Jump to content

CU BIG BANG APP


Ilovemetal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ μάζεψα σήμερα περίπου 3200 πόντους και πήγα στα 8400 περίπου madpoints. Δυστυχώς εξαφανίστηκαν όλα τα δώρα. Στις 3 του μήνα είχα παίξει, χωρίς να κάνω αναβάθμιση στην εφαρμογή, και έτσι δεν είχαν μπει οι πόντοι στα madpoints. Αλλιώς ίσως να κέρδιζα κάτι. Δεν ξέρω. Κρίμα πάντως. Την επόμενη φορά πρέπει να είμαστε προετοιμασμένοι.

 

Κακώς, έπρεπε να τους στείλεις για να σου βάλουν τους Madpoints. Βεβαια ειναι ενα ζητημα το αν θα προλαβαινες να παρεις καποιο δωρο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα κάνει αναβάθμιση στην εφαρμογή, και δεν μου έδειχνε τον διαγωνισμό. Άρα και να έπαιρνα τηλέφωνο, δεν θα μπορούσαν να μου κάνουν τους πόντους madpoints.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Πότε πρόλαβαν να μαζέψουν 12000 πόντους ρε γμτ; :wacko:

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Πότε πρόλαβαν να μαζέψουν 12000 πόντους ρε γμτ; :wacko:

 

Δεν ήταν και αδύνατο. Καποιος που δεν εξαργυρωσε από την αρχή τους πόντους του, σε 4 εβδομαδες μαζεύει 8-10 χιλιαδες ποντους. Αν έπαιζε τακτικά και στους CU Arounds Worlds (που οι περισσοτεροι δε δίνουν σημασια) θα μπορούσε να μαζέψει μερικους ακόμα πόντους ώστε να φτάσει τους 12.000.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν και αδύνατο. Καποιος που δεν εξαργυρωσε από την αρχή τους πόντους του, σε 4 εβδομαδες μαζεύει 8-10 χιλιαδες ποντους. Αν έπαιζε τακτικά και στους CU Arounds Worlds (που οι περισσοτεροι δε δίνουν σημασια) θα μπορούσε να μαζέψει μερικους ακόμα πόντους ώστε να φτάσει τους 12.000.
Το θέμα είναι να πας σε αρκετά μαγαζιά να παίξεις το CU Around Worlds. Και με την απαγόρευση κυκλοφορίας έξω, που να πας! :lol:

 

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πότε πρόλαβαν να μαζέψουν 12000 πόντους ρε γμτ; :wacko:
Έλα ντε.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ο τρόπος που λειτουργεί το cu bigbang απο την δική μου προσωπική εμπειρία είναι ανάλογος με τις "προσφορές μόνο για σένα". Σε κάποιους τυχερούς θα έχουν καλύτερες πίστες με περισσότερους πόντους κτλ..
Link to comment
Share on other sites

Ο τρόπος που λειτουργεί το cu bigbang απο την δική μου προσωπική εμπειρία είναι ανάλογος με τις "προσφορές μόνο για σένα". Σε κάποιους τυχερούς θα έχουν καλύτερες πίστες με περισσότερους πόντους κτλ..

 

Καμια σχεση, μου εχει τυχει εβδομαδα με ολες τις πιστες 60 κι εβδομαδα με πολλες μεγαλες.

Ειναι καθαρα θεμα αλγοριθμου aka τυχης.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

To ίδιο λέμε. Υπάρχει αλγόριθμος

 

Αλλο αλγοριθμος κι αλλο προπαγανδα.

Στις προσφορες μονο για σενα ειναι βαση καποιων κριτηριων ενω εδω στο παιχνιδι ειναι καθαρα random/rng.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αλλο αλγοριθμος κι αλλο προπαγανδα.

 

Στις προσφορες μονο για σενα ειναι βαση καποιων κριτηριων ενω εδω στο παιχνιδι ειναι καθαρα random/rng.

Ούτε θέμα κριτηρίων είναι. Εμένα που βάζω 10 ευρώ κάθε μήνα δεν μου έρχονται καθόλου προσφορές και σε γνωστό μου που βάζει ακριβώς τα ίδια, του έρχονται
Link to comment
Share on other sites

Ούτε θέμα κριτηρίων είναι. Εμένα που βάζω 10 ευρώ κάθε μήνα δεν μου έρχονται καθόλου προσφορές και σε γνωστό μου που βάζει ακριβώς τα ίδια, του έρχονται

 

Γι'αυτό λέω κριτηρίων (πληθυντικός) γιατί μπορεί εσύ να βάζεις κάρτα όπως και ο φίλος σου αλλά κάνετε διαφορετική χρήση και λογικά σε διαφορετική περιοχή.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό λέω κριτηρίων (πληθυντικός) γιατί μπορεί εσύ να βάζεις κάρτα όπως και ο φίλος σου αλλά κάνετε διαφορετική χρήση και λογικά σε διαφορετική περιοχή.
Στην ίδια περιοχή και αγοράζουμε το ίδιο πακέτο
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να πας σε αρκετά μαγαζιά να παίξεις το CU Around Worlds. Και με την απαγόρευση κυκλοφορίας έξω, που να πας! :lol:

 

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Η απαγόρευση κυκλοφορίας ίσχυσε από την περασμένη Δευτέρα στις 6π.μ.. Τα δώρα εξαφανίστηκαν λίγα λεπτά μετά τα μεσάνυχτα της Κυριακής. Οπότε αν κάποιος ήθελε (παραβιάζοντας βέβαια την καραντίνα) μπορούσε να πάει έξω να μαζέψει πόντους από CU Around Worlds χωρίς περιορισμό στην κυκλοφορία. Βέβαια ένα θέμα είναι κατά πόσο αυτοί δουλεύουν. Εγώ έχω δοκιμάσει αρκετές φορές κατά το παρελθόν και δε μπορούσα να παίξω. Και φυσικά από την εξυπηρέτηση CU με ρωτούσαν αν άνοιξα δεδομένα (φουλ καθυστερημένοι).

Link to comment
Share on other sites

Μείωσαν και αυτό το ΠΣΚ (ως όφειλαν βάσει της αρχικής τους ανακοίνωσης) τους πόντους στο μισό
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε μήνυμα ότι μου έδωσε 2000 πόντους και όντως 2000 έδωσε!!! Τι στο καλό.. ευπρόδεκτοι οι πόντοι αλλά και πάλι ανισότητα μεταξύ των συνδρομητών.. Μην απορούμε λοιπόν πως κάποιοι τυχεροί μάζεψαν έως και 12000 πόντους και πήραν τα 2 iphone.. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ρε άνθρωπε μου σου είναι πολύ δύσκολο να καταλάβεις ότι αυτά που λες δεν ισχύουν;

Σου δίνει κρυστάλλους ανάλογα το ποσους μάζεψες τον Μάρτιο.

Θα ήταν δηλαδή δίκαιο ένας που έπαιξε 2 πίστες να πάρει τα ιδια με έναν που έπαιξε 20;

Η να πάρει τα ίδια ένας που μάζεψε 8000 τον μήνα με αυτόν που μάζεψε 4000.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ρε άνθρωπε μου σου είναι πολύ δύσκολο να καταλάβεις ότι αυτά που λες δεν ισχύουν;

Σου δίνει κρυστάλλους ανάλογα το ποσους μάζεψες τον Μάρτιο.

Θα ήταν δηλαδή δίκαιο ένας που έπαιξε 2 πίστες να πάρει τα ιδια με έναν που έπαιξε 20;

Η να πάρει τα ίδια ένας που μάζεψε 8000 τον μήνα με αυτόν που μάζεψε 4000.

 

Αυτο που λες δεν εχει βαση και μαλλον ειναι δικη σου εικασια. Εγω μάζεψα περίπου 7000 madpoints το Μάρτιο και μου εδωσε δωρο 1000 κρυσταλλους. Ο bbbb πόσους madpoints πρέπει να συνελεξε για να του δωσουν 2000 κρυσταλλους δηλαδή;;;

 

Τον αλγόριθμο/κριτηρια της Vodafone δε θα τον μαθεις ποτέ. Άλλωστε, η δική μου εμπειρία λέει οτι ακολουθούν τον αλγόριθμο "αλλ' αντι αλλων". Σε προηγούμενο ποστ ειχα ανεβάσει απάντηση της Vodafone οτι λογω συνθηκών ο υποδιπλασιασμος των κρυστάλλων στα Big Bang πακέτα δε θα ξαναγινει τα Σ/Κ. Ομως να που ξαναγινεται.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες δεν εχει βαση και μαλλον ειναι δικη σου εικασια. Εγω μάζεψα περίπου 7000 madpoints το Μάρτιο και μου εδωσε δωρο 1000 κρυσταλλους. Ο bbbb πόσους madpoints πρέπει να συνελεξε για να του δωσουν 2000 κρυσταλλους δηλαδή;;;

 

Τον αλγόριθμο/κριτηρια της Vodafone δε θα τον μαθεις ποτέ. Άλλωστε, η δική μου εμπειρία λέει οτι ακολουθούν τον αλγόριθμο "αλλ' αντι αλλων". Σε προηγούμενο ποστ ειχα ανεβάσει απάντηση της Vodafone οτι λογω συνθηκών ο υποδιπλασιασμος των κρυστάλλων στα Big Bang πακέτα δε θα ξαναγινει τα Σ/Κ. Ομως να που ξαναγινεται.

 

Κρίμα σε τεχνολογικό foroum να μην ξέρουν τι είναι ο αλγόριθμος.

Καλή συνέχεια στην προπαγάνδα σας.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα σε τεχνολογικό foroum να μην ξέρουν τι είναι ο αλγόριθμος.

Καλή συνέχεια στην προπαγάνδα σας.

 

Εγω θα σου πρότεινα να εισαι λιγο πιο ευγενικος με τους συνομιλητες σου, οι οποιοι μπορει να μην ξερουμε, όπως λες, τι ειναι αλγόριθμος, ξερουμε ομως να σεβόμαστε την άποψη του αλλου και να μην ειρωνευομαστε, θεωρωντας τους υποδεεστερους. Στο κατω κατω, δεν ειναι φορουμ αποφοίτων τεχνολογίας εδω, ολοι μαθαίνουμε απο την εμπειρια μας και την εμπειρία του αλλου.

 

Δεχομαστε οποιαδηποτε συνεισφορα σε πληροφορία και γνωση, αλλα οχι σε προσβολη.

 

Το ζητημα ληγει εδω. Αν θελεις να συνεχίσουμε την αντιπαράθεση υπαρχουν τα πμ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου πρότεινα να εισαι λιγο πιο ευγενικος με τους συνομιλητες σου, οι οποιοι μπορει να μην ξερουμε, όπως λες, τι ειναι αλγόριθμος, ξερουμε ομως να σεβόμαστε την άποψη του αλλου και να μην ειρωνευομαστε, θεωρωντας τους υποδεεστερους. Στο κατω κατω, δεν ειναι φορουμ αποφοίτων τεχνολογίας εδω, ολοι μαθαίνουμε απο την εμπειρια μας και την εμπειρία του αλλου.

 

Δεχομαστε οποιαδηποτε συνεισφορα σε πληροφορία και γνωση, αλλα οχι σε προσβολη.

 

Το ζητημα ληγει εδω. Αν θελεις να συνεχίσουμε την αντιπαράθεση υπαρχουν τα πμ.

 

Επειδη θες να με βγαλεις κακο θα απαντησω, οταν δεν ξερεις οπως λες δεν γυρνας να πεις οτι βασει της εμπειριας σου ο αλγοριθμος ειναι "αλλ' αντι αλλων".

Αν δεν ξερεις οπως λες τοτε δεν λες κατι.

Αυτο τελος απο μενα και συγνωμη για το offtopic.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μάζεψα περίπου 2600 και μου έδωσε 500.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω σε ποσους έχει εμφανιστεί, αλλα λογω κορωνοιου μπορουμε να παίξουμε στους CU Around Worlds απο το σπίτι. Είναι 5 κόσμοι ανα εβδομαδα απο οπου μπορεις να παρεις μάξιμουμ περίπου 600 κρυσταλλους. Προσοχή: για να παιξετε σε αυτους τους κοσμους πρέπει να έχετε διαθέσιμη εστω και μια απο τις κανονικες 15 ζωες της εβδομάδας. Αν δηλαδη ξοδεψετε ολες τις ζωες της εβδομαδας, μετα δε θα μπορείτε να παίξετε.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μάζεψα περίπου 2600 και μου έδωσε 500.

 

ηρθε και στο κινητο του πατερα μου το σχετικο μυνημα για δωρο 500 κρυσταλλους λογω οτι ειχα παιξει στο march game , και λεει οτι δινει καποια εκπτωση στα πακετα σε κρυσταλλους και ητανε μεχρι εχτες 29/3 τελικα τι εδωσε; απλη μειωση των ποντων ; σημερα ειδα το μυνημα στο κινητο του πατερα μου .

 

 

Δεν ξερω σε ποσους έχει εμφανιστεί, αλλα λογω κορωνοιου μπορουμε να παίξουμε στους CU Around Worlds απο το σπίτι. Είναι 5 κόσμοι ανα εβδομαδα απο οπου μπορεις να παρεις μάξιμουμ περίπου 600 κρυσταλλους. Προσοχή: για να παιξετε σε αυτους τους κοσμους πρέπει να έχετε διαθέσιμη εστω και μια απο τις κανονικες 15 ζωες της εβδομάδας. Αν δηλαδη ξοδεψετε ολες τις ζωες της εβδομαδας, μετα δε θα μπορείτε να παίξετε.

 

πως γινεται; να παιξουμε το CU Around Worlds απο το σπίτι ; παιζετε μεσα απο υπολογιστη;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Aπο το κινητό παίζεις πάλι. Απλά πρέπει πριν ξεκινήσεις την πίστα του όποιου καταστήματος σου λέει στο κινητό, να πας με άλλη συσκευή/οθονη εδώ https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/big-bang/#/cu-around-worlds και με το κινητό που παίζεις να σκανάρεις το λογότυπο που σου ζητάει. Αφου το σκανάρεις, ξεκινάει η πίστα. Αν απομακρυνθείς αρκετά απο την οθόνη της άλλης συσκευής, ζητάει πάλι σκανάρισμα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...