Jump to content

CU BIG BANG APP


Ilovemetal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 hour ago, Powerfull said:

Παιδιά εδώ στο μαγευτικό Βορρά στη Σουηδία μου ζητάνε 50 ευρώ το μήνα για internet στο σπίτι, και σκέφτομαι ότι μπορώ να τη βγάλω με big bang 200gb. Πως θα αλλάξει η ζωή μου; Υπάρχει κανένας περίεργος περιορισμός στη ταχύτητα, ή είναι όλα οκ; Στις λεπτομέριες βλέπω ότι είναι οκ για Ευρωπαϊκή ένωση.

Θεωρητικά  όταν γράφουν πως δουλέυουν τα data στην EE υπονοούν με το όριο ορθής χρήσης που είναι περίπου 1 gb για κάθε ευρω που κόστισε το πρόγραμμα ή το πακέτο σου (Ο νόμος της ΕΕ)  . Επίσης υπάρχει και ο όρος των 2 μηνων εκτός Ελλάδας .  Τα ίδια ισχύουν παντού , πχ η cosmote έχει  αναλυτικά την ορθη χρήση εδω 

Τωρα υπάρχει ενα συμβόλαιο (vodafone giga unlimited ultra με 33.42 ευρω) που δίνει απεριόριστα data σε ΕΕ (και μια ακόμα σιμ για data)  ... και έχω ακούσει αρκετά ότι δεν σταματάει στους 2 μηνες . Υπάρχει και το ημερήσιο απεριόριστο του liquid με 1.5 ευρω που στο chat λένε δουλέυει και  ΕΕ . Αλλά όπως είπε ο ppe είναι και θέμα δικτύου και γενικά κάτι που θα πρέπει να δοκιμάσεις και να μας πεις .

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, blizard said:

Θεωρητικά  όταν γράφουν πως δουλέυουν τα data στην EE υπονοούν με το όριο ορθής χρήσης που είναι περίπου 1 gb για κάθε ευρω που κόστισε το πρόγραμμα ή το πακέτο σου (Ο νόμος της ΕΕ)  . Επίσης υπάρχει και ο όρος των 2 μηνων εκτός Ελλάδας .  Τα ίδια ισχύουν παντού , πχ η cosmote έχει  αναλυτικά την ορθη χρήση εδω 

Τωρα υπάρχει ενα συμβόλαιο (vodafone giga unlimited ultra με 33.42 ευρω) που δίνει απεριόριστα data σε ΕΕ (και μια ακόμα σιμ για data)  ... και έχω ακούσει αρκετά ότι δεν σταματάει στους 2 μηνες . Υπάρχει και το ημερήσιο απεριόριστο του liquid με 1.5 ευρω που στο chat λένε δουλέυει και  ΕΕ . Αλλά όπως είπε ο ppe είναι και θέμα δικτύου και γενικά κάτι που θα πρέπει να δοκιμάσεις και να μας πεις .

Αυτό για τους 2 μήνες δεν ισχύει παιδιά, αυτή τη στιγμή που μιλάμε έχω πάνω από 6 μήνες στο εξωτερικό. Για τα 200gb δεν ξέρω, αλλά δεν γράφει κάτι συγκεκριμένο ενώ σε άλλα πακέτα αν πατήσεις να δεις τις λεπτομέριες γράφουν συγκεκριμένα τη πολιτικη΄ορθής χρήσης, οπότε έχω μια ελπίδα. 😉

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Powerfull said:

Για τα 200gb δεν ξέρω, αλλά δεν γράφει κάτι συγκεκριμένο ενώ σε άλλα πακέτα αν πατήσεις να δεις τις λεπτομέριες γράφουν συγκεκριμένα τη πολιτικη΄ορθής χρήσης, οπότε έχω μια ελπίδα. 😉

Ακριβώς. Στο tell me more του πακέτου αναφέρει ότι είναι διαθέσιμο (μόνο) στην Ε.Ε., χωρίς να αναφέρει περιορισμό λόγω F.U.P.  Και μάλιστα αναφέρει και τη δυνατότητα rollover.

Screenshot_20230419-041444_CU Big Bang.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Powerfull said:

Αυτό για τους 2 μήνες δεν ισχύει παιδιά, αυτή τη στιγμή που μιλάμε έχω πάνω από 6 μήνες στο εξωτερικό. Για τα 200gb δεν ξέρω, αλλά δεν γράφει κάτι συγκεκριμένο ενώ σε άλλα πακέτα αν πατήσεις να δεις τις λεπτομέριες γράφουν συγκεκριμένα τη πολιτικη΄ορθής χρήσης, οπότε έχω μια ελπίδα. 😉

Για τα 200 έχω ρωτήσει στο τσατ και μου είπανε πως δεν υπάρχει πολιτική ορθής χρήσης. Και τα 200 χρησιμοποιούνται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, blizard said:

Θεωρητικά  όταν γράφουν πως δουλέυουν τα data στην EE υπονοούν με το όριο ορθής χρήσης που είναι περίπου 1 gb για κάθε ευρω που κόστισε το πρόγραμμα ή το πακέτο σου (Ο νόμος της ΕΕ)  . Επίσης υπάρχει και ο όρος των 2 μηνων εκτός Ελλάδας .  Τα ίδια ισχύουν παντού , πχ η cosmote έχει  αναλυτικά την ορθη χρήση εδω 

Τωρα υπάρχει ενα συμβόλαιο (vodafone giga unlimited ultra με 33.42 ευρω) που δίνει απεριόριστα data σε ΕΕ (και μια ακόμα σιμ για data)  ... και έχω ακούσει αρκετά ότι δεν σταματάει στους 2 μηνες . Υπάρχει και το ημερήσιο απεριόριστο του liquid με 1.5 ευρω που στο chat λένε δουλέυει και  ΕΕ . Αλλά όπως είπε ο ppe είναι και θέμα δικτύου και γενικά κάτι που θα πρέπει να δοκιμάσεις και να μας πεις .

H Vodafone είτε είναι καρτοκινητο είτε είναι συμβόλαιο δεν σταματά στους 2 μήνες για χρήση εντός ΕΕ.

Edited by AlexM2
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα τα 200gb του big bang στη Σουηδία, για να δούμε πως θα πάει αυτό...

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Powerfull said:

Ενεργοποίησα τα 200gb του big bang στη Σουηδία, για να δούμε πως θα πάει αυτό...

Ωραίος .... επίσης το 1 ευρω απεριόριστα του big bang  αλλά κυρίως το 1,5 ευρω απεριόριστα την μέρα του liquid θα είχε ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Pppe said:

Ως και μεθαύριο 3/5. Από 8/4 ξεκίνησαν επί 5: Ούτε μισή φορά δεν πάτησα προσωπικά:

 

Screenshot_20230408_215547_gr.mobile.vodafone.jpg

Τι εννοείς δεν πάτησες ούτε μισή φορά;

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Ότι ΔΕΝ "τον παίζω" (εάν δεν αξίζει τον κόπο).😝

Πχ:

 

Screenshot_20230501-141002.png

Κοροϊδίες που θα χειροτερεύουν όσο τις ανεχόμαστε.

Και εξ'ιδίας εμπειρίας σε καταγγελία ΕΕΤΤ επί του θέματος, κατέω "τι εστί".

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο lucky lottery απλά αστείο. Πιο παλιά έδιναν για 1 χρονο απεριόριστο ίντερνετ με τους ιδιους κρυστάλλους. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Pppe said:

Ότι ΔΕΝ "τον παίζω" (εάν δεν αξίζει τον κόπο).😝

Πχ:

 

Screenshot_20230501-141002.png

Κοροϊδίες που θα χειροτερεύουν όσο τις ανεχόμαστε.

Και εξ'ιδίας εμπειρίας σε καταγγελία ΕΕΤΤ επί του θέματος, κατέω "τι εστί".

Καλά εννοείται.. κι εγώ για τα πακέτα τους μαζεύω.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε 6 μήνες όταν με ειδοποιούν ότι μηδενίζουν κανά "μπάσιμο" τικ και όσο "τον έπαιξα" τόσα χρόνια, ΤΕΛΟΣ. ΟΧΙ ΑΛΛΟ.

Τους γνώρισα κι απ'την ανάποδη.

Όσοι επιθυμούν , ας συνεχίζουν (να "τον παίζουν").

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Mobileras said:

Το τελευταίο lucky lottery απλά αστείο. Πιο παλιά έδιναν για 1 χρονο απεριόριστο ίντερνετ με τους ιδιους κρυστάλλους. 

Πάλι για 100 άτομα;

On other news, so far το πακέτο 200gb λειτουργεί κανονικά εξωτερικό, με την λεπτομέρια ότι η IP μου φαίνεται Ελλάδα. 😛

Edited by Powerfull

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ, εάν έχεις και πράσινη sim, εάν κάνεις tethering την sim Voda σου να την "βλέπει" wifi η πράσινη sim, μπορείς την τελευταία (την πράσινη sim) να καλείς με wifi call δωρεάν χωρίς χρέωση ευρώ από την πράσινη sim, να μου πεις εάν "δουλεύει";

sim της Cosmote εννοώ.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pppe said:

Σε παρακαλώ, εάν έχεις και πράσινη sim, εάν κάνεις tethering την sim Voda σου να την "βλέπει" wifi η πράσινη sim, μπορείς την τελευταία (την πράσινη sim) να καλείς με wifi call δωρεάν χωρίς χρέωση ευρώ από την πράσινη sim, να μου πεις εάν "δουλεύει";

Λογικά δεν θα έχει πρόβλημα. Σιγα η βονταφον μην ψαχνει πως "τρωγεται" το ιντερνετ της σε περιαγωγη.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pppe said:

Την Cosmote αφορά το θέμα. Εάν επιτρέπει σε wifi call.

Εαν επιτρεπει wifi call εννοεις, επειδή θα ειναι σε περιαγωγή. Δεν ξερω, αλλά λογικά δεν θα εχει θεμα αφου τη συμφερει να μη χρεωθει το ρομινγκ και να γίνει ιντερνετικη κλήση. Θα πρεπει ο φιλος να εχει ενεργοποιήσει το wifi call στο κοσμοτε του.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...