Jump to content

CU BIG BANG APP


Ilovemetal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι απολαυστικό να παρακολουθεί κάποιος να βαφτίζεται το κρέας ψάρι, και μάλιστα να υπάρχει και σιγουριά στον λόγο που εκφέρεται...:lol:

Το πακέτο που γίνεται λόγος το πληρώνουμε και μάλιστα ακριβά.

4€ για εβδομαδιαίο πακέτο δεν είναι σε καμία περίπτωση "δωρεάν".

Εκτός εάν κάποιοι θέλουν να μας ξαναμάθουν ελληνικά όπως με τα "απεριόριστα" data που έγιναν XXXL.

Βέβαια τα "επιχειρήματα" για να δικαιολογηθούν τα αδικαιολόγητα είναι περιορισμένα οπότε καταλαβαίνω.

 

Εμένα χτες το παιχνίδι μου είχε και στις 15 προσπάθειες 20 πόντους.

Δεν θυμάμαι να έχει ξαναγίνει κάτι τέτοιο σε συνδυασμό και με τις αναφορές που διάβασα εδώ δεν μπορεί να είναι τυχαίο.

Και στην τελική που είναι το πρόβλημα να ειπωθεί κάτι τέτοιο;

 

Επίσης εγώ προσωπικά ακόμη και έτσι το θεωρώ κάτι πρωτοποριακό για τα Ευρωπαϊκά δεδομένα καρτοκινητής όπως επίσης και την ανανέωση με το cashback. γενικά δηλαδή ότι και να λέμε η vodafone θεωρώ ότι όσο κρατάει αυτά έχει μία αξιοπρεπή καρτοκινητή

 

Μάλιστα, "αξιοπρεπής καρτοκινητή" όταν έχουμε φτάσει στο σημείο να ασχοληθούμε με τα υποπροϊόντα που αναφέρεις και που καμία σχέση δεν έχουν με τις τηλεπικοινωνίες για να λέμε ότι την βγάζουμε και καλύπτουμε τις ανάγκες μας.

Και επιπρόσθετα είναι και πρωτοποριακό σε Ευρωπαϊκό επίπεδο...

Wow!

Πιστεύεις δηλαδή ότι η Vodafone θα τολμούσε να εμφανίσει αντίστοιχα πακέτα κάτω από αυτές τις συνθήκες που συμβαίνει εδώ και δεν θα την έπαιρναν με τις πέτρες σε οποιαδήποτε χώρα της Ευρώπης;:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

 

 

 

Πιστεύεις δηλαδή ότι η Vodafone θα τολμούσε να εμφανίσει αντίστοιχα πακέτα κάτω από αυτές τις συνθήκες που συμβαίνει εδώ και δεν θα την έπαιρναν με τις πέτρες σε οποιαδήποτε χώρα της Ευρώπης;:p

Πράγματι πιστεύω ότι θα τους έπαιρναν με τις πέτρες αλλά μην ξεχνάς ότι βρίσκεσαι σε μία χώρα όπου ο καθένας που είναι μέσα στο "κύκλωμα" μπορεί να μοιράζει αβέρτα "φοιτητικά" καρτοκινητά και άλλα τέτοια ωραία καθώς επίσης θα πρέπει να δούμε και την καταναλωτική συνείδηση του καθενός από εμάς..... Ο κάθε λαός έχει τις υπηρεσίες που του αξίζουν

Link to comment
Share on other sites

Έλεος με τια αυξήσεις στα πακέτα :X

Τώρα τις είδα :rocket:

 

Edit. Λάθος θέμα. Ας μεταφερθεί το ποστ μου παρακαλώ.

 

Ναι αμάν..!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι πιστεύω ότι θα τους έπαιρναν με τις πέτρες αλλά μην ξεχνάς ότι βρίσκεσαι σε μία χώρα όπου ο καθένας που είναι μέσα στο "κύκλωμα" μπορεί να μοιράζει αβέρτα "φοιτητικά" καρτοκινητά και άλλα τέτοια ωραία καθώς επίσης θα πρέπει να δούμε και την καταναλωτική συνείδηση του καθενός από εμάς..... Ο κάθε λαός έχει τις υπηρεσίες που του αξίζουν

 

Μα τι σχέση έχουν τα φοιτητικά που πιστεύεις κιόλας ότι ξεγελιέται το σύστημα αποκτώντας τα;

Και σιγά τις παροχές που έχουν και είχαν τα "φοιτητικά" και τα "προνομιακά".

 

Ακριβώς λοιπόν, εάν θέλουμε να αποκτήσουμε καταναλωτική συνείδηση, πρέπει πρώτα να αντιληφθούμε τι πραγματικά συμβαίνει και να μην ωραιοποιούμε τις καταστάσεις.

Όσο κοιτάμε να διαλέξουμε το λιγότερο κακό, το μόνο σίγουρο είναι ότι θα έρθουν τα χειρότερα.

 

Το CU big bang τείνει να εξελιχθεί σε έναν πλάγιο τρόπο απόκτησης βασικών πακέτων ομιλίας και internet.

Στο μεσοδιάστημα τα μόνιμα πακέτα στην κανονική καρτοκινητή ανεβαίνουν κι άλλο.;)

Οι κινήσεις για "ΠΣΚ προσφορές", αυξομειώσεις τιμών σε... κρυστάλλους και πλανήτες όχι μόνο δεν μπορεί να θεωρηθεί αξιοπρέπεια αλλά μάλλον ξεπεσμός και κατρακύλα.

Πρόσεξε όχι για εμάς τους χρήστες, αλλά για την Vodafone που αποκαθιστά την κανονική καρτοκινητή με τέτοιες γελοιότητες.

 

Στο τελευταίο συμφωνώ.

Άρα δεν είναι ούτε θέμα κόστους, ούτε τεχνολογίας, ούτε δυνατοτήτων.

Είναι θέμα των εταιριών που επιλέγουν να αισχροκερδούν αφού ξέρουν που απευθύνονται.

Link to comment
Share on other sites

Είδες πουθενά να γράφω ότι όλο αυτό δεν γίνεται με την ανοχή των εταιρειών; Ήδη στο διπλανό νήμα με τα φοιτητικά εμφανίστηκε ποστ που ρωτάει για τις αγγελίες των πακέτων αυτών... Και σε ότι αφορά τις παροχές σε σχέση με τα κανονικά αυτά είναι όαση οπότε οτιδήποτε άλλο δίνεται ακόμη και αν είναι "δώρο για ιθαγενείς" για κάποιον που θέλει να είναι τίμιος και να μην δίνει μία περιουσία και παράλληλα να έχει κάποιες παραπάνω παροχές είναι ευπρόσδεκτο.

η μεγάλη έλλειψη που έχει η Ελλάδα στην κινητή τηλεφωνία σε σχέση με την Ευρώπη στα καρτοκινητά κατά τη γνώμη μου έχει να κάνει με την έλλειψη των mvno παρόχων. Προσωπικά βλέπω οτι και στην Ευρώπη οι εταιρείες που πρέπει να συντηρήσουν το δίκτυο, στην καρτοκινητή δεν έχουν τις τιμες wow σε σχέση με εικονικούς παρόχους που μπορούν και έχουν πραγματικά καλές τιμές/παροχες στην καρτοκινητή. Μακάρι να αλλάξει κάτι τα επόμενα χρόνια και να έρθουν και στην Ελλάδα αρκετοι εικονικοι παροχοι ώστε να δούμε κάποια πραγματικά καλά πακέτα και στην καρτοκινητή

Επίσης το πρόβλημα είναι προφανώς και το δίμηνο που λήγει το υπόλοιπο και το τρίμηνο που μπαίνει η φραγή αλλά ξέρουμε πολύ καλά ποιανού ήταν αυτή η "αλητεία" στην Ελλάδα δηλαδή ποιος την πρωτοξεκίνησε.... Και μακάρι αυτό το δίκτυο να κλείσει

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

@bbbb

Για να το αναφέρεις παραπάνω φαντάζομαι ότι πιστεύεις πως η εταιρία "χάνει" για κάποιον λόγο με τα φοιτητικά.

 

Αυτό προσπάθησα να εξηγήσω προηγουμένως.

Αυτό που εσύ θεωρείς ως "όαση" δεν υπάρχει και είναι μια ψευδαίσθηση.

Στην έρημο βρισκόμαστε και μπαίνουμε πιο βαθειά σε αυτήν όσο περνάει ο καιρός.:rolleyes:

 

Δεν είχε καμία ανάγκη η Vodafone να κάνει αναπροσαρμογές ακόμα και στα big bang πακέτα (!) λες και το μέλλον της εταιρίας εξαρτάται από αυτό...

Άλλοι είναι οι λόγοι.

Όταν αποφασίσει η εταιρία να κλείσει τον διακόπτη να δω σε ποια καρτοκινητή θα γυρίσουμε, γιατί τα νορμάλ πακέτα θα έχουν φτάσει στον θεό.

Ας συζητάμε εμείς τότε για το τι καλές προσφορές είχε το ΠΣΚ και τους κρυστάλλους που ήταν δωρεάν...

 

 

 

Όσο για το τελευταίο κάνω εντελώς διαφορετική ανάγνωση.

Δεν έχει καμία σημασία ποιος φάνηκε να το ξεκίνησε και λειτούργησε ως "λαγός".

Έστω εκ των υστέρων, ο καθένας μπορεί πλέον να δει που καταλήξαμε και ποιος επωφελείται.

Σίγουρα εμείς είμαστε οι μεγάλοι χαμένοι αφού την κατάλληλη στιγμή δεν αντιδράσαμε και ούτε φαίνεται να έχουμε διάθεση.

 

Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν βγαίνει χαμένη όπως δεν βγαίνει χαμένη και με το να διατηρει την μεταφορά των παροχων ενώ ταυτόχρονα αυξάνει και την τιμή των πακέτων, καθως αρκετά μεγάλη μεριδα θεωρώ αυτών που έχουν τις παροχές που δίνουν τα φοιτητικα-προνομοιακά τις έχουν για μια "ώρα ανάγκης και να βρίσκονται" με αποτέλεσμα έτσι και αλλιως να πληρώνουν για συντήρηση και το δίκτυο να μην επιβαρύνεται περαιτέρω. win-win κατάσταση
Link to comment
Share on other sites

Ακονισε τα skills σου γιατί κατι δυνατό έρχεται τον Μάρτιο λέει στην περιγραφή της νέας ενημέρωσης στο play. Για να δούμε τι μας περιμένει.....

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακονισε τα skills σου γιατί κατι δυνατό έρχεται τον Μάρτιο λέει στην περιγραφή της νέας ενημέρωσης στο play. Για να δούμε τι μας περιμένει.....

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στην προηγούμενη ενημέρωση πάλι κατι τετοια δεν ελεγαν;

 

Ωστόσο, ο όγκος της ενημερωσης ξεπερνά τα 70 MB, ας ελπίσουμε οτι όντως κατι καλο έρχεται.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά και οι 15 ζωές ήταν 60 πλανήτες.

Ατυχία ή bug λέω να παίξω ένα Τζόκερ μήπως όλη μου η τύχη μαζεύτηκε εκεί.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά και οι 15 ζωές ήταν 60 πλανήτες.

Ατυχία ή bug λέω να παίξω ένα Τζόκερ μήπως όλη μου η τύχη μαζεύτηκε εκεί.

 

Να σου κάτσει το Τζόκερ και δε θα παίξεις big bang ξανά!

Edited by Mikakilo
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα στην εφαρμογή του CU app ότι από Δευτέρα με την ανανεωμένη εφαρμογή του big bang θα υπάρχουν έξτρα δώρα και επίσης γράφει ότι οι μισοί πόντοι ισχύουν μέχρι 31/3 δυστυχώς
Link to comment
Share on other sites

Από πόντους καλά πήγαμε 2656 έβγαλε μόνο τρεις φορές 60άρια και από ότι βλέπω το "αφεντικό τρελάθηκε" ??? και δίνει τρελούς πόντους-->madpoints τους οποίους τους εξαργυρώνεις σε ακουστικά μέχρι iphone και xiaomi σκούτερ... Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι τι σημαίνει ο αριθμός κάτω από κάθε δώρο πχ 5 από 5 και αυτό το μήνυμα που βγαίνει success is null κάθε φορά που τελειώνεις μία πίστα. Όπως και να έχει ευπρόσδεκτη η αλλαγή αυτή κατά την προσωπική μου άποψη.

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει να κάνει κάτι με τον αριθμό από κάτω. Πιθανολογω ότι πχ το 5 από 5 σημαίνει ότι σε 5 πίστες χρειάζεται να μαζέψεις όλους τους κρυστάλλους

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι έχει να κάνει με τον αριθμό των δώρων που είναι διαθέσιμα. Αν προσέξεις όσο πιο ακριβό είναι το δώρο, τόσο πιο λίγα είναι διαθέσιμα. Αν ήταν αυτό που λες εσύ θα ήταν το αντίθετο.

 

Edit: Ξεμπλόκαρε τελικά και πρόλαβα να πάρω ένα ηχείο. Δυστυχώς δεν πρόλαβα τα razer ακουστικά. Τρέξτε να προλάβετε

Edited by pektis7
Link to comment
Share on other sites

Πάτησα εξαργύρωση και βγάζει σφάλμα. Κατάφερε κανείς να πάρει δώρο;

 

Μου έβγαζε και μένα σφάλμα. Μετά από λίγο προχώρησα κι πήρα (?) τα ηχειάκια. Μάζεψα 1716.Καλά πώς μάζεψαν κάποιοι περισσότερους από 4000; (τα 1000 και 1500 τελειώσανε)

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και email ότι θα παραλάβω με courier το ηχείο. Μπράβο στη Vodafone. Δωράκι από το πουθενά
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα δώρα που σας τα εμφανίζει;

Εμένα στην εξαργύρωση μου έχει μόνο τα συνηθισμένα πακέτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν πλέον. Την άλλη εβδομάδα λογικά. Πρέπει να έγινε χαμός για αυτό κολλούσε στην αρχή
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...