Jump to content

Samsung Galaxy A51


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρα μου δουλευει καπου 3 μηνες τωρα

 

και εγω το ιδιο. το μονο κολλημα που εχω παρατηρησει ειναι καποιες φορες στη μεταφορα απο μια εφαρμογη σε μια αλλη. και μιλαω για ενα δευτερολεπτο το πολυ.

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 125
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και εγω το ιδιο. το μονο κολλημα που εχω παρατηρησει ειναι καποιες φορες στη μεταφορα απο μια εφαρμογη σε μια αλλη. και μιλαω για ενα δευτερολεπτο το πολυ.

Λογικο το θεωρω σε σχεση με την τιμη του χωρις να ξερω αν σε αλλα πολυ πιο ακριβα δεν υπαρχει τετοια καθυστεριση

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα μου δουλευει καπου 3 μηνες τωρα

 

2 συσκευες εχω χρησιμοποιησει - καθως την μια την επεστρεψα θεωρωντας πως ειναι ελαττωματικη - και οι 2 ηταν φουλ στο στατερινγκ και στα λαγκς. Βεβαια η εμπειρια χρησης ειναι υποκειμενικη. Προερχομενος απο 2 Huawei δυστυχως η εμπειρια χρησης -αν εξαιρεσεις την οθονη- ειναι ακρως απογοητευτικη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λογικο το θεωρω σε σχεση με την τιμη του χωρις να ξερω αν σε αλλα πολυ πιο ακριβα δεν υπαρχει τετοια καθυστεριση

 

Μπα δεν ειναι λογικο. Κινεζικες νο νειμ συσκευες του κατοσταρικου εν ετει 2020 δεν εμφανιζουν λαγκς και στατερινγκ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
πριν παρω το A51 ειχα το galaxy s8 το οποιο ειχε μια λειτουργια με την οποια το κινητο εμφανιζε μια ειδοποιηση καθε φορα που μια εφαρμογη εκανε χρηση καποιου permission που ειχε ζητησει . δηλαδη ανα τακτα χρονικα διαστηματα μου εβγαζε μια ειδοποιηση που ελεγε για παραδειγμα οτι το viber μολις χρησιμοποιησε την τοποθεσια . στο α51 δεν μπορω να βρω αυτη τη ρυθμιση . ξερετε μηπως το καταργησε στο αντροιντ 10?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κάτοχος και γω του κινητού εδω και μια εβδομάδα. Οι εντυπώσεις θετικές . Για μένα που ήθελα ντε και καλά samsung μια χαρά είναι, μόνο που τα 4 gb είναι λίγα καμια φορά.. (φυσικά σε σχέση με το προηγούμενο κινητό μου vernee mars ειναι τούμπανο
send from my A51 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
και επισημα παμε για αλλες 3 εκδοσεις android . Α51 Α71 και Α90 : http://www.businesskorea.co.kr/news/articleView.html?idxno=50554

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ένα σωστό selling point σαν εταιρεία να έχεις, μπράβο Samsung

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πράγμα που με εξοργίζει αφάνταστα είναι ότι οι διακοπτες αυξομείωσης έχουν ενιαίο πλαστικο κουμπί και εχουν πολύ φθηνη αίσθηση και ήχο, το ποντίκι της amiga μου ήρθε κατευθείαν στο μυαλό.

 

Ήρθα από a3 17 και στον τομέα διακοπτών και υλικών γενικότερα εφαγα μεγάλη ηττα, σε φάση που μου λείπει το μικρό.

 

Edit: Ξέχασα να αναφέρω ότι η οθόνη κάτω απ τον ήλιο είναι για κλάματα. Καμια σχέση με τα α3 α5 17.Κριμα.

Edited by Lacrymosa
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καινούριος κάτοχος επίσης. Εσείς χρησιμοποιείτε adaptive brightness ή το έχετε απενεργοποιήσει επειδή τρώει πολύ μπαταρία;; Μήπως μετά από χρήση μάθει και σταματήσει να χαλαει τόσο μπαταρία;;

 

 

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Καινούριος κάτοχος επίσης. Εσείς χρησιμοποιείτε adaptive brightness ή το έχετε απενεργοποιήσει επειδή τρώει πολύ μπαταρία;; Μήπως μετά από χρήση μάθει και σταματήσει να χαλαει τόσο μπαταρία;;

 

 

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κανονικα adaptive. συνηθως στα στατιστικα το cameralightsensor ειναι το πολυ στο 1% .

και γενικα λογω amoled οθονης καλο ειναι να ειναι στο adaptive και οχι σταθερη σε καποιο ποσοστο φωτεινοτητας

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

κανονικα adaptive. συνηθως στα στατιστικα το cameralightsensor ειναι το πολυ στο 1% .

 

και γενικα λογω amoled οθονης καλο ειναι να ειναι στο adaptive και οχι σταθερη σε καποιο ποσοστο φωτεινοτητας

Εμένα είναι συνέχεια στην κορυφή ακόμα και 20% έχει φτάσει, δεν ξέρω μήπως επειδή το έχω φρέσκο ακόμα να στρώσει αργότερα.

Ναι, ξέρω να προσέχω γενικά τις AMOLED αλλά όχι να χαλαει και τόσο μπαταρία...

 

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι συνέχεια στην κορυφή ακόμα και 20% έχει φτάσει, δεν ξέρω μήπως επειδή το έχω φρέσκο ακόμα να στρώσει αργότερα.

Ναι, ξέρω να προσέχω γενικά τις AMOLED αλλά όχι να χαλαει και τόσο μπαταρία...

 

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στρώνει με τον καιρό, τώρα μαθαίνει το μοτίβο χρήσης. Έτσι ήταν και στα 2 Α51 των γονιών μου και μετά ααπό 15 μέρες περίπου έπεσε κοντά στο 1%.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Στρώνει με τον καιρό, τώρα μαθαίνει το μοτίβο χρήσης. Έτσι ήταν και στα 2 Α51 των γονιών μου και μετά ααπό 15 μέρες περίπου έπεσε κοντά στο 1%.

Ναι, έχεις δίκιο τελικά έχω κανονικά πλέον τώρα γύρω στις 8-9 ώρες SOT και ακόμα πιστεύω οτι δεν έχει στρώσει καλά.

Κατα τα άλλα αρκετά θετικές εντυπώσεις, ΟΘΟΝΑΡΑ, οι εφαρμογές ανοίγουν πιο γρήγορα απο το Xiaomi Mi A1 που είχα πριν, αν και υπάρχουν μερικά κολλήματα στο UI που δεν ενοχλούν και πολύ, και πιστεύω θα στρώσουν και αυτές με ενημερώσεις μιας και έχει δυνατό επεξεργαστή που θέλει απλά optimisation απο την μεριά της Samsung.

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βγήκε update Σεπτεμβρίου με βελτιώσεις στην κάμερα.

Γύρω στα 500mb

 

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

απο τις βελτιωσεις που δεν φαινονται , μετα το update μπορω και τρεχω εφαρμογες εγκατεστημενες στο κινητο , μεσα στα windows 10 με συντομευσεις στην επιφανεια εργασιας του pc .

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα

 

Θέλω να βάλω αυτή την θήκη με αυτό το τζάμι.

 

https://www.skroutz.gr/s/22212390/Spigen-Tough-Armor-XP-Metal-Slate-Galaxy-A51.html

https://www.skroutz.gr/s/23312999/GLAS-TR-AlignMaster-Full-Face-Tempered-Glass-Galaxy-A51.html

 

Πιστεύετε ότι μπορεί να έχει πρόβλημα το τζάμι λόγω της θήκης ?

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να έχεις θέμα αφού είναι της ίδιας εταιρείας. Προσωπικά πήρα το ίδιο τζάμι με άλλη θήκη αυτής της εταιρείας και ταίριαξε τέλεια.
Link to comment
Share on other sites

απο iphone 8 σε αυτο πιστευετε ειναι αναβαθμιση? και ιδιαιτερα για την καμερα?

 

ειναι σιγουρα πιο αργο και η καμερα οχι κατι το ιδιαιτερο . ενταξει θα εχεις πολυ καλυτερη μπαταρια και οθονη αλλα θα χρειαστει να συμβιβαστεις με αρκετα πραγματα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

απο iphone 8 σε αυτο πιστευετε ειναι αναβαθμιση? και ιδιαιτερα για την καμερα?
Μην περιμένεις αναβάθμιση, απλά το ίδιο κινητό σε επιδόσεις.

Από high-end σε mid-range έτσι είναι η κατάσταση

 

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρει one UI 2.5 τελικά το Α51, έχει βγει ήδη στην Ρωσία και λογικα μέσα σε λίγες μέρες θα βγει και Ελλάδα.

 

 

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

βασικα και one ui 2.5 και 3 και 3.5 και πολλά ακομα θα παρει μεχρι να φτασει και το αντροιντ 13 . απλα δε θα εχει τα ιδια με το one ui για σειρα s λογω διαφορετικού hardware

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

βασικα και one ui 2.5 και 3 και 3.5 και πολλά ακομα θα παρει μεχρι να φτασει και το αντροιντ 13 . απλα δε θα εχει τα ιδια με το one ui για σειρα s λογω διαφορετικού hardware
Ναι λογικό, αλλά 2,5 ήταν δύσκολο να πάρει. κατευθείαν σε 3 θα πήγαινε μιας και δεν έβαζε και κάποιο αξιόλογο feature.

Ακόμα η αρχή είναι πάντως.

 

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A51

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...