Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετρια εξοικονομηση ενεργειας μαλλον εννοουν .

 

Επισης εχει βγει τροπος να λειτουργει το κινητο με 120hz και 96 hz σε μετρια εξοικονομηση ενεργειας μεσω bixby routines !!!!!:D

 

Με μέτρια εξοικονόμιση ενέργειας λοιπόν υποχρονίζεται ο επεξεργαστής και έτσι είναι σαν να έχουμε κινητό με snapdragon 845 . ΕΥΓΕ SAMSUNUG. Δίνεις 1000€ για να έχεις κινητό με επιδώσεις προ 2 ετών!

ΠΟΤΕ μου δεν είχα υποχρονίσει κινητό στη ζωή μου

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με μέτρια εξοικονόμιση ενέργειας λοιπόν υποχρονίζεται ο επεξεργαστής και έτσι είναι σαν να έχουμε κινητό με snapdragon 845 . ΕΥΓΕ SAMSUNUG. Δίνεις 1000€ για να έχεις κινητό με επιδώσεις προ 2 ετών!

ΠΟΤΕ μου δεν είχα υποχρονίσει κινητό στη ζωή μου

 

Και ούτε πρόκειται. Για ποιο λόγο να το γυρίσεις σε εξοικονόμηση σε καθημερινή βάση; Εγώ προσωπικά το έχω γυρίσει στην υψηλή απόδοση και το κινητό δουλεύει βούτυρο. 60db199b21436d59326de0ea63806d19.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζωντας τα φορουμ του S20 μου θυμιζει αρχικη γκρινια με το S7 Edge το οποιο εδραιωθηκε ως ενα απο τα καλυτερα αν οχι το καλυτερο Smartphone των 2010s...

Περσι εδωσα 789 για το S10e. Αψογο κινητο αλλα νομιζω το πληρωσα παραπανω απο την αξια του... Εναν χρονο και κατι μετα το εδωσα 300 και εβαλα αλλα 440 και πηρα το S20 +.

Θεωρω τα καλυτερα λεφτα που εδωσα ποτε για κινητο... Προηγουμενα το S6 Edge +, S7 Edge, S8, S10e... Το S20 πραγματικα για μενα ειναι το καλυτερο απο ολα μακραν...

Τωρα τι λενε τα antutu και τα θερμομετρα και οσοι δεν το εχουν που μου θυμιζουν εκεινους που ειχαν LG G5 και εκραζαν το S7 Edge δεν με απασχολει....

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s20/help/s20-battery-health-feature-t4050357

 

 

Κατεβάστε την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo&hl=en

και πηγαίνετε στην καρτέλα personal και πατήστε 3 φορές στο "usage History" .

 

Εμένα μου βγάζει Battery Health 94.1%

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Με μέτρια εξοικονόμιση ενέργειας λοιπόν υποχρονίζεται ο επεξεργαστής και έτσι είναι σαν να έχουμε κινητό με snapdragon 845 . ΕΥΓΕ SAMSUNUG. Δίνεις 1000€ για να έχεις κινητό με επιδώσεις προ 2 ετών!

ΠΟΤΕ μου δεν είχα υποχρονίσει κινητό στη ζωή μου

 

Καλά εσύ κράζεις που σου δίνει μια δυνατότητα ? Δυνατότητα είναι, δεν είναι υποχρεωτικό να το κάνεις ούτε γίνεται μόνο του να πεις ότι χάνεις. Μερικές φορές νομίζω ότι δεν ξέρουμε τι θέλουμε εδώ μέσα

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s20/help/s20-battery-health-feature-t4050357

 

 

Κατεβάστε την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo&hl=en

και πηγαίνετε στην καρτέλα personal και πατήστε 3 φορές στο "usage History" .

 

Εμένα μου βγάζει Battery Health 94.1%

 

 

Δεν ειναι αξιοπιστο αυτο... Εμενα βγαζει 89.4. 3 βδομαδων συσκευη με ελαχιστες φορτισεις.

Edit: 10 λεπτα μετα βγαζει 91.1...

Κλεινωντας την εφαρμογη και ξανα εδειξε 92.7, 93.9,94.6....

a8a139e7cd1f2b048499e88c28bd5399.jpg

 

13c8936556cb8e94459fb989d7fc86f1.jpg

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Και ούτε πρόκειται. Για ποιο λόγο να το γυρίσεις σε εξοικονόμηση σε καθημερινή βάση; Εγώ προσωπικά το έχω γυρίσει στην υψηλή απόδοση και το κινητό δουλεύει βούτυρο.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με τις παρακατω επιλογες ειναι ακομα πιο βουτυρο .Κοβει εχτρα διεργασιες παρασκηνιου χωρις μειωσεις αποδοσης.Πιο βουτυρο απο την υψηλη.

 

100804937_1452833991555408_6026473031986053120_o.jpg?_nc_cat=103&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeEo1uZ5xiDeH0RiAFEPxTTtzUYSVJwnol3NRhJUnCeiXYy9a17KN91PYnIAXkZ6O8iNSbtkSwRco0J6JvxUWZHm&_nc_ohc=50lhxQmAHIMAX8zftmk&_nc_ht=z-p3-scontent-lax3-1.xx&_nc_tp=14&oh=f5f0ee5994d6711bbf9277bec9d6760a&oe=5EF2D352

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα την Essential back cover της ESR. Πολυ καλη και μινιμαλ διαφανη θηκη σιλικονης... Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσαν και την επιλογή να απενεργοποιήται το ripple effect όταν ξεκλειδώνεις με δακτυλικό αποτύπωμα.18f1b265e8411eef2ebda894b2f5896d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το καινούργιο update δειχνει να μην ρίχνει τα hz μετα τους 39°.
Ναι ναι, αυτό παρατηρώ κι εγώ... Το έχω λιώσει και δεν έχουν πέσει στιγμή, ενώ η πλάτη από πίσω καίει...

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει να λαβει πολλες βελτιωσεις ακομα το κινητο... Υπομονη. Μονο καλυτερο θα γινεται
Link to comment
Share on other sites

Με μέτρια εξοικονόμιση ενέργειας λοιπόν υποχρονίζεται ο επεξεργαστής και έτσι είναι σαν να έχουμε κινητό με snapdragon 845 . ΕΥΓΕ SAMSUNUG. Δίνεις 1000€ για να έχεις κινητό με επιδώσεις προ 2 ετών!

ΠΟΤΕ μου δεν είχα υποχρονίσει κινητό στη ζωή μου

Κι όμως κάνεις ΤΕΡΑΣΤΙΟ λάθος εδώ φίλτατε.

Για κάποιον που δεν παίζει παιχνίδια κλπ, και κάνει απλή χρήση της συσκευής, η λειτουργία αυτή είναι χρυσάφι.

Ποιός ό λόγος να χρονίζει ο επεξεργαστής τόσο ψηλά, εφόσον δεν τον αξιοποιεί ο χρήστης;

Και στο κάτω κάτω, σου δίνει την δυνατότητα να την απενεργοποιήσεις εάν θές.

 

Προσωπικά έχω ενεργή και την Προσαρμοστική εξοικονόμηση ενέργειας (σε Α71 αλλά η λειτουργία είναι ίδια). Σε 3-4-5 μέρες το κινητό μαθαίνει πώς χρησιμοποιείς την ενέργεια στην διάρκεια της ημέρας και αλλάζει μοτίβα. Πολύ χρήσιμη λειτουργία, την οποία μπορείς να κλείσεις εάν δεν σου κάνει.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου γιατι δεν εχω συνηθισει τα 120 hz. Αλλα αν στις ρυθμισεις προγραμματιστη βαλεις τις κινουμενες εικονες, εφε κλπ απο 1x σε 0.5 τα 60 hz δεν διαφερουν και πολυ απο τα 120. Και την υψηλοτερη αναλυση απολαμβανεις και την καλυτερη αυτονομια.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι, αυτό παρατηρώ κι εγώ... Το έχω λιώσει και δεν έχουν πέσει στιγμή, ενώ η πλάτη από πίσω καίει...

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπάρχει εφαρμογή δωρεάν που λέγεται cpu throttling.

Εκανα το τεστ με την καινούργια αναβάθμιση και δεν πέφτει.

Την ανέβασα στο reddit και πρόθυμος ένας you tuber έθαψε τον exynos ψευδώς ενώ ήταν σχεδόν ίδιος με τον snap.

 

Δείτε εδώ για να καταλάβετε τι μας ταίζουν...

Απάντηση βέβαια δεν μου έδωσε, νομίζει ότι τρώμε κουτόχορτο...

Γιά να γίνει σωστά το τεστ δεν πρέπει να τρέχει τίποτα στο background και το τηλέφωνο να είναι κρύο (έχει οδηγίες στην εφαρμογή)

Ακόμα και την edge κουρτινα την πλαινη να τραβήξεις αλλοιώνεται.Το αφήνεις για 15 λεπτά μόνο του και μετά βλέπεις...

Edited by NIKOSXRI
Link to comment
Share on other sites

Φορτιζω εδω και 40 λεπτα στην πιο γρηγορη φορτιση. Θερμοκρασια δωματιου στους 25 βαθμους. Η θερμοκρασια της μπαταριας ειναι 34.5 αυτη τη στιγμη. Σουπερ!
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταιμε εμεις εαν η samsung βγαζει 30 συσκευες και τους εχει καταπιει ολους. Οι σειρες note , s , a , m, κτλ ειναι συνολικα καθε χρονο καμια 30αρια καινουργια μοντελα .Οι αλλες εταιριες για να αντεπιτεθουν στηνουν ενα ολοκληρο κολπο διαδικτυακα με youtubers , αρθρα κτλ.Ενα κολοσσο παντα ετσι το χτυπας μπας και παρεις μεζε απο την πιτα.Εγω αυτα τα χτυπηματα τα θεωρω φυσιολογικα ειναι πολιτικες που ανεκαθεν υπαρχουν στο εμποριο γενικα.

Απο κει και περα ειναι στο μυαλο του καθενος να καταλαβαινει τι γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Πες τα ρε s-wind

Ετσι ειναι. Απο εκει και περα οτι πληρωνεις παιρνεις...

Σιγουρα ενα xiaomi μπορει να σου προσφερει σχεδον τα ιδια με ενα Samsung που το πληρωνεις διπλα...

Αλλα....

Δεν θα εχεις την οθοναρα της Samsung

Δεν θα εχεις την ποιοτητα κατασκευης

Και 3ο και πιο σημαντικο απο ολα δεν θα εχεις το service της Samsung.

Δεν υποτιμω καμια συσκευη. Για καποιον μπορει να ειναι σουπερ για καποιον αλλο να μην κανει. Απειρες επιλογες σε ολες τις τιμες.

Link to comment
Share on other sites

Είχα αποχωρίσει από την Samsung κάποια χρόνια.. ύστερα από τα Sudden Death και την απαξίωση στης Sami Hellas...Το είχα ρίξει στα LG V10, G6, V30, G8, V40 Κτλ. Απροβλημάτιστα, σταθερά, αξιοπρεπέστατα και λογικά σε τιμές. Λόγο απουσίας V60..παράγγειλα S20+..Με όλα αυτά που διάβασα παράγγειλα SNAP...:worry:..

 

Διαβάζοντας εδώ μου θυμίσατε τις εποχές που αγοράζαμε ΕΤΕΝ Pocket PC και άλλα.. και κάναμε ένα σωρό πατέντες για να δουλέψει..

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ακριβως ετσι. Τα κινητα δεν απευθυνονται στους λιγους που κραζουν και το παραμικρο η πειραζουν τα παντα (οπως εγω) αλλα στο ευρυ κοινο. Το ευρυ κοινο που θα τα σκασει στα S20 μια χαρα ευχαριστημενο θα μεινει και θα αγνοει πληρως τις θερμοτητες και τα antutu tests τα οποια δεν προσφερουν τπτ αλλο παρα αιτια αντιπαραθεσης στα tech freaks.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου γιατι δεν εχω συνηθισει τα 120 hz. Αλλα αν στις ρυθμισεις προγραμματιστη βαλεις τις κινουμενες εικονες, εφε κλπ απο 1x σε 0.5 τα 60 hz δεν διαφερουν και πολυ απο τα 120. Και την υψηλοτερη αναλυση απολαμβανεις και την καλυτερη αυτονομια.

 

Η καλύτερη ανάλυση είναι η FHD+ στην υψηλότερη χάνει λιγο frame τουλάχιστον αυτο διαπίστωσα εγω.. ασε που δεν καταλαβαίνω τον λόγο να εχεις τοσο υψηλή ανάλυση.. εκτος αν θελεις να βλέπεις video τοτε πράγματι αξίζει... και εγω στα 0.5 εγω βάλει τα εφέ με έχει βολεψει στα 60hz

 

Η διαφορά πάντως με τα 120hz ειναι μεγάλη. Την καταλάβενεις ακομα και στο scrolling αλλα και στα 60hz ειναι μια χαρα smooth η συσκευή και έχεις φυσικά και καλύτερη αυτονομία αλλα απο την άλλη αν αφήσεις για καμια εβδομάδα και δουλεύεις με τα 120hz και γυρίσεις στα 60hz θα σου φανεί περίεργο... ειναι απίστευτα smooth στα 120hz και βλέπεις οτι η συσκευή ειναι καπως πιο γρήγορη αυτο βέβαια ισως να μην μπορούν να το αντιληφθούν όλοι.. για τους περισσότερους τα 60hz ειναι η καλύτερη επιλογή... Τωρα τα 120hz πραγματικά οκ ειναι εντυπωσιακό αλλα και εδώ δεν νομίζω να υπάρχει λογος να τα εχεις σε καθημερινή χρήση πιο πολύ για κανένα game με υποστήριξη 120hz ισως να λέει και γενικα να κάποιος θέλει να εχει ακρίβεια στο scroll και καπως πιο γρήγορο εσθήτα...

 

Γενικά δοκιμασε να βαλεις την συσκευή σου σε μέτρια εξοικονόμηση ενέργειας χωρις περιορισμό του επεξεργαστή και χωρις μείωση φωτεινότητας και θα έχεις εξαιρετική αυτονομία... Και λιγοτερη αύξηση θερμοκρασίας...

Link to comment
Share on other sites

Αμα εχεται τα εφε στο 0.5 χανετε απο μιση εως μια ωρα σοτ. Και τα τρια απενεργοποιημενα.Απορω μερικοι που τους ενδιαφερει η ταχυτητα πρωτα, να τα αφηνουν ενεργα. Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ακριβως ετσι. Τα κινητα δεν απευθυνονται στους λιγους που κραζουν και το παραμικρο η πειραζουν τα παντα (οπως εγω) αλλα στο ευρυ κοινο. Το ευρυ κοινο που θα τα σκασει στα S20 μια χαρα ευχαριστημενο θα μεινει και θα αγνοει πληρως τις θερμοτητες και τα antutu tests τα οποια δεν προσφερουν τπτ αλλο παρα αιτια αντιπαραθεσης στα tech freaks.

 

Καλησπέρα,

 

Γνώμη σου και απόλυτα σεβαστή, παρόλα αυτά διαφωνώ.

 

Σε αυτά τα χρήματα αυτός που το αγοράζει περιμείνει να έχει ένα ραφιναρισμένο προϊόν και όχι "λόξιγκα".. Και ο μέσος χρήστης θα παίξει και παιχνίδια, και Youtube, και θέλει και τα 120 HZ(ακόμα και αν δεν ξέρει τι είναι) επειδή απλά αυτό του πούλησαν..Αν αυτά που λέγονται είναι γεγονός στην πλειονότητα τους,(δεν το έχω ακόμα να κρίνω εγω) είναι θέμα.. Όσο για τα antutu..ποτέ δεν με απασχόλησαν αφού ήταν όλα ενδεικτικά και μόνο.

 

Καλό Βράδυ

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ελεγα τον εαυτο μου μεσο χρηστη. Αλλα πραγματικα δεν παρατηρω το παραμικρο προβλημα στο κινητο. Απο παιχνιδια παιζω Call Of Duty που και που (max settings το τρεχει αψογα). Youtube βλεπω κανα 20 λεπτο κανενα προβλημα. Netflix που και που κανενα παραπονο. Φωτογραφιες κανενα θεμα προς το παρων.

Οσο για τα υπολοιπα τα κανεις απροβληματιστα και σε midrange κινητα. Δεν βλεπω "λοξιγκα" πουθενα....

Εννοειται το πειραζω πολυ, αλλαζω ρυθμισεις γιατι μου αρεσει...

Δεν ειχα φυσικα κανενα παραπονο ουτε και απο τους προκατοχους του απο το S6 και μετα. Σε πιο light συσκευες που ειχα δοκιμασει ναι εβλεπα προβληματακια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...