Jump to content

Ζώα στη θάλασσα


hydro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ Ο ΣΚΥΛΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΟΥΡΗΣΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ...Ούτε θα πετάξει τον καφέ του στην παραλία...

 

paizei omos na xesei k na katourisei ekso stin paralia k an den einai eusiniditos o kathe enas pou exei skilo k den ta mazepsei tote nai exo provlima me ta skilia.niotho kalitera an einai makria apo polikosmia.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 102
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Εγώ το πέρνω τον σκύλο μου όποτε μπορώ στην θάλασσα και άμα θέλει κανείς άς έρθει να μου ζητήσει τα ρέστα και τα λέμε.Μέχρι στιγμής μόνο μια "κυρία" είχε πρόβλημα με τον σκύλο μου και την "στόλισα" κανονικά ;)

Οπα ρε φιλε!

Αμα θες το σκυλο σου παρεα και στη θαλασσα να πηγαινεις σε απομερα σημεια.

Εκει που ειναι εκατονταδες ανθρωποι,δε θα εχεις το σκυλι μαζι σου.

Δεν με ενδιαφερει αν ειναι καθαρο.Μπορει να ειναι καθαροτερο απο μενα.Αλλα εγω που το ξερω;;Ειδες τι επαθε η maggie!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικό περιστατικό πριν από καμιά βδομάδα στην παραλία της Βλυχάδας στη Σαντορίνη:

 

Ζευγάρι περίπου στα 55-60 έχει νοικιάσει ξαπλώστρα στο κέντρο ακριβώς της παραλίας και έχει δέσει σε αυτή το σκύλο τους. Σε ξαπλώστρα λίγο πιο πίσω από αυτούς καθόταν οικογένεια με 2 μικρά παιδάκια.

Σε κάποια φάση κι ενώ το σκυλί ήταν καθισμένο, αποφασίζει το ένα από τα δύο πιτσιρίκια να τρέξει προς τη θάλασσα για να βουτήξει. Περνώντας δίπλα από την ξαπλώστρα, πετάγεται το σκυλί (αφού το σκοινί που τον έδενε ήταν χαλαρό) και ακουμπάει το μικρό στο χέρι. Αυτός τρόμαξε τόσο πολύ και έφυγε για τη θάλασσα, από όπου γύρισε μετά από λίγο μαζί με τον πατέρα του με ματωμένο χέρι, αφού ο σκύλος τον είχε γδάρει με τα δόντια του.

Γίνεται η σχετική φασαρία με τους γονείς του μικρού και το ζευγάρι που είχαν το σκύλο και σε κάποια στιγμή πετάγεται η γυναίκα που είχε το σκύλο και λέει το απίστευτο: "Και που ξέρω εγώ ότι το παιδί σας δε χτύπησε στις πέτρες?"

 

Ευτυχώς ή δυστυχώς, οι γονείς του μικρού δεν είχαν όρεξη για πολλά πολλά και το άφησαν να περάσει στο ντούκου το θέμα, αφού πρώτα έριξαν του κόσμου τα μπινελίκια στην απαθέστατη βρ@μόγρια, που αντιμιλούσε κιόλας.

 

Εν κατακλείδι, καλά, χρυσά και άγια τα ζώα, αλλά δε θέλω να σκέφτομαι τι θα γινόταν αν συνέβαινε αντίστοιχο περιστατικό με το δικό μου παιδί.

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

H γυναίκα το σκύλο το είχε δεμένο. Ο γονιός δεν μπορούσε να προσέχει το παιδί του που πάει μόνο του ;

Οχι δεν φταίει ούτε η γυναίκα

Φταίει η Σαντορίνη που δεν είμαι τώρα εκεί να κάνω διακοπές χαχαχαχαχα

Ελα βρε τώρα δηλαδή με το που τον άγγιξε ο σκύλος είχε αίματα ; τι στο καλό άγγιγμα ήταν αυτό ;

Τι να προσέξει βρε BlueBoy? Έτρεξε το πιτσιρίκι να παει στη θάλασσα, πετάχτηκε ο σκύλος ξαφνικά κι έγινε η ιστορία...

Επειδή είδα ακριβώς πως έγινε το σκηνικό, το σκυλί ακούμπησε κανονικά και με το νόμο τον μικρό. Όσο γι' αυτό με τα αίματα που σου λέω, προφανώς τον έγδαρε με τα δόντια κι έτρεξε το αίμα. Επιφανειακό τραύμα...

 

Τεσπά, αυτό που ήθελα να πω ότι με πείραξε περισσότερο ήταν αφενός το ότι είχαν το σκυλί μες στη μέση της παραλίας, ενώ κάλλιστα θα μπορούσαν να ήταν προς τις τελευταίες ξαπλώστρες και αφετέρου η απάθεια και το στυλ "έχω-σκύλο-και-να-πάτε-να-γ@θ..τε-όλοι"...

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

H γυναίκα το σκύλο το είχε δεμένο. Ο γονιός δεν μπορούσε να προσέχει το παιδί του που πάει μόνο του ;Οχι δεν φταίει ούτε η γυναίκα

Φταίει η Σαντορίνη που δεν είμαι τώρα εκεί να κάνω διακοπές χαχαχαχαχα

Ελα βρε τώρα δηλαδή με το που τον άγγιξε ο σκύλος είχε αίματα ; τι στο καλό άγγιγμα ήταν αυτό ;

 

Σιγά μη βάλουμε και λουράκια στα παιδιά για να τα κρατάμε κοντά μας :lol: Ελεος πια, στην παραλια τουλάχιστον οπως θέλουμε εμεις να χαλαρώνουμε ετσι πρέπει να ειναι και τα παιδάκια...

 

Αφου ήθελε να εχει το σκυλάκι της η κυρία μαζί της ακόμα και στην παραλία να το ειχε κοντά της και οχι αφήνω το λουρι χαλαρό για να μπορεί ο σκύλος να κινήται σε ακτίνα ενός μέτρου.

 

Και συγνώμη τώρα ήταν απάντηση αυτή που έδωσε αντί να ζητήσει συγνώμη?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/21960wood.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το σωστό είναι τα παιδάκια σε απομακρυσμένη παραλία σε ακτίνα πολλών δεκάδων μέτρων μαζί με τα κουβαδάκια τους τα τάπερ με τα μπιφτέκια τις πάνες βρακάκι κτλπ κτλπ χαχαχαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Το σωστό είναι τα παιδάκια σε απομακρυσμένη παραλία σε ακτίνα πολλών δεκάδων μέτρων μαζί με τα κουβαδάκια τους τα τάπερ με τα μπιφτέκια τις πάνες βρακάκι κτλπ κτλπ χαχαχαχαχα

 

Καλά τα λές τώρα.... όταν θα κάνεις κι εσυ παιδιά να τα πηγαινεις σε ερημικές παραλίες για να μην ενοχλουν τα λουόμενα σκυλάκια :p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/21960wood.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πάω σε σημεία μακριά από κόσμο.Αν έχει κοντά κόσμο δεν το βάζω μέσα.Ασχέτως αν είναι υγιέστατο και μένα θα με ενοχλούσε να κάνω μπάνιο και δίπλα να κολυμπά ένας άγνωστος σκύλος

( Ασχέτως αν οι σκύλοι δεν κατουράνε μέσα στη θάλασσα σε αντίθεση με τους ανθρώπους )

 

 

Kai pou to blepeis bre blueboy oti den katourane paratireis to pouli tous? :p :lol: Gia ola pantws fteei eite o katoxos tou skylou pou polles fores einai pio zwo apo to zwaki pou exei kai den sebete tous gyrw tou,alla kai oi alloi pou xwris logo kanoun fasaria,otan to zwo einai makria kai den enoxlei,Einai to klassiko fenomeno pou kyriarxei genikws to "gia thn parti mas "eite apo thn mia eite apo thn allh pleura. :wacko:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

οπως αναφερθηκε παραπανω η μονη περιπτωση που θα εκνευριζομουν θα ηταν εαν το σκυλακι με ενοχλουσε στην αμμουδια γιατι οταν παω στη παραλια και λιαζομαι θελω την απολυτη ηρεμια βεβαια θα το ελεγα ευγενικα στο κατοχο του οχι με κλωτσιες...

ομως περισσοτερο ενοχλουν κατι πιτσιρικακια που τσιριζουν,κλαινε,πεινανε,μαλωνουν παρα τα παρεξηγημενα τα ζωακια.........

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

οπως αναφερθηκε παραπανω η μονη περιπτωση που θα εκνευριζομουν θα ηταν εαν το σκυλακι με ενοχλουσε στην αμμουδια γιατι οταν παω στη παραλια και λιαζομαι θελω την απολυτη ηρεμια βεβαια θα το ελεγα ευγενικα στο κατοχο του οχι με κλωτσιες...

ομως περισσοτερο ενοχλουν κατι πιτσιρικακια που τσιριζουν,κλαινε,πεινανε,μαλωνουν παρα τα παρεξηγημενα τα ζωακια.........

 

Πέστα ρε Αντζελίνα, στην παραλία πιο πολύ ενοχλούν τα παιδιά που συν τοις άλλοις τρέχουν γύρω σου και σου πετούν όλη την άμμο :mad: , μετά οι ρακέτες με τα μπαλάκια να σου 'ρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις :cry: και τέλος οι φωνές των μαμάδων που συνέχεια τους κάνουν παρατηρήσεις "έλα να φας το κεφτεδάκι", "μηηηηη θα βρέξεις τα ρούχα σου, τώρα σ' έντυσα", "πρόσεχε θα πνιγείς", "Γιαννάαααααακη, έλα πιο δω να σε βλέπω", κτλ.

 

Το σκυλάκι ποτέ δε θα 'ρθει να περάσει από πάνω σου, ούτε όταν κολυμπήσει θα 'ρθει κοντά σου, ούτε θα σε ενοχλήσει. Εμείς έχουμε γίνει μίζεροι...

 

Υ.Γ. 1. Δεν έχω σκυλί

Υ.Γ. 2 Έχω τρία παιδιά. :X

http://img45.imageshack.us/img45/9118/sign1om.jpg

brief1-Κ750 wallpapers/themes-brief2-Κ750 wallpapers/themes/GAMES-brief3-Κ750 wallpapers/themes/ringtones

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά για να είμαστε σωστοί, όσο καθαρά και να είναι τα ζωάκια μας

και όσα εμβόλια και αν τους έχουμε κάνει πρέπει να σεβόμαστε του λουόμενους

που ενοχλούνται από την παρουσία των ζώων.

 

Εγώ πάντως έχω πάει πολλές φορές τον κανέλο μου για μπάνιο σε

απομακρισμένη παραλία φυσικά!

 

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά για να είμαστε σωστοί, όσο καθαρά και να είναι τα ζωάκια μας

και όσα εμβόλια και αν τους έχουμε κάνει πρέπει να σεβόμαστε του λουόμενους

που ενοχλούνται από την παρουσία των ζώων.

 

Εγώ πάντως έχω πάει πολλές φορές τον κανέλο μου για μπάνιο σε

απομακρισμένη παραλία φυσικά!

 

:)

Nατος ο σωστος ανθρωπος!

Ευτυχως δεν εισαι κλασσικος Ελληνας,δηλαδη ''ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΝΑ ΠΑ ΝΑ ΜΑΜΗΘΟΥΝ''.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπώ τρομερά τον σκύλο μου τον Δάμωνα (rottweiler... :confused: ) και θέλω να κάνει και τα μπάνια του και όλα... :shifty:

Ομως όταν σε μια παραλία ξέρω ότι και μόνο η παρουσία του -πόσο μάλλον το μπάνιο του- θα προκαλέσει αναστάτωση και εκνευρισμό σε άλλους, απλώς δεν θα τον πάω... Προτιμώ μια ερημική παραλία όπου θα είμαι και ήρεμος. :cool:

Πάντως συμφωνώ με τις απόψεις ότι με βάση την λογική δεν θα έπρεπε να βλέπουμε με τόσο κακό μάτι την παρουσία των ζώων στην παραλία. Τί να κάνεις όμως;;; Θα αλλάξεις μυαλά στην κυρά Κατίνα;;; :stupid: Οχι βέβαια... Αλλα αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να σεβαστώ και τις όποιες απόψεις της... :wacko:

I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά για να είμαστε σωστοί, όσο καθαρά και να είναι τα ζωάκια μας

και όσα εμβόλια και αν τους έχουμε κάνει πρέπει να σεβόμαστε του λουόμενους

που ενοχλούνται από την παρουσία των ζώων.

 

Εγώ πάντως έχω πάει πολλές φορές τον κανέλο μου για μπάνιο σε

απομακρισμένη παραλία φυσικά!

 

:)

και ατομα να εχει τουλαχιστον να εισαι σε σεβαστη αποσταση απο αυτους ωστε να μην τους ενοχλεις οχι να σου ερχεται ενα νεκρο κρεας απο την αλλη ακρη της παραλιας να σου λεει να φυγεις λες και του ανηκει η παραλια :mad: συν οτι κλωτσησε το σκυλι αυτο παει πολυ ενταξει δεν λεω να ημαστε μαζι με αλλα τα ατομα αλλα προς θεου οταν εχουμε αποσταση και δεν ενοχλουμαι απαιτω να κανει και αυτος το ιδιο :mad:

Link to comment
Share on other sites

συν οτι κλωτσησε το σκυλι αυτο παει πολυ

 

Αυτό φίλε μου, δεν είναι μόνο κατακριτέο, είναι και απάνθρωπο... Καλά αν το έκανε στον σκύλο μου το μόνο που θα έμενε από το πόδι του θα ήταν τα... νύχια των ποδιών του (του έχω πει να τα φτύνει... :blink: )

Ομως...

Δεν ξέρω η βία τί μπορεί να λύσει... θα του βάλεις μυαλό :rotfl: ; θα τον κάνεις πίο άνθρωπο :vava: ; Δεν νομίζω... Εσύ θα χαλαστείς και για να ξεσπάσεις, θα ανοίξεις θρεντ στο φόρουμ... :w00t:

I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό φίλε μου, δεν είναι μόνο κατακριτέο, είναι και απάνθρωπο... Καλά αν το έκανε στον σκύλο μου το μόνο που θα έμενε από το πόδι του θα ήταν τα... νύχια των ποδιών του (του έχω πει να τα φτύνει... :blink: )

Ομως...

Δεν ξέρω η βία τί μπορεί να λύσει... θα του βάλεις μυαλό :rotfl: ; θα τον κάνεις πίο άνθρωπο :vava: ; Δεν νομίζω... Εσύ θα χαλαστείς και για να ξεσπάσεις, θα ανοίξεις θρεντ στο φόρουμ... :w00t:

δεν ξερω ρε παιδι ααπορω γιατι το εκανε απορω ενιωσε καλυτερα? δεν ξερω να σας πω τελως παντων ειναι μεγαλη βλακεια μερικων και δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα γιαυτο αφου η βλακεια ειναι ανικητη σε μερικους :( το σκυλι μου ακομη κουτσαινει :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

ειμαι και εγω ιδιοκτητης σκυλου,δεν τον κουβαλαω ομως στην παραλια σαν μπρελοκ παρολο που εχει ολα του τα εμβολια.

Απαγορευται να υπαρχουν κατοικιδια διπλα σε λουομενους ή μεσα στην θαλασσα και ο λογος ειναι καθαρα θεμα υγιειονομικης φυσεως.

Εαν οι αστυνομικοι ηξεραν καλα την δουλεια τους θα επρεπε να φροντισουν για την απομακρυνση του κατοικιδιου.

Το θεμα μπορει να φτασει ακομα και σε μυνηση για το κατα ποσο το σκυλι ειναι ιατρικα καθαρο, με το τσιπ που προβλεπετε απο τον νομο ( ασχετα αν τον εχουν ξεχασει οι παντες ) και την ασφαλεια απο τυχον αντιδραση του ζωου, δαγκωμα,γδαρισμο κτλ.Ετσι και συμβει κατι, σε κανουν αεροπλανο και δεν προλαβαινεις να πεις κουβεντα.

σημασια εχει πως τα κατοικιδια δεν μπορουν να ειναι μαζι μας σε δημοσιους χωρους διοτι πολλοι ανθρωποι ειναι αλλεργικοι.

δεν επικροτω συμπεριφορες τσαμπουκαδων αλλα δεν δεχομαι και εγω με την σειρα μου την συνυπαρξη στην παραλια του ζωου μου με τους υπολοιπους.

πρωτα για την δικη μου ασφαλεια, δευτερον για την ασφαλεια των συμπολιτων μου και τριτον για την ασφαλεια του σκυλου μου.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και επειδη δεν μου αρεσει να μιλαω αοριστα....

 

Nομοθεσία Aυστηροί περιορισμοί στα μπάνια των σκύλων Σύμφωνα με υπουργική απόφαση που ισχύει από το 1978, «απαγορεύεται η κυκλοφορία ζώων, καθώς και το λούσιμο αυτών σε χώρους λουομένων». Kάθε ιδιοκτήτης μικρού ζώου οφείλει να γνωρίζει τα δικαιώματα και τις υποχρεώσεις του και να τηρεί τη νομοθεσία που προβλέπεται. Όσο για τις ασάφειες που κρύβουν πολλές από τις σχετικές διατάξεις, μην επιχειρήσετε να πάρετε το νόμο στα χέρια σας, γιατί ο νομοθέτης είναι απρόβλεπτος… Mε αποζημίωση των υπολοίπων λουομένων σε μια παραλία θα κινδυνεύει όποιος βάζει το σκύλο του στη θάλασσα για κολύμπι ή τον αφήνει να περιφέρεται στην ακτή, παρά τις αντιρρήσεις που προβάλλουν οι υπόλοιποι χρήστες της παραλίας. Aνατρέποντας αντίθετη απόφαση του Mονομελούς Πρωτοδικείου, ο Άρειος Πάγος δέχτηκε πρόσφατα αγωγή αποζημίωσης που υποβλήθηκε κατά της ιδιοκτήτριας ενός σκύλου η οποία αγνόησε τις διαμαρτυρίες των άλλων λουομένων που έγιναν για λόγους υγιεινής και επέμενε να κολυμπήσει μαζί με το σκύλο της. Nομικές ασάφειες H απόφαση του Aρείου Πάγου βασίζεται σε υπουργική απόφαση που ισχύει από το 1978, σύμφωνα με την οποία «απαγορεύεται η κυκλοφορία ζώων, καθώς και το λούσιμο αυτών σε χώρους λουομένων». H εν λόγω απόφαση αφορά όλες τις ακτές -οργανωμένες και μη- καθώς δεν γίνεται καμία διάκριση εν όψει του γενικού σκοπού της προστασίας από ασθένειες που μεταδίδουν τα ζώα. Aπό την άλλη μεριά, ο νόμος 3170 «Περί ζώων συντροφιάς και αδέσποτων ζώων», επιτρέπει την παρουσία σκύλων σε δημόσιους χώρους, υπό κάποιες προϋποθέσεις, όπως για παράδειγμα ότι οι σκύλοι θα πρέπει να είναι δεμένοι και κοντά στο συνοδό τους κ.λπ. Aπό τη μεριά της Eλληνικής Φιλοζωικής Eταιρείας αναζητούνται τρόποι με τους οποίους θα προσβάλλουν τη συγκεκριμένη απόφαση, αλλά μέχρι τότε δεν είναι καθόλου απίθανο να δεχτείτε τα «πυρά», αλλά και να είστε αναγκασμένοι να σεβαστείτε τις διαμαρτυρίες των λουομένων, ακόμα και στην πιο ερημική παραλία. Όσο κι αν ακούγεται σκληρό, παράλογο και ρατσιστικό, φροντίστε να «συμμορφωθείτε» με το συγκεκριμένο νομοθετικό πλαίσιο και μην προσπαθήσετε να πείσετε τον εξαγριωμένο παραθεριστή ότι διατρέχουμε μεγαλύτερο κίνδυνο να κολλήσουμε ασθένειες που μεταδίδουν οι άνθρωποι και όχι τα ζώα. Kινδυνεύετε να τον εξαγριώσετε περισσότερο και οι καλοκαιρινές σας διακοπές να σας στοιχίσουν πολύ παραπάνω απ’ όσο έχετε προβλέψει. Πηγη Περιοδικό "Τα Σκυλιά μας και εμείς"

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

eixa paei prin duo meres sti thalassa me ton louka (to boxer mou)... to mono pou egine itan na mazeutoun ta 5-6 pitsirikia tis paralias kai na arxisoun na ton pilateuoun. (einai mikroulis akoma o loukas...) nomos pou apagoreuei sta pitsirikia na peirazoun ta skulakia tis paralias giati den iparxei?
Link to comment
Share on other sites

nomos pou apagoreuei sta pitsirikia na peirazoun ta skulakia tis paralias giati den iparxei?

:blink: ...γιατί μάλλον δεν πρέπει να υπάρχουν "σκυλάκια της παραλίας" ίσως;! :lol:

I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

Και εγω την Δευτερα που ειμουν σε ενα ερημικο μερος μιας παραλιας ηρθε ενας ανθροπως με ενα Γερμανικο λυκισκυλο και δεν με ενοχλησε καθολου. Ισα ισα πηγα κοντα στον ανθροπο και ανοιξαμε κουβεντα
Link to comment
Share on other sites

Καλα τα λες porcupine.

 

Nαι, Με ενοχλει να φερνει ο αλλος στην παραλια το ζωο του. Ποσο μαλλον να το εχει και ξαμολυμενο να τρεχει απο δω και απο κει. Οπως με ενοχλουν οι γοπες που θαβουν στην αμμο οι καπνιστες και καθε αλλο σκουπιδι που αφηνει ο καθε λακαμας, ετσι με ενοχλουν και τα θαμμενα σκ@τ@ απο τους 'συνειδητοποιημενους" κατοχους ζωων. Με ρωτας εμενα αν παω στην παραλια για μπανιο μονο? Μια τεραστια τρυπα παω να σκαψω και να κανω και ενα τειχος γυρο, ορεξη ειχα να βρω "θυσαυρο"...Αφου δεν μπορουμε να διωξουμε τα "ζωα" με σκουπιδια τους ας μην κανουμε χειροτερα τα πραγματα και με τα ζωα.

 

Σε παραλιες του εξωτερικου υπαρχουν πινακιδες απαγορευσης για ζωα στην παραλια. Στην Ελλαδα δεν μπορουμε να βαλουμε, γιατι αν στραβωσει ο τουριστας δεν θα ξαναρθει.

 

Και εχω και φοβια με τα σκυλια. Μεγαλο-μικρο, το ιδιο ειναι για μενα. Ειδικα τα μικρα που ειναι πιο επιθετικα απο το κομπλεξ που εχουν με το μεγεθος τους(θα εχετε δει πιστευω τσιουαουα να πουλαει μαγκια σε μεγαλυτερα σκυλια...). Οπως δεν τα θελω μεσα στο σπιτι τα ζωα.Οχι για μενα μονο, αλλα και για το ιδιο το ζωο. Θες σκυλο? Να εχεις σπιτι με αυλη και να τον βαλεις. Οχι μεσα στην πολυκατοικια. Υπαρχουν και νομοι. Φιλοι φιλοζωοι σεβαστειτε τους για να σας σεβονται...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Θες σκυλο? Να εχεις σπιτι με αυλη και να τον βαλεις. Οχι μεσα στην πολυκατοικια. Υπαρχουν και νομοι. Φιλοι φιλοζωοι σεβαστειτε τους για να σας σεβονται...

 

Το τι θα κάνει ο καθένας μέσα στο σπιτι του ειναι δικη του υποθεση....Οσον αφορα την νομοθεσια, απο το 2001 επιτρεπει δυο κατοικιδια σε καθε διαμερισμα ανεξαρτητα αν το επιτρεπει το καταστατικο της πολυκατοικιας η οχι...Αυτα προς ενημερωση

Σταματήστε το Internet να κατέβω...
Link to comment
Share on other sites

Το τι θα κάνει ο καθένας μέσα στο σπιτι του ειναι δικη του υποθεση....Οσον αφορα την νομοθεσια, απο το 2001 επιτρεπει δυο κατοικιδια σε καθε διαμερισμα ανεξαρτητα αν το επιτρεπει το καταστατικο της πολυκατοικιας η οχι...Αυτα προς ενημερωση

Συμφωνω. Αλλα οταν η γατα του διπλανου μπουκαρει απο τα παραθυρο και στα μαμησει ολα μεσα στο σπιτι τι κανεις?(προσωπικη εμπειρια...) Τον κινεζο οχι παντως. Την αλλη φορα την βρηκε η αδερφη μου οταν ξυπνησε διπλα στο προσωπο της.Αν ηταν αλλεργικη?...Διαμαρτυρηθηκαμε αλλα λεει δεν μπορει να κλεισει το μωρο της με τετοια ζεστη μεσα στο σπιτι γιατι "γκρινιαζει" και τη βγαζει στο μπαλκονι. Και εγω θα πρεπει να εχω κλειστα τα παραθυρα ή να βαλω aircodition για να μην δεχομαι "επιθεσεις"?

Αν νομιζετε οτι ειναι σωστο να κλεινεται τα ζωα σε σπιτι κανετε λαθος.Κανετε κακο στο ζωο. Εχω 5 γατες στο χωριο αλλα στη αυλη.Εκει ειναι ο χωρος τους.Εξω.

Και αν το λεει η νομοθεσια θα το σεβαστω. Αλλα μια μερα δεν θα ξαναδει η διπλανη το μωρο της αν δεν σεβεται τους αλλους. Δεν λεω οτι θα κανω κακο στη γατα εγω, υπαρχουν ομως καποιοι που δεν εχουν τετοια κολληματα. Γιατι να την πληρωσει το ζωο για το λακαμα τον ιδιοκτητη του.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...