Jump to content

Samsung Galaxy S20 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε σεις από την πλαϊνή μπάρα σας έχει εξαφανίσει εφαρμογές;;

Είχα ρωτήσει την 1η εβδομάδα καθώς μου έχανε εφαρμογές αλλά είδα ότι χάνονται αυτές που είχαν σε πλήρη αναστολή λειτουργίας..

Σήμερα μου το έκανε σε εφαρμογή που δεν είναι σε πλήρη εξοικονόμηση..

Καμία ιδέα;

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο συμβαινει και στο δικο μου.

Επισης, εχει κανεις αλλος lag στην αποστολή sms? Κανει περιπου 40 με 50 sec για να σταλει....

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο συμβαινει και στο δικο μου.

Επισης, εχει κανεις αλλος lag στην αποστολή sms? Κανει περιπου 40 με 50 sec για να σταλει....

 

Κανένα πρόβλημα στα SMS. Μήπως έχεις Vodafone? Έχει να κάνει με το volte. Απενεργοποίησέ το.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

εγω αυτο που εχω θεμα τελευταια ειναι οτι αν πχ με παρει καποιος και μου ζητησει κατι και παω να στειλω ΣΜΣ, αν υπαρχει διαλογος με ΣΜΣ απο παλια μου κανει αποτυχια...αν κανω διαγραφη τον διαλογο και νεο μηνυμα τοτε το στελνει. Αυτο δεν ξερω αν οφειλεται σε επαναφορα ΣΜΣ απο back up ή οχι αλλα ειναι σπαστικο.

Τελος, το volte τρωει μπαταρια?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις από την πλαϊνή μπάρα σας έχει εξαφανίσει εφαρμογές;;

Είχα ρωτήσει την 1η εβδομάδα καθώς μου έχανε εφαρμογές αλλά είδα ότι χάνονται αυτές που είχαν σε πλήρη αναστολή λειτουργίας..

Σήμερα μου το έκανε σε εφαρμογή που δεν είναι σε πλήρη εξοικονόμηση..

Καμία ιδέα;

Εχω αλλο κινητο αλλα λογικα τα ιδια έχουν. Η σαμσουνγκ τα εχει κάνει λιγο μπάχαλο. Έχει 2 διαφορετικους μηχανισμούς εξηκονομησης / αναστολής λειτουργίας. Οπότε κοιτάξτε και στους 2 τι εφαρμογες έχετε και τι εξαιρέσεις.

Ο ένας είναι στο φροντίδα συσκευής, μπαταρία, διαχείριση ισχύος,...

Ο άλλος, παμε από τις ρυθμίσεις, εφαρμογές, στη γωνια δεξιά παταμε τις τέλειες και στο μενου επιλέγουμε ειδική πρόσβαση, βέλτιστοποιηση...

Είναι διαφορετικοί μηχανισμοί που κάνουν την ίδια δουλειά... Όταν λεω εγω οτι πρέπει να παγώσεις services για να έχεις 1 πράγμα για καθε δουλειά..

Τελος πάντων, ελενξε και στα 2 ποιες έχεις να παγώνουν στο background. Στον εναν από τους 2 έχει και επιλογή ποιες να μη παγώνουν ποτε. Όσες έχεις πρόβλημα βγάλτες απο βέλτιστοποιηση και βάλτες εκει και τεστάρε αν είσαι οκ.

Επισης το πρόβλημα μπορεί να το δημιουργεί, στο φροντίδα συσκευής έχεις κάνει τικ την επιλογή να μπαίνουν σε βέλτιστοποιηση (παγωμα) οι εφαρμογές που έχουν καιρό να χρησιμοποιηθουν. Ξετικαρε το και ελενξε πάλι.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Εχω αλλο κινητο αλλα λογικα τα ιδια έχουν. Η σαμσουνγκ τα εχει κάνει λιγο μπάχαλο. Έχει 2 διαφορετικους μηχανισμούς εξηκονομησης / αναστολής λειτουργίας. Οπότε κοιτάξτε και στους 2 τι εφαρμογες έχετε και τι εξαιρέσεις.

Ο ένας είναι στο φροντίδα συσκευής, μπαταρία, διαχείριση ισχύος,...

Ο άλλος, παμε από τις ρυθμίσεις, εφαρμογές, στη γωνια δεξιά παταμε τις τέλειες και στο μενου επιλέγουμε ειδική πρόσβαση, βέλτιστοποιηση...

Είναι διαφορετικοί μηχανισμοί που κάνουν την ίδια δουλειά... Όταν λεω εγω οτι πρέπει να παγώσεις services για να έχεις 1 πράγμα για καθε δουλειά..

Τελος πάντων, ελενξε και στα 2 ποιες έχεις να παγώνουν στο background. Στον εναν από τους 2 έχει και επιλογή ποιες να μη παγώνουν ποτε. Όσες έχεις πρόβλημα βγάλτες απο βέλτιστοποιηση και βάλτες εκει και τεστάρε αν είσαι οκ.

Επισης το πρόβλημα μπορεί να το δημιουργεί, στο φροντίδα συσκευής έχεις κάνει τικ την επιλογή να μπαίνουν σε βέλτιστοποιηση (παγωμα) οι εφαρμογές που έχουν καιρό να χρησιμοποιηθουν. Ξετικαρε το και ελενξε πάλι.

 

Αυτοί οι μηχανισμοί εξοικονόμησης είναι αστείοι.

Βάζω εφαρμογές σε πλήρη αδράνεια και μετά από 1-2 μέρες (δεν έχω τσεκάρει πότε ακριβώς) τις βλέπω να τρέχουν κανονικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έρχεται και νέα βελτίωση.

https://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-s20-neo-update-gia-tin-veltiosi-tis-kameras/

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχω αλλο κινητο αλλα λογικα τα ιδια έχουν. Η σαμσουνγκ τα εχει κάνει λιγο μπάχαλο. Έχει 2 διαφορετικους μηχανισμούς εξηκονομησης / αναστολής λειτουργίας. Οπότε κοιτάξτε και στους 2 τι εφαρμογες έχετε και τι εξαιρέσεις.

Ο ένας είναι στο φροντίδα συσκευής, μπαταρία, διαχείριση ισχύος,...

Ο άλλος, παμε από τις ρυθμίσεις, εφαρμογές, στη γωνια δεξιά παταμε τις τέλειες και στο μενου επιλέγουμε ειδική πρόσβαση, βέλτιστοποιηση...

Είναι διαφορετικοί μηχανισμοί που κάνουν την ίδια δουλειά... Όταν λεω εγω οτι πρέπει να παγώσεις services για να έχεις 1 πράγμα για καθε δουλειά..

Τελος πάντων, ελενξε και στα 2 ποιες έχεις να παγώνουν στο background. Στον εναν από τους 2 έχει και επιλογή ποιες να μη παγώνουν ποτε. Όσες έχεις πρόβλημα βγάλτες απο βέλτιστοποιηση και βάλτες εκει και τεστάρε αν είσαι οκ.

Επισης το πρόβλημα μπορεί να το δημιουργεί, στο φροντίδα συσκευής έχεις κάνει τικ την επιλογή να μπαίνουν σε βέλτιστοποιηση (παγωμα) οι εφαρμογές που έχουν καιρό να χρησιμοποιηθουν. Ξετικαρε το και ελενξε πάλι.

 

χμμ, στον 2ο δεν ειχα μπει ποτε.

στον 1ο εχει κανει ομως 2 υπομηχανισμους πλεον! σου εχει εφαρμογες σε εξοικονομηση και εφαρμογες σε πληρη εξοικονομηση! καθως και εφαρμογες σε εξαιρεση.

Εγω ειχα βαλει αρκετες στην πληρη εξοικονομηση αρχικα, αλλα τις εχανα απο τη side bar και τις εβαλα στην απλη εξοικονομηση. Ομως και απο εκει εξαφανιστηκε μια. τωρα αν ειναι τυχαιο δεν ξερω.

Βελτιστοποιηση δεν ειχα βαλει ποτε αλλα μαλλον εχει μονο του λογω αυτοματης βελτιστοποιησης στις γενικες ρυθμισεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί οι μηχανισμοί εξοικονόμησης είναι αστείοι.

Βάζω εφαρμογές σε πλήρη αδράνεια και μετά από 1-2 μέρες (δεν έχω τσεκάρει πότε ακριβώς) τις βλέπω να τρέχουν κανονικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έρχεται και νέα βελτίωση.

https://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-s20-neo-update-gia-tin-veltiosi-tis-kameras/

Δεν δουλεύει ετσι.. Δεν σε εξασφαλίζει οτι δε θα ανοίξει μόνο του αν το βάλεις σε πλήρη αδράνεια. Αν η εφαρμογή έχει κάποιο services που του λεει πχ καθε 1 ωρα να ξανα ανοιξει για να ελενξει κάτι πχ να ψάξει αν υπάρχει update κλπ, θα ανοίξει μονο του. 100% σίγουρος μονο με ροοτ.

Μονο με παγωμα, βλέπε disabler είσαι σίγουρος, και παλι οχι πάντα χωρίς ροοτ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει ετσι.. Δεν σε εξασφαλίζει οτι δε θα ανοίξει μόνο του αν το βάλεις σε πλήρη αδράνεια. Αν η εφαρμογή έχει κάποιο services που του λεει πχ καθε 1 ωρα να ξανα ανοιξει για να ελενξει κάτι πχ να ψάξει αν υπάρχει update κλπ, θα ανοίξει μονο του. 100% σίγουρος μονο με ροοτ.

Μονο με παγωμα, βλέπε disabler είσαι σίγουρος, και παλι οχι πάντα χωρίς ροοτ.

 

Με το disabler πάγωσα αυτές που δεν χρειάζομαι. Όμως υπάρχουν εφαρμογές που τις θέλεις κάποια στιγμή αλλά όχι να τρέχουν μόνιμα. Άρα δεν μπορείς να τις παγώσει με το disabler μιας και τις δουλεύεις (εκτός κι αν μπεις στον κόπο να τις παγώνεις/ξεπαγωνεις από εκεί αλλά δεν είναι καθόλου λειτουργικό.

Εκεί θα έπρεπε να λειτουργεί η διαχείριση ισχύος αλλά δεν...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα στα SMS. Μήπως έχεις Vodafone? Έχει να κάνει με το volte. Απενεργοποίησέ το.

 

Πωπω... Εχεις δικιο. Αυτο ηταν...

Ελεος πΧια με την vodafone απ το κακο στο χειροτερο.

Kριμα γιατι ειναι απιστευτη η ποιοτητα με volte και οι κλησεις γινονται ''καρφι''.

Link to comment
Share on other sites

Έχω έπαθα άλλο τρελό με Vodafone...Έχω δύο συσκευές,στην μια Samsung Note 8 είχα μια κάρτα Wind και στην άλλη Motorola One Vision της Vodafone...

Πριν από δύο βδομάδες αλλάζω τις κάρτες στα τηλέφωνα...Με το που βάζω στο Ν8 της Vodafone,μετά από μια δυο μέρες στέλνω μήνυμα,δεν έδωσα βάση,με το πολλά δεν πήγε ποτέ...Γενικά σπάνια στέλνω SMS...

Ξαναστελνω δεν πάνε ποτέ...Κάθομαι το ψάχνω,και στις ρυθμίσεις εκεί που έχει τον αριθμό κέντρου μηνυμάτων είχε κάτι άσχετο...Αλλαξα τον αριθμό έβαλα της Vodafone,κι έστειλα τελικά μήνυμα,με όμως μια μεγάλη καθυστέρηση...

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό με την καθυστέρηση των sms, κλείστε την μπάρα του "Κλήσεις VoLTE SIM..." από τις Ρυθμίσεις -> Συνδέσεις -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και δοκιμάστε να στείλετε μήνυμα. Ίσως και να διορθωθεί....
Σε ευχαριστώ πολύ...με Vodafone ειμαι, διορθώθηκε αμέσως το πρόβλημα!

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Get BIG and RIPPED or DIE trying!
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρείτε και εσεις οτι εφαρμογες που βαζετε σε πληρη αδρανεια, χανουν τις ρυθμισεις οταν τις ξανανοιξετε?

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρείτε και εσεις οτι εφαρμογες που βαζετε σε πληρη αδρανεια, χανουν τις ρυθμισεις οταν τις ξανανοιξετε?

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν εχω βαλει εφαρμογες σε πληρη αδρανεια, που εξυπηρετει? Για εξοικονομηση μπαταριας?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω βαλει εφαρμογες σε πληρη αδρανεια, που εξυπηρετει? Για εξοικονομηση μπαταριας?
Ισως και ναι.

Και απο τη στιγμή που αυτες τις εφαρμογές τις ανοιγω μια στο τοσο, γιατι οχι;

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρείτε και εσεις οτι εφαρμογες που βαζετε σε πληρη αδρανεια, χανουν τις ρυθμισεις οταν τις ξανανοιξετε?

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε εμένα παίζουν κανονικά. Έχω βάλει το My Alpha Wallet σε πλήρη αδράνεια, γιατί μου έκανε battery drain μετά από τη χρήση.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν παρατηρώ κάτι τέτοιο αλλά κάτι άλλο. Όταν βάζω μια εφαρμογή σε πλήρης αδράνεια δεν κάνει update από το Playstore. Edited by Cris4524
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν παρατηρώ κάτι τέτοιο αλλά κάτι άλλο. Όταν βάζω μια εφαρμογή σε πλήρης αδράνεια δεν κάνει update από το Playstore.
Εμενα παλι update γίνεται κανονικα.

Τρομερο ε?

Link to comment
Share on other sites

δειτε αυτο λιγο...... το εχει βγαλει και σε εσας? τι ακριβως ειναι? εψαξα αλλα περα απο αυτο δεν βρηκα κατι αλλο......

 

https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-S10/Location-Settings-EAlert-Experiment/td-p/1185350

Edited by omorfonios
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ATCT!!!!! Μόλις

 

οντως, σχεδον 300ΜΒ..

για να δουμε, θα εχει καμια διαφορα? και στο ξεκλειδωμα που παγωνει λιγο καμια φορα ελπιζω να το εφτιαξαν.

 

edit: Βλεπω το ξεκλειδωμα να λειτουργει καλα πλεον, να μην κανει αυτο το παγωμα που εκανε στην αρχη, αλλα θα το τσεκαρω ξανα μεχρι αυριο γιατι δεν το εκανε παντα.

Επισης στην εστιαση μου φανηκε οτι βελτιωθηκε σε κειμενα, πχ πολλες φορες βγαζω φωτο εγγραφα ή την οθονη του Pc Και εκει ειχε λιγη δυσκολια χωρις ταπ, με ταπ δουλευε κομπλε. Τωρα ειδα οτι εστιασε κατευθειαν χωρις ταπ, αλλα και αυτο θα το ξανα δουμε με συνεχη χρηση αν οντως ειναι ετσι.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

@Nikos_Mpl μπορεις να τσεκαρεις αν εμφανισε και στο δικο σου το ultra στης ρυθμισης τοποθεσιας το << πειραμα ΕAlert >> τι ακριβως ειναι αυτο? πριν καμια εβδομαδα το εβαλαν... εδω εχει 2-3 μερες που το ειδα...

 

τσεκαρε και το link το λενε και αλλα ατομα... δεν εχει αλλου πληροφοριες το τι ακριβως ειναι αυτο....

 

σιγουρα παντως ειναι κατι της Google και μου κανει εντυπωση γιατι το εχω μονο στο S20 και οχι σε αλλες συσκευες μου...

 

https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-S10/Location-Settings-EAlert-Experiment/td-p/1185350

Edited by omorfonios
Link to comment
Share on other sites

οντως, σχεδον 300ΜΒ..

για να δουμε, θα εχει καμια διαφορα? και στο ξεκλειδωμα που παγωνει λιγο καμια φορα ελπιζω να το εφτιαξαν.

 

edit: Βλεπω το ξεκλειδωμα να λειτουργει καλα πλεον, να μην κανει αυτο το παγωμα που εκανε στην αρχη, αλλα θα το τσεκαρω ξανα μεχρι αυριο γιατι δεν το εκανε παντα.

Επισης στην εστιαση μου φανηκε οτι βελτιωθηκε σε κειμενα, πχ πολλες φορες βγαζω φωτο εγγραφα ή την οθονη του Pc Και εκει ειχε λιγη δυσκολια χωρις ταπ, με ταπ δουλευε κομπλε. Τωρα ειδα οτι εστιασε κατευθειαν χωρις ταπ, αλλα και αυτο θα το ξανα δουμε με συνεχη χρηση αν οντως ειναι ετσι.

 

Λίγα πράγματα έχει διορθώσει!!!! Τα περισσότερα τα έχει η adt1, απ' ότι έχω διαβάσει

Link to comment
Share on other sites

Λίγα πράγματα έχει διορθώσει!!!! Τα περισσότερα τα έχει η adt1, απ' ότι έχω διαβάσει

 

η οποια ειναι κ αυτη απριλιου οποτε αναμενουμε μεσα στον μηνα λογικα και 2η αναβαθμιση .Γιατι αναφερθηκαν προβληματα στην εκδοση που βγηκε σε εμας σημερα . Για να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...