Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

samsung-galaxy-note10-lite-1.jpg

 

samsung-galaxy-note10-lite-2.jpg

 

samsung-galaxy-note10-lite-3.jpg

 

Versions: SM-N770F/DS (Global); SM-N770F/DSM (Russia, India)

Network Technology

GSM / HSPA / LTE

Launch Announced 2020, January

Status Available. Released 2020, January

Body Dimensions 163.7 x 76.1 x 8.7 mm (6.44 x 3.00 x 0.34 in)

Weight 199 g (7.02 oz)

SIM Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

Stylus (Bluetooth integration, accelerometer, gyro)

Display Type Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors

Size 6.7 inches, 107.8 cm2 (~86.6% screen-to-body ratio)

Resolution 1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~394 ppi density)

Always-on display

HDR

Platform OS Android 10.0; One UI 2

Chipset Exynos 9810 (10 nm)

CPU Octa-core (4x2.7 GHz Mongoose M3 & 4x1.7 GHz Cortex-A55)

GPU Mali-G72 MP18

Memory Card slot microSDXC (uses shared SIM slot)

Internal 128GB 6GB RAM, 128GB 8GB RAM

UFS 2.1

Main Camera Triple 12 MP, f/1.7, 27mm (wide), 1/2.55", 1.4µm, Dual Pixel PDAF, OIS

12 MP, f/2.4, 52mm (telephoto), 1/3.6", 1.0µm, PDAF, OIS, 2x optical zoom

12 MP, f/2.2, 12mm (ultrawide)

Features LED flash, panorama, HDR

Video 2160p@30/60fps, 1080p@30/60/240fps; gyro-EIS

Selfie camera Single 32 MP, f/2.2, 25mm (wide), 1/2.8", 0.8µm

Features HDR

Video 1080p@30fps

Sound Loudspeaker Yes

3.5mm jack Yes

Comms WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth 5.0, A2DP, LE

GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS

NFC Yes

USB 2.0, Type-C 1.0 reversible connector

Features Sensors Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, proximity, compass

ANT+

Battery Non-removable Li-Po 4500 mAh battery

Charging Fast battery charging 25W

Misc Colors Aura Glow, Aura Black, Aura Red

Models SM-N770F, SM-N770F/DS, SM-N770F/DSM

SAR 0.88 W/kg (head) 0.65 W/kg (body)

SAR EU 0.29 W/kg (head) 1.08 W/kg (body)

Price € 629.00

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 291
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει FM radio ή όχι?

 

Ναι, υπάρχει! Το αγόρασα σήμερα. Βρίσκεται στις εφαρμογές.

Samsung Galaxy Note10 Lite owner
Link to comment
Share on other sites

Ναι, υπάρχει! Το αγόρασα σήμερα. Βρίσκεται στις εφαρμογές.

 

Την έκδοση με τα 6 η με τα 8 go ram?

Αν επιτρέπεται από που το αγόρασες? Τι κωδικό έχει η συσκευή σου?

Link to comment
Share on other sites

3.5mm jack Yes ????? Τι λες τώρα ρε φίλε ... Εντάξει η άνθρωποι δεν πάνε καλά το βγάζουν από την ναυαρχίδα και το βάζουν σε αυτό ? Εντάξει δεν έχω κάτι να πω ... Και ράδιο και θύρα 3.5 η τρέλα στο μεγαλείο της
Link to comment
Share on other sites

Την έκδοση με τα 6 η με τα 8 go ram?

Αν επιτρέπεται από που το αγόρασες? Τι κωδικό έχει η συσκευή σου?

 

Μόνο μια επιλογή υπήρχε. Των 6GB

Το πήρα από Κύπρο. SM-N770F/DS

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλήμερα. Επίσημα η Samsung δίνει μόνο 6GB RAM. Μπορούμε να έχουμε καποιες αρχικές εντυπώσεις γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ.

 

Βεβαίως! Μια συσκευή πολύ καλή. Γρήγορος επεξεργαστής, χωρίς κολλήματα. Τα ακουστικά από το κουτί δεν είναι και πολύ σπουδαία. Χρησιμοποιώ τα δικά μου της JBL. Φωτογραφική πολύ καλή. Ωραίες φωτογραφίες την ημέρα, αλλά και πολύ καλές την νύκτα. Ευχάριστη έκπληξη θα έλεγα. Δεν κάνει μπαμ βέβαια σε σχέση με τα ακριβότερα μοντέλα. Το μεγάφωνο (ένα είναι) έχει πολύ καλή ακουστικότητα. Το πενάκι επίσης έχει μια πολύ καλή απόκριση με την οθόνη. Έχει μεγάλη ακρίβεια. Υπάρχουν και έξτρα μύτες στην συσκευασία. Γενικά για συσκευή των €650 (αν και ακριβή) είναι μια πολύ καλή επιλογή. Όποιος θέλει και το πενάκι δίνοντας λιγότερα, τότε καλά...

Edited by lemonis
Samsung Galaxy Note10 Lite owner
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ φιλε. Ειμαι αναμεσα σε αυτο και το ΝΟΤΕ 10 το μικρο. Απλα ειναι πολυ καινουργιο αυτο και θα ηθελα τα πρωτα review πριν παρω την αποφαση Edited by MUFC
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ φιλε. Ειμαι αναμεσα σε αυτο και το ΝΟΤΕ 10 το μικρο. Απλα ειναι πολυ καινουργιο αυτο και θα ηθελα τα πρωτα review πριν παρω την αποφαση

 

Είναι €300 διαφορά εδώ. Θεωρώ ότι αξίζει. Και η μπαταρία είναι 4500mAh Li-Po έναντι 3500 Li-Ion του μικρού. Δεν ξέρω αυτό πόσο ρόλο παίζει

Edited by lemonis
Samsung Galaxy Note10 Lite owner
Link to comment
Share on other sites

Είναι €300 διαφορά εδώ. Θεωρώ ότι αξίζει. Και η μπαταρία είναι 4500mAh Li-Po έναντι 3500 Li-Ion του μικρού. Δεν ξέρω αυτό πόσο ρόλο παίζει

 

Πρόσεξε όμως την διαφορά κατασκευής και τις πόσες ελλείψεις έχει το light. Δεν ξέρω κατά πόσο εάν τα βάζαμε σε μια ζυγαριά θα έχει μεγαλύτερη αξία.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε όμως την διαφορά κατασκευής και τις πόσες ελλείψεις έχει το light. Δεν ξέρω κατά πόσο εάν τα βάζαμε σε μια ζυγαριά θα έχει μεγαλύτερη αξία.

 

Προσωπικά αυτό έκανα, εξ' ου και η αγορά.

Πάντως μετά από μια μέρα δικής μου συνηθισμένης χρήσης, είμαι στο 55%!

τηλεφωνήματα, ιντερνετ, κοινωνικά δίκτυα, παιγνίδια κλπ. λίγο από όλα, όπως συνήθιζα

Samsung Galaxy Note10 Lite owner
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά αυτό έκανα, εξ' ου και η αγορά.

Πάντως μετά από μια μέρα δικής μου συνηθισμένης χρήσης, είμαι στο 55%!

τηλεφωνήματα, ιντερνετ, κοινωνικά δίκτυα, παιγνίδια κλπ. λίγο από όλα, όπως συνήθιζα

 

Καλημέρα φίλε και πάλι. Δώσε μας μετά από μερικές μέρες χρήσης της συσκευής καποιες επιπλέον δικές σου εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να μάθω δυο πράγματα.

 

1) Αν κακή έκδοση με τα 8gb ram έχει fm

2) Αν όπως και στο s10 lite, και σε αυτό η Samsung έχει υποσχεθεί μηνιαίες ενημερώσεις και διετή αναβάθμιση λογισμικού (έως Android 12 δηλαδή)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σας!

Μετά από περίπου μια εβδομάδα, παραθέτω εδώ τις πρώτες μου εντυπώσεις από την καινούργια μου συσκευή.

 

Κάνοντας την συνηθισμένη μου χρήση (διαδίκτυο, βίντεο, κλήσεις, gaming κλπ) έχω μπαταρία τουλάχιστον για 1,5 ημέρα. (always on display σβηστό)

Gaming χωρίς κολλήματα. Κανένα πρόβλημα με το πενάκι. Φόρτιση πολύ γρήγορη (50% στα 20 λεπτά περίπου)

Samsung Galaxy Note10 Lite owner
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Note 10 lite

450€

Aξιζει;

Καινούριο

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα! Έχει κανείς να προτείνει κάποιο καλό τζαμάκι? Το πήρε η αδερφή μου, και δεν προτίθεται να δώσει 40€ για Dome. Μιας και είναι επίπεδη η οθόνη λογικά υπάρχουν και άλλες καλές εναλλακτικές. Το μόνο που με προβληματίζει είναι το δακτυλικό αποτύπωμα, αν θα λειτουργεί καλά.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Πες μας.εμπειριες χρήσης από την αδερφή σου.

Ταχύτητα, φωτογραφία βίντεο ημέρα και νύχτα

Αυτονομία κτλ

 

 

 

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα! Έχει κανείς να προτείνει κάποιο καλό τζαμάκι? Το πήρε η αδερφή μου, και δεν προτίθεται να δώσει 40€ για Dome. Μιας και είναι επίπεδη η οθόνη λογικά υπάρχουν και άλλες καλές εναλλακτικές. Το μόνο που με προβληματίζει είναι το δακτυλικό αποτύπωμα, αν θα λειτουργεί καλά.
Δες αυτό το site

Είναι από Γερμανία

 

 

 

https://www.protectionfilms24.com

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πες μας.εμπειριες χρήσης από την αδερφή σου.

Ταχύτητα, φωτογραφία βίντεο ημέρα και νύχτα

Αυτονομία κτλ

 

Δες αυτό το site

Είναι από Γερμανία

 

https://www.protectionfilms24.com

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ για το link. Υπάρχει κάποιος που να έχει δοκιμάσει κάποιο από αυτά?

Όσον αφορά τη συσκευή, από το λίγο που μ'αφησε να το πιάσσω στα χέρια μου, δίνει την αίσθηση Premium συσκευής. Στιβαρή κατασκευή, χωρίς τριγμούς, και η πλάτη, αν και πλαστικό, ξεγελάει και νομίζεις ότι έχει γυαλί (στο glow). Από ταχύτητα, μέσα στο UI και τις εφαρμογές της συσκευής, π.χ. dialer, μηνύματα, δεν έχει καμία απολύτως διαφορά από το Note 10 Plus που έχω εγώ. Όσον αφορά βαριές εφαρμογές (παιχνίδια), είναι ελάχιστα πιο αργό στο φόρτωμα στην αρχή. Το Game Experience είναι ίδιο μπορώ να πω. Φωτογραφίες, μερικές που έβγαλα, μέρα, είναι πάρα πολύ καλές, σε βραδινές δεν το έχω δοκιμάσει. Γενικότερα, θα έλεγα ότι είναι το Note 9, χωρίς ασύρματη φόρτιση και αδιαβροχοποιήση.

Α! και από μπαταρία, το έχει αλλάξει τα φώτα από το πρωί για το στήσιμο και τη μεταφορά αρχείων, και της έβγαλε 6 ώρες και 45 λεπτά οθόνη (φυσικά ήταν μέσα στο σπίτι, με wifi). Αυτό θα φανεί σε πραγματικές συνθήκες και μόλις στρώσει η μπαταρία.

Γενικότερα, για 450 που το πήρε, είναι πολύ καλό. Για 650 που το πωλούν οι μεγάλες αλυσίδες, δεν νομίζω πως αξίζει...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το link. Υπάρχει κάποιος που να έχει δοκιμάσει κάποιο από αυτά?

 

Όσον αφορά τη συσκευή, από το λίγο που μ'αφησε να το πιάσσω στα χέρια μου, δίνει την αίσθηση Premium συσκευής. Στιβαρή κατασκευή, χωρίς τριγμούς, και η πλάτη, αν και πλαστικό, ξεγελάει και νομίζεις ότι έχει γυαλί (στο glow). Από ταχύτητα, μέσα στο UI και τις εφαρμογές της συσκευής, π.χ. dialer, μηνύματα, δεν έχει καμία απολύτως διαφορά από το Note 10 Plus που έχω εγώ. Όσον αφορά βαριές εφαρμογές (παιχνίδια), είναι ελάχιστα πιο αργό στο φόρτωμα στην αρχή. Το Game Experience είναι ίδιο μπορώ να πω. Φωτογραφίες, μερικές που έβγαλα, μέρα, είναι πάρα πολύ καλές, σε βραδινές δεν το έχω δοκιμάσει. Γενικότερα, θα έλεγα ότι είναι το Note 9, χωρίς ασύρματη φόρτιση και αδιαβροχοποιήση.

 

Α! και από μπαταρία, το έχει αλλάξει τα φώτα από το πρωί για το στήσιμο και τη μεταφορά αρχείων, και της έβγαλε 6 ώρες και 45 λεπτά οθόνη (φυσικά ήταν μέσα στο σπίτι, με wifi). Αυτό θα φανεί σε πραγματικές συνθήκες και μόλις στρώσει η μπαταρία.

 

Γενικότερα, για 450 που το πήρε, είναι πολύ καλό. Για 650 που το πωλούν οι μεγάλες αλυσίδες, δεν νομίζω πως αξίζει...

Ευχαριστώ

 

Αν θες δες νυκτερινή φωτογραφία και βίντεο

Με ενδιαφέρει.... Το πολυ

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ζυγώνει η ώρα να αποχωριστώ το note 8 και θα ήθελα να μου πείτε αν το note 10 lite είναι καλύτερο ή χειρότερο σε κάμερα βίντεο (ημέρα και νύχτα) και μπαταρια.

Ξέρω ότι φοράει παλιό επεξεργαστή αλλά δεν με πολυνοιαζει γιατί δεν τρέχω βαριά παιχνίδια ή προγράμματα.

Επίσης το πλαστικό πίσω δεν με ενοχλεί γιατί πάντα βάζω θήκη.

Η αδιαβραχοποιηση θα μου λείψει βέβαια αλλά δεν με παίρνει οικονομικά για το note 10 συν ότι θέλω την μεγαλύτερη οθόνη.

Για αλλά κινητα δεν θα είχε νόημα να μου προτείνετε μιας και έχω συνηθίσει τα note εδώ και χρόνια.

Μια φορά πήρα άλλο κινητό και δεν το κράτησα ούτε έξι μήνες .

Με ενδιαφέρουν τα παραπάνω και γενικά να μου πείτε αν είναι αναβάθμιση ή πισωγύρισμα η επιλογή του.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ζυγώνει η ώρα να αποχωριστώ το note 8 και θα ήθελα να μου πείτε αν το note 10 lite είναι καλύτερο ή χειρότερο σε κάμερα βίντεο (ημέρα και νύχτα) και μπαταρια.

 

Ξέρω ότι φοράει παλιό επεξεργαστή αλλά δεν με πολυνοιαζει γιατί δεν τρέχω βαριά παιχνίδια ή προγράμματα.

 

Επίσης το πλαστικό πίσω δεν με ενοχλεί γιατί πάντα βάζω θήκη.

 

Η αδιαβραχοποιηση θα μου λείψει βέβαια αλλά δεν με παίρνει οικονομικά για το note 10 συν ότι θέλω την μεγαλύτερη οθόνη.

 

Για αλλά κινητα δεν θα είχε νόημα να μου προτείνετε μιας και έχω συνηθίσει τα note εδώ και χρόνια.

 

Μια φορά πήρα άλλο κινητό και δεν το κράτησα ούτε έξι μήνες .

 

Με ενδιαφέρουν τα παραπάνω και γενικά να μου πείτε αν είναι αναβάθμιση ή πισωγύρισμα η επιλογή του.

 

Ευχαριστώ

Πλην του πενακιου

Πισωγυρισμα

Λένε όσοι το έχουν....

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Θα με βοηθούσε αν γινόσουν πιο αναλυτικός δεδομενου μαλιστα οτι εχει νεωτερο επεξεργαστή , ιδια ram και ιμεγαλυτερη χωρητικότητά. Ξέρεις ειδικότερα για κάμερα και μπαταρία; Edited by stama
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...