymenwn-syntaktwn-ygeias-apo-ton-ekproswpo-toy-ypoyrgeioy-ygeias-gia-to-neo-koronoio-kathhghth-swthrh-tsiodra-21-4-2020

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο έχει κουράσει η αντιπαράθεση να προσπαθεί ο ένας να πείσει τον άλλο για το αντίθετο

Αν σας αφήσουν μπορείτε να βγείτε και να διεκδικήσετε το μέλλον σας και την πιθανότητα να είστε το τζόκερ η όχι..

Κανένα πρόβλημα. Μακριά και αγαπημένοι από τους υπόλοιπους

Ο άλλος λέει ότι δούλευε σε χρώματα άρα όλοι όσοι κάνουν αυτή τη δουλειά είναι ομάδα υψηλού κινδύνου

Ο άλλος λέει ότι ο νέος μπορεί να πέθανε από κάτι άλλο.. Ναι έπαθε ανακοπή ξαφνικά..

Ειπαμε λίγες μέρες και βγείτε για το τζόκερ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Έχω γνωστό που δεν πέθανε (ευτυχώς) αλλά έπαθε έμφραγμα στα 34 του. Δε νομίζω ότι είναι πρώτος. Όλοι λίγο πολύ έχουμε ακούσει παρόμοια περιστατικά. Οπότε;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά με την υπόθεση αυτή.

Συγγενής του είπε ότι 2 test βγήκαν αρνητικά και λίγο πριν πεθάνει τους είπαν ότι είναι θετικά!

Στα διάφορα ειδησεογραφικά sites λένε το πρώτο αρνητικό και το δεύτερο -λίγο πριν εμπνεύσει- θετικό. Σίγουρα κάτι βρωμάει εδώ.

 

Ερώτηση: κάποιος από εδώ το forum, γνωρίζει κάποιον με κορονοϊό; Κάποιον που να ξέρει ή να ξέρει πολύ καλά συγγενής του. Οχι "είπαν, μου είπαν, άκουσα".

 

Η απάντηση είναι ότι στην Ισπανία και στην Ιταλία είναι ηθοποιοί,δεν υπάρχουν άρρωστοι,ούτε Ιταλία και Ισπανία υπάρχει.Είναι σκηνικά του Χόλιγουντ.

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση είναι ότι στην Ισπανία και στην Ιταλία είναι ηθοποιοί,δεν υπάρχουν άρρωστοι,ούτε Ιταλία και Ισπανία υπάρχει.Είναι σκηνικά του Χόλιγουντ.
Όντως! Σκορδά, Μπόμπα, Τανιμανίδης. Ε;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Edited by XP130TD

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση είναι ότι στην Ισπανία και στην Ιταλία είναι ηθοποιοί,δεν υπάρχουν άρρωστοι,ούτε Ιταλία και Ισπανία υπάρχει.Είναι σκηνικά του Χόλιγουντ.
Εγώ έκανα μία απλή ερώτηση. Αν δεν έχεις απάντηση μην απαντάς με ειρωνεία.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Για την μετακινηση για επισκευη κινητου πηρα την Τροχαια Κηφισιας την Κυριακη 19/4 . Μου ειπαν ναι με αλλα και να παρω την Γενικη Γραμματεια Πολιτικης Προστασιας .

 

Τους ειπα οτι αν με σταματησουν η Τροχαια θα το κανει και οχι η πολιτικη Προστασια . Μου ειπαν οτι ..δεν παιρνουμε και κεφαλια

 

Εστειλα email σε

kepp@gscp.gr

info@gscp.gr

 

Χριστός Ανέστη !

 

Θέλω την Τρίτη 21/4/2020 να μεταβώ απο Λυκόβρυση Αττικής στην οδο Φειδιππίδου 4 στο Χαιδαρι (service Samsung) για επισκευη κινητου.

Χρονος μαζι με αναμονη για επισκευη περιπου 3 ωρες

 

Τι δυνατοτητα εχω ?

 

 

 

Γ........ Ιωάννης

 

Λ.................... 54

 

Λυκοβρυση

Πηρα σε 10 λεπτα την εξης απαντηση :

 

Σας γνωρίζουμε ότι η δραστηριότητα που περιγράφετε δεν εμπίπτει στα πεδία Β1-Β6 του εντύπου Β . Κατά συνέπεια δεν νομιμοποιείται η μετακίνησή σας.

 

Υπουργείο Προστασίας του Πολίτη

 

Γενική Γραμματεία Πολιτικής Προστασίας

 

Αρχηγείο Πυροσβεστικού Σώματος

 

Ενιαίο Συντονιστικό Κέντρο Επιχειρήσεων

 

Κέντρο Επιχειρήσεων Πολιτικής Προστασίας /Αξιωματικός Επιχειρήσεων

 

Ριζαρείου 1 & Μικράς Ασίας, Τ.Κ. 15233, Χαλάνδρι - Αττική

 

Τηλ.: 0030 210 3359900-905

 

Kιν. 6946.......

 

Fax: 0030 210 3359912

 

e-mail: kepp@gscp.gr

 

web site: http://www.civilprotection.gr

Απαντησα : Και θα μεινω χωρις κινητο ?

 

Μου ειπαν να τους παρω τηλ και το εκανα

 

Το τραγικο : Μου ειπαν οτι ειναι στην κριση του "Οργανου" που θα με ελεγξει αν με γραψει !!!! Αν ειναι δυνατον.

 

Χωρις να δεσμευοντε μου ειπαν να κανω και μια ΥΔ που θα παω κλπ και αν τυπωσω και το εντυπο εκτος απο το sms

 

Ετσι και εκανα χωρις να με ελεγξουν...Αν ομως με σταματαγε Τροχαιος αναλογα τα κεφια του .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα μία απλή ερώτηση. Αν δεν έχεις απάντηση μην απαντάς με ειρωνεία.

 

Ti απάντηση περιμένεις;Θες και ονόματα νεκρών ή αρρώστων για να πιστέψεις ότι πεθαίνει κόσμος απο αυτό;

Link to comment
Share on other sites

για οσους υποστηριζουν ακομα τον μαιντανο Ιωαννιδη

Αν δείτε τα δεδομένα της τελευταίας δεκαετίας για τη γρίπη, τα έχω δει προσεκτικά επ’ αφορμή και του κορονοϊού, θα δείτε ότι είχαμε και εποχή που είχαμε φτάσει 400 διασωληνωμένους και 199 θανάτους σε όλη την περίοδο της γρίπης, έτσι; Που ξεκινάμε να την παρακολουθούμε στην Ελλάδα μας προς το τέλος του χρόνου, αρχές Ιανουαρίου και τελειώνει μέσα Απριλίου, τέλος Απριλίου.

 

Άρα, σε ένα μήνα αυτός ο νέος ιός συμπεριφέρθηκε στην Πατρίδα μας, όπως συμπεριφέρθηκε η γρίπη φέτος σε 3,5 μήνες, η οποία έχει αντίστοιχο αριθμό θανάτων, λίγο παραπάνω από 100. Και με εμβόλιο, με 1 εκατομμύριο ανθρώπους παραπάνω εμβολιασμένους.

 

Άρα μας δείχνει αυτός ο ιός πόσο γρήγορα και επιθετικά διεισδύει σε μια κοινωνία και πώς οδηγεί ταχύτατα σε αναπνευστικές ανεπάρκειες και διασωληνώσεις στις ΜΕΘ, όπως μια γρίπη, αλλά σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα. Και φυσικά αν σε βρει εντελώς απροετοίμαστο σε διαλύει όπως έκανε σε άλλες χώρες.

https://www.moh.gov.gr/articles/ministry/grafeio-typoy/press-releases/7102-enhmerwsh-diapisteymenwn-syntaktwn-ygeias-apo-ton-ekproswpo-toy-ypoyrgeioy-ygeias-gia-to-neo-koronoio-kathhghth-swthrh-tsiodra-21-4-2020

Τα ιδια ειπε ο τσιοδρας σημερα...μα ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι λογια του Τσιοδρα.

Οχι του Ιωαννιδη που ισχυριζεται οτι ειναι το ιδιο πραγμα κορωνοιος και κοινη γριπη.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά με την υπόθεση αυτή.

Συγγενής του είπε ότι 2 test βγήκαν αρνητικά και λίγο πριν πεθάνει τους είπαν ότι είναι θετικά!

Στα διάφορα ειδησεογραφικά sites λένε το πρώτο αρνητικό και το δεύτερο -λίγο πριν εμπνεύσει- θετικό. Σίγουρα κάτι βρωμάει εδώ.

 

Ερώτηση: κάποιος από εδώ το forum, γνωρίζει κάποιον με κορωνοϊό; Κάποιον που να ξέρει ή να ξέρει πολύ καλά συγγενής του. Οχι "είπαν, μου είπαν, άκουσα".

 

Αυτο ειναι σωστο και εγω δεν ξερω καποιον που να εχει νοσησει, ουτε γνωστος γνωστου...κατι παιζεται.

Φαινεται οτι αυξανουν τεχνητα τα κρουσματα, μεθ, σωληνωσεις κλπ για να παρουν επιδοτησεις απο ευρωπη...

ειναι γεγονος οτι η οικογενεια αποβιωσαντος απο εμφραγμα σε εντατικη ερωτηθη αν θα την πειραζε, την οικογενεια, να γραψουν οτι πηγε απο κορονιο. Κατι σημαινει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για τους έξυπνους της παρέας.. Στην πολυκατοικία των γονιών μου ένα ζευγάρι συνταξιούχων νόσησε από τον ιό.. Ήταν στην χορωδία στα Βρυλισσια (googlare ρε το από 15 άτομα 3-4 πέθαναν). Το πέρασαν στο σπιτι ο άντρας με πυρετό η γυναίκα χωρίς συμπτώματα.. Μπορείτε να πείτε ότι λέω αρλούμπες αλλά δεν έχω άλλον τρόπο να το αποδείξω

Δεύτερον, ναι μπορείς να πεθάνεις και νέος και υγειής να είσαι.. Στην Πορτογαλία 14χρονος αθλητής πέθανε χωρίς κανένα πρόβλημα

Ναι είναι τζόκερ δεν ξέρεις πως θα σου κάτσει.. Ακόμη και για πολλούς εδώ μέσα που ο 35χρονος ίσως ήταν και πατέρας τους ηλικιακά..

Στο τέλος ο καθένας αναλαμβάνει τος ευθύνες του. Μπορείτε ελεύθερα να πιστεύετε ότι όλοι είναι ηθοποιοί η ακόμη καλύτερα ότι δεν υπάρχουν άλλες χώρες, κανένα πρόβλημα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω γνωστό που είναι στο νοσοκομείο από κορωνοϊό διασωληνωμένος. Ήταν σε καταστολή, και τις τελευταίες μέρες πάει καλύτερα και τον ξύπνησαν.

 

 

 

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για τους έξυπνους της παρέας.. Στην πολυκατοικία των γονιών μου ένα ζευγάρι συνταξιούχων νόσησε από τον ιό.. Ήταν στην χορωδία στα Βρυλισσια (googlare ρε το από 15 άτομα 3-4 πέθαναν). Το πέρασαν στο σπιτι ο άντρας με πυρετό η γυναίκα χωρίς συμπτώματα..

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Οκ εχουμε 2 νοσουντες και τους αφηνουν μαζι?..μολις παει να ανακαμψει ο ενας, το κολλαει ο αλλος και φτου απτην αρχη. Μηπως ηταν κατι αλλο και απο το φοβο τους λογω χορωδιας τους μπηκε στο μυαλο το σεναριο κορνιου?...βαλανε σε καραντινα την πολυκατοικια σας ολη?...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι σωστο και εγω δεν ξερω καποιον που να εχει νοσησει, ουτε γνωστος γνωστου...κατι παιζεται.

Φαινεται οτι αυξανουν τεχνητα τα κρουσματα, μεθ, σωληνωσεις κλπ για να παρουν επιδοτησεις απο ευρωπη...

ειναι γεγονος οτι η οικογενεια αποβιωσαντος απο εμφραγμα σε εντατικη ερωτηθη αν θα την πειραζε, την οικογενεια, να γραψουν οτι πηγε απο κορονιο. Κατι σημαινει αυτο.

 

ποια κρουσματα μωρε αυξανουν :lol: ουτε χιλια τεστ την ημερα δε κανουν. ΠΙο πανω εβαλα τα στατιστικα των ημερων.

Εχουμε φτασει 21 Απριλιου και ακομα υπαρχει κοσμος που ασχολειται με νουμερα κρουσματων λες κ εχει σημασια αν ειναι 50χιλιαδες ή 500 χιλιαδες :lol:

Ο αντρας της ξαδερφης μου σε καραντινα ηταν στο ιδιο σπιτι με τα εξαχρονα παιδια της.

Κολλητος γνωστου πεθανε ενω ηταν απολυτα υγιης ουτε καπνισμα ουτε αλκοολ ουτε παχυσαρκος ουτε νοσημα.

διαβαζουμε ανοησιες στο facebook, τις διαβαζουμε και εδω.

Aκομα υπαρχουν ηλιθιοι που δε καταλαβαν την ουσια της καραντινας.

Link to comment
Share on other sites

Οκ εχουμε 2 νοσουντες και τους αφηνουν μαζι?..μολις παει να ανακαμψει ο ενας, το κολλαει ο αλλος και φτου απτην αρχη. Μηπως ηταν κατι αλλο και απο το φοβο τους λογω χορωδιας τους μπηκε στο μυαλο το σεναριο κορνιου?...βαλανε σε καραντινα την πολυκατοικια σας ολη?...

 

 

Κάνανε το τεστ στο Σωτηρία.. Περίμεναν και 5 ώρες και τους λένε πάτε σπιτι.. Αν χειροτερέψουν καλέστε 166. Να τα λέμε και αυτά. Την επόμενη βγήκε θετικό! Συνέχισαν με απομόνωση σπιτι. Στην πολυκατοικία κάλεσαν συνεργείο απολύμανσης όταν έμαθαν ότι είχαν τον ιό και μπράβο τους που άφησαν σημείωμα στην πόρτα της πολυκατοικίας

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εδώ ολόκληρη Κρήτη δεν έχει κανένα και πουθενά κρούσμα(όχι ότι είχαμε ποτέ κάτι σοβαρό,άλλωστε η γυναίκα που αρρώστησε από μακρύ γυαλο είχε έρθει από Αθήνα),κόπηκαν αυτά και τέλος εδώ και μέρες είμαστε καθαροί, ε καί?

πρέπει να μας τα αφήσουν ελεύθερα όλα και να ξανά κολησουμε πάλι? θα ήταν πολύ ανεύθυνο εκ μέρους τους

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά με την υπόθεση αυτή.

Συγγενής του είπε ότι 2 test βγήκαν αρνητικά και λίγο πριν πεθάνει τους είπαν ότι είναι θετικά!

Στα διάφορα ειδησεογραφικά sites λένε το πρώτο αρνητικό και το δεύτερο -λίγο πριν εμπνεύσει- θετικό. Σίγουρα κάτι βρωμάει εδώ.

 

Ερώτηση: κάποιος από εδώ το forum, γνωρίζει κάποιον με κορωνοϊό; Κάποιον που να ξέρει ή να ξέρει πολύ καλά συγγενής του. Οχι "είπαν, μου είπαν, άκουσα".

 

Από Ελλάδα κανέναν προς το παρόν. Στη Νέα Υόρκη όμως, κόλλησαν 3 συγγενείς μου (ίδιο σπίτι) και μάλιστα ο ένας (ηλικιωμένος) πέθανε στην εντατική και ο γιος του νοσηλεύτηκε με πνευμονία, αλλά τώρα είναι καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι πολύ απλά. Πρέπει να διαλέξουμε ανάμεσα σε 2. Γενικό lockdown στα πάντα(εκτός από Υγεία, Σώματα Ασφαλείας, Ένοπλες Δυνάμεις) με παραμονή εντός σπιτιού(όχι μπαλκόνια, αυλές, παράθυρα, ταράτσες, γιατί ο ιός ζεί και μεταδίδεται και με τον αέρα) μέχρι να βγεί εμβόλιο(για όσο χρειαστεί, ακόμα και αν πρόκειται για χρόνια) και να εμβολιαστούν άπαντες υποχρεωτικά δια νόμου, ή "χαλάρωμα" γιατί "δεν αντέχουμε την κλεισούρα" και θάνατος μέσα σε ελάχιστες ώρες ακόμα και αν είμαστε 1000% υγιείς. Διαλέγετε και παίρνετε... Edited by JohnCoffee
Link to comment
Share on other sites

Οκ εχουμε 2 νοσουντες και τους αφηνουν μαζι?..μολις παει να ανακαμψει ο ενας, το κολλαει ο αλλος και φτου απτην αρχη. Μηπως ηταν κατι αλλο και απο το φοβο τους λογω χορωδιας τους μπηκε στο μυαλο το σεναριο κορνιου?...βαλανε σε καραντινα την πολυκατοικια σας ολη?...

 

Όταν κάποιος νοσήσει δεν γίνεται να το ξανακολλήσει. Οπότε και δεν υπάρχει πρόβλημα να είναι μαζί. Άλλωστε έτσι γίνεται και στα νοσοκομεία. Αυτοί που έχουν ελαφριά συμπτώματα βρίσκονται μαζί σε θάλαμο στη "βρώμικη" περιοχή.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Για το παλικάρι που έφυγε μις διάβασα όχι ότι παίζει τώρα ρόλο,ότι το τρίτο τεστ που του έγινε έδειξε θετικό.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...