Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πέρα από το aod notify υπάρχει άλλη εφαρμογή για αντικατάσταση του Led?

 

Holey Light

Led Me Know

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη συσκευή από χτες πρωί στα χέρια μου. Έρχομαι από νοτε 9.

Το έχω γονατίσει κυριολεκτικά δεν είδα να ζεσταθεί σε σημείο να το νιώσω εκτός όταν δούλεψα πολύ ώρα το βίντεο.

Στα υπόλοιπα η εμπειρία των 120χζ είναι αλλού, απόλυτα smooth. Γρήγορο και ακαριαίο δεν κωλώνει πουθενά.

Η οθόνη που δεν είναι τόσο γυριστή επίσης ευχάριστη έκπληξη.

Πιστεύω να βγάζει μέρα η μπαταρία με λιώσιμο θα το δω μες τις μέρες ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Καλοδουλευτη η συσκευη. Θα περιμενω feedback σου παλι γιατι με αυτα που διαβαζω γενικα ειναι η 1η φορα που εχω "μαγκωσει" στο να παω σε S συσκευη.. και μαλιστα τωρα πια που ειναι και φτηνοτερη απο τα premium πρωην vfm (xiaomi, oneplus κλπ).

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς για αυτό πήγα και εγώ σε S, γιατί παίζει σε πολύ καλές τιμές 1 2 μηνών ή και καινούργιο άμα το ψάξεις.

Ειδικά όταν βλέπεις χαομι και οπ να έχουν πάει στο 1000 αρικο.

Link to comment
Share on other sites

Ενα μηνα πλεον με την συσκευη...

 

Τι μου εχει κανει εντυπωση:

 

Αψογη σε ολα δεν εχω το παραμικρο θεματακι απο οσα γκρινιαζουν στο ιντερνετ

Η εργοστασιακη μεμβρανη δεν εχει το παραμικρο σημαδακι μετα απο ενα μηνα χρησης. Περσι στο S10e ειχα δωσει ενα σκασμο λεφτα για μεμβρανες/τζαμακια και τιποτα δεν κρατησε πανω απο 1μιση μηνα.

Η μπαταρια: Με τις ρυθμισεις μου πληρης φορτισης = 2 μερες και 8 ωρες SOT. Φορτιζω πληρως 1 φορα την εβδομαδα και τις υπολοιπες μεχρι 70% και βγαζω ανετα τη μερα.

 

Τι δεν με απασχολει:

Τα 120hz. Πραγματικα δεν μου προσφερει κατι παραπανω απο τα 60 και απορω για τον ντορο που γινεται. Απενεργοποιησα τα εφε που ειναι αχρηστα και στα 60hz η συσκευη ειναι πυραυλος

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια: Με τις ρυθμισεις μου πληρης φορτισης = 2 μερες και 8 ωρες SOT. Φορτιζω πληρως 1 φορα την εβδομαδα και τις υπολοιπες μεχρι 70% και βγαζω ανετα τη μερα.

Το νούμερο που αναφέρεις είναι πολύ δυνατό! Από 0-100% φαντάζομαι ε; Με 60Hz; Μία SIM;

Απενεργοποιησα τα εφε που ειναι αχρηστα και στα 60hz η συσκευη ειναι πυραυλος

Πώς; Μέσα από το developer menu;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω το τηλέφωνο μια εβδομάδα.

Θέλω τη γνώμη σας σε κάτι. Το φόρτισα στο 100% και το έβγαλα από την πρίζα στις 16:00.

Ρίχνω μια ξάπλα και το βλέπω στις 18:00 και είναι στο 93%.

Χρησιμοποιώ AOD, αλλά ήταν στο αθόρυβο (χωρίς δόνηση αθόρυβο).

 

Είναι δυνατόν να έχει χάσει 7% μέσα σε ένα 2ωρο;;;

 

 

Επίσης αυτό το notification του wifi calling, ξέρει κάποιος πως γίνεται να μην εμφανίζεται;

 

Screenshot-20200605-181349-One-UI-Home.jpg

 

Screenshot-20200605-181407-One-UI-Home.jpg

 

Screenshot-20200605-181751-Device-care.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αυτό το notification του wifi calling, ξέρει κάποιος πως γίνεται να μην εμφανίζεται;

 

Screenshot-20200605-181349-One-UI-Home.jpg

 

Screenshot-20200605-181407-One-UI-Home.jpg

 

Screenshot-20200605-181751-Device-care.jpg

Στο πράσινο εικονίδιο που πας για να πάρεις τηλέφωνο το ανοίγεις και πάνω δεξιά έχεις τρεις τελείες, πατάς εκεί πας ρυθμίσεις και επιλέγεις και απενεργοποιείς το κλήσεις wifi.

Link to comment
Share on other sites

Στο πράσινο εικονίδιο που πας για να πάρεις τηλέφωνο το ανοίγεις και πάνω δεξιά έχεις τρεις τελείες, πατάς εκεί πας ρυθμίσεις και επιλέγεις και απενεργοποιείς το κλήσεις wifi.

 

Μα το θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι νορμαλ αλλα για καλυτερο συμπερασμα θα βοηθουσε στατιστικα χρησης με εκκινηση ημερας. Στα screenshot φαινεται η χρηση και πριν τη φορτιση. Δεν βγαινει συμπερασμα.

Google play και Samsung Cloud πολυ ψηλα βεβαια..

Μessenger 8 λεπτα χρησης και τετοιο ποσοστο;;;;

Επισης το εχεις σε white mode και καταναλωνει περισσοτερο.

 

Δικη μου χρηση σημερα. 3 μιση ωρες οθονης και 20 λεπτα κλησεων, μπαταρια το πρωι 70%. ...

e8f05f289d5e095fe17df137eb7ad77a.jpg

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Σημερινο. Εκκινηση απο 97%...f319b2a5086b26af4b692d4a060fb83e.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή μετά από 4 5 μέρες φουλ χρήσης δείχνει να είναι αστέρι σε όλα.

Αρχικά μου φαινόταν η μπαταρία να πέφτει εύκολα στα 120 τώρα παίζω με την εφαρμογή στα 96 και είναι sweet spot.

Βγάζει άνετα μέρα με τη χρήση μου και περισσεύει.

Η σχεδόν φλατ οθόνη είναι κάτι που εκτιμώ ιδιαίτερα.

 

 

 

ΥΓ

Αν έχει κάποιος καμία Spigen θήκη που δεν την δουλεύει ενδιαφέρομαι για αγορά ας στείλει πμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Εχει πεσει κανεις πανω σ αυτο το συγκριτικο οπου το s20 τρωει πρακτικα τρελο θαψιμο ?

 

Για τον χαμο που γινεται απο κατω στα σχολια οκ το προσπερναμε. Απλα θελω να δω απο τους κατοχους αν υπαρχει καποια δοση αληθειας στα οσα αναφερει στο βιντεο. Το κομματι snapdragon σαφες και πολυσηζητημενο οκ, αλλα στο κομματι καμερας μου καναν εντυπωση τα οσα λεγονται.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι αστερι... Κατοχος των προηγουμενων ναυαρχιδων Samsung απο το S6 Edge + και μετα (εκτος απο τη σειρα S9) και το εχω λατρεψει περισσοτερο απο ολα...

Ας γραφουν οτι θελουν.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι αστερι... Κατοχος των προηγουμενων ναυαρχιδων Samsung απο το S6 Edge + και μετα (εκτος απο τη σειρα S9) και το εχω λατρεψει περισσοτερο απο ολα...

Ας γραφουν οτι θελουν.

 

Αν ειχε τον SD εδω Ευρωπη νομιζω θα ειχε εξαφανισει οτιδηποτε υπαρχει. Μαλλον γι αυτο δε το φερνει εδω η Samsung για να υπαρχει ενα ενδιαφερον :lol:

 

Παιζεις παιχνιδια καθολου? Σε νορμαλ φαση μιλαω κανα μισαωρο ας πουμε μαξ οχι να κανεις καριερα οκ. Για το θεμα θερμοκρασιας/αποδοσης το ρωταω.

Απλα πραγματικα η περιεργεια μου με αυτα που γραφουν και το θαβουν ετσι εχει χτυπησει κοκκινο στο να το δοκιμασω. Για να μην βαλω το γεγονος οτι ειναι και vfm πλεον σε συγκριση με τις pro εκδοσεις ολων των ανταγωνιστων.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Παιζω που και που Call Of Duty για κανα μισαωρο και δεν παρατηρησα καποιο προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Χτες σε εξωτερικό χώρο με 34 βαθμούς περίπου, φωτεινότητα φουλ κλπ το σκαλιζα για καμιά ώρα browsing, social media κλπ.

Ζεστάθηκε λίγο αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο, το κοίταξα με εφαρμογη και έλεγε 37 βαθμούς.

Για σύγκριση ήταν και ο αδερφός μου δίπλα με xs max και παρόμοια χρήση όπου και αυτό ήταν ζεστό επίσης.

Δεν παρατήρησα κάτι φοβερό εγώ πάντως θα έλεγα το ίδιο με όλες τις υπόλοιπες συσκευές που είχα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Εχει πεσει κανεις πανω σ αυτο το συγκριτικο οπου το s20 τρωει πρακτικα τρελο θαψιμο ?

 

 

 

 

Για τον χαμο που γινεται απο κατω στα σχολια οκ το προσπερναμε. Απλα θελω να δω απο τους κατοχους αν υπαρχει καποια δοση αληθειας στα οσα αναφερει στο βιντεο. Το κομματι snapdragon σαφες και πολυσηζητημενο οκ, αλλα στο κομματι καμερας μου καναν εντυπωση τα οσα λεγονται.

Εμμισθος Youtuber ...πρωην υπαλληλος Samsung που βγαζει το αχτι του....

 

Κανενα κλικ

 

Προσπερναμε!!!

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ο τύπος είναι απλά απίστευτος. Είχα χάσει κ εγω την ώρα μου σχολιάζοντας κάτω από το βίντεο του. Του κόψανε το κασερακι και λυσσαει.

Το κινητό το έχω εδώ και μια βδομάδα, σε σχέση με τον προκάτοχό του (s10+ όπου και είχα) είναι αναβάθμιση σε οθόνη , καμερα ,ηχεία , haptics , one UI 2.1 (απίστευτη δουλειά εδώ η Samsung) και μπαταρία μου βγάζει ίσα με το S10+ στα 120hz όμως.Με τα update που έχει πάρει το κινητό είναι τόπ επιλογή και με τιμή ασυναγώνιστη αυτή την στιγμή. Τι άλλο να ζητήσω?

 

Edit: Προσωπικά κανένα παράπονο από τον exynos.

Edit2: Στο τελευταίο update έγινε πολύ καλή αξιοποίηση του tof sensor και δίνει πολύ καλά αποτελέσματα στο live focus..

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Ο τύπος είναι απλά απίστευτος. Είχα χάσει κ εγω την ώρα μου σχολιάζοντας κάτω από το βίντεο του. Του κόψανε το κασερακι και λυσσαει.

Το κινητό το έχω εδώ και μια βδομάδα, σε σχέση με τον προκάτοχό του (s10+ όπου και είχα) είναι αναβάθμιση σε οθόνη , καμερα ,ηχεία , haptics , one UI 2.1 (απίστευτη δουλειά εδώ η Samsung) και μπαταρία μου βγάζει ίσα με το S10+ στα 120hz όμως.Με τα update που έχει πάρει το κινητό είναι τόπ επιλογή και με τιμή ασυναγώνιστη αυτή την στιγμή. Τι άλλο να ζητήσω?

 

Edit: Προσωπικά κανένα παράπονο από τον exynos.

Edit2: Στο τελευταίο update έγινε πολύ καλή αξιοποίηση του tof sensor και δίνει πολύ καλά αποτελέσματα στο live focus..

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

 

Ομολογω ειχα αρχισει να λοξοκοιταζω το p30 pro (ως vfm φυσικα οχι ως συγκριση) με ολα αυτα που διαβαζω. Δεν με ενδιαφερει η λιγη παραπανω ταχυτητα του SD (ασχετα οτι θα πρεπε να το φερνει κι εδω), μ ενδιαφερουν αυτα που αναφερεις στη πραξη δλδ. πολυ δυνατη καμερα, αξιοπρεπης μπαταρια (αν βγαζει χρονους s10+ στα 120 hz ειναι αψογο για μενα), η οθοναρα που παντα θα ειναι σημειο αναφορας οκ. Και να μην βραζει αν παω να παιξω κανα παιχνιδι (ειναι το "νανουρισμα" μου οταν θα πεσω για υπνο..)

 

Οτι ο τυπας τα παιρνει κανει μπαμ βεβαια και του το γραφανε κιολας καποιοι αλλα φυσικα το αρνειται. Εχει την πλακα του ομως το μενος που βγαζει...

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...