Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα το android 11 και εγώ. Πολύ καλο άλλαξε λίγο εμφάνιση! Σαφώς πιο καλό. Και πιο γρήγορο. Η ένταση που άλλαξε είναι αντιγραφή της έντασης της Xiaomi νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ένα μεγάλο φάουλ για εμένα αλλά θα ζήσω και χωρίς αυτό για κάνα μήνα είναι αυτό..

 

Screenshot-20201016-061325-Google-Pay.jpg

 

Πλήρωνα αρκετά με Curve + Gpay

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι το εβγαλε αυτο το μνμ γιατι η beta ειναι προορισμενη για διαφορετικο region.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες με Odin φλασαρετε ? Όταν βάζετε σιμ δε γυρνάει σε τοπικό region?

Θέλω να βάλω ξένη ρομ για να έχω στον dialer την αναγνώριση αγνωστων αριθμών αλλά περισυ που έκανα μια προσπάθεια μου γύρισε σε ελληνικό με τη σιμ..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι το εβγαλε αυτο το μνμ γιατι η beta ειναι προορισμενη για διαφορετικο region.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν φταίει το region. Σε όλες τις beta δεν δουλεύει το gPay. Υπομονή μέχρι τις γιορτές!

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες με Odin φλασαρετε ? Όταν βάζετε σιμ δε γυρνάει σε τοπικό region?

Θέλω να βάλω ξένη ρομ για να έχω στον dialer την αναγνώριση αγνωστων αριθμών αλλά περισυ που έκανα μια προσπάθεια μου γύρισε σε ελληνικό με τη σιμ..

 

Όχι όχι είναι πολύ πιο εύκολο. Κατεβάζουμε το αρχείο, το ονομάζουμε update.zip, μπαίνουμε recovery και πατάμε update from SD card, διαλέγουμε το update.zip πατάμε να γίνει και αυτό είναι όλο. Περιμένουμε να γίνει το update και είμαστε έτοιμοι!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μόνο κακό που βλέπω τώρα είναι ότι δε μπαίνει recovery... Θα πρέπει να περιμένω την Official να την βάλω με odin.. Δε μπορώ να βάλω 2η ή 3η Beta μέσω recovery

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι είναι πολύ πιο εύκολο. Κατεβάζουμε το αρχείο, το ονομάζουμε update.zip, μπαίνουμε recovery και πατάμε update from SD card, διαλέγουμε το update.zip πατάμε να γίνει και αυτό είναι όλο. Περιμένουμε να γίνει το update και είμαστε έτοιμοι!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μόνο κακό που βλέπω τώρα είναι ότι δε μπαίνει recovery... Θα πρέπει να περιμένω την Official να την βάλω με odin.. Δε μπορώ να βάλω 2η ή 3η Beta μέσω recovery

 

Μπαίνεις με adb εντολή από pc για recovery

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις με adb εντολή από pc για recovery

 

Ωραία τέλεια. Αν δεν έχουν ουσιαστικές διάφορες οι επόμενες Beta βέβαια θα πάω απευθείας στην Official

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες με Odin φλασαρετε ? Όταν βάζετε σιμ δε γυρνάει σε τοπικό region?

Θέλω να βάλω ξένη ρομ για να έχω στον dialer την αναγνώριση αγνωστων αριθμών αλλά περισυ που έκανα μια προσπάθεια μου γύρισε σε ελληνικό με τη σιμ..

 

Δοκίμασες το "Ελληνικό Caller ID" από το play store;

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει το region. Σε όλες τις beta δεν δουλεύει το gPay. Υπομονή μέχρι τις γιορτές!

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Καλα κανω δλδ και δεν ασχολουμαι με τετοια. Οταν ειναι να ερθει η τελικη εκδοση θα αξιζει την αναμονη....

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλα κανω δλδ και δεν ασχολουμαι με τετοια. Οταν ειναι να ερθει η τελικη εκδοση θα αξιζει την αναμονη....

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η beta είναι για συγκεκριμένο κοινό. Κάποτε ήμουν σε όλα μέσα... Τώρα που δεν μένει χρόνος και το κινητό είναι και business εργαλείο για μένα, αργώ να βάλω και τις τελικές....

Link to comment
Share on other sites

Παλια θα το εκανα και εγω, θα την εβαζα αμεσως. Τωρα απλα περιμενω να ερθουν επισημα τα updates. Αξιζει να περιμενεις λιγο παραπανω χωρις ρισκα.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο πληκτρολόγιο τις samsung υπάρχει η δυνατότητα στα ελληνικά να μιλάω και να γράφει το κείμενο?

Mου το κάνει μόνο στα αγγλικά και δεν βρίσκω πουθενά πως αλλάζω την γλώσσα η πως την κατεβάζω

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο πληκτρολόγιο τις samsung υπάρχει η δυνατότητα στα ελληνικά να μιλάω και να γράφει το κείμενο?

Mου το κάνει μόνο στα αγγλικά και δεν βρίσκω πουθενά πως αλλάζω την γλώσσα η πως την κατεβάζω

 

Γίνεται με επιλογή google φωνητικού πληκτρολόγιου. Δεν το θυμάμαι τώρα. Θα το ψάξω. Έχει αναφερθεί παλαιότερα στο νήμα

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με επιλογή google φωνητικού πληκτρολόγιου. Δεν το θυμάμαι τώρα. Θα το ψάξω. Έχει αναφερθεί παλαιότερα στο νήμα

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.inputmethod.latin

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω αυτό με το πληκτρολόγιο τις google αυτό χρησιμοποιώ αλλά είπα να δοκίμαζα και τις samsung μαζί με το Keys Cafe από το Good Lock αλλά αφού δεν έχει ελληνικά στο φωνητικό τρώει άκυρο.

Σας ευχαριστώ!!!!!

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι. Η συσκευη εχει βελτιωθει σε ολους τους τομεις απο τοτε που κυκλοφορησε. Το ιδιο εχω δει σε ολα τα προηγουμενα Samsung που ειχα στην κατοχη μου εκτος του S6 Edge +
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια με one ui 3 beta. 70% wifi/30 data , aod show on tap,,galaxy watch active 2 και buds + μόνιμα, όλα ανοιχτά εκτός από nfc. Υπάρχουν κάποια bags εδώ κ εκεί ( όχι τίποτα ενοχλητικό πάντως) . Και όπως έχω ξαναπεί αναβάθμιση σε κάμερα και δαχτυλικο.794b05693ab5dce305191316c2234d33.jpg829965af0e465dc80d03d93d4215f88f.jpg

 

Edit: Αν κάποιος θέλει να την περάσει , ας περιμένει την 2η beta καλύτερα

Εdit 2: 120 hz μονιμα

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι νωρίς ακόμη να μιλήσω για συμπεριφορά μπαταρίας ακόμα καθώς φαίνεται ότι ακόμα θέλει 2-3 beta ώστε να στρώσει πλήρως. Σίγουρα βλέπω ένα μισάωρο sot παραπάνω από ότι πριν.

Υπόψιν την φλασαρα από πάνω, χωρίς factory reset.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση του Public Beta εχει κάνει κανείς reset και restore ?

Επαναφέρει εφαρμογες αλλά οχι το στήσιμο του Samsung launcher..

Επίσης σας δουλεύει το recovery ? το κλείνω και πατάω home & Volume Up και δεν πάει στο recovery..

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση του Public Beta εχει κάνει κανείς reset και restore ?

Επαναφέρει εφαρμογες αλλά οχι το στήσιμο του Samsung launcher..

Επίσης σας δουλεύει το recovery ? το κλείνω και πατάω home & Volume Up και δεν πάει στο recovery..

Το recovery μόνο μέσω abd εντολή τουλάχιστον προς το παρών.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το recovery μόνο μέσω abd εντολή τουλάχιστον προς το παρών.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Ευχαριστώ.

Λέω να κάνω rollback πάντως όντως όσο το δοκίμασα φαίνεται να είναι καλύτερο σε αρκετούς τομείς :-)

 

Update: Πήγα πίσω σε στοκ. Adb δεν μου δούλευε.. μου έδειχνε τη συσκευή offline για κάποιο λόγο.

Το έβαλα απ'ευθείας σε download mode και flash με odin.

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...